Идет загрузка документа (29 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О стабилизации работы жилищно-коммунального хозяйства республики

КМ УССР
Постановление от 14.06.1991 № 39

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 14 червня 1991 р. N 39

Київ

Про стабілізацію роботи житлово-комунального господарства республіки

З метою приведення житлово-комунального господарства у відповідність із зростаючими потребами громадян, підвищення стабільності роботи цієї галузі в умовах переходу до ринкової економіки та на виконання постанови Президії Верховної Ради Української РСР від 15 квітня 1991 р. "Про доповідну записку комісій Верховної Ради Української РСР про стан житлово-комунального господарства республіки" Кабінет Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Включити починаючи з 1992 року до складу єдиного державного замовлення з відповідним матеріально-технічним забезпеченням будівництво та ремонт об'єктів комунального призначення, поточний і капітальний ремонт житлового фонду, виробництво комунальної техніки, ліфтів та іншого обладнання.

Міністерству економіки УРСР і Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству визначити порядок формування єдиного державного замовлення на виконання робіт (послуг) та виробництво і поставку продукції для потреб житлово-комунального господарства.

2. Рекомендувати Раді Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам впровадити до 1 січня 1992 р. договірні відносини при наданні житлово-комунальних послуг населенню, промисловим підприємствам та іншим споживачам із застосуванням планово-розрахункових тарифів.

Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством фінансів УРСР і Міністерством економіки УРСР розробити та затвердити до 1 липня 1991 р. відповідні рекомендації.

3. Міністерству праці УРСР за поданням Державного комітету УРСР по житлово-комунальному господарству затвердити в 1991 році нові умови оплати праці, тарифні ставки та посадові оклади працівників житлово-комунального господарства, маючи на увазі поетапне запровадження їх у підгалузях житлово-комунального господарства залежно від розмірів заробітної плати в них у порівнянні з середньореспубліканським рівнем.

Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству, Міністерству фінансів УРСР, Раді Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам вишукувати для цієї мети необхідні кошти.

4. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству, Державному комітетові УРСР по оборонній промисловості і машинобудуванню, Державному комітетові УРСР по металургійній промисловості:

вирішити до 1 вересня 1991 р. питання про розміщення на підприємствах республіки виготовлення комунальної техніки, ліфтів, обладнання, в тому числі санітарно-технічного, і запасних частин до них;

організувати протягом 1991 - 1995 років на металургійних підприємствах республіки виробництво для потреб житлового й комунального будівництва сталевих труб із зовнішнім і внутрішнім антикорозійним покриттям;

виділяти в 1992 - 1995 роках для потреб житлово-комунального господарства не менш як 2,5 процента річних обсягів сталевих труб, що виробляються в республіці;

залучити в 1992 - 1995 роках до 3 процентів виробничих потужностей машинобудівних підприємств республіки до виробництва обладнання для житлово-комунального господарства та надолужити допущене відставання;

забезпечити до 1995 року річний випуск конкурентоспроможних тролейбусів на підприємствах республіки у кількості до 1000 машин.

5. Міністерству фінансів УРСР при розробці нормативів відрахувань від загальнореспубліканських податків і доходів до бюджетів Кримської АРСР, областей і міст республіканського підпорядкування враховувати потребу в коштах на покриття збитків підприємств (об'єднань) і організацій.

6. Валютному фонду Української РСР разом з Міністерством зовнішньоекономічних зв'язків УРСР, Міністерством фінансів УРСР та відповідними міськвиконкомами внести пропозиції про можливість виділення в 1991 - 1992 роках Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству вільно конвертованої валюти для закупівлі 80 імпортних трамвайних вагонів і 100 тролейбусів, а також запасних частин до них.

7. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством соціального забезпечення УРСР і Міністерством фінансів УРСР розробити та внести в 1991 році до Кабінету Міністрів УРСР пропозиції про порядок компенсації втрат підприємств та організацій житлово-комунального господарства у зв'язку з наданням пільг по оплаті житлової площі та комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до чинного законодавства.

8. Міністерству економіки УРСР починаючи з 1992 року передбачати щорічне виділення Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству на фінансування найважливіших науково-дослідних і конструкторських робіт для житлово-комунального господарства, в тому числі таких, що потребують фундаментальних досліджень, не менше 15 млн. карбованців.

9. Рекомендувати виконкомам місцевих Рад народних депутатів, підприємствам (об'єднанням) і організаціям, що мають житловий фонд, передавати:

працівникам житлово-комунального господарства, які сумлінно пропрацювали на відповідній посаді не менше 15 років, безкоштовно в особисту власність службові квартири, в яких вони проживають;

ремонтно-будівельним організаціям до 50 процентів загальної кількості квартир, введених в експлуатацію після реконструкції та капітального ремонту, для надання або продажу своїм працівникам, які потребують поліпшення житлових умов.

10. Виробничому об'єднанню "Укргазпром" разом з Державним комітетом УРСР по житлово-комунальному господарству щороку створювати в підземних сховищах за рахунок газу, не використаного споживачами влітку, резерв природного газу обсягом не менше 2 млрд. куб. метрів для осінньо-зимового періоду.

11. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Радою Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам Київським і Севастопольським міськвиконкомами розробити у 1991 році програму передачі підприємств житлово-комунального господарства, в першу чергу низькорентабельних та збиткових, в орендне користування чи власність трудовим колективам і громадянам.

12. Покласти на Державний комітет УРСР по житлово-комунальному господарству:

функції єдиного замовника по створенню нових видів машин, обладнання і приладів для потреб житлово-комунального господарства та освоєнню їх виробництва;

розробку нормативів технічного обслуговування об'єктів житлово-комунального господарства;

погодження проектів будівництва і реконструкції об'єктів комунального призначення кошторисного вартістю понад 3 млн. крб. незалежно від відомчого підпорядкування;

контроль за станом експлуатації та утримання житлового фонду й комунальних об'єктів незалежно від форм власності та їх відомчого підпорядкування;

підготовку пропозицій про розподіл природного газу між областями в обсягах виділених їм поставок.

13. Схвалити розроблену Державним комітетом УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Радою Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами Комплексну програму розвитку житлово-комунального господарства та поліпшення обслуговування населення на 1991 - 1995 роки, що додається.

Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, підприємствам (об'єднанням) і організаціям вжити організаційно-технічних заходів до стабілізації роботи підвідомчого житлово-комунального господарства.

14. Міністерству економіки УРСР розглянути питання про додаткове виділення Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству основних матеріально-технічних ресурсів для виконання завдань поточного року та забезпечення сталої роботи підвідомчого господарства в осінньо-зимовий період 1991/92 року.

15. Державному комітетові УРСР по забезпеченню нафтопродуктами задовольняти на пріоритетній основі потреби підприємств житлово-комунального господарства в нафтопродуктах згідно з нормативами.

16. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством праці УРСР забезпечити підготовку і перепідготовку в підвідомчих навчальних закладах працівників житлово-комунального господарства, а також осіб, які вивільняються з інших галузей, за договорами з підприємствами (об'єднаннями) і організаціями та виконкомами місцевих Рад народних депутатів.

 

Перший
віце-прем'єр-міністр УРСР

 
К. МАСИК

Державний секретар
Кабінету Міністрів УРСР

 
В. ПЄХОТА

 

Інд. 35

 

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
розвитку житлово-комунального господарства та поліпшення обслуговування населення на 1991 - 1995 роки

Найменування заходів

Строк виконання

Виконавці

I. Житлове господарство

Забезпечити випереджаюче будівництво об'єктів житлово-комунального призначення, підвищення експлуатаційної надійності та якості їх роботи, розвиток і дообладнання виробничих баз 

1991 - 1995 рр.

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, Мінекономіки УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР, Держбуд УРСР

Розробити правила користування та утримання житлового фонду, типові положення про товариство власників квартир, змішане товариство по сумісному користуванню та утриманню багатоквартирного житлового будинку, біржу житлового фонду 

1991 - 1992 рр. 

Держжитлокомунгосп УРСР, Мінфін УРСР, Мінюст УРСР

Розробити механізм для комплексного прибирання і утримання придомових територій та організувати його серійний випуск 

1992 - 1994 рр. 

Держжитлокомунгосп УРСР 

Розробити проекти та провести експериментальну реконструкцію будинків перших серій великопанельного домобудування 

1992 - 1995 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР, Дніпропетровський, Донецький, Київський, Харківський міськвиконкоми, Держбуд УРСР

Створити підприємства для утримання і збереження житлового фонду з різною формою власності з урахуванням вимог ринкової економіки

- " -

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, Держжитлокомунгосп УРСР 

Розробити та внести пропозиції про приватизацію на добровільній основі державного та громадського житла шляхом передачі його у власність громадянам, які у ньому проживають 

1991 рік 

Держжитлокомунгосп УРСР, Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми 

Узагальнити досвід київських підприємств щодо створення добровільних товариств і молодіжних житлових комплексів по реконструкції і ремонту житлового фонду 

- " -

Держжитлокомунгосп УРСР, Республіканська асоціація МЖК України 

При укладенні договорів з підприємствами і організаціями, які виконують посередницькі функції по наданню житлово-комунальних послуг іноземним юридичним і фізичним особам, обумовлювати відрахування ними на потреби житлово-комунальних організацій не менше 50 процентів коштів в іноземній валюті 

щорічно 

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, Держжитлокомунгосп УРСР

II. Водопровідно-каналізаційне господарство та питання екології

З метою збалансованого розвитку систем водопостачання і каналізації, здійснення комплексних природоохоронних заходів щодо поліпшення санітарного стану міст, задоволення потреб в якісній питній воді: 

  

 

 

  

довести якість питної води до вимог стандарту, для чого здійснити будівництво нових та розширити існуючі водопровідні споруди, мережі і водоводи 

1991 - 1995 рр. 

Держжитлокомунгосп УРСР, Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми

ввести в дію очисні каналізаційні споруди у всіх містах республіки з урахуванням повного припинення скидання у водойми забруднених стоків 

- " -

- " -

перекласти та замінити 4500 км аварійних мереж водопостачання, 1400 км каналізаційних мереж і колекторів 

- " -

- " -

Побудувати сміттєспалювальні заводи в містах Дніпропетровську, Лисичанську, Луганську і Донецьку, Львівській області 

- " -

Дніпропетровський, Донецький, Луганський, Львівський облвиконкоми, Мінекономіки УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР

Забезпечити проектування та будівництво зливової каналізації в обласних центрах, передусім у тих, де неочищені поверхневі води скидаються у водойми, що є джерелами питного водопостачання

1991 - 1995 рр.

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Держжитлокомунгосп УРСР 

Здійснити конкретні заходи щодо будівництва локальних очисних споруд промислових підприємств, посилити економічні вимоги до керівників цих підприємств за забруднення водойм 

- " -

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, міністерства і відомства УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР, Мінприроди УРСР 

Запровадити у водопровідно-каналізаційному господарстві розрахунки з підприємствами, установами й організаціями, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю, за питну воду і послуги каналізації частково у вільно конвертованій валюті 

з 1991 року

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, Мінфін УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР

III. Теплове господарство

Розробити для кожного міста програму забезпечення теплом і встановити контроль за її виконанням 

1992 - 1995 рр.

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, Міненерго УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР, Мінекономіки УРСР

Забезпечити нормативну перекладку теплових мереж, заміну теплосилового обладнання районних котелень, реконструкцію малих котелень із заміною застарілих котлів на нові, з вищим коефіцієнтом корисної дії, передбачивши для цього централізоване матеріально-технічне забезпечення 

щорічно

Рада Міністрів Кримської АРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, Мінекономіки УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР 

Розробити типові проекти групового та індивідуального теплопостачання житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту, в тому числі на базі серійного обладнання і нових науково-дослідних розробок 

1992 - 1993 рр.

Держбуд УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР

Визначити заводи-виготовлювачі нового обладнання для групових та індивідуальних джерел теплової енергії

1993 рік

Держжитлокомунгосп УРСР, Державний комітет УРСР по оборонній промисловості і машинобудуванню, Мінекономіки УРСР 

IV. Газове господарство 

З метою безперебійного постачання населення та інших споживачів природним газом: 

  

  

забезпечити виділення державних капітальних вкладень на будівництво, розширення і реконструкцію газонаповнювальних станцій і пунктів, газових мереж, баз експлуатаційних і підрядних організацій 

1992 - 1995 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР, Мінсільгосп УРСР, Мінекономіки УРСР, Кримська АРСР, Київський і Севастопольський міськвиконкоми 

організувати на підприємствах республіки виробництво поліетилену для випуску поліетиленових труб і з'єднувальних вузлів та деталей до них; 

1992 - 1995 рр.

Мінекономіки УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР, Академія наук УРСР 

збільшити виробництво безшовних труб діаметром 15 - 89 мм для впровадження схеми газопостачання через будинкові регулятори тиску 

- " -

Держметалургпром УРСР, Мінекономіки УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР 

забезпечити виготовлення обладнання, апаратури та приладів для регулювання подачі газу населенню, іншим споживачам 

1991 - 1995 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР, 
Мінекономіки УРСР, Державний комітет УРСР по оборонній промисловості і машинобудуванню Мінсільгосп УРСР 

збільшити виробництво зрідженого газу на підприємствах республіки 

- " -

ВО "Укрнафта", Держнафтохімпром УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР 

Для забезпечення безаварійного газопостачання внести доповнення до будівельних норм і правил стосовно проектування нових будинків і споруд з урахуванням встановлення сигналізаторів загазованості підвальних приміщень, а також обладнання ними існуючих споруд з масовим перебуванням людей 

1991 - 1992 рр.

Держбуд УРСР, 
Держжитлокомунгосп УРСР

V. Міський електротранспорт

Створити в республіці потужності по виробництву тролейбусів і запчастин до них, використовуючи в першу чергу потенціал підприємств оборонної промисловості у рамках конверсії, а також заводів, які виготовляють комплектуючі вироби для тролейбусів 

1992 - 1994 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР, Мінекономіки УРСР, Державний комітет УРСР по оборонній промисловості і машинобудуванню 

Організувати на підприємствах республіки виробництво тролейного проводу 

1992 - 1993 рр.

Держметалургпром УРСР, Мінекономіки УРСР, Держжитлокомунгосп УРСР 

Для розширення асортименту та збільшення обсягів виготовлення запасних частин до рухомого складу розробити проект технічного переозброєння донецького заводу "Ремкомунелектротранс" та Одеського ремонтного заводу електротранспорту 

- " -

Донецький та Одеський облвиконкоми, Держжитлокомунгосп УРСР 

Здійснити будівництво та реконструкцію експлуатаційної бази трамвайно-тролейбусних підприємств у містах:

  

відповідні облвиконкоми, міськвиконкоми, Держжитлокомунгосп УРСР 

Луганську 

1993 рік

  

Макіївці 

1994 рік

  

Маріуполі 

- " -

  

Херсоні 

- " -

  

VI. Підприємства республіканського галузевого концерну комунального машинобудування "Укркомунмаш"

З метою збільшення випуску обладнання та приладів для житлово-комунального господарства республіки здійснити: 

  

 

  

реконструкцію Могилів-Подільського заводу газового устаткування та приладів; 

1992 - 1994 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР, 
Мінекономіки УРСР,
Вінницький облвиконком 

будівництво Київського заводу газового устаткування та приладів; 

1992 - 1996 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Київський міськвиконком 

реконструкцію нікопольського ливарно-механічного заводу "Більшовик" 

1990 - 1992 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Дніпропетровський облвиконком 

розширення пологівського хімічного заводу "Коагулянт" 

1991 - 1993 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Запорізький облвиконком 

будівництво цеху по виробництву автовишок та устаткування для очисних споруд на заводі "Луцьккомунмаш" 

1991 - 1992 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Волинський облвиконком 

технічне переобладнання севастопольського заводу комунального устаткування "Молот" 

1993 - 1994 рр.

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Севастопольський міськвиконком 

реконструкцію Луцького заводу комунального устаткування 

- " -

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Волинський облвиконком 

реконструкцію Дніпропетровського приладобудівного заводу 

  

Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Дніпропетровський облвиконком 

Примітка. Строки будівництва потужностей можуть уточнюватися при розробці річних показників економічного і соціального розвитку республіки.

____________

Опрос