Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О применении в народном хозяйстве Украинской ССР новых оптовых цен и тарифов

Совет Министров УССР
Постановление от 27.12.1990 № 389
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 27 грудня 1990 р. N 389

Київ

Про застосування в народному господарстві Української РСР
нових оптових цін і тарифів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 26 листопада 1991 року N 336,
 від 26 листопада 1991 року N 337

Постанова втратила чинність
 у частині, що стосується споживчої кооперації
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 21 липня 1992 року N 412)

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 6 березня 2019 року N 260)

З метою розширення економічної самостійності і посилення заінтересованості підприємств у збільшенні випуску продукції та підвищення ефективності виробництва, стримування інфляційних процесів і створення умов для переходу до ринкових відносин Кабінет Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити перелік сировини, матеріалів та іншої промислової продукції (робіт, послуг), які з 1 січня 1991 р. реалізовуватимуться за фіксованими оптовими цінами і тарифами, згідно з додатком N 1.

Ввести з 1 січня 1991 р. на вказану продукцію (роботи, послуги) оптові ціни і тарифи, розроблені відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179.

Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР виходячи із затвердженого переліку в двотижневий строк конкретизувати номенклатуру продукції (робіт, послуг) і довести її до міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського та Севастопольського міськвиконкомів, міжгалузевих державних об'єднань, державних концернів і асоціацій.

Реалізація продукції (робіт, послуг) за цінами нижче фіксованих оптових цін може провадитися усіма підприємствами й організаціями самостійно або за домовленістю сторін.

На решту промислової продукції (робіт, послуг) застосовуються договірні оптові ціни і тарифи.

Підприємствам і організаціям при укладанні договорів на 1991 рік визначати вказані ціни і тарифи на основі оптових цін (з урахуванням коефіцієнтів), розроблених відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179.

2. З метою запобігання необгрунтованому зростанню договірних оптових цін і тарифів на продукцію (роботи, послуги) виходити при застосуванні таких цін з граничних рівнів рентабельності згідно з додатком N 2.

Якщо договірні ціни відповідають або нижчі за рівень оптових цін, затверджених відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179, то граничний рівень рентабельності до таких договірних цін не застосовується. Граничний рівень рентабельності не застосовується також до договірних цін на всю продукцію і товари, які поставляються на експорт, і продукцію, що виробляється підприємствами Українського товариства сліпих і Українського товариства глухих, та на нову високоефективну проекцію виробничо-технічного призначення.

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.91 р. N 337)

У випадках завищення договірних цін, у результаті чого фактична рентабельність реалізованої за цими цінами продукції перевищує граничний рівень, встановлений у додатку N 2 до цієї постанови, прибуток, одержаний понад цей рівень, зараховується до республіканського бюджету.

3. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам, міжгалузевим державним об'єднанням, державним концернам і асоціаціям, підприємствам та організаціям переглянути обсяги прибутку, податку з обороту й зведені кошториси бюджетних установ на 1991 рік виходячи із застосування в народному господарстві договірних оптових цін і тарифів внесків на державне соціальне страхування у розмірі 26 процентів. Уточнені розрахунки цих показників на 1991 рік подати до 15 січня 1991 р. Державному комітетові УРСР по економіці і Міністерству фінансів УРСР. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, крім того, подати в ті ж строки розрахунки обсягів прибутку і податку з обороту по підприємствах союзного підпорядкування.

Державному комітетові УРСР по економіці та Міністерству фінансів УРСР внести необхідні уточнення до Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР та бюджету республіки на 1991 рік.

4. Державному комітетові УРСР по статистиці організувати починаючи з 1 січня 1991 р. систематичне статистичне спостереження за динамікою цін і тарифів у республіці, а також за індексами і паритетом цін на продукцію сільського господарства і оптових цін на промислову продукцію, що поставляється для потреб села. Разом з Міністерством фінансів УРСР, Комітетом цін при Раді Міністрів УРСР і Держбудом УРСР внести до Ради Міністрів УРСР пропозиції щодо організації цієї роботи.

5. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР, Державному комітетові УРСР по економіці і Державному комітетові УРСР по статистиці за підсумками роботи за перше півріччя 1991 р. доповісти Раді Міністрів УРСР про результати переходу на нову систему оптових цін тарифів, у тому числі про вплив договірних цін на економіку промисловості та інших галузей народного господарства.

6. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР, Міністерству фінансів УРСР і Державному комітетові УРСР по економіці разом з міністерствами і відомствами УРСР, державними концернами і асоціаціями в двомісячний строк внести до Ради Міністрів пропозиції щодо зміни рівня роздрібних цін і тарифів.

7. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР залежно від умов виробництва та реалізації продукції, стану фінансів і грошового обігу подавати Раді Міністрів УРСР пропозиції про сферу застосування фіксованих, регульованих і договірних цін.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
В. ФОКІН
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
В. ПЄХОТА
 

Інд. 18

Додаток 1 втратив чинність
 в частині реалізації нафтопродуктів за фіксованими
 оптовими цінами промисловості
 (згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 26.11.91 р. N 336)

ПЕРЕЛІК
продукції (робіт, послуг), що реалізовуватиметься з 1 січня 1991 р.
за фіксованими оптовими цінами і тарифами

Вугілля кам'яне, торф і брикети буровугільні, торф'яні та паливні. Кокс і термоантрацит. Нафта, газ природний і зріджений. Котельне і моторне паливо, бензин, керосин, парафіни для білково-вітамінних концентратів. Електрична і теплова енергія виробництва підприємств Міненерго УРСР і Мінатоменергопрому СРСР.

Гірничо-хімічна сировина. Мінеральні добрива, кормові засоби. Основна продукція органічної і неорганічної. хімії.

Вибухові речовини. Каучуки і латекси. Штучні та синтетичні волокна і нитки. Кордні тканини. Основні види гумотехнічних виробів. Шини для вантажних і сільськогосподарських машин. Основна продукція лісохімічної і гідролізної промисловості, вуглець технічний і сировина для нього.

Деревина на пні, лісоматеріали круглі, пиломатеріали основних лісових порід, шпалопродукція, рудниковий стояк, основні види фанери, деревних плит, папір і картон електротехнічні.

Сировина чорної та кольорової металургії (за винятком флюсів вольфрамових і молібденових концентратів, напівфабрикатів для твердосплавної і тугоплавкої продукції). Брухт і відходи (за винятком ділових). Кварцити. Напівпровідникові матеріали. Основні види феросплавів і лігатури.

Кольорові метали, сплави і прокат з них (за винятком рідкоземельних). Дорогоцінні метали і сплави, алмазна сировина, алмази технічні, дорогоцінне, напівдорогоцінне, синтетичне і штучне каміння.

Чавун, сталь, основні види прокату, труб і метизів. Слюда і вироби з неї. П'єзооптична мінеральна сировина. Заготовки з оптичного скла.

Медичне обладнання.

Основні види продукції машинобудування для агропромислового комплексу, легкої промисловості, добувних галузей промисловості, паливно-енергетичного комплексу, транспорту та окремі види металообробного і деревообробного устаткування. Основні види устаткування вантажопідйомного.

Навчально-наочні посібники, приладдя і лабораторне обладнання для шкіл.

Електронні елементи і радіокомпоненти.

Серійна продукція оборонного призначення.

Перевезення вантажів залізничним (за винятком перевезень в місцевому сполученні), морським, річковим, авіаційним, автомобільним транспортом.

Послуги зв'язку.

Легкові автомобілі.

Основні, масові види радіо- і електротоварів. Плити газові і електричні. Машини швейні прямострочні. Синтетичні миючі засоби. Зошити шкільні. Товари для дітей. Протезно-ортопедичні вироби. Меблі спеціальні для дитячих дошкільних закладів, шкільні та медичні.

Основні види сантехнічного обладнання*.

Будівельні деталі та конструкції з дерева*.

Нерудні будівельні матеріали (пісок будівельний, щебінь, камінь бутовий, гравій, глини керамічні)*.

Місцеві будівельні матеріали (цегла, вапно, гіпс будівельний, пористі заповнювачі)*.

Залізобетонні вироби, цемент, бетони, розчини і вироби з бетону*.

Товарна арматура для залізобетону*.

Водопостачання, каналізація і теплозабезпечення.

Основні види сировини, напівфабрикатів і матеріалів для легкої промисловості. Товари легкої промисловості масового попиту, спеціального замовлення і призначення, товари для дітей.

Зерно, соняшник, чай, тютюн.

Окремі види продукції харчової промисловості.

Основні види медикаментів.

Примітки:

1. По новій продукції, що входить в даний перелік, і продукції, що виготовляється за одиничними і разовими замовленнями виробничо-технічного призначення, застосовуються договірні ціни.

2. У таких випадках, коли по товарах народного споживання оптові ціни визначаються виходячи з рівня роздрібних цін, застосовуються розрахункові ціни.

____________
* Фіксовані оптові ціни діють до 1 січня 1992 року.

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
В. ПЄХОТА
 

 

ГРАНИЧНІ РІВНІ
рентабельності по продукції (роботах, послугах) галузей
народного господарства на 1991 рік при застосуванні договірних
оптових цін і тарифів

(у процентах до собівартості)

Промисловість: 

  

деревообробна, целюлозно-паперова, нафтохімічна і хімічна промисловість, промисловість будівельних матеріалів, видобуток рудної і нерудної сировини, рибальство, медична промисловість 

30 

поліграфія 

40 

машинобудування, металургія та решта галузей промисловості 

25 

Транспорт 

35 

Зв'язок, видавнича діяльність 

40 

Інші галузі народного господарства (крім будівництва, сільського господарства, науки і наукового обслуговування, державних спеціалізованих банків, комерційних банків, у тому числі кооперативних, страхових організацій) 

30 

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
В. ПЄХОТА
 

Опрос