Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по расширению продажи населению, кооперативам и лицам, занимающимся индивидуальной трудовой деятельностью, отходов производства, некондиционных материалов и изделий

Совет Министров УССР
Постановление от 24.03.1988 № 70
редакция действует с 19.10.1991

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 24 березня 1988 р. N 70

Київ

Про додаткові заходи по розширенню продажу населенню, кооперативам і особам, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів1

____________
1 Додаток не наводиться.

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 19 жовтня 1991 року N 280

Рада Міністрів СРСР постановою від 17 лютого 1988 р. N 225 визнала за необхідне з метою задоволення зростаючих потреб населення в сировині та матеріалах для розвитку індивідуального житлового будівництва, проведення ремонтних робіт, розширення технічної творчості, а також для забезпечення потреб кооперативів і осіб, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, широко використовувати відходи виробництва, некондиційні матеріали і вироби.

Наявний позитивний досвід проведення цієї роботи поширюється слабо. Число підприємств промисловості й торгівлі, що реалізують ділові відходи, вкрай обмежено. Значна кількість відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів, придатних для дальшого використання, не переробляється і не реалізується. Багато підприємств (об'єднань) продовжують вивозити їх на звалища, які займають значні земельні угіддя і завдають шкоди навколишньому середовищу.

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 17 лютого 1988 р. N 225 "Про додаткові заходи по розширенню продажу населенню, кооперативам і особам, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам вжити заходів до розширення продажу населенню, кооперативам і особам, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, підприємствами (об'єднаннями) відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів у підготовленому вигляді, що задовольняє запити покупців, маючи на увазі створити протягом тринадцятої п'ятирічки при кожному підприємстві (об'єднанні), де утворюються в значних обсягах неперероблювані відходи, необхідну кількість магазинів-складів для продажу вказаних товарів.

Довести на підприємствах (в об'єднаннях), а також у державній і кооперативній торгівлі кількість магазинів та відділів по продажу відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів у 1988 році до 680 одиниць, у 1989 році до 789 одиниць згідно з додатком.

2. Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, міністерствам і відомствам УРСР враховувати обсяги реалізовуваних підприємствами (об'єднаннями) відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів, а також платних послуг населенню, що надаються у зв'язку з їх продажем, при розробці проектів планів.

3. Держпостачу УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечити щороку разом з державною та кооперативною торгівлею проведення республіканських і обласних ярмарків по продажу населенню, кооперативам і особам, які займаються підприємницькою діяльністю, відходів виробництва, товарів з них, некондиційних матеріалів та виробів, що є на підприємствах, розташованих на території республіки й області, а також організацію постійно діючих виставок їх зразків.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 19.10.91 р. N 280)

4. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

сприяти організації кооперативів по первинній обробці та облагороджуванню відходів виробництва та їх реалізації;

здійснити заходи щодо залучення до організації продажу відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів кваліфікованих, енергійних працівників.

5. Держплану УРСР передбачати виділення щороку за замовленнями міністерств і відомств УРСР будівель модульного типу з легких конструкцій для обладнання в них магазинів-складів по продажу відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів.

6. Довести до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 17 лютого 1988 р. N 225 установила, що:

обсяги реалізовуваних підприємствами (об'єднаннями) відходів виробництва, некондиційних матеріалів і виробів населенню, кооперативам і особам, які займаються підприємницькою діяльністю, зараховуються при їх продажу через підприємства роздрібної торгівлі у виконання планів по виробництву товарів народного споживання, а при продажу безпосередньо споживачам - в обсяги виконання завдань по реалізації платних послуг населенню. Вартість їх доставки населенню (кооперативам) транспортом підприємств (об'єднань) з урахуванням вартості вантажно-розвантажувальних робіт також включається в обсяги виконання завдань по реалізації платних послуг населенню;

(абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.91 р. N 280)

обсяги відходів виробництва, реалізовуваних населенню, кооперативам і особам, які займаються підприємницькою діяльністю, одночасно зараховуються підприємствам (об'єднанням) у виконання планів здачі лому чорних і кольорових металів та інших видів вторинної сировини і завдань по їх використанню;

(абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.91 р. N 280)

відходи виробництва, некондиційні матеріали і вироби, реалізовувані підприємствами (об'єднаннями) безпосередньо населенню, кооперативам і особам, які займаються підприємницькою діяльністю, а також послуги, пов'язані з цією реалізацією, оплачуються споживачами готівкою за встановленими цінами, а при відсутності їх - за цінами, що визначаються самими підприємствами (об'єднаннями);

(абзац четвертий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.91 р. N 280)

підприємства державної та кооперативної торгівлі придбавають відходи виробництва, некондиційні матеріали й вироби у підприємств (об'єднань) за цінами згідно з домовленістю та реалізують їх за цінами, встановлюваними підприємствами торгівлі;

відходи виробництва, некондиційні матеріали та вироби можуть реалізовуватися підприємствами торгівлі інтернатам, школам, дитячим будинкам, училищам, будинкам техніки і піонерів, установам дитячої творчості з включенням обсягів продажу до складу роздрібного товарообороту.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

В. МАСОЛ

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Опрос