Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об улучшении организации юридической помощи населению Министерством юстиции УССР

Совет Министров УССР
Постановление, Перечень от 15.09.1986 № 330

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 15 вересня 1986 р. N 330

Київ

Про поліпшення організації юридичної допомоги населенню Міністерством юстиції УРСР

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що Міністерство юстиції УРСР, відділи юстиції обл/міськ/виконкомів повільно перебудовують стиль і методи роботи в світлі вимог XXVII з'їзду КПРС, червневого /1986 р./ Пленуму ЦК КПРС, XXVII з'їзду Компартії України, не забезпечили викоренення фактів порушень законності, тяганини й бюрократизму в діяльності підвідомчих установ юстиції та судів, упорядкування режиму їх роботи з тим, щоб зробити його зручним для населення.

У роботі окремих державних нотаріальних контор у Донецькій, Ворошиловградській, Дніпропетровській, Кримській, Полтавській областях, відділів загсів у м. Києві, Запорізькій, Закарпатській, Житомирській і Кіровоградській областях допускаються помилки, необгрунтовані відмови у задоволенні законних вимог громадян, недоліки в організації прийому, випадки неетичного і грубого поводження з відвідувачами. У Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Херсонській обласних колегіях адвокатів мають місце випадки надання неякісної юридичної допомоги, некваліфікованих консультацій, неправильної поведінки адвокатів у судових процесах.

Допускаються серйозні недоліки в організації роботи народних судів, тяганина при розгляді кримінальних і цивільних справ, неякісне їх вирішення, що призводить до додаткового відволікання трудящих від роботи і значних втрат робочого часу на виробництві.

Вказані недоліки викликають обгрунтовані скарги громадян, кількість яких не зменшується, а причини, що їх породжують, усуваються повільно.

У багатьох областях не створено належних умов для нормальної роботи судів, державних нотаріальних контор, відділів загсів та юридичних консультацій, відсутня необхідна матеріально-технічна база.

Колегія Міністерства, Міністр т. Зайчук виявляють самозаспокоєність, не завжди критично ставляться до серйозних упущень в роботі установ юстиції, допускають недоліки в роботі з кадрами, не дають гострої, принципової оцінки фактам неякісного виконаній службових обов'язків, бюрократизму, зловживання та інших правопорушень з боку працівників юстиції.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Звернути увагу колегії Міністерства юстиції УРСР і особисто Міністра т. Зайчука на серйозні недоліки в роботі Міністерства й установ юстиції по організації юридичної допомоги населенню, в забезпеченні законності і прав громадян при здійсненні правосуддя.

Зобов'язати т. Зайчука зробити необхідні висновки з критичних зауважень, висловлених на засіданні, і вжити всіх заходів до перебудови роботи установ юстиції по значному поліпшенню обслуговування населення відповідно до рішень XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України.

Взяти до уваги, що Міністерством юстиції УРСР розроблені і здійснюються заходи, спрямовані на докорінне поліпшення стилю й методів роботи управлінь та відділів Міністерства, відділів юстиції обл/міськ/виконкомів, удосконалення діяльності державних нотаріальних контор, юридичних консультацій і відділів загсів по наданню правових послуг населенню, забезпечення оперативності й законності правосуддя, підвищення культури судових процесів.

2. Зобов'язати Міністерство юстиції УРСР:

посилити вимогливість до центрального апарату, керівників органів і установ юстиції, підвищити їх особисту відповідальність за забезпечення високої якості роботи народних судів, державних нотаріальних контор, відділів загсів і юридичних консультацій, недопущення бюрократизму, зловживань та інших правопорушень у їх діяльності;

ширше впроваджувати позитивний досвід роботи державних нотаріальних контор і юридичних консультацій по наданню правових послуг трудящим безпосередньо за місцем роботи на підприємствах, в організаціях, колгоспах і радгоспах;

посилити контроль за організацією розгляду справ народними судами, добиватися оперативності в їх роботі, виключити випадки тяганини й необгрунтованого відволікання трудящих від виробництва, вживати необхідних заходів до усунення причин, що породжують скарги громадян. Активізувати пропаганду чинного законодавства у трудових колективах і за місцем проживання громадян;

значно поліпшити роботу по добору і розстановці кадрів, підвищенню рівня їх ділової кваліфікації та вихованню чесного, сумлінного ставлення працівників до своїх службових обов'язків.

3. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам систематично розглядати звіти керівників органів та установ юстиції про надання правових послуг населенню, додержання в їх діяльності законності і прав громадян. Створити необхідні умови для роботи державних нотаріальних контор, відділів загсів та юридичних консультацій, забезпечити їх у 1986 - 1990 роках впорядкованими приміщеннями згідно з додатком N 1.

4. Держплану УРСР передбачати в річних планах виділення Міністерству юстиції УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам лімітів на меблі для обладнання державних нотаріальних контор, відділів загсів та юридичних консультацій.

Держпостачу УРСР виділити в 1986 - 1990 роках для забезпечення цих установ засоби оргтехніки згідно з додатком N 2.

5. Міністерству зв'язку УРСР забезпечити встановлення у 1986 - 1990 роках у нотаріальних конторах та юридичних консультаціях необхідної кількості телефонів.

6. Міністерству побутового обслуговування населення УРСР значно розширити надання послуг населенню по виконанню машинописних робіт у державних нотаріальних конторах та юридичних консультаціях.

7. Міністерству юстиції УРСР обговорити цю постанову на засіданні колегії Міністерства та у відділах юстиції обл/міськ/виконкомів.

8. Відділу адміністративних органів і соціального забезпечення Управління Справами Ради Міністрів УРСР перевірити стан перебудови стилю і методів роботи апарату Міністерства юстиції УРСР відповідно до цієї постанови і доповісти Раді Міністрів УРСР у липні 1987 року.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 38

 

ЗАВДАННЯ
облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам по забезпеченню у 1986 - 1990 роках державних нотаріальних контор, відділів загсів і юридичних консультацій впорядкованими приміщеннями

Області

Державні нотаріальні контори

Відділи загсів

Юридичні консультації

Вінницька

14

10

9

Волинська

6

2

6

Ворошиловградська

14

15

13

Дніпропетровська

6

10

6

Донецька

23

6

17

Житомирська

22

13

3

Закарпатська

14

3

3

Запорізька

11

-

5

Івано-Франківська

17

2

2

Київська

9

6

5

Кіровоградська

10

3

4

Кримська

11

11

3

Львівська

24

8

6

Миколаївська

15

6

1

Одеська

13

20

12

Полтавська

14

4

6

Ровенська

9

2

3

Сумська

3

-

3

Тернопільська

11

1

4

Харківська

24

2

1

Херсонська

14

10

9

Хмельницька

9

11

9

Черкаська

8

10

2

Чернівецька

6

-

-

Чернігівська

12

3

6

м. Київ

5

5

5

м. Севастополь

1

2

3

Всього

325

165

146

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ПЕРЕЛІК
засобів оргтехніки, що виділяються Держпостачем УРСР у 1986 - 1990 роках Мінюсту УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам для забезпечення державних нотаріальних контор, відділів загсів, юридичних консультацій

Назва засобів

Мінюсту УРСР /кількість, штук/

Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам /кількість, штук/

Друкарські машинки

275

225

Металічні шафи

320

180

Розмножувальні апарати

26

-

Мікрокалькулятори

413

87

Магнітофони "Тембр-2"

85

11

Радіотрансляційні пристрої

30

-

Переговорні пристрої

73

82

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Опрос