Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации исполнения постановления Совета Министров СССР от 7 мая 1985 г. N 410 "О мерах по преодолению пьянства и алкоголизма, искоренению самогоноварения"

Совет Министров УССР
Постановление от 28.05.1985 № 218
редакция действует с 21.07.1992

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 28 травня 1985 р. N 218

Київ

Про організацію виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 7 травня 1985 р. N 410 "Про заходи по подоланню пияцтва й алкоголізму, викорененню самогоноваріння"1

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів Української РСР
 від 20 липня 1991 року N 100
,
постановою Кабінету Міністрів України
 від 21 липня 1992 року N 412

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 7 травня 1985 року N 410 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми, міністерства і відомства УРСР рішуче посилити боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом, самогоноварінням та виготовленням інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення. З цією метою:

активізувати діяльність трудових колективів, адміністративних органів по усуненню причин та умов, що породжують пияцтво й алкоголізм;

підвищити відповідальність керівників підприємств, організацій та установ за створення в усіх колективах нетерпимого ставлення до будь-яких фактів пияцтва;

активніше залучати громадян, і особливо молодь, до суспільно-політичного життя, науково-технічної творчості, пробуджувати глибокий інтерес до художньої самодіяльності, мистецтва, фізкультури і спорту;

з усією суворістю застосовувати передбачені законодавством заходи впливу до осіб, які допускають розпивання спиртних напоїв на виробництві та в громадських місцях, а також займаються самогоноварінням і спекуляцією алкогольними напоями.

2. Комітетові народного контролю УРСР і його органам на місцях повною мірою використовувати надані їм права щодо службових осіб, які не виконують рішень Партії і Уряду, спрямованих на посилення боротьби з пияцтвом, рішуче припиняти факти пиятик у трудових колективах, витрачання державних і громадських коштів на організацію різного роду свят з розпиванням спиртних напоїв, притягати винних до якнайсуворішої відповідальності, аж до звільнення з займаних посад.

3. Міністерству внутрішніх справ УРСР здійснити практичні заходи по усуненню недоліків у роботі органів внутрішніх справ по боротьбі з пияцтвом і самогоноварінням, припиненню фактів пияцтва у громадських місцях, забезпечити активну взаємодію цих органів з добровільними народними дружинами, товариськими судами, радами профілактики правопорушень, громадськими пунктами охорони порядку та іншими самодіяльними організаціями. Всіляко сприяти трудовим колективам, громадським організаціям і сім'ям в організації лікування й перевиховання осіб, які зловживають алкоголем.

Підвищити відповідальність місцевих органів внутрішніх справ за організацію в закріплених за ними мікрорайонах боротьби з пияцтвом і профілактичної роботи в цьому напрямі. Своєчасно виявляти осіб, які займаються самогоноварінням, збутом, придбанням та зберіганням міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, особливо у сільській місцевості, а також спекуляцією спиртними напоями, притягати їх до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

4. Державному комітетові УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі збільшити кількість та поліпшити якість видань науково-популярної літератури і науково-методичних матеріалів, плакатів, буклетів, пам'яток з антиалкогольної пропаганди, розрахованих на різні вікові й професійні групи населення, а також призначених для використання викладачами шкіл, професійно-технічних училищ, вищих і середніх спеціальних учбових закладів у їх виховній роботі.

Державному комітетові УРСР по кінематографії і Державному комітетові УРСР по телебаченню і радіомовленню збільшити виробництво художніх, документальних та науково-популярних кіно- і телефільмів, кількість радіопередач на антиалкогольні теми, що розкривають шкоду пияцтва у соціально-моральному відношенні, а також пропагують позитивний досвід його профілактики, забезпечити широкий показ фільмів у державній та профспілковій кіномережі й по телебаченню.

5. З метою створення трудящим кращих умов для використання вільного часу, дозвілля та для занять спортом Держплану УРСР, Держбуду УРСР, Міністерству культури УРСР, Державному комітетові УРСР по кінематографії, Комітетові по фізичній культурі і спорту при Раді Міністрів УРСР, іншим міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам при розробці проекту плану економічного і соціального розвитку УРСР на 1986 - 1990 роки передбачити будівництво кінотеатрів, Палаців та Будинків культури, клубів, бібліотек, спортивних споруд і підприємств громадського харчування, особливо у нових міських житлових районах та на селі.

Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР:

установити норму відрахування від доходів житлово-експлуатаційних організацій у розмірі до 3 процентів для розвитку спортивної роботи й будівництва спортивних споруд за місцем проживання громадян. Забезпечити повне використання цих коштів на вказані заходи;

здійснювати реконструкцію й розширення Палаців і Будинків культури, клубів, бібліотек, спортивних споруд за рахунок коштів підвідомчих підприємств та організацій, передбачених на цю мету. Добитися, щоб у найближчі роки кожний трудовий колектив мав у своєму розпорядженні найпростіші спортивні споруди;

вжити заходів до додаткового збільшення поставок у торгівлю й розширення продажу населенню слюсарних і столярних інструментів, авто- і мотозапчастин, кіно- і фотоматеріалів, художніх фарб і пензлів, напівфабрикатів виробів культурно-побутового призначення та господарського вжитку, спортивного інвентаря, зокрема для організації ігор за місцем проживання громадян, усіляких некондиційних матеріалів, облагороджених і спеціально підготовлених ділових відходів промислового виробництва, необхідних для занять технічною та художньою творчістю.

Держплану УРСР, Держбуду УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, іншим міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам всемірно сприяти розвиткові колективного садівництва й городництва.

6. Укрконторі Держбанку СРСР, Українському республіканському головному управлінню Держтрудощадкас СРСР разом із заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР розширяти практику виплати заробітної плати робітникам і службовцям, а також заробітків колгоспникам через ощадні каси, використовуючи при цьому наявний досвід мм. Кривого Рога, Павлограда, Тореза, Нової Каховки.

7. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам вжити заходів до запровадження в практику видачі робітникам і службовцям премій за основні підсумки роботи й виконання окремих завдань одночасно з черговою виплатою заробітної плати.

12. Укоопспілці, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР та облвиконкомам збільшити закупки в колгоспах, радгоспах та у населення надлишків фруктів, винограду, ягід, маючи на увазі розширити їх продаж у свіжому, сушеному й замороженому вигляді, здійснювати переробку цієї продукції на варення, компоти, джеми та соки, а також випуск їх переважно у дрібній розфасовці.

Абзац другий пункту 12 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету Міністрів
 Української РСР від 20.07.91 р. N 100)

Абзац третій пункту 12 втратив чинність 

(згідно з постановою Кабінету Міністрів
 Української РСР від 20.07.91 р. N 100)

13. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР переглянути перспективні плани розвитку садівництва, ягідництва й виноградарства з метою максимального розширення площ кісточкових садів, ягідників, столових сортів винограду для споживання у свіжому й замороженому вигляді, виробництва соків та іншої консервної продукції, а також збільшення плантацій технічних сортів винограду для вироблення шампанського й столових вин.

15. Абзац перший пункту 15 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 21.07.92 р. N 412)

Заборонити продаж алкогольних напоїв у торговельних підприємствах поблизу виробничих підприємств та будов, учбових закладів, гуртожитків, дитячих закладів, лікарень, санаторіїв, будинків відпочинку, вокзалів, пристаней і аеропортів, культурних та видовищних підприємств, у місцях масових гулянь і відпочинку трудящих та в дрібнороздрібній торговельній мережі.

Не допускати продажу й споживання спиртних напоїв у санаторіях, будинках відпочинку, профілакторіях, на туристичних базах і в турпоходах, при організації колективних виїздів трудящих, а також у всіх видах громадського транспорту.

Заборонити продаж спиртних напоїв особам, які не досягли 21 року. Продаж винно-горілчаних виробів у робочі дні провадити з 14 години.

Порядок продажу алкогольних напоїв, крім питань, що регулюються рішеннями Уряду СРСР і Уряду УРСР, визначається з урахуванням місцевих умов виконкомами обласних Рад народних депутатів, а в мм. Києві і Севастополі відповідно Київським і Севастопольським міськвиконкомами.

16. Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, Міністерству торгівлі УРСР та Укоопспілці передбачати дальший розвиток мережі чайних, закусочних, а також кафе й барів по продажу безалкогольних напоїв, соків, морозива. Вжити заходів до підвищення культури обслуговування населення у підприємствах громадського харчування. Розвивати форми обслуговування, що враховують запити сімейного відпочинку (сімейні обіди, організація сімейних, дитячих, молодіжних свят).

17. Облвиконкомам, Київському міськвиконкому і Міністерству внутрішніх справ УРСР здійснити в 1986 - 1990 роках будівництво, розширення та введення в експлуатацію лікувально-трудових профілакторіїв з власною виробничою базою.

18. Комісії по радянських традиціях, святах та обрядах при Раді Міністрів УРСР розробити рекомендації по проведенню обрядів і торжеств (весіль, реєстрації народження дитини, проводів в армію, ювілеїв тощо), які виключають споживання спиртних напоїв при їх проведенні, забезпечити високий ідейно-художній і моральний рівень цих обрядів.

Міністерству побутового обслуговування населення УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам продовжити роботу по створенню в системі обрядової служби мережі спеціалізованих залів та забезпеченню їх підготовленими кадрами.

19. Міністерству охорони здоров'я УРСР:

створити в наркологічних диспансерах спеціальні кабінети для організації на підприємствах антиалкогольної пропаганди й подання профілактичної медичної допомоги особам, які зловживають алкоголем і хворіють на алкоголізм, а також кабінети для лікування (анонімно) таких осіб.

20. Міністерству охорони здоров'я УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

організувати в 1985 - 1990 роках в обласних центрах, в м. Севастополі та інших великих містах госпрозрахункові наркологічні кабінети для подання профілактичної медичної допомоги (анонімно) особам, які зловживають алкоголем і хворіють на алкоголізм, згідно з додатком N 3;

розгорнути в 1985 - 1990 роках спеціальні наркологічні відділення для примусового лікування хворих на хронічний алкоголізм з тяжкими супутніми захворюваннями, особливо туберкульозом, і відділення спецтравм для лікування осіб у стані алкогольного сп'яніння згідно з додатком N 4, а також міжрайонні наркологічні диспансери в сільській місцевості.

21. Міністерству охорони здоров'я УРСР у тримісячний строк визначити потребу в лікарях-наркологах і фельдшерах з наркології, виходячи з розвитку мережі наркологічних закладів.

Держплану УРСР разом з Міністерством охорони здоров'я УРСР і Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР передбачити в проекті плану економічного і соціального розвитку УРСР на 1986 - 1990  роки розширення підготовки вказаних спеціалістів відповідно до потреби.

Міністерству освіти УРСР, Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР і Державному комітетові УРСР по професійно-технічній освіті передбачити питання антиалкогольного виховання в курсах суспільно-політичних, гуманітарних та природничих дисциплін, які вивчаються в школах, професійно-технічних училищах, у вищих і середніх спеціальних учбових закладах.

22. Комісії по боротьбі з пияцтвом при Раді Міністрів УРСР поліпшити координацію діяльності державних органів і громадських організацій по запобіганню пияцтву й алкоголізму, усуненню причин та умов, що їх породжують, вжити заходів до активізації роботи комісій по боротьбі з пияцтвом при виконкомах місцевих Рад народних депутатів, подавати їм необхідну допомогу, краще поширювати позитивний досвід профілактики пияцтва й організації лікування хворих на алкоголізм.

23. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 7 травня 1985 р. N 410 "Про заходи по подоланню пияцтва й алкоголізму, викорененню самогоноваріння":

2) Дозволила виконкомам місцевих Рад народних депутатів за погодженням з відповідними виробничими об'єднаннями, підприємствами, організаціями і колгоспами, а також профспілковими комітетами централізувати для будівництва клубів і спортивних споруд кошти, передбачені у фінансових планах (кошторисах) указаних об'єднань, підприємств та організацій і колгоспів на розвиток фізкультурно-оздоровчої та культурно-масової роботи.

24. Визнати такими, що втратили чинність:

підпункт "б" пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР від 17 травня 1972 р. N 233 "Про впорядкування виробництва спирту, міцних спиртних напоїв і кріплених вин" та абзац четвертий пункту 2 цієї постанови в частині вироблення оригінальних національних настойок та інших міцних напоїв на базі використання нестандартної плодово-ягідної сировини;

підпункти "а", "б", "в", абзац другий підпункту "є" пункту 2 постанови Ради Міністрів УРСР від 20 червня 1972 р. N 288 "Про заходи по посиленню боротьби проти пияцтва і алкоголізму" (ЗП УРСР, 1972 р., N 6, ст. 50);

пункт "б" розпорядження Ради Міністрів УРСР від 17 листопада 1972 р. N 965;

пункт 8 і підпункт "в" пункту 15 постанови Ради Міністрів УРСР від 19 травня 1978 р. N 293 "Про додаткові заходи по посиленню боротьби з пияцтвом і алкоголізмом".

____________
1 Пункти 8 - 11, 14, 23 (крім підпункту 2) та додатки не наводяться.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Опрос