Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ставках арендной платы за нежилые помещения

Совет Министров УССР
Постановление, Перечень от 03.10.1984 № 399
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 3 жовтня 1984 р. N 399

Київ

Про ставки орендної плати за нежилі приміщення

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 15 квітня 1987 року N 127

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 11 жовтня 1989 року N 252)

У зв'язку з виданням Зводу законів Української РСР і з метою усунення множинності рішень Уряду УРСР з питань орендної плати за нежилі приміщення Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити ставки орендної плати за нежилі будівлі і нежилі приміщення, що здаються для торгових, промислових /виробничих/, складських, канцелярських та інших цілей неторгового і непромислового характеру, а також для заняття індивідуальною трудовою діяльністю, згідно з додатками N 1 і 2.

(абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Ради Міністрів Української РСР від 15.04.87 р. N 127)

Орендна плата за користування будинками і спорудами, віднесеними до пам'яток історії та культури, сплачується за ставками, затвердженими цією постановою, залежно від цілей, для яких вони орендуються.

2. Ставки орендної платні затверджені цією постановою, поширюються на всі нежилі будівлі і нежилі приміщення, які здаються в оренду, незалежно від їх відомчої належності.

3. Орендну плату в розмірі 50 процентів затверджених ставок сплачують:

видавництва Державного комітету УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі, а також інші підвідомчі йому підприємства та організації книжкової торгівлі - за приміщення, зайняті ними під книжкову торгівлю й під склади книг;

Українське товариство сліпих і Українське товариство глухих - за приміщення, зайняті учбово-виробничими об'єднаннями та підприємствами;

підприємства побутового обслуговування населення, незалежно від їх відомчої належності.

4. Не підлягають оплаті приміщення, що їх займають:

Верховна Рада Української РСР і Рада Міністрів Української РСР;

партійні та комсомольські органи;

виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів, а також їх відділи та управління, якщо вони розташовані в одному будинку з виконавчим комітетом Ради народних депутатів;

військові частини, установи та організації Радянської Армії і Військово-Морського Флоту /за винятком тих, що перебувають на господарському розрахунку/;

військові комісаріати;

органи та військові частини Комітету державної безпеки УРСР /за винятком установ і організацій, що перебувають на господарському розрахунку/;

органи, установи та організації внутрішніх справ /за винятком підрозділів, що перебувають на господарському розрахунку/;

заклади охорони здоров'я й санітарно-епідеміологічної служби, санаторно-курортні заклади, будинки відпочинку, пансіонати, туристські бази та інші заклади відпочинку;

школи і позашкільні заклади, школи-інтернати та інші інтернатні заклади, дитячі будинки, дитячі ясла, дитячі садки, дитячі ясла-садки загального і спеціального призначення, а також інші дитячі дошкільні заклади;

будинки-інтернати для престарілих та інвалідів;

бібліотеки, музеї, клуби, театрально-видовищні підприємств та інші культурно-освітні установи /крім кінотеатрів/, архіви;

науково-дослідні установи, що перебувають на бюджеті.

5. Інваліди, які мають спеціальні засоби пересування /автомобілі з ручним управлінням, мотоколяски і велоколяски/, звільняються від орендної плати за нежилі приміщення, що використовуються під гаражі, та участі у загальних для всієї будівлі й прилеглої до неї території витратах, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і нежилих приміщень.

6. Забороняється справляння будь-яких надбавок до ставок орендної плати, затверджених цією постановою.

7. Орендарі, крім внесення орендної плати та сплати центрального опалення і комунальних послуг за встановленими ставками й тарифами, беруть участь у загальних для всього будинку та прилеглої до нього території витратах, пов'язаних з експлуатацією й ремонтом нежилих будівель і нежилих приміщень у жилих будинках, пропорційно площі зайнятих ними приміщень.

8. Капітальний ремонт нежилої будівлі, нежилого приміщення з метою пристосування їх до технологічних потреб або особливостей орендаря провадиться орендарем і в рахунок орендної плати не зараховується.

9. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР за погодженням з Держпланом УРСР і Міністерством фінансів УРСР у тримісячний строк внести відповідні зміни в інструкцію про порядок здачі в оренду нежилих приміщень.

10. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Уряду Української РСР згідно з переліком, що додається.

11. Цю постанову ввести в дію з 1 січня 1985 року.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради
Міністрів УРСР 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 35

 

СТАВКИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ
за нежилі будівлі і нежилі приміщення, що здаються в оренду для торгових, промислових /виробничих/ і складських цілей

/За один квадратний метр
у копійках на місяць/

  

Для торгових і промислових /виробничих/ цілей 

Для складських цілей 

У кам'яних будинках: 

  

  

для міст Києва, Севастополя та обласних центрів 

69,5 

35,5 

для міст обласного підпорядкування 

67,0 

33,5 

для міст районного підпорядкування 

66,0 

33,0 

для селищ міського типу 

64,0 

32,0 

для сіл 

62,0 

31,0 

У дерев'яних та змішаних будинках: 

  

  

для міст Києва, Севастополя та обласних центрів 

46,5 

24,5 

для міст обласного підпорядкування 

44,5 

24,5 

для міст районного підпорядкування 

44,0 

24,5 

для селищ міського типу 

42,0 

24,5 

для сіл 

40,0 

24,5 

Примітка. При наданні в оренду нежилий будівель і нежилих приміщень, що не відповідають санітарним і технічним вимогам, орендна плата зменшується на 10 процентів.

 

Керуючий Справами
Ради
Міністрів УРСР 

 
К. БОЙКО
 

 

СТАВКИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ
за нежилі будівлі і нежилі приміщення, що здаються в оренду для канцелярських та інших цілей непромислового і неторгового характеру, а також для заняття індивідуальною трудовою діяльністю 

За один квадратний метр
у копійках на місяць

Підприємства, установи та організації, які перебувають на господарському розрахунку, кооперативні, профспілкові та інші громадські організації 

24,5 

Установи та інші державні організації, які перебувають на бюджеті 

8,0 

Кінотеатри 

26,0 

Спілка художників України - за приміщення, що орендуються під творчі майстерні художників і народних майстрів 

24,5 

Громадяни - за приміщення, що орендуються під гаражі, а також для заняття індивідуальною трудовою діяльністю 

24,5 

Примітка. Ставки орендної плати, встановлені у цьому додатку, застосовуються для площі, зайнятої в межах 4,5 кв. метра на кожного працівника апарату управління.

Лишки площі, що перевищують зазначену норму, оплачуються у подвійному розмірі відповідної ставки орендної плати.

 

Керуючий Справами
Ради
Міністрів УРСР 

 
К. БОЙКО
 

(додаток N 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Ради Міністрів Української РСР від 15.04.87 р. N 127)

 

ПЕРЕЛІК
рішень Уряду Української РСР, що втратили чинність

1. Постанова Раднаркому УРСР від 9 травня 1927 р. "Про порядок здачі в оренду і оплати торговельних, промислових і склепових приміщень, що ними відають органи місцевого /комунального/ господарства у містах і селищах міського типу" /ЗУ УРСР, 1927 р., N 21, ст. 100/.

2. Пункти 19, 20, 28, 31 Положення про належні державі будинки у містах і селищах міського типу та про порядок використання житлових приміщень у цих будинках, затвердженого постановою ВУЦВК і Раднаркому УРСР від 11 липня 1928 р. /ЗУ УРСР, 1928 р. N 18, ст. 167/.

3. Постанова ВУЦВК і Раднаркому УРСР від 13 березня 1929 р. "Про належні державі у містах і селищах міського типу будинки, відведені під Палаци Праці і Селянські Будинки, та про будинки, закріплені за військовим урядництвом" /ЗЗ УРСР, 1929 р., N 9, ст. 74/.

4. Пункти 5 - 8 постанови ВУЦВК і Раднаркому УРСР від 15 січня 1931 р. "Про арендну плату за будинки, що ними відають міські та селищні Ради" /ЗЗ УРСР, 1931 р., N 1, ст. 1/.

5. Постанова ВУЦВК і Раднаркому УРСР від 4 квітня 1932 р. "Про увільнення органів Робітничо-селянської міліції від орендної плати за зайняті ними приміщення" /ЗЗ УРСР, 1932 р., N 8, ст. 63/.

6. Абзац другий пункту 12 постанови ВУЦВК і Раднаркому УРСР від 4 червня 1933 р. "Про Всеукраїнське товариство сліпих і Всеукраїнське товариство глухонімих" /ЗЗ УРСР, 1933 р., N 32, ст. 410/.

7. Постанова ЦВК УРСР і Раднаркому УРСР від 7 січня 1938 р. N 79 "Про заходи щодо своєчасної оплати послуг підприємств комунального господарства та платежів по оренді торговельних приміщень" /ЗЗ УРСР, 1938 р., N 3, ст. 12/.

8. Постанова Ради міністрів УРСР від 4 серпня 1949 р. N 2143 "Про орендну плату за приміщення, що займаються підприємствами громадського харчування".

9. Постанова Ради Міністрів УРСР від 6 серпня 1949 р. N 2173 "Про ставки орендної плати за користування архітектурними пам'ятками в Українській РСР" /ЗП УРСР, 1949 р., N 15, ст. 56/.

10. Розпорядження Ради Міністрів УРСР від 28 червня 1952 р. N 858.

11. Постанова Ради Міністрів УРСР від 30 листопада 1954 р. N 1847 "Про оплату будівель і приміщень, що здаються в оренду для торгово-промислових і складських цілей" /ЗП УРСР, 1954 р., N 21 - 22, ст. 134/.

12. Постанова Ради Міністрів УРСР від 31 січня 1955 р. N 117 "Про оплату приміщень, що здаються в оренду аптекам і іншим установам та організаціям Головного аптечного управління Міністерства охорони здоров'я УРСР" /ЗП УРСР, 1955 р., N 1 - 2, ст. 7/.

13. Постанова Ради Міністрів УРСР від 1 березня 1960 р. N 239 "Про звільнення від орендної плати приміщень, зайнятих під дитячі садки".

14. Постанова Ради Міністрів УРСР від 16 жовтня 1964 р. N 1072 "Про встановлення пільг по оплаті за користування приміщеннями, що здаються в найом державним підприємствам побутового обслуговування населення" /ЗП УРСР, 1964 р., N 10, ст. 137/.

15. Розпорядження Ради Міністрів УРСР від 27 квітня 1966 р. N 442 /ЗП УРСР, 1966 р., N 4, ст. 48/.

16. Постанова Ради Міністрів УРСР від 23 грудня 1968 р. N 645 "Про оплату приміщень, що здаються в оренду для потреб непромислового і неторгового характеру" /ЗП УРСР, 1968 р., N 12, ст. 175/.

17. Абзац другий пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР від 4 жовтня 1977 р. N 504 "Про зміну та визнання такими, що втратили силу, деяких рішень Уряду Української РСР з питань житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення" /ЗП УРСР, 1977 р., N 10, ст. 96/.

18. Пункт 10 постанови Раднаркому УРСР і Центрального Комітету КП/б/У від 10 листопада 1944 р. N 1483 "Про впорядкування користування державними будівлями житлового і нежитлового фонду і земельними ділянками, які обслуговують їх" /ЗП УРСР, 1944 р., ст. 6/.

____________

Опрос