Идет загрузка документа (51 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации исполнения постановления Совета Министров СССР от 14 мая 1984 г. "О дополнительных мерах по обеспечению сбора урожая, заготовки сельскохозяйственных продуктов и кормов в 1984 году и успешного проведения зимовки скота в период 1984/85 года"

Совет Министров УССР
Постановление, План от 24.05.1984 № 226

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 24 травня 1984 р. N 226

Київ

Про організацію виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 14 травня 1984 р. "Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1984 році та успішного проведення зимівлі худоби в період 1984/85 року"

З метою своєчасного і високоякісного проведення збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів, кормів і успішного проведення зимівлі худоби, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 14 травня 1984 р. N 432 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Держкомсільгосптехніку УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укоопспілку, Південне відділення ВАСГНІЛ, виконкоми місцевих Рад народних депутатів і агропромислові об'єднання, керівників колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій, керуючись рішеннями грудневого /1983 р./, лютневого і квітневого /1984 р./ Пленумів ЦК КПРС, положеннями і висновками, що містяться у виступах Генерального секретаря ЦК КПРС товариша К. У. Черненка, забезпечити підготовку до збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1984 році, а також успішне проведення зимівлі худоби в період 1984/85 року.

Затвердити план організаційно-господарських заходів по виконанню в республіці постанови Ради Міністрів СРСР від 14 травня 1984 р. N 432 згідно з додатком N 1.

2. Попередити керівників міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, агропромислових об'єднань, колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій про їх персональну відповідальність за здійснення заходів по своєчасній підготовці та успішному проведенню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1984 році.

3. Зобов'язати Держкомсільгосптехніку УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР довести до колгоспів, радгоспів і транспортних організацій завдання по забезпеченню максимальної готовності вантажних автомобілів, автомобільних і тракторних причепів до початку масового збирання врожаю.

4. Зобов'язати Держкомсільгосптехніку УРСР і облвиконкоми здійснити підготовку до збирання врожаю 1984 року автоколон транспортних підприємств "Транссільгосптехніка", забезпечивши укомплектування вантажних автомобілів складом водіїв з розрахунку два водії на один автомобіль.

Дозволити Держкомсільгосптехніці УРСР за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством плодоовочевого господарства УРСР і облвиконкомами в необхідних випадках провадити перекидання автоколон транспортних підприємств "Транссільгосптехніка" з однієї області в іншу на збирання врожаю і заготівлі сільськогосподарських продуктів.

5. Держпостачу УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити до 25 вересня 1984 р. поставку відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 27 грудня 1983 р. N 520 сільському господарству /в тому числі для радгоспів Міністерства плодоовочевого господарства УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР/ у рахунок річних фондів 27,3 тис. вантажних автомобілів /крім автомобілів типів УАЗ, "Москвич" і спеціалізованих/, з них 21,0 тис. вантажних автомобілів до 15 липня 1984 р., за рахунок перенесення на IV квартал строків поставки автомобілів іншим споживачам /крім поставки для комплектування, експорту, спеціальних потреб та в райони Крайньої Півночі/.

6. Держкомсільгосптехніці УРСР і облвиконкомам у необхідних випадках створювати в складі районних об'єднань Сільгосптехніки збирально-транспортні комплекси /загони/ для збирання сільськогосподарських культур, організовуючи їх роботу на основі колективного підряду.

7. Дозволити Міністерству сільського господарства УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР за погодженням з облвиконкомами для прискорення збирання врожаю сільськогосподарських культур залежно від умов, що складаються, провадити у травні - серпні 1984 р. зміну строків поставки комбайнів для збирання зернових і технічних культур, а також інших збиральних машин за виділеними фондами для потреб сільського господарства.

8. Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити ремонт до збирального періоду сільськогосподарської техніки, що вийшла з ладу в період гарантійного строку експлуатації, а також своєчасне усунення несправностей машин під час збирання.

9. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити в 1984 році виготовлення і поставку сільському господарству:

у рахунок виділених фондів 10880 навантажувачів фронтальних ПФ-0,5 до 1 серпня, 3350 зернометів ЗМ-60 і 1800 повітропідігрівачів ВПТ-600 до 1 вересня;

машин і обладнання для укомплектування зерноочисно-сушильних комплексів за фондами першого півріччя до 25 червня і за фондами I - III кварталів до 25 вересня.

10. Держпостачу УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити поставку автомобільних акумуляторів типу 6СТ-132 і 6СТ-182, виділених для сільського і водного господарства, за фондами I - III кварталів до 15 вересня і за річними фондами до 15 листопада 1984 року.

11. Держпостачу УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству легкої промисловості УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР та об'єднанню "Укрпластик" забезпечити поставку /незалежно від рівня виконання плану виробництва/ сільському і водному господарству, підприємствам і організаціям Міністерства сільського будівництва УРСР стальних, чавунних, азбестоцементних та поліолефінових труб, відцентрових, артезіанських і заглибних насосів, електрообладнання, нормально-освітлювальних електроламп, металообробного інструменту, гідрогальмової рідини, сульфовугілля, лакофарбової продукції, сірчаної кислоти в моногідраті /акумуляторної/, опалювальних агрегатів, швидкісних водопідігрівачів, калориферів, ємкісних водопідігрівачів і вентиляторів для сушіння сіна за фондами I - III кварталів до 15 вересня і за річними фондами до 15 грудня 1984 р., карбіду кальцію за фондами I - III кварталів до 25 вересня і за річними фондами до 25 грудня 1984 р., будівельних матеріалів /у тому числі цементу/ і лісних матеріалів за річними фондами до 25 грудня 1984 р., паперу, картону і тканинних мішків за фондами I - III кварталів до 20 вересня та за річними фондами до 20 грудня 1984 року.

12. Міністерству внутрішніх справ УРСР виготовити і поставити додатково в 1984 році сільському господарству 28,3 тис. транспортерів до силосозбиральних комбайнів, у тому числі 11,5 тис. штук /дет. КЕС-01.02.470/ і 16,8 тис. штук /дет. КЕС-02.04.000А/, а також 35 комплектів металевої арматури типу ЗАВ-40.01.00.

Держпостачу УРСР поставити додатково в 1984 році для виготовлення вказаних комплектів арматури Міністерству внутрішніх справ УРСР 2542 тонни прокату чорних металів і 675 кілометрів втулково-роликових ланцюгів типу ТРД-38-4000.

13. Держплану УРСР і Держпостачу УРСР виділити металопрокат та інші матеріали, необхідні для виконання додаткових завдань по виробництву обладнання і запасних частин, передбачених цією постановою.

14. Облвиконкомам, Держкомсільгосптехніці УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР, Укрміжколгоспбуду та іншим міністерствам і відомствам УРСР, які здійснюють будівельно-монтажні роботи в радгоспах і колгоспах, вжити необхідних заходів до прискорення будівництва, реконструкції та введення в дію передбачених планом на 1984 рік тваринницьких приміщень і кормоцехів, забезпечивши здачу їх в експлуатацію не пізніше листопада, а силосних і сінажних споруд, складських приміщень для зберігання зернофуражу, сіна, штучно збезводнених зелених кормів і коренебульбоплодів не пізніше вересня 1984 року.

Держкомсільгосптехніці УРСР і Держпостачу УРСР забезпечити поставку для вказаної мети пусковим будовам необхідного комплектного технологічного та іншого обладнання.

15. Держкомсільгосптехніці УРСР і облвиконкомам розширити роботи по ремонту і технічному обслуговуванню машин та обладнання для тваринницьких ферм, переробки й приготування кормів у колгоспах і радгоспах, забезпечити створення в районних об'єднаннях Сільгосптехніки необхідного обмінного фонду вузлів, агрегатів, повнокомплектних машин та обладнання для тваринницьких ферм.

16. Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР закінчити до сезону масового надходження худоби і птиці ремонт і підготовку м'ясопереробних підприємств не пізніше 1 серпня і птахокомбінатів не пізніше 1 липня 1984 р., укомплектувати ці підприємства кваліфікованими робітниками і спеціалістами, організувати безперебійну роботу м'ясокомбінатів і птахокомбінатів по прийманню та переробці худоби, птиці і кролів, а також забезпечити збереження живої ваги та вгодованості прийнятих тварин і птиці у період передзабійного утримання.

17. Держкомсільгосптехніці УРСР за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР терміново розподілити між споживачами виділені додатково в 1984 році за рахунок резерву Ради Міністрів СРСР для потреб колгоспів і радгоспів /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/ матеріали та обладнання, а Міністерству сільського господарства УРСР - засоби хімізації, встановлюючи черговість поставок по областях з урахуванням очікуваного врожаю і строків дозрівання сільськогосподарських культур.

18. Виділені додатково в 1984 році /з поставкою у III кварталі/ за рахунок резерву Ради Міністрів СРСР для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів 40 тис. тонн автомобільного бензину, в тому числі А-72 - 5 тис. тонн, А-76 - 35 тис. тонн, передати Держкомсільгосптехніці УРСР.

19. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпром УРСР, Держкомсільгосптехніку УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ і облвиконкоми здійснити до збирання врожаю 1984 року нагромадження пального та мастильних матеріалів у кількості, що забезпечує безперебійну роботу автотракторного парку, встановити суворий контроль за використанням і зберіганням нафтопродуктів у господарствах, не допускати їх використання не за прямим призначенням, а також вжити заходів до економного витрачання пального і мастильних матеріалів у суворій відповідності з діючими нормами.

Держомнафтопродукту УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР, за погодженням із заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, для забезпечення безперебійної роботи техніки на збиранні врожаю 1984 року встановлювати в червні - жовтні щомісячні графіки завезення пального і мастильних матеріалів /у межах виділених фондів/.

20. Управлінням Донецької, Львівської, Одеської, Південної, Південно-Західної і Придніпровської залізниць перевозити з 1 жовтня 1984 р. по 1 травня 1985 р. за заявками облвиконкомів для колгоспів, радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств грубі корми, заготовлені в інших республіках та областях з оплатою за тарифом, зниженим на 50 процентів проти діючого, без стягування штрафів за недовантаження вагонів /при повному їх заповненні по об'єму/ пресованими грубими кормами.

Облвиконкомам відшкодувати залізницям за рахунок бюджетів областей витрати залізниць, пов'язані з застосуванням пільгового тарифу.

21. Держплану УРСР, управлінням Донецької, Львівської, Одеської, Південної, Південно-Західної і Придніпровської залізниць, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Укоопспілці, Головплодвинпрому УРСР і облвиконкомам підвищити якість планування перевезень залізницею зерна, картоплі, овочів і фруктів, розробити й здійснити необхідні заходи по усуненню зустрічних та інших нераціональних перевезень однорідної сільськогосподарської продукції.

22. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Головплодвинпром УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, Держкомсільгосптехніку УРСР і облвиконкоми:

а) провести на хлібоприймальних підприємствах необхідні заходи по забезпеченню якнайшвидшого зважування й розвантаження зерна з великовантажних автомобілів і автопоїздів, а також своєчасного вантаження й розвантаження зерна із залізничних вагонів;

б) укомплектувати відділи технохімічного контролю хлібоприймальних підприємств необхідною кількістю лаборантів, з тим щоб забезпечити своєчасне і правильне визначення якості зерна і, насамперед, зерна твердої пшениці, а також пшениці сильних та найбільш цінних сортів;

в) забезпечити формування автомобільних загонів з автопоїздів і автомобілів підвищеної вантажопідйомності для доставки сільськогосподарської продукції з колгоспів і радгоспів на державні заготівельні пункти;

г) здійснити закріплення колгоспів і радгоспів за хлібоприймальними підприємствами по здачі зерна державі, розробити і затвердити графіки перевезення зерна /з урахуванням цілодобової роботи/.

Створити оперативну диспетчерську групу по керівництву перевезеннями зерна і поліпшенню використання автотранспорту у складі згідно з додатком N 2.

Облвиконкомам створити відповідні оперативні диспетчерські групи в областях і районах.

23. Продавати колгоспам, радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам за кожний центнер цукрових буряків урожаю 1984 року, проданий державі з кормових посівів, по 75 кілограмів жому /в розрахунку на сирий жом/, по 1,5 кілограма патоки /меляси/, а також відпускати комбікорми і цукор за нормами й цінами, встановленими для бурякоздавачів.

Цукровим заводам провадити за продаж цукрових буряків з кормових посівів грошові виплати радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам, передбачені підпунктом 2 пункту 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1975 р. N 114.

Цукрові буряки, продані державі колгоспами, радгоспами та іншими державними сільськогосподарськими підприємствами з кормових посівів, зараховуються у виконання планів продажу і договорів контрактації.

Перелік господарств із зазначенням кількості цукрових буряків, що продаються ними державі з кормових посівів, установлюється облвиконкомами.

24. Облвиконкомам, райвиконкомам і агропромисловим об'єднанням подавати допомогу цукровим заводам у виділенні місцевих будівельних матеріалів для будівництва бетонованих майданчиків і механізованих складів з активним вентилюванням, виділяти для технологічних потреб цукрових заводів автотранспорт.

25. З метою більш повного використання можливостей для одержання максимального врожаю цукрових буряків і виробітку більшої кількості цукру Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР разом з облвиконкомами визначити строки початку їх збирання і пуску цукрових заводів, виходячи із стану коренеплодів та умов, що складаються для їх росту та нагромадження в них цукру.

Пропозиції з цього питання, погоджені з Міністерством харчової промисловості СРСР і Міністерством сільського господарства СРСР, подати Раді Міністрів УРСР до 5 серпня 1984 року.

Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, облвиконкомам і райвиконкомам розробити і затвердити графіки копання та завдання по вивезенню цукрових буряків і забезпечити їх виконання. Збирання цукрових буряків до 20 вересня повинно проводитися в обсягах, необхідних для безперебійного забезпечення роботи цукрових заводів і створення в цей період запасів буряків на цукрових заводах не більше ніж на три доби їх роботи. Не допускати нагромадження викопаних буряків на полях.

26. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, іншим міністерствам і відомствам, які мають підсобні сільські господарства, та облвиконкомам здійснити необхідні заходи до забезпечення потреби колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і організацій у власному високоякісному насінні сільськогосподарських культур для посіву під урожай 1985 року, створення страхових і перехідних насінних фондів, а також виконання встановлених планів заготівель сортового і гібридного насіння сільськогосподарських культур у державні ресурси. Забезпечити своєчасну засипку і завезення насіннєвої картоплі в повній потребі під урожай 1985 року.

Використати весь вирощений урожай насіння дефіцитних і перспективних сортів і гібридів зернових та інших сільськогосподарських культур тільки на насінні цілі.

27. Дозволити облвиконкомам залучати на збирання врожаю 1984 року не на шкоду основному виробництву вантажні автомобілі та бортові автопричепи всіх підприємств, установ і організацій з складом водіїв і ремонтними засобами /крім автомобілів Міністерства оборони, Комітету державної безпеки СРСР, Міністерства внутрішніх справ СРСР, а також автомобілів, що забезпечують технологічний процес на підприємствах і в організаціях/.

Автомобілі, залучені на збирання врожаю 1984 року, прикріпляти до автомобільних господарств Міністерства автомобільного транспорту УРСР і Держкомсільгосптехніки УРСР. Забезпечення вказаних автомобілів запасними частинами, ремонтними засобами і нафтопродуктами покласти на Держкомсільгосптехніку УРСР. Заправлення цих автомобілів провадити за місцем їх роботи в колгоспах, радгоспах і райсільгосптехніках.

Відпуск нафтопродуктів сільськогосподарським і залученим транспортним організаціям з нафтобаз Держкомнафтопродукту УРСР і Держкомсільгосптехніки УРСР в період збирання і вивезення сільськогосподарської продукції провадити протягом усього світлового дня.

Встановити, що при міжобласному перекиданні залучених на збирання врожаю автомобілів заправлення їх нафтопродуктами здійснюється організаціями Держкомсільгосптехніки УРСР з оплатою вартості нафтопродуктів заготівельними організаціями областей, в які направляються автомобілі.

Вважати за необхідне організувати цілодобову роботу вантажних автомобілів на перевезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів. З цією метою зобов'язати облвиконкоми забезпечити укомплектування складом водіїв усіх автомобілів, зайнятих на збиранні врожаю, з розрахунку два водії на один автомобіль, залучаючи при необхідності водіїв з інших галузей народного господарства /крім підприємств, автомобілі яких не залучаються для збирання врожаю відповідно до цього пункту/.

Встановити, що вартість перевезення тих, що залучаються на збирання врожаю, вантажних автомобілів і бортових автопричепів залізницею в обидва кінці, а також перегону їх своїм ходом оплачують підприємства, організації та установи, яким належать ці автомобілі й автопричепи.

Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 14 травня 1984 р. N 432 витрати по перевезенню і перегону вантажних автомобілів та бортових автопричепів, які залучаються на вивезення зерна й насіння олійних культур, і витрати по переїзду водіїв та обслуговуючого персоналу автомобілів, що належать Міністерству автомобільного транспорту УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР, відшкодовуються хлібоприймальними підприємствами за рахунок коштів Міністерства заготівель СРСР, передбачених для централізованого регулювання різниці між єдиними розрахунковими цінами і закупівельними цінами на зерно й насіння олійних культур відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 2 березня 1959 р. N 223.

28. ЦСУ УРСР встановити на період масового збирання врожаю сільськогосподарських культур 1984 року /з 1 липня по 1 листопада/ для всіх міністерств і відомств єдину статистичну звітність про роботу автотранспорту на збиранні врожаю і заготівлях сільськогосподарської продукції.

29. Зберегти на 1984 рік чинність пунктів 24, 29 /крім абзаца шостого/, 30 - 34, пункту 35 /крім абзаца четвертого/, пункту 36, абзаца другого пункту 37, пункту 38 постанови Ради Міністрів УРСР від 13 травня 1983 р. N 216 "Про організацію виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 21 квітня 1983 р. N 350 "Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1983 році та успішного проведення зимівлі худоби в період 1983/84 року", а також пункту 40 вказаної постанови з додержанням вимог, передбачених в абзаці четвертому пункту 3 постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 12 квітня 1984 р. N 313.

30. Виплата водіям премій, передбачених цією постановою, а також постановою Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911, провадиться підприємствами й організаціями, до яких вони прикомандировані, понад установлений фонд заробітної плати, без зниження розмірів, передбаченого постановами Ради Міністрів УРСР від 25 листопада 1968 р. N 600 і від 27 грудня 1983 р. N 521.

31. Продовжити на 1984 рік строк чинності розпорядження Ради Міністрів УРСР від 27 серпня 1971 р. N 689 про продаж трактористам-машиністам, зайнятим на оранці раннього зябу, зерна за закупівельними цінами.

32. Міністерствам і відомствам УРСР та облвиконкомам розробити і здійснити необхідні заходи по прискоренню розвантаження вагонів з вантажами для сільського господарства і з сільськогосподарською продукцією.

33. Прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР і Української республіканської ради професійних спілок, погоджену з Міністерством сільського господарства СРСР, про заснування на період збирання врожаю і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1984 року 80 перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для нагородження колективів автоколон та інших транспортних підрозділів за підсумками роботи за кожні 10 днів згідно з додатком N 3.

Зберегти на 1984 рік умови нагородження перехідними Червоними прапорами, розміри грошових премій, а також опис перехідного Червоного прапора облвиконкому і облпрофради, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 1 вересня 1966 р. N 670.

Облвиконкомам витрати на оплату грошових премій провести за рахунок бюджетів областей.

34. Установити почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1984 року" з врученням грамоти облвиконкому.

Продовжити на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1984 року чинність постанови Ради Міністрів УРСР від 19 серпня 1966 р. N 627 "Про затвердження Положення про почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1966 року".

35. Зберегти на 1984 рік Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні урожаю ранніх зернових і зернобобових культур, схвалені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 21 червня 1973 р. N 284.

36. Облвиконкомам виділити з ринкових фондів легкові автомобілі і мотоцикли колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським підприємствам для продажу їх трактористам-машиністам, робітникам і спеціалістам, які забезпечують високі показники у проведенні збирання врожаю та заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1984 році.

37. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ забезпечити сувору економію матеріально-технічних ресурсів, виділених для проведення збирання врожаю 1984 року.

38. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 14 травня 1984 р. N 432 з метою прискорення переробки цукрових буряків урожаю 1984 року, зменшення їх втрат і збільшення виробництва цукру продовжила на сезон виробництва 1984/85 року строк чинності розпорядження Ради Міністрів СРСР від 15 жовтня 1976 р. N 2282.

39. Доручити Комітету народного контролю УРСР встановити контроль за виконанням завдань, передбачених цією постановою.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 22

 

ПЛАН
організаційно-господарських заходів по виконанню в республіці постанови Ради Міністрів СРСР від 14 травня 1984 р. N 432

Найменування 

Строк виконання 

Відповідальні за виконання 

Встановити щотижневі графіки підготовки збиральної техніки до польових робіт з тим, щоб завершити ремонт і технологічну наладку не пізніше ніж за два тижні до початку збирання врожаю і заготівлі кормів 

1 червня 

Держкомсільгосптехніка УРСР
Мінсільгосп УРСР
Мінавтотранс УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
облвиконкоми
агропромислові об'єднання 

Підготувати не менше 30 тис. жаток і 35 тис. зернозбиральних комбайнів для збирання полеглих і низькорослих хлібів 

До 20 червня 

Держкомсільгосптехніка УРСР
Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
агропромислові об'єднання 

Створити в райсільгосптехніках, колгоспах і радгоспах незнижуваний запас вузлів, агрегатів і запасних частин для оперативного усунення несправностей техніки на збиранні врожаю 

- " - 

Держкомсільгосптехніка УРСР 

Підготувати стаціонарні і пересувні засоби технічного обслуговування 

До 10 червня 

Держкомсільгосптехніка УРСР 

Забезпечити надійну роботу диспетчерського зв'язку 

В період збирання врожаю 

Держкомсільгосптехніка УРСР 

Провести в Полтавській області республіканський семінар по організації високопродуктивного використання техніки на збиранні зернових культур і заготівлі кормів в 1984 році 

Червень 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Держкомсільгосптехніка УРСР
Полтавський облвиконком 

З метою недопущення втрат сільськогосподарської продукції при збиранні і перевезенні на заготівельні пункти і в місця зберігання: 

  

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Міншляхбуд УРСР
Мінавтотранс УРСР
Мінзаг УРСР
Держкомсільгосптехніка УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
агропромислові об'єднання 

широко застосовувати прогресивні методи збирання врожаю; 

Протягом липня - листопада 

в кожному господарстві і на заготівельному пункті організувати контрольні пости; 

- " - 

систематично проводити технологічну наладку збиральної техніки; 

- " - 

загерметизувати всі збиральні і транспортні засоби, в тому числі 70 тис. вантажних автомобілів пінополіуретаном; 

До початку перевезень зерна 

підготувати польові дороги та під'їзні шляхи до заготівельних пунктів 

За два тижні до початку збирання 

Укомплектувати збиральні агрегати кваліфікованими механізаторами, організувавши їх роботу переважно в дві зміни, забезпечити підвищення кваліфікації кадрів механізаторів 

Протягом червня - серпня 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
Держкомсільгосптехніка УРСР
Держпрофосвіта УРСР
облвиконкоми
агропромислові об'єднання 

Забезпечити в господарствах належну організацію громадського харчування, культурно-побутового і медичного обслуговування 

На період збирання врожаю 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Міністерство охорони здоров'я УРСР
Мінпобут УРСР
Мінкультури УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
Укоопспілка
облвиконкоми 

Вжити заходів до виконання і перевиконання планів і завдань по заготівлі грубих і соковитих кормів на період зимівлі 1984/85 року для більш повного забезпечення ними громадського тваринництва і худоби, яка утримується в особистих підсобних господарствах громадян. Добитися повного забезпечення худоби сіном, сінажем, силосом, трав'яним борошном, створити необхідні страхові запаси їх. Використати для цього всі наявні резерви 

Травень - жовтень 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Держкомсільгосптехніка УРСР
облвиконкоми 

Збільшити виробництво ручного сінозбирального інвентаря, з тим щоб повністю забезпечити потребу в ньому колгоспів, радгоспів, інших державних сільськогосподарських підприємств і населення 

Протягом року 

Мінмісцевпром УРСР
облвиконкоми 

Своєчасно підготувати тваринницькі приміщення, обладнання тваринницьких ферм і цехів до зимівлі худоби 

До 1 жовтня 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Мінм'ясомолпром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
Держкомсільгосптехніка УРСР
агропромислові об'єднання 

Докорінно поліпшити відтворення поголів'я худоби; найближчим часом спарувати придатних для відтворення холостих основних свиноматок, з тим щоб повністю забезпечити потреби господарств у відгодівельному поголівні і виконання завдань по продажу поросят населенню; посилити контроль за роботою облплемоб'єднань і пунктів по штучному осіменінню корів, телиць, свиноматок і вівцематок у колгоспах і радгоспах 

Протягом всього періоду 

- " - 

Поліпшити відгодівлю великої рогатої худоби і свиней. Максимально використати можливості збільшення вирощування великої рогатої худоби і свиней на м'ясо у весняно-літній період на зелених кормах 

Протягом всього періоду 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Мінм'ясомолпром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
агропромислові об'єднання 

Розглянути стан роботи інкубаторіїв, більш повно використовувати їх потужності, підвищити вихід і поліпшити зберігання птахомолодняка, забезпечити вирощування необхідної кількості ремонтного молодняка для комплектування маточного поголів'я птиці, зокрема м'ясної і водоплавної, в колгоспах, радгоспах і птахофабриках, збільшити продаж птахомолодняка населенню 

Травень - вересень 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
агропромислові об'єднання 

Встановити у кожному колгоспі, радгоспі і міжгосподарському підприємстві дійовий контроль за використанням худоби і птиці на внутрігосподарські потреби. Не допускати забою на ці цілі маловагих тварин. 

Протягом всього періоду 

Мінзаг УРСР
Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
агропромислові об'єднання 

З метою профілактики заразних захворювань сільськогосподарських тварин провести перед постановкою на стійлове утримання ветеринарне обстеження всього поголів'я, що залишається на зимівлю, і забезпечити проведення комплексу ветеринарно-профілактичних заходів для запобігання захворюванням тварин 

До 1 листопада 

Мінсільгосп УРСР
Мінплодоовочгосп УРСР
Мінхарчопром УРСР
Головплодвинпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
інші міністерства і відомства, які мають в своєму підпорядкуванні тваринницькі ферми
облвиконкоми 

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

 

СКЛАД
оперативної диспетчерської групи по керівництву перевезеннями зерна і поліпшенню використання автотранспорту

КОЗИРЄВ М. М. 

- заступник Міністра сільського господарства УРСР - керівник групи 

КУЧМА Є. Ф. 

- заступник Міністра заготівель УРСР 

АРТЕМЕНКО О. М. 

- заступник Міністра автомобільного транспорту УРСР 

ІЩЕНКО О. І. 

- заступник Голови Держкомсільгосптехніки УРСР 

ПИЦЮРА В. Д. 

- заступник Міністра внутрішніх справ УРСР 

ЛИСЕНКО А. П. 

- заступник Міністра плодоовочевого господарства УРСР 

КИРИЧЕНКО І. Є. 

- заступник Міністра харчової промисловості УРСР 

ЯЛОВИЙ П. С. 

- заступник Голови Держкомнафтопродукту УРСР 

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

 

КІЛЬКІСТЬ
перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для нагородження колективів автоколон та інших транспортних підрозділів

Області 

Червоних прапорів -
всього 

в тому числі з грошовими преміями 

першою 

другою 

третьою 

Вінницька 

Волинська 

Ворошиловградська 

Дніпропетровська 

Донецька 

Житомирська 

Закарпатська 

Запорізька 

Івано-Франківська 

Київська 

Кіровоградська 

Кримська 

Львівська 

Миколаївська 

Одеська 

Полтавська 

Ровенська 

Сумська 

Тернопільська 

Харківська 

Херсонська 

Хмельницька 

Черкаська 

Чернівецька 

-

Чернігівська 

Всього 

80 

25 

25 

30 

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Опрос