Идет загрузка документа (31 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по дальнейшему улучшению медикаментозного обеспечения населения и заведений здравоохранения республики

Совет Министров УССР
Постановление от 13.12.1983 № 508

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 13 грудня 1983 р. N 508

Київ

Про заходи по дальшому поліпшенню медикаментозного забезпечення населення і закладів охорони здоров'я республіки

Рада Міністрів Української РСР відзначає, що за останні роки в республіці зросла і зміцніла матеріально-технічна база аптечної мережі, поліпшилось забезпечення населення і закладів охорони здоров'я медикаментами та іншими виробами медичного призначення; вдосконалюється довідково-інформаційна служба та робота республіканського виробничо-наукового фармацевтичного об'єднання. Збільшилась підготовка фармацевтичних працівників, підвищився рівень їх кваліфікації.

Проте, як показала перевірка, в роботі Міністерства охорони здоров'я УРСР, його Головного аптечного управління по організації медикаментозного забезпечення населення і закладів охорони здоров'я мають місце серйозні недоліки,

В окремих містах і районах Вінницької, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кримської, Кіровоградської, Полтавської областей та в м. Києві наявна кількість аптек не задовольняє потреб населення і закладів охорони здоров'я. Повільно зміцнюється матеріальна база аптечних установ, в більшості з них не вистачає виробничих площ. План будівництва аптечних складів, встановлений постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 22 листопада 1977 р. N 570, Міністерством охорони здоров'я УРСР, Міністерством промислового будівництва УРСР, Міністерством будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Київським, Кіровоградським і Чернівецьким облвиконкомами виконується незадовільно.

Продовжують мати місце серйозні упущення і прорахунки в розподілі медикаментів та використанні їх у лікувально-профілактичних і аптечних установах. Не забезпечено належний рівень інформації медичних працівників про наявність лікарських засобів в аптечній мережі, є випадки приховування та крадіжок медикаментів медичними і аптечними працівниками.

Від трудящих надходить ще значна кількість листів і скарг про порушення окремими працівниками медичних та аптечних закладів службових обов'язків, неуважне ставлення до хворих.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зажадати від Міністра охорони здоров'я УРСР т. Романенка вжити невідкладних заходів по усуненню серйозних недоліків у виконанні вказівок Партії і Уряду щодо поліпшення роботи аптечної мережі по організації медикаментозного забезпечення населення і закладів охорони здоров'я.

2. Зобов'язати Міністерство охорони здоров'я УРСР докорінно підвищити рівень організаторської роботи центрального апарату Міністерства, Головного аптечного управління і його органів на місцях по здійсненню заходів, спрямованих на поліпшення забезпечення населення і закладів охорони здоров'я медикаментами, предметами догляду за хворими та іншими медичними виробами, на посилення контролю за виконанням постанов Партії і Уряду, власних рішень з цих питань.

3. Зобов'язати Міністерство охорони здоров'я УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми:

здійснити практичні заходи по значному поліпшенню роботи аптечних управлінь по забезпеченню населення і лікувально-профілактичних установ медикаментами, давати гостру, принципову оцінку недолікам, які мають місце в цій справі, притягати винних службових осіб до суворої відповідальності;

підвищити вимогливість до керівників аптекоуправлінь за наявність в аптеках медикаментів та інших медичних виробів, що випускаються промисловістю в достатніх кількостях. До 1 січня 1984 р. здійснити перерозподіл наявних товарних запасів між аптечними складами і аптеками для забезпечення в аптечній мережі необхідного асортименту і повнішого їх використання. Активніше поширювати прогресивні методи й передовий досвід роботи аптечних установ. Розробити перелік медикаментів та інших лікарських засобів і створити постійний запас їх в аптеках та аптечних пунктах;

затвердити плани організації в 1984 - 1985 роках в обласних центрах і великих містах спеціалізованих аптек: міжлікарняних, дитячих, готових ліків, лікарських рослин та інших;

встановити суворий контроль за обгрунтованістю використання дефіцитних медикаментів у поліклінічних відділеннях і стаціонарах, розширити застосування у лікувальній практиці їх аналогів вітчизняного виробництва. Налагодити регулярну інформацію лікарів та інших медичних працівників про наявні в аптеках лікарські засоби;

у двомісячний строк розглянути і затвердити заходи на 1984 - 1985 роки по зміцненню матеріально-технічної бази аптек, зокрема за рахунок виділення приміщень на перших поверхах жилих будинків. Забезпечити розширення мережі аптек в сільській місцевості в комплексі з лікарськими амбулаторіями;

відкрити в 1984 - 1985 роках 124 аптеки і перевести в нові приміщення 118 аптек згідно з додатками N 1 і 2;

забезпечити виділення аптечним управлінням пиломатеріалів, пластику, деревностружкових плит для виготовлення необхідної кількості спеціальних меблів для обладнання аптек та аптечних складів.

4. Держплану УРСР передбачити на 1984 і 1985 роки виділення Міністерству охорони здоров'я УРСР фондів на меблі з урахуванням потреби в них для обладнання аптек.

5. Прийняти пропозицію Міністерства охорони здоров'я УРСР про будівництво в 1985 - 1988 роках, за рахунок виділених Міністерству капіталовкладень, учбово-виробничих аптек в мм. Харкові, Запоріжжі та Львові для проходження на їх базі учбово-виробничої практики студентів Харківського фармацевтичного інституту і фармацевтичних факультетів Запорізького та Львівського медичних інститутів.

6. Зобов'язати Міністерство промислового будівництва УРСР, Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерство охорони здоров'я УРСР разом з облвиконкомами забезпечити виконання встановлених завдань по будівництву аптечних складів.

7. Державному комітету УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі на замовлення Головного аптечного управління Міністерства охорони здоров'я УРСР забезпечувати друкування етикеток для оформлення ліків, які виготовляються на фармацевтичних фабриках аптекоуправлінь і в аптеках.

8. Міністерству зв'язку УРСР виділити телефонні номери, а Міністерству охорони здоров'я УРСР завершити створення у 1986 році в обласних центрах автоматизованої телефонної довідкової служби про лікарські засоби, що є в аптечній мережі.

9. Міністерству охорони здоров'я УРСР, Академії наук УРСР, Держплану УРСР розглянути питання про впровадження автоматизованої системи контролю за наявністю і розподілом медикаментозних засобів в аптечній і лікарняній мережах та внести відповідні пропозиції до Ради Міністрів УРСР.

10. Облвиконкомам і Київському міськвиконкому передбачати щорічне виділення житла для фармацевтичних працівників та лімітів житлового будівництва за рахунок використання надпланових прибутків аптечних управлінь.

11. Заслухати у Раді Міністрів УРСР в другому півріччі 1984 року інформацію Міністра охорони здоров'я УРСР т. Романенка про хід виконання цієї постанови.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 28

 

ЗАВДАННЯ
по розвитку аптечної мережі в 1984 - 1985 роках

Області 

Всього аптек 

По роках 

1984 - 1985 рр. 

в тому числі сільських 

1984 

1985 

Всього аптек 

в тому числі сільських 

Всього аптек 

в тому числі сільських 

Вінницька 

Волинська 

Ворошиловградська 

Дніпропетровська 

Донецька 

Житомирська 

Закарпатська 

Запорізька 

Івано-Франківська 

Київська 

Кіровоградська 

Кримська 

Львівська 

Миколаївська 

Одеська 

Полтавська 

Ровенська 

Сумська 

Тернопільська 

Харківська 

Херсонська 

Хмельницька 

Черкаська 

Чернівецька 

Чернігівська 

м. Київ 

м. Севастополь 

Разом 

124 

66 

71 

29 

53 

37 

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

 

ЗАВДАННЯ
по переведенню аптек у нові приміщення

Області 

Всього аптек 

По роках 

1984 - 1985 рр. 

в тому числі сільських 

1984 

1985 

Всього аптек 

в тому числі сільських 

Всього аптек 

в тому числі сільських 

Вінницька 

Волинська 

Ворошиловградська 

Дніпропетровська 

Донецька 

Житомирська 

Закарпатська 

Запорізька 

Івано-Франківська 

Київська 

Кіровоградська 

Кримська 

Львівська 

Миколаївська 

Одеська 

Полтавська 

Ровенська 

Сумська 

Тернопільська 

Харківська 

Херсонська 

Хмельницька 

Черкаська 

Чернівецька 

Чернігівська 

м. Київ 

м. Севастополь 

Разом 

118 

47 

60 

21 

58 

26 

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Опрос