Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об учреждении премии имени А. П. Довженко

Совет Министров УССР
Положение, Постановление от 13.05.1983 № 222

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 13 травня 1983 р. N 222

Київ

Про заснування премії імені О. П. Довженка

З метою дальшого розвитку українського радянського кіномистецтва та увічнення пам'яті видатного кінорежисера і письменника Олександра Петровича Довженка Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Заснувати премію імені О. П. Довженка за кращі літературні сценарії повнометражних художніх, хронікально-документальних і науково-популярних кінофільмів на сучасну тему, які здобули широке громадське визнання, правдиво і яскраво відтворюють образ нашого сучасника, утверджують радянський спосіб життя.

Встановити, що премія присуджується щорічно, починаючи з 1984 року, в розмірі 1000 карбованців Державним комітетом УРСР по кінематографії, Спілкою письменників України і Спілкою кінематографістів України до дня народження О. П. Довженка - 10 вересня.

2. Затвердити подане Державним комітетом УРСР по кінематографії, Спілкою письменників України і Спілкою кінематографістів України Положення про премію імені О. П. Довженка, що додається.

3. Взяти до відома, що премія виплачується за рахунок коштів Спілки письменників України і Спілки кінематографістів України.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради
Міністрів УРСР 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 28

 

ПОЛОЖЕННЯ
про премію імені О. П. Довженка

1. Премія імені Олександра Петровича Довженка присуджується щорічно за кращий оригінальний літературний сценарій повнометражного художнього, хронікально-документального або науково-популярного кінофільму на сучасну тему, створеного на кіностудіях республіки, який здобув широке громадське визнання, правдиво і яскраво відтворює образ нашого сучасника, утверджує радянський спосіб життя.

Висунення сценаріїв на здобуття премії провадиться творчими спілками, кіностудіями, Державним комітетом УРСР по телебаченню і радіомовленню, мистецькими навчальними закладами і науковими установами, громадськими організаціями, редакційними колегіями газет і журналів з питань культури, трудовими колективами.

Висунення сценаріїв повинно проходити в обстановці широкої гласності та високої вимогливості до їх оцінки.

На здобуття премії можуть бути висунуті сценарії кінофільмів, які вийшли на екран не пізніше ніж за шість місяців до присудження премії.

2. Сценарії, висунуті на здобуття премії, приймаються Державним комітетом УРСР по кінематографії до 1 червня. Їх перелік публікується у пресі за два місяці до дня присудження премії.

Порядок подання, обговорення, розгляду сценаріїв, висунутих на здобуття премії, встановлюється Державним комітетом УРСР по кінематографії, Спілкою письменників України і Спілкою кінематографістів України.

3. Присудження премії імені О. П. Довженка здійснюється спільним рішенням колегії Державного комітету УРСР по кінематографії, правлінь Спілки письменників України і Спілки кінематографістів України, яке публікується в пресі до дня народження О. П. Довженка 10 вересня.

4. Особам, яким присуджено премію, вручається диплом, нагрудний знак із зображенням О. П. Довженка і грошова премія в розмірі 1000 карбованців.

____________

Опрос