Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об учреждении премии имени Н. В. Лысенко

Совет Министров УССР
Положение, Постановление от 20.05.1982 № 290
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 20 травня 1982 р. N 290

Київ

Про заснування премії імені М. В. Лисенка

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 12 березня 1992 року N 125

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
від 23 листопада 2016 року N 841)

З метою дальшого розвитку українського радянського мистецтва та увічнення пам'яті видатного українського композитора Миколи Віталійовича Лисенка Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Заснувати премію імені М. В. Лисенка за видатні музичні твори /оперні, балетні, симфонічні, кантатно-ораторіальні, камерно-інструментальні та вокально-хорові/, що здобули широке громадське визнання, за досягнення в педагогічній діяльності, а також за видатні музикознавчі праці.

(абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.92 р. N 125)

Установити, що премія присуджується щорічно Міністерством культури України, Спілкою композиторів України та Всеукраїнською музичною спілкою до дня народження М. В. Лисенка - 21 березня у встановлюваному ними розмірі.

(абзац другий пункту 1 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 12.03.92 р. N 125)

2. Міністерству культури України, Спілці композиторів України та Всеукраїнській музичній спілці затвердити Положення про премію імені М. В. Лисенка.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 12.03.92 р. N 125)

3. Пункт 3 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 12.03.92 р. N 125)

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради
Міністрів УРСР 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 28

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про премію імені М. В. Лисенка

1. Премія імені Миколи Віталійовича Лисенка присуджується щорічно за видатні музичні твори /оперні, балетні, симфонічні, кантатно-ораторіальні, камерно-інструментальні та вокально-хорові/, що здобули широке громадське визнання, за їх сценічне і концертно-виконавське втілення в театральних постановках і концертних програмах, а також за видатні музикознавчі праці.

Названі твори, постановки, програми і праці на здобуття премії вносять творчі спілки і товариства, Академія наук УРСР, мистецькі заклади і наукові установи, громадські організації, видавництва, редколегії газет і журналів з питань культури та мистецтва, колективи підприємств і організацій.

Висунення творів, постановок, програм і праць повинно проходити в обстановці широкої гласності та високої вимогливості до їх оцінки.

На здобуття премії можуть бути висунуті лише завершені музичні твори, театральні постановки, концертні програми і музикознавчі праці, виконання чи публікація яких відбулися не пізніше як за шість місяців до дня присудження премії.

Подання на здобуття премії імені М. В. Лисенка творів, постановок, програм і музикознавчих праць, автори чи виконавці яких раніше удостоєні за них звання лауреата Державної премії, не допускається.

2. Музичні твори, театральні постановки, концертні програми і музикознавчі праці, висунуті на здобуття премії імені М. В. Лисенка, приймаються Міністерством культури УРСР до 1 січня. Перелік цих творів, постановок, програм і праць публікується у пресі не пізніше як за два місяці до дня присудження премії.

Порядок подання, обговорення, розгляду творів, постановок, програм і праць, висунутих на здобуття премії, встановлюється Міністерством культури УРСР, Спілкою композиторів України і Музичним товариством УРСР.

3. Присудження премії імені М. В. Лисенка здійснюється спільним рішенням колегії Міністерства культури УРСР, правлінь Спілки композиторів України і Музичного товариства УРСР.

Рішення про присудження премії імені М. В. Лисенка публікується в пресі до дня народження композитора - 21 березня.

4. Особам, які одержали премію імені М. В. Лисенка, вручається диплом, нагрудний знак з зображенням композитора і грошова премія в розмірі 1200 карбованців.

____________

Опрос