Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по увеличению производства семян люцерны в 1982 - 1985 годах

Совет Министров УССР
Постановление от 22.02.1982 № 97

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 лютого 1982 р. N 97

Київ

Про заходи по збільшенню виробництва насіння люцерни в 1982 - 1985 роках

Рада Міністрів УРСР відзначає, що за останні роки в господарствах республіки проведена певна робота по збільшенню виробництва насіння люцерни. Так, у середньому, за 1976 - 1980 роки укісну площу насінників люцерни розширено проти середньорічного за дев'яту п'ятирічку на 23,9 тис. гектарів, а валовий збір насіння збільшено на 3,4 тис. тонн.

Проте забезпеченість господарств насінням люцерни за роки десятої п'ятирічки становила в середньому лише 57 процентів, що стримує дальше розширення площ посіву цієї культури. Особливо незадовільний стан виробництва насіння люцерни в господарствах Вінницької, Черкаської, Хмельницької, Донецької, Київської і Кіровоградської областей. Науково-дослідні установи Південного відділення ВАСГНІЛ і Міністерства сільського господарства УРСР план десятої п'ятирічки по реалізації насіння люцерни високих репродукцій виконали тільки на 67 процентів.

Основними причинами такого стану є низький рівень організації насінництва цієї культури і недодержання технології її вирощування в господарствах. Сільськогосподарські міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми не приділяють належної уваги концентрації насінницьких посівів люцерни та інших багаторічних трав у спеціалізованих господарствах, зміцненню їх матеріально-технічної бази та забезпеченню кваліфікованими кадрами.

З метою значного збільшення виробництва насіння люцерни і повного забезпечення ним господарств республіки Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Звернути увагу Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства плодоовочевого господарства УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Міністерства м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Південного відділення ВАСГНІЛ, облвиконкомів на незадовільну організацію виконання завдань по вирощуванню насіння люцерни в спеціалізованих насінницьких господарствах, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 14 листопада 1977 р. N 564 та повільне розширення площ люцерни в структурі посівів кормової групи.

2. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, облвиконкомам вжити в 1982 - 1985 роках конкретні заходи по докорінному поліпшенню насінництва люцерни, зокрема:

в місячний строк уточнити мережу спеціалізованих насінницьких господарств та довести їм обсяги виробництва насіння люцерни, маючи на увазі забезпечити одержання його в 1985 році не менш як 70 процентів від загального валового збору;

рекомендувати спеціалізованим господарствам довести концентрацію площ насінницьких посівів у зоні Степу до 400 - 500 гектарів, зоні південного і центрального Лісостепу до 350 - 400 і в зонах північного Лісостепу та південного Полісся до 100 - 150 гектарів;

вважати за доцільне забезпечити закладку насінників люцерни в спецгоспах безпокривним широкорядним способом і виконання всіх вимог технології вирощування високих урожаїв насіння;

створити в спеціалізованих насінницьких господарствах відповідну матеріально-технічну базу для забезпечення виробництва насіння люцерни та інших видів багаторічних трав, передбачивши будівництво критих токів, приміщень для переробки вороху і складів для зберігання насіння, виділення необхідного комплексу сільськогосподарських машин, мінеральних добрив, хімічних засобів згідно з нормами, розробленими науково-дослідними установами.

3. Прийняти пропозиції Держплану УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства плодоовочевого господарства УРСР, погоджені з облвиконкомами, про обсяги щорічного виробництва насіння люцерни в колгоспах і державних господарствах у 1982 - 1985 роках згідно з додатком N 1 та заготівель насіння люцерни в республіканський страховий фонд згідно з додатком N 2.

4. Міністерству сільського господарства УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ в 1982 - 1985 роках поліпшити роботу по створенню та впровадженню у виробництво нових високопродуктивних сортів люцерни для кожної природно-кліматичної зони республіки. Щорічно в зимовий період організовувати в науково-дослідних установах і сільськогосподарських вузах навчання та перепідготовку керівників, агрономів-насіннєводів, бригадирів і ланкових механізованих ланок спеціалізованих насінницьких господарств по освоєнню технології вирощування та збирання насіння люцерни.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, Державному комітетові УРСР по охороні природи з метою збільшення чисельності ентомофауни запилювачів люцерни та інших сільськогосподарських культур до 1 листопада 1982 р. розробити і здійснити заходи по створенню відповідних заказників на території спеціалізованих господарств, або на прилеглих до них земельних угіддях.

6. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР в 2-місячний строк розробити проект нових закупочних цін на насіння люцерни та інших багаторічних трав і подати його Державному комітетові УРСР по цінах для внесення пропозицій до Ради Міністрів УРСР.

7. ЦСУ УРСР разом з Держпланом УРСР і Міністерством сільського господарства УРСР в місячний строк у встановленому порядку вирішити питання про введення додаткової оперативної звітності по площах посіву й збирання насінників люцерни, намолоту і врожайності насіння цієї культури.

8. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, облвиконкомам доповідати Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови до 1 березня щороку протягом 1983 - 1986 років.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Заст. Керуючого Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
Г. ЯРЕМЧУК
 

Інд. 22

 

ОБСЯГИ
щорічного виробництва насіння люцерни в колгоспах і державних господарствах у 1982 - 1985 роках

/тонн залікової ваги/

Області 

Обсяги 

Вінницька 

270 

Волинська 

5х/ 

Ворошиловградська 

1840 

Дніпропетровська 

3010 

Донецька 

2150 

Житомирська 

10 

Закарпатська 

10х/ 

Запорізька 

2860 

Івано-Франківська 

5х/ 

Київська 

110 

Кіровоградська 

2120 

Кримська 

1940 

Львівська 

5х/ 

Миколаївська 

2480 

Одеська 

3160 

Полтавська 

1600 

Ровенська 

10 

Сумська 

80 

Тернопільська 

30 

Харківська 

1970 

Херсонська 

3100 

Хмельницька 

250 

Черкаська 

980 

Чернівецька 

30 

Чернігівська 

40 

Всього 

28065 

____________
х/ В дослідних і насінницьких господарствах науково-дослідних установ.

 

Заст. Керуючого Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
Г. ЯРЕМЧУК
 

 

ОБСЯГИ
заготівель насіння люцерни в республіканський страховий фонд

/тонн/

Області 

1982 рік 

1983 - 1985 роки щорічно 

Ворошиловградська 

120 

200 

Дніпропетровська 

310 

536 

Донецька 

220 

450 

Запорізька 

270 

300 

Кіровоградська 

170 

200 

Кримська 

200 

450 

Миколаївська 

250 

450 

Одеська 

310 

535 

Полтавська 

90 

Харківська 

150 

250 

Херсонська 

300 

525 

Черкаська 

65 

Всього 

2300 

4051 

 

Заст. Керуючого Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
Г. ЯРЕМЧУК
 

Опрос