Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке возбуждения и рассмотрения ходатайст об отнесении лесов к категориям защитности

Совет Министров УССР
Положение, Постановление от 09.04.1981 № 172

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 9 квітня 1981 р. N 172

Київ

Про затвердження Положення про порядок порушення і розгляду клопотань про віднесення лісів до категорій захисності

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок порушення і розгляду клопотань про віднесення лісів до категорій захисності, що додається.

2. Міністерству лісового господарства УРСР у місячний строк розробити і затвердити форми документів по обгрунтуванню віднесення лісів до категорій захисності.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 22

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок порушення і розгляду клопотань про віднесення лісів до категорій захисності

1. Це Положення поширюється на всі ліси в Українській РСР, незалежно від того, в чиєму користуванні вони перебувають.

2. Віднесення лісів до категорій захисності провадиться на підставі клопотання, що його порушують перед виконавчим комітетом обласної Ради народних депутатів органи, вказані в Інструкції про порядок віднесення лісів до категорій захисності, затвердженій наказом Державного комітету СРСР по лісовому господарству від 24 вересня 1979 р. N 157.

У клопотанні наводяться науково-технічне й економічне обгрунтування пропозицій про віднесення лісів до категорій захисності відповідно до встановлених ГОСТів і нормативів.

До клопотання додаються:

рішення виконавчого комітету районної /міської/ Ради народних депутатів, на території якої знаходяться ліси, про віднесення лісів до категорій захисності;

висновок державного лісогосподарського підприємства;

схематична карта лісових ділянок, які пропонується віднести до відповідних категорій захисності;

розрахунок площ лісових ділянок за категоріями захисності;

дані розрахункової лісосіки по рубках головного користування /включаючи лісовідновні рубки/;

матеріали обліку лісового фонду лісових ділянок, які відносяться до категорій захисності;

висновок обласної інспекції Державного комітету УРСР по охороні природи.

Крім перелічених документів, до клопотання додаються:

при віднесенні до категорій захисності закріплених лісів - висновок підприємств, установ чи організацій, які ведуть господарство у цих лісах, а по колгоспних лісах - рішення загальних зборів колгоспників /зборів уповноважених/ і висновок управління сільського господарства облвиконкому;

при віднесенні лісів до категорій захисності в Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях - висновок обласних державних інспекцій лісів.

3. Виконавчий комітет обласної Ради народних депутатів доручає державному органу лісового господарства вивчити матеріали про віднесення лісів до категорій захисності і в двотижневий строк подати висновок облвиконкомові.

4. Виконавчий комітет обласної Ради народних депутатів у місячний строк розглядає матеріали про віднесення лісів до категорій захисності.

Облвиконком за погодженням з Міністерством лісового господарства УРСР або Міністерством лісової і деревообробної промисловості УРСР приймає рішення про віднесення лісів державного значення до державних захисних лісових смуг, степових перелісків, байрачних лісів, захисних смуг лісів уздовж залізниць, автомобільних шляхів загальнодержавного, республіканського та обласного значення, до міських лісів і лісопарків, якщо таке віднесення не зв'язане з переведенням лісів з однієї групи в іншу.

У разі, якщо рішення про віднесення лісів до категорій захисності приймається Радою Міністрів УРСР, облвиконком свої пропозиції і матеріали з цього питання надсилає Міністерству лісового господарства УРСР або Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР.

Міністерство лісового господарства УРСР або Міністерство лісової і деревообробної промисловості УРСР у двомісячний строк розглядає матеріали про віднесення лісів до категорій захисності і вносить погоджені з Державним комітетом СРСР по лісовому господарству, Держпланом УРСР, Державним комітетом УРСР по охороні природи та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, а по колгоспних лісах - також з Міністерством сільського господарства УРСР пропозиції Раді Міністрів УРСР. 

____________

Опрос