Идет загрузка документа (32 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по увеличению производства быстрозамороженных продуктов, развитию и улучшению использования холодильного хозяйства

Совет Министров УССР
Постановление от 09.10.1980 № 556

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 9 жовтня 1980 р. N 556

Київ

Про заходи по збільшенню виробництва швидкозаморожених продуктів, розвитку та поліпшенню використання холодильного господарства

З метою дальшого збільшення виробництва швидкозаморожених готових харчових продуктів, плодів, ягід, овочів і напівфабрикатів, комплексного розвитку та поліпшення використання холодильного господарства, а також скорочення втрат сільськогосподарських продуктів, особливо в період їх заготівлі, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 8 серпня 1960 р. N 675 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці:

розробити і здійснити в 1980 - 1985 роках заходи по значному збільшенню виробництва швидкозаморожених продуктів, комплексному розвитку холодильного господарства, розширенню застосування штучного холоду в харчовій, м'ясній і молочній промисловості, в сільському господарстві і торгівлі зі збереженням якості продукції;

забезпечити в 1981 - 1985 роках впровадження на холодильниках сучасних способів охолодження і заморожування сільськогосподарської сировини та готових харчових продуктів, які дають змогу значно знизити їх втрати.

2. Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укоопспілці:

забезпечити доведення в 1985 році виробництва швидкозаморожених плодів, ягід, овочів, напівфабрикатів і готових страв /суміші овочів, картопляні гарніри, овочеві котлети та інші страви/ до 21 тис. тонн проти 3,8 тис. тонн у 1979 році, швидкозаморожених м'ясних напівфабрикатів /пельмені, фрикадельки/ до 55 тис. тонн проти 21,7 тис. тонн, швидкозаморожених готових м'ясних страв до 5,1 тис. тонн, швидкозаморожених молочних продуктів до 3,2 тис. тонн з розподілом по міністерствах і відомствах згідно з додатком N 1;

встановлювати починаючи з 1981 року в річних планах підприємствам і організаціям завдання по виробництву швидкозаморожених продуктів в асортименті, погодженому з торговельними організаціями;

передбачати в проектах планів на 1981 - 1985 роки введення в дію потужностей, необхідних для забезпечення виконання завдань по виробництву швидкозаморожених продуктів.

3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Головплодвинпрому УРСР та Укоопспілці розробити і здійснити в 1980 - 1985 роках заходи по організації при діючих холодильниках, розташованих у зонах масового виробництва продукції овочівництва і садівництва, виробничих цехів та дільниць по випуску швидкозаморожених плодів, ягід і овочів з урахуванням максимального використання потужностей цих холодильників для вироблення та зберігання вказаної продукції.

4. Міністерству торгівлі УРСР і Укоопспілці забезпечити в 1980 - 1985 роках своєчасну підготовку магазинів, призначених для торгівлі швидкозамороженими продуктами, технічне оснащення цих магазинів та підприємств громадського харчування відповідним холодильним і торговельним устаткуванням, а також дальший розвиток підприємств торгівлі по продажу швидкозаморожених продуктів.

5. Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР з метою поліпшення торговельного обслуговування населення забезпечити створення в 1981 - 1985 роках спеціалізованих магазинів і торгових секцій по продажу швидкозаморожених продуктів, оснащених холодильним устаткуванням, та організувати широку рекламу цих продуктів.

6. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Головплодвинпрому УРСР та облвиконкомам:

передбачати при розробці планів на 1981 - 1985 роки поставку в необхідній кількості плодів, ягід та овочів на промислову переробку для виробництва швидкозамороженої продукції;

розробити і здійснити в 1980 - 1982 роках заходи по спеціалізації колгоспів і радгоспів, що знаходяться в районах розташування підприємств, які мають потужності по заморожуванню продуктів, на виробництві плодів, ягід та овочів, що відповідають технологічним вимогам заморожування продуктів.

7. Головплодвинпрому УРСР забезпечувати колгоспи і радгоспи, спеціалізовані на виробництві плодоовочевої продукції /включаючи радгоспи Міністерства харчової промисловості УРСР/, садивним матеріалом плодових і ягідних культур у необхідній кількості й асортименті.

8. Головплодвинпрому УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ розширити в 1981 - 1985 роках наукові дослідження по селекції сортів плодів, ягід та овочів, придатних для заморожування і тривалого зберігання.

9. Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці підготувати і до 1 листопада ц. р. подати Державному комітету УРСР по цінах погоджені пропозиції по перегляду прейскурантів роздрібних цін на окремі види швидкозаморожених продуктів з урахуванням їх якості і споживчих властивостей. Державному комітету УРСР по цінах за погодженням з Державним комітетом СРСР по цінах переглянути зазначені прейскуранти.

10. Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укоопспілці взяти участь у розробці союзними органами в 1980 році схеми розміщення холодильників та підприємств по виробництву швидкозаморожених продуктів на 1981 - 1985 роки і на період до 1990 року.

11. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 8 серпня 1980 р. N 675:

1) Дозволила Міністерству харчової промисловості СРСР і Міністерству м'ясної і молочної промисловості СРСР за погодженням з Держпланом СРСР здійснювати в 1981 - 1985 роках будівництво спеціалізованих магазинів по продажу швидкозаморожених продуктів за рахунок капітальних вкладень, що виділяються цим міністерствам на будівництво об'єктів виробничого призначення, без зменшення завдань по введенню в дію виробничих потужностей та основних фондів.

2) Встановила, що поставка швидкозаморожених плодів, ягід та овочів містам Москві і Ленінграду, союзним республікам та іншим споживачам, що одержують ці продукти із загальносоюзного фонду, провадиться в рахунок плану поставки свіжих плодів, ягід та овочів у загальносоюзний фонд.

3) Зобов'язала:

а) Державний комітет СРСР по цінах разом з Міністерством харчової промисловості СРСР, Міністерством м'ясної і молочної промисловості СРСР і Міністерством рибного господарства СРСР забезпечити в 1981 - 1985 роках координацію роздрібних цін на нові види швидкозаморожених продуктів, що виробляються за єдиними стандартами і технічними умовами.

Міністерству харчової промисловості СРСР і Міністерству м'ясної і молочної промисловості СРСР запропоновано упорядкувати протягом 1980 року діючу галузеву нормативно-технічну документацію на швидкозаморожені готові страви і напівфабрикати, забезпечивши єдність рецептур на цю продукцію та вимог до її якості.

Встановила, що на швидкозаморожені овочі, плоди та ягоди, які завозяться з-за кордону, роздрібні ціни затверджуються Державним комітетом СРСР по цінах;

б) Міністерство машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів:

забезпечити виготовлення і поставку в 1981 - 1985 роках Міністерству м'ясної і молочної промисловості СРСР, Міністерству харчової промисловості СРСР і Міністерству рибного господарства СРСР комплектних ліній та іншого устаткування для виробництва швидкозаморожених продуктів згідно з додатком N 2;

розробити дослідні зразки, освоїти серійне виробництво та забезпечити поставку в 1981 - 1985 роках Міністерству м'ясної і молочної промисловості СРСР, Міністерству харчової промисловості СРСР і Міністерству рибного господарства СРСР нових видів устаткування для виробництва швидкозаморожених продуктів згідно з додатком N 3.

Міністерство м'ясної і молочної промисловості СРСР, Міністерство харчової промисловості СРСР і Міністерство рибного господарства СРСР зобов'язані в 3-місячний строк передати Міністерству машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів вихідні дані на розробку устаткування для виробництва швидкозаморожених продуктів, передбаченого в додатку N 3;

в) Міністерство м'ясної і молочної промисловості СРСР розробити в 1981 - 1982 роках та передати Міністерству машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів технічну документацію на швидкоморозильні апарати, що входять до складу нових технологічних ліній по виробництву швидкозаморожених продуктів, згідно з додатком N 4;

г) Міністерство машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів здійснити в 1982 - 1984 роках будівництво заводу по випуску технологічного устаткування для виробництва швидкозаморожених продуктів загальною потужністю на 40 млн. карбованців продукції за рік з інженерним корпусом площею 10 тис. кв. метрів для розміщення експериментальної бази і конструкторського бюро по проектуванню цього устаткування.

Міністерству хімічного і нафтового машинобудування запропоновано здійснити в 1981 - 1982 роках розширення заводу "Комплектхолодмаш" /смт Страшени Молдавської РСР/, маючи на увазі створити на цьому заводі потужності по виробництву комплектних швидкоморозильних установок для заморожування плодів, ягід та овочів у кількостях за погодженням з Міністерством сільського господарства СРСР.

Держплану СРСР, Міністерству машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів і Міністерству хімічного і нафтового машинобудування доручено передбачити в планах на 1981 - 1984 роки виділення капітальних вкладень, необхідних для будівництва та розширення вказаних заводів.

4) Прийняла пропозицію Міністерства м'ясної і молочної промисловості СРСР про перетворення Всесоюзного науково-дослідного інституту холодильної промисловості /м. Москва/ у Всесоюзний науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут холодильної промисловості Міністерства м'ясної і молочної промисловості СРСР.

Встановила, що Всесоюзний науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут холодильної промисловості є головною науково-дослідною організацією, яка здійснює координацію науково-дослідних і конструкторсько-технологічних робіт у галузі розвитку та застосування штучного холоду в галузях харчової промисловості, в торгівлі, сільському господарстві і на транспорті.

5) Зобов'язала Державний комітет СРСР по науці і техніці передбачити в проектах планів розвитку науки і техніки на 1981 - 1985 роки та на період до 1990 року заходи по вирішенню проблеми, зв'язаної зі значним збільшенням виробництва і розширенням асортименту швидкозаморожених продуктів для більш повного забезпечення потреби населення в них.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

 

ЗАВДАННЯ
Мінхарчопрому УРСР, Мінм'ясомолпрому УРСР, Мінторгу УРСР, Мінсільгоспу УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укоопспілці по виробництву швидкозаморожених готових харчових продуктів, плодів, ягід, овочів і напівфабрикатів на 1980 - 1985 роки

/тис. тонн/

 

1980 рік

1981 рік

1982 рік

1983 рік

1984 рік

1985 рік

Швидкозаморожені плоди, ягоди, овочі, напівфабрикати і готові страви - всього по УРСР

7,1

8,7

11,2

12,5

13,9

21

з них:

 

 

 

 

 

 

Мінхарчопром УРСР

1

1

3

3,5

4

10

Мінторг УРСР

5,5

6,8

7

7

7,1

7,1

Мінсільгосп УРСР

-

-

-

-

-

1,0

Головплодвинпром УРСР

-

-

-

0,5

0,9

1,0

Укоопспілка

0,6

0,9

1,2

1,5

1,9

1,9

З загальної кількості швидкозаморожених плодів, ягід, овочів, напівфабрикатів і готових страв - напівфабрикати для громадського харчування

 

 

 

 

 

 

Мінхарчопром УРСР

1

1

1

2

2

5

Швидкозаморожені готові м'ясні страви з гарніром і пироги з м'ясною начинкою

 

 

-

 

 

 

Мінм'ясомолпром УРСР

-

-

-

1,7

3,7

6,1

Швидкозаморожені м'ясні напівфабрикати /пельмені, фрикадельки/

 

 

 

 

 

 

Мінм'ясомолпром УРСР

38

41

44

47

51

55

Швидкозаморожені молочні напівфабрикати /вареники, сирники, млинчики з сиром/

 

 

 

 

 

 

Мінм'ясомолпром УРСР

0,2

0,5

1

1,2

2,5

3,2

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ЗАВДАННЯ
Мінлегхарчомашу по виготовленню і поставці Мінм'ясомолпрому СРСР, Мінхарчопрому СРСР, Мінрибгоспу СРСР комплектних ліній та іншого устаткування для виробництва швидкозаморожених продуктів на 1981 - 1985 роки

/одиниць/

 

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі

1981 рік

1982 рік

1983 рік

1984 рік

1985 рік

Мінм'ясомолпрому СРСР

 

 

 

 

 

 

Автомати М6-АРФ для розфасовки плавлених сирів і сирчиків заморожених продуктивністю 40 - 50 упаковок за хвилину

20

-

5

5

5

5

Агрегати швидкоморозильні роторні АПСА-10 для заморожування м'ясних і молочних продуктів

175

35

35

35

35

35

Лінії універсальні В2-ФПЛ для виробництва пельменів і фрикадельок з розфасовкою в картонні коробки і груповою упаковкою продуктивністю 600 кг пельменів за годину і 250 кг фрикадельок за годину

49

5

5

9

10

20

Мінхарчопрому СРСР

 

 

 

 

 

 

Лінії універсальні В2-ФПЛ для виробництва пельменів і фрикадельок з розфасовкою з картонні коробки і груповою упаковкою продуктивністю 600 кг пельменів за годину і 250 кг фрикадельок за годину

4

-

1

1

1

1

Мінрибгоспу СРСР

 

 

 

 

 

 

Лінії універсальні В2-ФПЛ для виробництва пельменів і фрикадельок з розфасовкою в картонні коробки і груповою упаковкою продуктивністю 600 кг пельменів за годину і 250 кг фрикадельок за годину

10

2

2

2

2

2

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ЗАВДАННЯ
Мінлегхарчомашу по розробці дослідних зразків, освоєнню серійного виробництва і поставці Мінм'ясомолпрому СРСР, Мінхарчопрому СРСР і Мінрибгоспу СРСР нових видів устаткування для виробництва швидкозаморожених продуктів на 1981 - 1985 роки

 

Розробка дослідних зразків

Освоєння серійного виробництва

Підлягає серійному виробництву і поставці в 1982 - 1985 роках
/одиниць/

Мінм'ясомолпрому СРСР

 

 

 

Комплекти устаткування для виробництва швидкозаморожених готових м'ясних страв з гаї ром продуктивністю 800 - 1000 кг за годину

1981 рік

1983 рік

10

Поточно-механізовані лінії для виробництва і упаковки вареників продуктивністю 500 кг за годину

1984 рік

1985 рік

3

Швидкоморозильні апарати для заморожування сирчиків продуктивністю 300 кг за годину

1982 рік

1984 рік

10

Універсальні поточно-механізовані лінії для виробництва і упаковки пельменів і фрикадельок продуктивністю 1000 кг за годину

1983 рік

1984 рік

4

Мінхарчопрому СРСР

 

 

 

Комплекти устаткування /на базі автомата МІ-АРЖ/ для фасування в поліетиленову плівку заморожених плодів, ягід і овочів /черешня, вишня, смородина, зелений горошок/

1981 рік

1982 рік

8

Комплекти устаткування /на базі автомата МІ-АРЖ/ для фасування в поліетиленову плівку заморожених плодів і ягід /персики, абрикоси, сливи, полуниця/

1982 рік

1983 рік

7

Комплекти устаткування /на базі автомата МІ-АРЖ /для фасування в поліетиленову плівку заморожених овочевих сумішей

1982 рік

1983 рік

5

Мінрибгоспу СРСР

 

 

 

Лінії для виробництва швидкозаморожених других рибних страв і шкільних сніданків в комплекті з швидкоморозильними апаратами безперервної дії продуктивністю 2,5 т за зміну /спільна розробка Мінлегхарчомашу і Мінрибгоспу СРСР/

1982 рік

1984 рік

8

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ЗАВДАННЯ
Мінм'ясомолпрому СРСР по розробці технічної документації на швидкоморозильні апарати, що входять до складу нових технологічних ліній по виробництву швидкозаморожених продуктів на 1981 - 1982 роки

 

Строк розробки технічної документації

Швидкоморозильні апарати для заморожування пельменів і фрикадельок продуктивністю 1000 кг за годину

1982 рік

Швидкоморозильні апарати для заморожування сирчиків продуктивністю 300 кг за годину

1981 рік

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Опрос