Идет загрузка документа (70 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по улучшению эксплуатации мелиоративных систем в Украинской ССР

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 15.07.1980 № 425
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 15 липня 1980 р. N 425

Київ

Про заходи по поліпшенню експлуатації меліоративних систем в Українській РСР

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Центрального Комітету Компартії України і
 Ради Міністрів Української РСР
 від 14 червня 1989 року N 160

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

З метою дальшого поліпшення експлуатації меліоративних систем, всебічного підвищення ефективності використання зрошуваних і осушених земель та на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 22 травня 1980 р. N 396 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, обкомам і райкомам партії, облвиконкомам і райвиконкомам, місцевим сільськогосподарським і водогосподарським органам вжити заходів до зміцнення водогосподарських експлуатаційних організацій, підвищення їх ролі і відповідальності за збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції на меліорованих землях.

2. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР та облвиконкомам здійснити в 1981 - 1985 роках будівництво виробничих баз, жилих будинків і об'єктів комунального господарства та культурно-побутового призначення і придбання устаткування для водогосподарських експлуатаційних та ремонтно-будівельних організацій за рахунок капітальних вкладень в обсязі 118,9 млн. крб., що спрямовуються на меліорацію земель по галузі "Сільське господарство" згідно з додатком N 1.

3. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР здійснити в 1981 - 1984 роках будівництво та введення в дію заводу по ремонту насосно-силового обладнання і засобів автоматики в смт Перещепине Дніпропетровської області потужністю по випуску продукції 5,5 млн. крб. на рік з обсягом капіталовкладень 7,3 млн. карбованців.

Міністерству будівництві підприємств важкої індустрії УРСР забезпечити виготовлення необхідних збірних залізобетонних конструкцій для будівництва цього заводу.

4. Надати право Міністерству меліорації і водного господарств УРСР у разі потреби централізувати починаючи з 1980 року кошти, які передбачаються для спорудження об'єктів служби експлуатації в кошторисах на будівництво зрошувальних і осушувальних систем та гідротехнічних споруд, і спрямовувати зазначені кошти на будівництво об'єднаних виробничих баз, жилих будинків та об'єктів культурно-побутового призначення відповідно до схем розвитку водогосподарсько-експлуатаційних організацій.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР забезпечити виділення радгоспами та іншими державними сільськогосподарськими підприємствами необхідних коштів на виконання робіт по експлуатації і технічному обслуговуванню внутрігосподарських меліоративних систем та гідротехнічних споруд, а також рекомендувати колгоспам відповідні кошти на зазначені цілі.

Абзац другий пункту 5 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 14.06.89 р. N 160)

6. Встановити, що роботи по проведенню капітального і поточного ремонту міжгосподарської меліоративної мережі та гідротехнічних споруд, робота по технічному обслуговуванню внутрігосподарських меліоративних систем і гідротехнічних споруд, по їх тимчасовій експлуатації та пробному поливу зрошуваних земель, що виконуються водогосподарськими будівельними і ремонтно-будівельними організаціями за договорами з управліннями експлуатації меліоративних систем, з виробничими об'єднаннями "Полив", колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами і організаціями, включаються в план підрядних робіт і враховуються при віднесенні будівельних і ремонтно-будівельних організацій, які виконують ці роботи, до груп по оплаті праці керівних та інженерно-технічних працівників.

Державному комітету СРСР по праці і соціальних питаннях і ВЦРПС доручено встановити поправочний коефіцієнт, який враховує складність і трудомісткість зазначених робіт.

Держплану УРСР передбачати в річних планах економічного і соціального розвитку ліміти на проведення капітального ремонту міжгосподарської та внутрігосподарської меліоративної мережі і гідротехнічних споруд у необхідних обсягах.

7. Дозволити Міністерству меліорації і водного господарства УРСР створювати в 1980 - 1985 роках при необхідності пересувні механізовані колони для проведення ремонтно-експлуатаційних робіт на меліоративних системах та об'єктах сільськогосподарського водопостачання з оплатою праці працівників цих колон за умовами, встановленими відповідно до пункту 15 постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1963 р. N 629. Оснащення вказаних колон машинами механізмами, обладнанням і транспортними засобами здійснювати за рахунок фондів, що виділяються Міністерству для виконання водогосподарських робіт.

8. З метою забезпечення безперебійної і надійної роботи стаціонарних електрифікованих насосних станцій, свердловин вертикального дренажу та закритої дренажної мережі на зрошуваних землях Міністерству меліорації і водного господарства УРСР дозволяти державним водогосподарським експлуатаційним організаціям залишати на своєму балансі новозбудовані і приймати на баланс /у справному етані/ від колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і організацій /за їх згодою/ раніше введені в експлуатацію стаціонарні електрифіковані насосні станції, свердловини вертикального дренажу та закриту дренажну мережу на зрошуваних з віднесенням затрат на їх ремонт і експлуатацію за рахунок коштів господарств.

Міністерству сільського господарства СРСР і Міністерству меліорації і водного господарства СРСР доручено за погодженням з Міністерством фінансів СРСР установити порядок передачі державним водогосподарський експлуатаційним організаціям вказаних насосних станцій, свердловин вертикального дренажу і закритої дренажної мережі та порядок відшкодувати затрат на їх ремонт і експлуатації а також норми /нормативи/ на ремонтно-експлуатаційні роботи, застосовуватимуться при взаєморозрахунках між господарствами експлуатаційними організаціями.

9. Схвалити організаційно-технічні заходи, розроблені Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством меліорації і водного господарства УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Держкомсільгосптехнікою УРСР, Головплодвинпромом УРСР і Південним відділенням ВАСГНІЛ, підвищенню ефективності використання меліорованих земель на 1981 - 1985 роки згідно з додатком N 2.

Міністерствам, відомствам, облвиконкомам, райвиконкомам, місцевим сільськогосподарським та водогосподарським органам, колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським підприємствам і організаціям добитися одержання проектних урожаїв і підвищу рентабельності сільськогосподарського виробництва.

10. Держплану УРСР, Держпостачу УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР передбачати в річних планах виділення Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, Головплодвинпрому УРСР ріалів, обладнання, кабельних виробів та запасних частин, необхідних для ремонту і експлуатації меліоративних систем та гідротехнічних споруд, окремим рядком відповідно до затверджених ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР доручили:

Міністерству меліорації і водного господарства СРСР з участю Міністерства сільського господарства СРСР і Рад Міністрів союзних республік розробити та подати до 1 вересня 1980 р. на затвердження в Держплан СРСР, Держпостач СРСР, міністерства і відомства СРСР проекти норм витрати матеріалів /за відповідною номенклатурою/, необхідних для ремонту і експлуатації меліоративних систем і гідротехнічних споруд;

Держплану СРСР, Держпостачу СРСР, міністерствам і відомствам СРСР передбачати в проектах планів виділення в розпорядження Рад Міністрів союзних республік і Міністерству меліорації і водного господарства СРСР матеріалів, обладнання, кабельних виробів та запасних частин на ремонтно-експлуатаційні потреби основних фондів сільського господарства /з урахуванням потреби в них меліоративних систем і гідротехнічних споруд/ за затвердженими нормами.

11. Держплану УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і облвиконкомам передбачити в проектах планів на 1981 - 1985 роки завдання по переведенню стаціонарних дизельних насосних станцій на державних меліоративних системах та на зрошуваних і осушених землях колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і організацій на електропостачання.

12. Створити при Міністерстві меліорації і водного господарства УРСР об'єднання по експлуатації меліоративних систем і водогосподарських споруд /на базі Головного управління експлуатації меліоративних систем/.

Міністерству меліорації і водного господарства УРСР створити при об'єднанні по експлуатації меліоративних систем і водогосподарських споруд та обласних виробничих управліннях меліорації і водного господарства управління виробничо-технологічної комплектації для забезпечення виконання ремонтно-експлуатаційних робіт.

Створення вказаних об'єднання по експлуатації меліоративних систем і водогосподарських споруд та управлінь виробничо-технологічної комплектації провадити в межах коштів на утримання апарату управління підприємств, організацій, і установ, підвідомчих Міністерству.

13. Держплану УРСР разом з Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством меліорації і водного господарства. УРСР передбачити в річних планах на 1981 - 1985 роки, підготовку у вищих учбових закладах інженерів-гідротехніків відповідно до потреби в них народного господарства республіки, а також забезпечити підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів по експлуатації зрошувальних і осушувальних систем та засобів їх автоматизації.

14. Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР створити в трестах /об'єднаннях/ радгоспів відділи /групи/ по використанню зрошуваних і осушених земель в межах установленої штатної чисельності та фондів заробітної шати відповідних трестів /об'єднань/. Укомплектувати штатні посади спеціалістів-гідромеліораторів у радгоспах, які мають меліоровані землі.

Звернути увагу Міністерства сільською господарства УРСР та облвиконкомів на незадовільне виконання постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 20 серпня 1970 р. N 430 в частині поновлення в обласних управліннях сільського господарства, відділів /груп/ по використанню зрошуваних і осушених земель, а в районних управліннях сільського господарства - посад спеціалістів по меліорації.

15. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР та іншим міністерствам і відомствам, у користуванні яких є меліоровані землі, виділяти цільовим призначенням мінеральні добрива по 12 - 15 центнерів на гектар зрошуваних і по 8 - 10 центнерів на гектар осушених земель.

16. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, обкомів партії і облвиконкомів, що ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 22 травня 1980 р. N 396 "Про заходи по поліпшенню експлуатації меліоративних систем":

1) Запропонували Міністерству меліорації і водного господарства СРСР, Міністерству сільського господарства СРСР разом з Радиш Міністрів союзних республік і Міністерством фінансів СРСР переглянути у 1980 році укрупнені нормативи затрат на експлуатацію зрошуваних і осушувальних систем з урахуванням підвищення їх технічного рівня.

2) Дозволили Радам Міністрів союзних республік створювати при необхідності госпрозрахункові виробничі об'єднання "Полив" за породженням з Міністерством фінансів СРСР, Міністерством меліорації і водного господарства СРСР і Міністерством сільського господарства СРСР.

3) Продовжили строк виплати надбавки до заробітної плати замість добових і квартирних працівникам водогосподарських експлуатаційних організацій системи Міністерства меліорації і водогосподарства СРСР, встановленої постановами Ради Міністрів СРСР від 20 листопада 1948 р. N 4291 та від 23 липня 1962 р. N 761, зокрема в Українській РСР до 7 місяців протягом року.

Вирішили підвищити додаткову оплату прані машиністів /операторів/ дощувальних машин та установок, поливальників і машиністів насосних станцій радгоспів, виробничих об'єднань "Полив" та інших Державних сільськогосподарських і водогосподарських підприємств та організацій за роботу в нічний час і встановити її в розмірі 35 процент і в годинної тарифної ставки за кожну годину праці в нічний час. Підвищений додаткової оплати праці за роботу в нічний час здійсни за рахунок і в межах фонду заробітної плати, встановленого для вказаних підприємств, об'єднань та організацій.

Абзац третій підпункту 3 пункту 16 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 14.06.89 р. N 160)

4) Прийняли пропозицію Міністерства меліорації і водного господарства СРСР, погоджену з Державним комітетом СРСР по праці і соціальних питаннях і Міністерством фінансів СРСР, про введення преміювання працівників водогосподарських експлуатаційних організацій системи Міністерства меліорації і водного господарства СРСР за створення та впровадження нової техніки, передової технології, засобів механізації і автоматизації виробничих процесів за рахунок і в межах централізованого фонду для преміювання за-створеній та впровадження навої техніки, передбаченого для підрядних будівельних організацій Міністерства.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють упевненість в тому, що обкоми, міськкоми і райкоми партії, облвиконкоми і райвиконкоми, профспілкові і комсомольські організації, міністерства і відомства республіки, місцеві сільськогосподарські та водогосподарські органи, керівники і спеціалісти колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і організацій зроблять усе необхідне для підвищення технічного рівня експлуатації меліоративних систем і забезпечать високоефективне використання зрошуваних та осушених земель.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

ОБСЯГ
капітальних вкладень, що спрямовуються Міністерством меліорації і водного господарства УРСР в 1981 - 1985 роках на будівництво виробничих баз, жилих будинків і об'єктів комунального господарства та культурно-побутового призначення і придбання устаткування для водогосподарських експлуатаційних та ремонтно-будівельних організацій

/млн. карбованців/

 

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі по роках

1981

1982

1983

1984

1985

Всього

118,9

16,8

18,7

21,6

27,6

34,2

в тому числі

 

 

 

 

 

 

об'єкти виробничого призначення

63,7

9

10

11,4

14,6

18,7

 

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ
по підвищенню ефективності використання меліорованих земель на 1981 - 1985 роки

Заходи

Виконавці

Забезпечити одержання проектної врожайності на меліорованих землях за рахунок широкого впровадження у виробництво прогресивної технології вирощування сільськогосподарських культур

Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінхарчпром УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
Південне відділення ВАСГНІЛ,
облвиконкоми

Суворо дотримуватись науково-обгрунтованого поливного режиму на зрошуваних земляк та забезпечити оптимальний водно-повітряний режим на осушених угіддях.
В господарствах, що мають зрошувані землі, створити лабораторії по визначенню вологості грунту та призначенню строків і корм поливу сільськогосподарських культур

Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Мінводгосп УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
облвиконкоми

Укомплектувати всі дощувальні машини та насосні станції постійними кадрами для цілодобової роботи, для чого забезпечувати підготовку і перепідготовку їх в необхідній кількості. Поліпшити ремонт та технічне обслуговування поливної техніки

Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінводгосп УРСР,
Мінхарчпром УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
Держкомсільгосптехніці УРСР,
Держпрофосвіта УРСР,
облвиконкоми

Ліквідувати знеосібку у використанні меліорованих земель, зміцнити існуючі та створювати шві спеціалізовані механізовані бригада, відділки і ланки, за якими закріплювати зрошувані і осушені землі, виділяти де як необхідну кількість меліоративної та сільськогосподарської техніки, впроваджувати прогресивні форми оплати праці

Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
облвиконкоми

Забезпечити складання для кожного колгоспу і держгоспу рекомендацій по сільськогосподарському освоєнню зрошуваних і осушених земель і передавати їх господарствам на початку будівництва меліоративних систем та організувати безумовне їх виконання

Мінводгосп УРСР,
Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
облвиконкоми

Значно поліпшити структуру посівних площ на меліорованих землях, особливу увагу звернути на розширення площ багаторічних трав та повторних посівів з доведенням їх до 25 - 30 проц. в сівозміні

Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
облвиконкоми

Забезпечити внесення на кожний гектар зрошуваних земель по 12 - 15 ц мінеральних добрив, а на гектар осушених - 8 - 10 ц. Значно збільшити внесення органічних добрив

- " -

Систематично здійснювали глибоке рихлення і кротування на осушених землях, щілювання на зрошуваних землях відповідно до відомостей N 1, 2, 3

Мінводгосп УРСР,
Держкомсільгосптехніка УРСР ,
Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Головплодвинпром УРСР,
Укрсільгоспхімія,
облвиконкоми

Виконати роботи по докорінному поліпшенню сіножатей і пасовищ на осушених землях відповідно до відомості N 4

- " -

Здійснювати технічне обслуговування всієї внутрігосподарської зрошувальної і осушувальної мережі за договорами з колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами і організаціями

Мінводгосп УРСР,
Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР

Створити в складі інституту "Укроргводбуд" відділ вдосконалення експлуатації меліоративних систем

Мінводгосп УРСР

Значно розширити науково-дослідні роботи з. питань:
селекції сільськогосподарських культур для вирощування на зрошуваних і осушених землях
експлуатації внутрігосподарської меліоративної мережі, звернувши особливу увагу на технічне обслуговування, переведення управлінь меліоративних систем на госпрозрахунок
організації і оплати праці працівників господарств на зрошуваних і осушених землях

Мінсільгосп УРСР,
Південне відділення ВАСГНІЛ,
УкрНДІГіМ, НДІСГ
Нечорноземної зони УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінводгосп УРСР

Підготувати та до 1 січня 1981 р. подати пропозиції про введення у встановленому порядку статистичної звітності по внесенню та використанню добрив на осушених землях

ЦСУ УРСР,
Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР

Підготувати пропозиції про додаткове виготовлення в 1981 - 1985 роках щілинорізів ЩП-000-00 і розпушувачів ШТ-0,8 на підприємствах республіки

Держплан УРСР,
Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Мінводгосп УРСР,
Держкомсільгосптехніка УРСР

Виконати роботи по гіпсуванню солонцюватих грунтів та забезпечити - внесення гіпсових матеріалів в обсягах відповідно до відомостей N 5, 6

Мінсільгосп УРСР,
Мінрадгоспів УРСР,
Укрсільгоспхімія,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР і
облвиконком

Розробити і затвердити в 1981 році нормативи аварійного запасу матеріалів і резервного обладнання для експлуатації меліоративних систем

Мінводгосп УРСР за погодженням з Держпланом УРСР і Мінфіном УРСР

ВІДОМІСТЬ N 1
обсягів робіт по проведенню глибокого розпушування дренованих земель на 1981 - 1985 роки

/тис. га/

Області

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі по виконавцях

з загальної площі розпушування по роках

Мінводгосп УРСР

Укрсільгоспхімія

1981

1982

1983

1984

1985

Вінницька

5

5

-

1

1

1

1

1

Волинська

68

40,5

27,5

12,5

13

13,5

14

15

Житомирська

41

30,5

10,5

7,5

8,0

8,0

8,5

9

Закарпатська

140

58

82

26

27

28

29

30

Івано-Франківська

165

70,5

94,5

31

32

33

34

35

Київська

25

21

4

4

4,5

5

5,5

6

Львівська

135

115

20

25

26

27

28

29

Полтавська

5

4,4

0,6

1

1

1

1

1

Ровенська

57

42

15

11

11

11,5

11,5

12

Сумська

16

16

-

3

3

3

3,5

3,5

Тернопільська

80

55,5

24,5

14

15

16

17

18

Хмельницька

35

17

18

6

6,5

7

7,5

8

Чернівецька

55

23

32

10

10,5

11

11,5

12

Чернігівська

30

24,5

5,5

5

5,5

6

6,5

7

Всього

857

522,9

334,1

157

164

171

178,5

186,5

ВІДОМІСТЬ N 2
обсягів робіт по щілюванню зрошуваних земель на 1981 - 1985 роки

/тис. га/

Області

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі

1981

1982

1983

1984

1985

Вінницька

51

6

8

10

12

15

Волинська

12

2

2

2

3

3

Ворошиловградська

114

16

19

23

26

30

Дніпропетровська

251

38

43

50

56

64

Донецька

265

40

43

53

61

68

Житомирська

11

1

2

2

3

3

Закарпатська

19

3

3

4

4

5

Запорізька

145

25

27

29

31

33

Київська

156

22

25

31

36

42

Кіровоградська

64

8

11

13

15

17

Кримська

250

37

40

51

57

65

Миколаївська

160

24

26

32

36

42

Одеська

195

29

32

36

46

52

Полтавська

57

6

9

11

13

18

Ровенська

13

2

2

3

3

3

Сумська

42

5

7

8

10

12

Тернопільська

20

2

3

4

5

6

Харківська

88

11

15

17

20

25

Херсонська

450

75

85

90

95

105

Хмельницька

10

1

1

2

3

3

Черкаська

37

4

6

7

9

11

Чернівецька

11

2

2

2

2

3

Чернігівська

30

4

5

6

7

8

Всього

2451

363

416

486

553

633

 

ВІДОМІСТЬ N 3
обсягів робіт по нарізуванню кротового дренажу на осушених торфоболотних грунтах на 1981 - 1985 роки

/тис. га/

Області

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі по роках

1981

1982

1983

1984

1985

Волинська

50

10

10

10

10

10

Житомирська

8

1,5

1,5

1,5

1,5

2,0

Київська

23

4,5

4,5

4,5

4,5

5,0

Львівська

40

8

8

8

8

8

Полтавська

15

3

3

3

3

3

Ровенська

55

10

10,5

11

11,5

12

Сумська

18

3,5

3,5

3,5

3,5

4,0

Тернопільська

5

1

1

1

1

1

Хмельницька

20

3

3,5

4

4,5

5

Черкаська

5

1

1

1

1

1

Чернігівська

47

8,5

9

9,5

10

10

Всього

286

54

55,5

57

58,5

61

ВІДОМІСТЬ N 4
обсягів робіт по поліпшенню сіножатей і пасовищ на осушених землях на 1981 - 1985 роки

/тис. га/

Області

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі по роках

1981

1982

1983

1984

1985

Вінницька

2,8

0,3

0,4

0,5

0,7

0,9

Волинська

20,9

3,0

3,5

4,0

5,0

5,4

Ворошиловградська

4,4

0,5

0,7

0,8

1,1

1,3

Житомирська

17,1

2,0

2,5

3,0

4,5

5,1

Закарпатська

5,6

0,8

0,9

1,2

1,3

1,4

Київська

10,6

1,5

1,7

2,2

2,5

2,7

Львівська

26,5

4,6

5,0

5,3

5,6

6,0

Одеська

1,2

0,3

0,4

0,5

-

-

Полтавська

11,0

1,8

2,0

2,2

2,4

2,6

Ровенська

30,0

5,0

5,5

6,0

6,5

7,0

Сумська

2,1

0,2

0,3

0,4

0,5

0,7

Тернопільська

2,1

0,3

0,3

0,4

0,5

0,6

Харківська

3,2

0,3

0,4

0,6

0,8

1,1

Хмельницька

1,0

0,3

0,3

0,4

-

-

Черкаська

3,4

0,5

0,5

0,6

0,7

1,1

Чернівецька

0,9

0,3

0,3

0,3

-

-

Чернігівська

9,7

1,5

1,7

1,9

2,2

2,4

Всього

152,5

23,2

26,4

30,3

34,3

38,3

ВІДОМІСТЬ N 5
обсягів робіт по гіпсуванню солонцюватих грунтів на 1981 - 1985 роки

/тис. га/

Області

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі по роках

1981

1982

1983

1984

1985

Ворошиловградська

39

7

7

8

8

9

Дніпропетровська

48

8

8

10

10

12

Донецька

46

8

9

9

10

10

Запорізька

63

10

12

12

14

15

Київська

60

12

12

12

12

12

Кримська

86

15

15

18

18

20

Миколаївська

66

12

12

13

14

15

Одеська

70

13

13

14

14

16

Полтавська

54

8

10

10

13

13

Сумська

34

6

6

7

7

8

Харківська

24

4

4

5

5

6

Херсонська

171

30

33

33

35

40

Черкаська

15

3

3

3

3

3

Чернігівська

142

27

27

28

30

30

Всього

918

163

171

182

193

209

ВІДОМІСТЬ N 6
обсягів робіт по внесенню гіпсових матеріалів для гіпсування солонцюватих грунтів на 1981 - 1985 роки

/тис. га/

Області

1981 - 1985 роки - всього

в тому числі по роках

1981

1982

1983

1984

1985

Ворошиловградська

140

25

25

29

29

32

Дніпропетровська

240

40

40

50

50

60

Донецька

162

28

32

32

35

35

Запорізька

233

37

44

44

52

56

Київська

480

96

96

96

96

96

римська

448

78

78

94

94

104

Миколаївська

317

58

58

62

67

72

Одеська

322

60

60

64

64

74

Полтавська

432

64

80

80

104

104

Сумська

204

36

36

42

42

48

Харківська

109

18

18

23

23

27

Херсонська

1455

255

281

281

298

340

Черкаська

85

17

17

17

17

17

Чернігівська

1136

216

216

224

240

240

Всього

5763

1028

1081

1138

1211

1305

____________

Опрос