Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по дальнейшему улучшению материально-бытового, медицинского и культурного обслуживания одиноких граждан преклонного возраста

Совет Министров УССР
Постановление от 15.05.1980 № 330
редакция действует с 04.12.1992

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 15 травня 1980 р. N 330

Київ

Про заходи по дальшому поліпшенню матеріально-побутового, медичного і культурного обслуговування одиноких громадян похилого віку

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 4 грудня 1992 року N 685

(З 1 листопада 1985 року підвищено з 20 до 30 карбованців на місяць розмір допомоги, призначуваної відповідно до цієї постанови, одиноким громадянам, які не одержують пенсії, згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України, Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської ради професійних спілок від 14 червня 1985 року N 234)

Додатково див. постанову
 Ради Міністрів Української РСР
 від 8 вересня 1987 року N 308

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що на виконання рішень XXV з'їзду КПРС і XXV з'їзду Компартії України в республіці послідовно здійснюються заходи по дальшому поліпшенню соціального забезпечення пенсіонерів та інвалідів.

У той же час наявні можливості більш повного задоволення потреб одиноких громадян похилого віку використовуються недостатньо.

З метою дальшого поліпшення матеріально-побутового, медичного і культурного обслуговування одиноких громадян похилого віку Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати виконкоми місцевих Рад народних депутатів, міністерства і відомства УРСР вжити необхідних заходів до поліпшення матеріально-побутових умов, медичного і культурного обслуговування одиноких громадян похилого віку, оточити їх повсякденним піклуванням і увагою, організувати над ними шефство підприємств, радгоспів, колгоспів та інших організацій.

2. Пункт 2 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 04.12.1992 р. N 685)

3. Міністерству побутового обслуговування населення УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству зв'язку УРСР, Укоопспілці поліпшити організацію обслуговування одиноких громадян похилого віку, розширити сферу надання їм послуг вдома службами побуту, комунального господарства, підприємствами зв'язку, торгівлі і громадського харчування, поширювати на цю категорію громадян прогресивні форми надомного обслуговування населення.

4. Рекомендувати колгоспам ширше використовувати щодо одиноких колгоспників похилого віку, з урахуванням їх матеріального стану, надане Примірним статутом колгоспу право встановлювати доплати до пенсій; подавати цим особам більше допомоги в обробітку присадибних ділянок, ремонті житла, в забезпеченні продуктами харчування і паливом.

5. Міністерству охорони здоров'я УРСР поліпшити медичне обслуговування одиноких громадян похилого віку, забезпечити в 1980 - 1981 роках їх комплексний огляд і диспансеризацію виявлених хворих з метою планового їх оздоровлення; виділити в поліклініках лікарів, відповідальних за організацію медичного обслуговування громадян похилого віку, а також ширше залучати до цієї роботи патронажних сестер Товариства Червоного Хреста.

6. Міністерству соціального забезпечення УРСР, виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів забезпечити в 1981 - 1990 роках дальше розширення мережі будинків-інтернатів і платних пансіонатів для одиноких громадян похилого віку та інвалідів, вжити заходів до виконання планових завдань по їх будівництву за рахунок державних капітальних вкладень і коштів підприємств, колгоспів та радгоспів, що залучаються для цієї мети.

Держплану УРСР передбачати в планах економічного і соціального розвитку виділення Міністерству соціального забезпечення УРСР необхідних капітальних вкладень на вказане будівництво, а також на оснащення будинків-інтернатів і пансіонатів необхідним обладнанням, інвентарем, меблями та забезпечення автотранспортом.

7. Виконкомам Дніпропетровської, Донецької, Львівської, Одеської, Харківської обласних і Київської міської Рад народних депутатів здійснити в одинадцятій п'ятирічці будівництво жилих будинків для одиноких громадян похилого віку з розміщенням у них пунктів громадського харчування, торгівлі, побутового і медичного обслуговування за рахунок капітальних вкладень, що виділяються по відповідних галузях народного господарства.

Держбуду УРСР силами підвідомчих проектних організацій за завданнями обл/міськ/виконкомів, погодженими з Міністерством соціального Забезпечення УРСР і Міністерством охорони здоров'я УРСР, розробити протягом 1981 - 1982 років проектно-кошторисну документацію на вказане будівництво на базі існуючих типових проектів жилих будинків для малосімейних та одиноких.

8. Міністерству соціального забезпечення УРСР організувати силами персоналу будинків-інтернатів побутове, медичне і культурне обслуговування одиноких громадян похилого віку, які проживають в населених пунктах, де розташовані ці заклади.

9. Міністерству культури УРСР, виконкомам місцевих Рад народних депутатів здійснити практичні заходи по дальшому поліпшенню культурно-масової роботи з одинокими громадянами похилого віку, ширше використовувати різноманітні форми індивідуальної роботи з ними.

10. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, міністерствам і відомствам УРСР доповісти Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови у вересні в 1980 і 1981 роках.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

О. ЛЯШКО 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

К. БОЙКО 

Інд. 38

 

Опрос