Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке и сроках представления, рассмотрения и утверждения сводных бухгалтерских отчетов и балансов по объединениям, предприятиям и организациям местного подчинения

Совет Министров УССР
Порядок, Постановление от 08.02.1980 № 83
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 8 лютого 1980 р. N 83

Київ

Про порядок і строки подання, розгляду і затвердження зведених бухгалтерських звітів і балансів по об'єднаннях, підприємствах і організаціях місцевого підпорядкування

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 11 листопада 1990 року N 340

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 3 квітня 1993 року N 250)

Відповідно до Положення про бухгалтерські звіти і баланси, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 29 червня 1979 р. N 633 /ЗП СРСР, 1979 р., N 19, ст. 121/, Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити порядок і строки подання, розгляду і затвердження зведених бухгалтерських звітів і балансів по об'єднаннях, підприємствах і організаціях місцевого підпорядкування, що додаються.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 26

 

ПОРЯДОК І СТРОКИ
подання, розгляду і затвердження зведених бухгалтерських звітів і балансів по об'єднаннях, підприємствах і організаціях місцевого підпорядкування

Встановити такі порядок і строки подання, розгляду і затвердження зведених бухгалтерський звітів і балансів по об'єднаннях, підприємствах і організаціях /крім організацій і установ, що перебувають на бюджеті місцевого/ підпорядкування:

1. Управління /відділи/ райвиконкомів і міськвиконкомів та органам господарського управління заведені квартальні та річні бухгалтерські звіти і баланси подають:

райвиконкомам, міськвиконкомам;

плановим комісіям райвиконкомів, міськвиконкомів;

відповідним державним податковим інспекціям в порядку, що встановлюється Міністерством фінансів СРСР;

(абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Ради Міністрів Української РСР від 11.11.90 р. N 340)

органам державної статистики в порядку, що встановлюється ЦСУ СРСР;

установам Держбанку СРСР;

установам Будбанку СРСР /по капітальних вкладеннях і підрядній будівельній діяльності/.

Зведені бухгалтерські звіти і баланси управлінь /відділів/ райвиконкомів, міськвиконкомів та органів господарського управління, а також завіти і баланси підприємств і організацій, безпосередньо підпорядкованих вказаним виконкомам Рад народних депутатів, крім того, подаються управлінням /відділам/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів.

2. Об'єднання, яким підлягають самостійні підприємства і організації, та інші органи господарського управління, безпосередньо підпорядковані управлінням /відділам/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, зведені місячні, квартальні і річні бухгалтерські звіти і баланси подають:

управлінням /відділам/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, органам господарського управління, у віданні яких вони перебувають;

державним податковим інспекціям по областях та містах Києву і Севастополю в порядку, що встановлюється Міністерством фінансів СРСР;

(абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Ради Міністрів Української РСР від 11.11.90 р. N 340)

органам державної статистики в порядку, що встановлюється ЦСУ СРСР;

установам Держбанку СРСР;

установам Будбанку СРСР /по капітальних вкладеннях і підрядній будівельній діяльності/.

3. Управління /відділи/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, а також об'єднання та інші органи господарського управління, підпорядковані безпосередньо вказаним виконкомам Рад народних депутатів, зведені квартальні та річні бухгалтерські звіти і баланси подають:

облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, у віданні яких вони перебувають;

плановим комісіям облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів;

державним податковим інспекціям по областях та містах Києву і Севастополю в порядку, що встановлюється Міністерством фінансів СРСР;

(абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Ради Міністрів Української РСР від 11.11.90 р. N 340)

органам державної статистики в порядку, що встановлюється ЦСУ СРСР;

установам Держбанку СРСР;

установам Будбанку СРСР /по капітальних вкладеннях і підрядній будівельній діяльності/.

Управління /відділи/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, а також об'єднання та інші органи господарського управління, підпорядковані безпосередньо вказаним виконкомам Рад народних депутатів, зведені квартальні і річні бухгалтерські звіти і баланси, крім того, подають:

по підвідомчих їм об'єднаннях, підприємствах і організаціях, що входять в систему міністерств і відомств УРСР, - відповідним міністерствам і відомствам УРСР;

по підвідомчих їм об'єднаннях, підприємствах і організаціях, що не входять в систему міністерств і відомств УРСР, - Міністерству фінансів УРСР.

4. Дозволяється Міністерству фінансів УРСР разом з ЦСУ УРСР в необхідних випадках встановлювати для окремих управлінь /відділів/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів подання у відповідні адреси двох зведених звітів: по об'єднаннях, підприємствах і організаціях обласного і міського міст Києва і Севастополя підпорядкування і окремо по об'єднаннях, підприємствах і організаціях районного і міського підпорядкування.

5. Міністерства і відомства УРСР зведені квартальні і річні бухгалтерські звіти і баланси по об'єднаннях, підприємствах і організаціях місцевого підпорядкування подають Держплану УРСР, Міністерству фінансів УРСР, ЦСУ УРСР, Українській республіканській конторі Держбанку СРСР, Українській республіканській конторі Будбанку СРСР /по капітальних вкладеннях і підрядній будівельній діяльності/.

Союзно-республіканські міністерства і відомства УРСР зведені квартальні і річні бухгалтерські звіти і баланси падають, крім того, союзно-республіканським міністерствам і відомствам СРСР, в систему яких вони входять.

6. Управління /відділи/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів подають зведені квартальні бухгалтерські звіти і баланси по об'єднаннях, підприємствах і організаціях не пізніше 25 днів після закінчення звітного періоду, а річні - не пізніше 1 березня наступного за звітним року.

В межах зазначених строків міністерства і відомства УРСР встановлюють управлінням /відділам/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів диференційовані строки подання зведених квартальних і різних бухгалтерських звітів і балансів і повідомляють ці строки Міністерству фінансів УРСР і ЦСУ УРСР.

Для об'єднань та інших органів господарського управління диференційовані строки подання зведених бухгалтерських звітів і балансів встановлюють їх вищестоящі органи.

Диференційовані строки подання зведених квартальних і річних бухгалтерських звітів і балансів об'єднаннями та іншими органами господарського управління, які безпосередньо підпорядковані облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам і не входять в систему міністерств і відомств УРСР, встановлюються відповідними фінансовими органами і органами державної статистики.

7. Міністерства і відомства УРСР подають зведені квартальні бухгалтерські звіти і баланси по об'єднаннях, підприємствах і організаціях місцевого підпорядкування не пізніше 35 днів після закінчення звітного періоду, а річні - не пізніше 25 березня наступного за звітним року.

В межах зазначених строків Міністерство фінансів УРСР разом з ЦСУ УРСР встановлюють диференційовані строки подання міністерствами і відомствами УРСР зведених квартальних і річних бухгалтерських звітів і балансів

Міністерство фінансів УРСР і ЦСУ УРСР мають право продовжувати для окремих міністерств і відомств УРСР строки подання зведених квартальних і річних бухгалтерських звітів ї балансів до 5 днів.

8. Управління /відділи/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, а також об'єднання та інші органи господарського управління:

розглядають при необхідності місячні і квартальні бухгалтерські звіти і баланси /включаючи зведені/ підпорядкованих їм об'єднань, підприємств і організацій обласного, міського міст Києва і Севастополя підпорядкування, а також підприємств і організацій районного і міського підпорядкування, що перебувають у їх віданні;

розглядають і затвердіють річні бухгалтерські звіти і баланси /включаючи зведені/ підпорядкованих їм об'єднань, підприємств і організацій обласного і міського міст Києва і Севастополя підпорядкування до подання зведених бухгалтерських звітів і балансів у вищестоящі органи /але не пізніше ніж у 15-денний строк з дня їх одержання/ і рішення по них в ті ж строки повідомляють об'єднанням, підприємствам і організаціям і в копії відповідному фінансовому органу.

9. Райвиконкоми і міськвиконкоми:

розглядають при необхідності зведені місячні і квартальні бухгалтерські звіти і баланси управлінь /відділів/ райвиконкомів і міськвиконкомів та звіти і баланси безпосередньо підпорядкованих їм підприємств і організацій;

розглядають і затвердіють зведені річні бухгалтерські звіти і баланси управлінь /відділів/ райвиконкомів і міськвиконкомів та органів господарського управління, а також звіти і баланси безпосередньо підпорядкованих вказаним виконком Рад народних депутатів підприємств і організацій до подання зведених бухгалтерських звітів і балансів у вищестоящі органи /але не пізніше ніж в 15-денний строк з дня їх одержання/.

Управління /відділи/ райвиконкомів і міськвиконкомів та органи господарського управління районного і міського підпорядкування з тому ж порядку розглядають і затверджують бухгалтерські звіти і баланси підпорядкованих їм підприємств і організацій та свої рішення по річних звітах повідомляють цим підприємствам і організаціям і в копії відповідному фінансовому органу.

10. Зведені річні бухгалтерські звіти і баланси управлінь /відділів/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, а також об'єднань та інших органів господарського управління, підпорядкованих безпосередньо вказаним виконкомам Рад народних депутатів, розглядаються відповідно облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами.

Доповіді керівників управлінь /відділів/ облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, а також об'єднань та інших органів господарського управління, безпосередньо підпорядкованих вказаним виконкомам Рад народних депутатів, з співдоповідями планових, фінансових та інших органів по підсумках фінансово-господарської діяльності підприємств і організацій за минулий рік обговорюються на засіданнях облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів не пізніше 25 березня наступного за звітним року.

11. Місцеві фінансові органи, органи державної статистики і установи банків повідомляють свої зауваження по зведених бухгалтерських звітах і балансах управлінням /відділам/ виконкомів Рад народних депутатів, об'єднанням та іншим органам господарського управління в 15-денний строк з дня їх надходження у відповідні органи.

Якщо органи, що затверджують бухгалтерські звіти і баланси, не повідомлять відповідним фінансовим органам, органам державної статистики і установам банків в 10-денний строк з дня одержання їх пропозицій про свою незгоду з ними, пропозиції вважаються прийнятими.

В разі виникнення розбіжностей місцеві фінансові органи, органи державної статистики установи банків можуть в 10-денний строк після одержання заперечень подати свої розбіжності на розгляд відповідного виконкому Ради народних депутатів.

До вирішення розбіжностей виконуються тільки рішення, погоджені з місцевими фінансовими органами, органами державної статистики і установами банків.

____________

Опрос