Идет загрузка документа (53 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об улучшении работы комбикормовой промышленности, увеличении производства и повышения качества комбикормов

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 22.05.1979 № 261

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 травня 1979 р. N 261

Київ

Про поліпшення роботи комбікормової промисловості, збільшення виробництва і підвищення якості комбікормів

Центральний комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР відмічають, що здійснення заходів по зміцненню матеріально-технічної бази комбікормової промисловості сприяло збільшенню виробництва комбікормів.

За дев'яту і три роки десятої п'ятирічки виробничі потужності комбікормових підприємств Міністерства заготівель УРСР зросли в 2,2 раза, створена міжгосподарська комбікормова промисловість. Це дало можливість збільшити виробництво комбікормів з 4,1 млн. тонн в 1970 році до 14,3 млн. тонн в 1978 році.

Проте темпи розвитку комбікормової промисловості і рівень виробництва комбікормів значно відстають від потреб тваринництва, внаслідок чого половина зернофуражу використовується малоефективно, у вигляді дерті.

Міністерство сільського будівництва УРСР і Міністерство заготівель УРСР не забезпечили виконання завдань трьох років п'ятирічки по будівництву і введенню в дію потужностей державних комбікормових заводів, що ставить під загрозу зриву виконання завдань п'ятирічки по виробництву комбікормів і білково-вітамінних добавок.

Не повною мірою використовуються наявні резерви для збільшення виробництва білкових добавок, внаслідок чого стримується дальше зростання виготовлення комбікормів на міжгосподарських заводах. Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерство промислового будівництву УРСР незадовільно здійснюють будівництво заводів по виробництву кормових дріжджів і м'ясо-кісткового борошна. Через обмеженість ресурсів білкової сировини і преміксів значна частина комбікормів виробляється з пониженим вмістом протеїну.

Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР і Держкомсільгосптехніка УРСР рік у рік не виконують завдань по поставці комбікормовій промисловості кормової крейди, солі та вапнякового борошна.

Колгоспи і радгоспи поставляють міжгосподарським комбікормовим заводам зернофураж у неповному асортименті, в основному пшеницю, що негативно позначається на якості виготовлюваних комбікормів.

Міжгосподарські комбікормові заводи не повністю забезпечується запасними частинами та матеріалами, а заводи по виробництву м'ясо-кісткового борошна - нестандартизованим обладнанням.

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Звернути увагу Міністерства заготівель УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства сільського будівництва УРСР, Міністерства промислового будівництва УРСР, Міністерства будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Держкомсільгосптехніки УРСР на відмічені недоліки у розвитку комбікормової промисловості і зобов'язати їх забезпечити більш повне використання наявних можливостей для збільшення виробництва комбікормів і будівництва нових потужностей.

2. Міністерству заготівель УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР, Міністерству промислового будівництва УРСР прискорити спорудження підприємств по виробництву комбікормів і заводів по виробництву м'ясо-кісткового борошна та введення їх в дію в строки згідно з додатками N 1 і 2.

Держплану УРСР, Держбуду УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, інституту "Південдіпробіосинтез" забезпечити своєчасне виготовлення і затвердження проектно-кошторисної документації на реконструкцію Миколаївського та будівництво Марганецького Дніпропетровської області і Кримського міжгосподарських гідролізно-дріжджових заводів. Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР здійснити будівництво і введення в дію міжгосподарських гідролізно-дріжджових заводів в строки згідно з додатком N 3.

Держплану УРСР і Держпостачу УРСР забезпечити комплектацію заводів по виробництву дріжджів і м'ясо-кісткового борошна технологічним,, енергетичним і санітарно-технічним обладнанням, кабельно-провідниковою продукцією та іншими матеріалами.

Міністерству меліорації і водного господарства УРСР здійснити проектування і будівництво водоводу, ставка-нагромаджувача з метою забезпечення використання стічних вод Миколаївського гідролізно-дріжджового заводу для зрошення земель.

Міністерству сільського господарства УРСР та Українській республіканській конторі Держбанку СРСР щороку вирішувати питання про виділення необхідних кредитів на будівництво і реконструкцію гідролізно-дріжджових заводів.

Обкомам Компартії України, облвиконкомам систематично розглядати хід будівництва підприємств по виробництву комбікормів і білкових кормових добавок, подавати будівельним організаціям необхідну допомогу робочою силою, автотранспортом та місцевими будівельними матеріалами.

Держплану УРСР і Міністерству сільського господарства УРСР щороку забезпечувати поставку сировини для безперебійної роботи гідролізно-дріжджових заводів.

3. Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР за рахунок більш повного використання внутрішніх резервів підприємств виготовити понад план м'ясо-кісткового борошна у 1979 році 2 тис. тонн і в 1980 році - 2,5 тис. тонн.

4. Обкомам Компартії України, облвиконкомам, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР забезпечити завезення на міжгосподарські комбікормові заводи зернофуражу та вітамінного трав'яного борошна в кількостях згідно з додатком N 4.

5. Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити поставку комбікормовій промисловості республіки кормових фосфатів, кормової солі, молотої кормової крейди та вапнякового борошна в обсягах згідно з додатком N 5.

6. Міністерству заготівель УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР поліпшити якість виробництва комбікормів. Добитися, щоб якість сировини, прийнятої заводами, і готової продукції систематично контролювали лабораторії заводів.

7. Держкомсільгосптехніці УРСР, Держпостачу УРСР і Держплану УРСР забезпечити згідно з заявками Міністерства сільського господарства УРСР постачання міжгосподарським комбікормовим і гідролізно-дріжджовим заводам, підприємствам по виробництву м'ясо-кісткового борошна, сухого знежиреного молока та замінника незбираного молока необхідного технологічного обладнання, запасних частин та експлуатаційних матеріалів.

8. Держплану УРСР, Держпостачу УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР щороку централізовано забезпечувати виготовлення необхідного нестандартизованого обладнання для заводів і цехів по виробництву м'ясо-кісткового борошна.

9. Створити при Одеському технологічному інституті харчової промисловості імені Ломоносова постійно діючі курси підготовки і підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників міжгосподарських комбікормових заводів.

10. Збільшити штатну чисельність Держплану УРСР на 3 одиниці в межах затверджених асигнувань на його утримання для введення У відділ сільського господарства трьох посад спеціалістів по плануванню і контролю за розвитком комбікормової і мікробіологічної промисловості.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради
Міністрів Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

ЗАВДАННЯ
по введенню в дію потужностей комбікормових підприємств Міністерства заготівель УРСР в 1979 - 1980 роках

Місце розташування підприємства

Потужність, тонн на добу

Генеральний підрядчик

Строк введення в дію

смт Крижопіль Вінницької області

250

Мінзаг УРСР

1979 р., IV кв.

м. Дунаївці Хмельницької області

250

- " -

1979 р., III кв.

м. Ровеньки Ворошиловградської області

600

Мінсільбуд УРСР

1979 р., IV кв.

с. Богданівці Хмельницької області

500

- " -

1979 р., III кв. /серпень/

м. Новомосковськ Дніпропетровської області

250

- " -

1979 р., IV кв.

смт Брагинівка Дніпропетровської області

250

- " -

1979 р., IV кв.

м. Ужгород Закарпатської області

315

- " -

1979 р., III кв.

м. Пологи Запорізької області

600

- " -

1979 р., IV кв.

м. Івано-Франківськ

630

- " -

1979 р., IV кв.

м. Миронівка Київської області

500

- " -

1979 р., IV кв.

с. Біловоди Сумської області

500

- " -

1979 р., IV кв.

м. Новоукраїнка Кіровоградської області

630

- " -

1980 р., IV кв.

с. Новополтавка Миколаївської області

630

- " -

1980 р., IV кв.

смт Біла Криниця Херсонської області

630

- " -

1980 р., IV кв.

ст. Куліндорове Одеської області

630

- " -

1980 р., IV кв.

Всього

7165

х

х

 

ЗАВДАННЯ
по введенню в дію заводів по виробництву м'ясо-кісткового борошна в 1979 - 1980 роках

Назва заводу

Потужність, тонн за зміну

Генеральний підрядчик

Строк в дію

Сквирський Київської області

1,5

Мінсільбуд УРСР

1979 р., II кв.

Красногвардійський Кримської області

1,5

- " -

1979 р., IV кв.

Тульчинський Вінницької області

1,5

- " -

1980 р., IV кв.

Арцизький Одеської області

1,5

- " -

1980 р., IV кв.

Хорольський Полтавської області

1,5

- " -

1980 р., IV кв.

Костопільський Ровенської області

1,5

Мінпромбуд УРСР

1980 р., IV кв.

Роменський Сумської області

1,5

- " -

1980 р., IV кв.

Тальнівський Черкаської області

1,5

Мінсільбуд УРСР

1980 р., IV кв.

Новоселицький Чернівецької області

1,5

- " -

1980 р., IV кв.

 

ЗАВДАННЯ
по будівництву і реконструкції міжгосподарських гідролізно-дріжджових заводів

Назва заводу

Рік початку будівництва

Рік введення в дію

Підрядна організація

Кіровоградський

1978

1984

Мінважбуд УРСР

Марганецький Дніпропетровської області

1981

1985

Мінважбуд УРСР

Кримський

1982

1987

Мінпромбуд УРСР

Миколаївський /реконструкція/

1981

1983

Мінпромбуд УРСР

Миколаївський /водовід і ставок-нагромаджувач/

1980

1982

Мінводгосп УРСР

 

ЗАВДАННЯ
по завезенню зернофуражу на міжгосподарські комбікормові заводи в 1979 - 1980 роках

/тис. тонн/

Області

1979 рік

1980 рік

зернофураж

в т. ч.

зернофураж

в т. ч.

бобові

кукурудза

бобові

кукурудза

овес

Вінницька

435

39

104

439

40

105

40

Волинська

135

12

3

139

13

3

24

Ворошиловградська

255

23

61

259

23

62

44

Дніпропетровська

360

32

87

364

33

87

42

Донецька

427

38

102

431

39

103

33

Житомирська

225

20

7

230

21

10

39

Закарпатська

90

8

22

92

8

22

6

Запорізька

330

30

79

334

30

80

57

Івано-Франківська

113

10

8

116

11

8

15

Київська

488

44

117

491

44

118

53

Кіровоградська

300

28

73

304

27

75

42

Кримська

300

27

72

304

27

73

52

Львівська

270

24

5

272

24

5

46

Миколаївська

307

28

74

311

28

75

42

Одеська

420

38

102

424

38

102

50

Полтавська

435

39

104

439

40

105

75

Ровенська

135

12

5

139

13

5

24

Сумська

285

26

68

289

26

69

49

Тернопільська

270

24

65

274

25

66

36

Харківська

375

34

90

379

34

93

64

Херсонська

435

39

104

439

40

104

35

Хмельницька

278

25

67

282

25

68

38

Черкаська

285

26

68

289

36

69

49

Чернівецька

112

10

28

116

10

28

13

Чернігівська

270

24

65

274

25

65

47

Всього

7335

660

1580

7430

680

1600

1015

ЗАВДАННЯ
по завезенню вітамінного трав'яного борошна на міжгосподарські комбікормові заводи в 1979 - 1980 роках

/тис. тонн/

Області

1979 рік

1980 рік

Вінницька

18

22

Волинська

10

12

Ворошиловградська

17

20

Дніпропетровська

21

29

Донецька

30

35

Житомирська

10

11

Закарпатська

8

9

Запорізька

24

24

Івано-Франківська

10

10

Київська

20

30

Кіровоградська

13

18

Кримська

20

24

Львівська

20

22

Миколаївська

20

23

Одеська

21

28

Полтавська

30

34

Ровенська

10

10

Сумська

15

18

Тернопільська

10

17

Харківська

21

35

Херсонська

30

31

Хмельницька

12

14

Черкаська

20

22

Чернівецька

10

11

Чернігівська

10

16

Всього

430

525

 

ЗАВДАННЯ
Держкомсільгосптехніці УРСР по завезенню кормових фосфатів на міжгосподарські комбікормові заводи в 1979 - 1980 роках

/тис. тонн фізичної ваги/

Області

1979 рік

1980 рік

Вінницька

8,7

8,8

Волинська

2,7

2,8

Ворошиловградська

5,1

5,2

Дніпропетровська

7,2

7,3

Донецька

8,5

8,6

Житомирська

4,5

4,6

Закарпатська

1,8

1,8

Запорізька

6,6

6,7

Івано-Франківська

2,3

2,3

Київська

9,8

9,8

Кіровоградська

6,0

6,1

Кримська

6,0

6,1

Львівська

5,4

5,4

Миколаївська

6,2

6,2

Одеська

8,4

8,5

Полтавська

8,7

8,8

Ровенська

2,7

2,8

Сумська

5,7

5,8

Тернопільська

5,4

5,5

Харківська

7,5

7,6

Херсонська

8,7

8,8

Хмельницька

5,6

5,6

Черкаська

5,7

5,8

Чернівецька

2,3

2,3

Чернігівська

5,4

5,5

Всього

146,9

148,7

ЗАВДАННЯ
Мінбудматеріалів УРСР, МВС УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР по завезенню молотої крейди і вапнякового борошна на міжгосподарські комбікормові заводи в 1979 - 1980 роках

/тис. тонн/

Області

1979 рік

1980 рік

Вінницька

8,7

8,8

Волинська

2,7

2,8

Ворошиловградська

5,1

5,2

Дніпропетровська

7,2

7,3

Донецька

8,5

8,6

Житомирська

4,5

4,6

Закарпатська

1,8

1,8

Запорізька

6,6

6,7

Івано-Франківська

2,3

2,3

Київська

9,8

9,8

Кіровоградська

6,0

6,1

Кримська

6,0

6,1

Львівська

5,4

5,4

Миколаївська

6,2

6,2

Одеська

8,4

8,5

Полтавська

8,7

8,8

Ровенська

2,7

2,8

Сумська

5,7

5,8

Тернопільська

5,4

5,5

Харківська

7,5

7,6

Херсонська

8,7

8,8

Хмельницька

5,6

5,6

Черкаська

5,7

5,8

Чернівецька

2,3

2,3

Чернігівська

5,4

5,5

Всього

146,9

148,7

Крім того Мінзагу УРСР

 

 

молота крейда

100

100

вапнякове борошно

90

100

ЗАВДАННЯ
Мінхарчопрому УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР по завезенню солі помолу N 0 на міжгосподарські комбікормові заводи в 1979 - 1980 роках

/тис. тонн/

Області

1979 рік

1980 рік

Вінницька

4,6

4,7

Волинська

1,4

1,5

Ворошиловградська

2,7

2,8

Дніпропетровська

3,8

3,9

Донецька

4,6

4,6

Житомирська

2,4

2,4

Закарпатська

1,0

1,0

Запорізька

3,5

3,6

Івано-Франківська

1,2

1,2

Київська

5,2

5,2

Кіровоградська

3,2

3,2

Кримська

3,2

3,2

Львівська

2,9

2,9

Миколаївська

3,3

3,3

Одеська

4,5

4,5

Полтавська

4,6

4,7

Ровенська

1,4

1,5

Сумська

3,0

3,1

Тернопільська

2,9

2,9

Харківська

4,5

4,5

Херсонська

4,6

4,7

Хмельницька

3,0

3,0

Черкаська

3,0

3,1

Чернівецька

1,2

1,2

Чернігівська

2,9

2,9

Всього

78,6

79,6

Крім того Мінзагу УРСР

70,0

80,0

____________

Опрос