Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О подсобных сельских хозяйствах предприятий, организаций и учреждений

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 25.12.1978 № 586
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 25 грудня 1978 р. N 586

Київ

Про підсобні сільські господарства підприємств, організацій і установ

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР
 від 26 лютого 1980 року N 122
,
 від 30 грудня 1987 року N 433
,
 постановою Кабінету Міністрів Української РСР
 від 22 серпня 1991 року N 166

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Надаючи важливого значення розвитку підсобних сільських господарств промислових, транспортних та інших підприємств, організацій і установ, збільшенню виробництва в них сільськогосподарської продукції з метою поліпшення громадського харчування робітників і службовців та на виконання постанови Центрального Комітету КПРС і Ради Міністрів СРСР від 4 грудня 1978 р. N 985 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерству освіти УРСР, Міністерству охорони здоров'я УРСР, Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерству соціального забезпечення УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Державному комітету УРСР по професійно-технічній освіті, Головнафтохімпрому УРСР, Головрічфлоту УРСР, Укоопспілці, Управлінню гідрометеорологічної служби УРСР, Українській республіканській раді по управлінню курортами профспілок, обкомам, міськкомам і райкомам партії, облвиконкомам і міськ/рай/виконкомам розглянути стан справ у підсобних сільських господарствах підприємств, організацій і установ і здійснити необхідні заходи по дальшому розвитку цих господарств. Пропозиції про розширення і організацію нових підсобних сільських господарств подати Раді Міністрів УРСР до 5 січня 1979 року.

Забезпечити ефективне використання землі, закріпленої за підсобними сільськими господарствами, а також основних і оборотних фондів і робочої сили, зміцнення кормової бази тваринництва.

2. Пункт 2 втратив чинність

(пункт 2 у редакції постанови Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.02.80 р. N 122
,
 втратив чинність згідно з постановою Кабінету
 Міністрів Української РСР від 22.08.91 р. N 166)

3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Державному комітету УРСР по матеріально-технічному забезпеченню сільського господарства і облвиконкомам вжити заходів до забезпечення потреб підсобних сільських господарств підприємств, організацій і установ в сортовому насінні, посадковому матеріалі та молодняку племінної худоби, а також до поліпшення ветеринарного та іншого обслуговування їх, зв'язаного з сільськогосподарським виробництвом.

4. Облвиконкомам, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР вжити заходів до збільшення вирощування поросят, молодняка птиці і кролів та задоволення потреб у поголів'ї підсобних господарств підприємств, організацій і установ несільськогосподарських міністерств і відомств. Дозволити колгоспам і радгоспам здавати, а Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР приймати по закупках частину свиней вагою 60 - 80 кілограмів для наступної відгодівлі на харчових відходах торговельними та іншими організаціями.

5. Державному комітету УРСР по матеріально-технічному забезпеченню сільського господарства і облвиконкомам забезпечувати підсобні сільські господарства підприємств, організацій і установ, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, крім матеріально-технічних ресурсів, що виділяються цільовим призначенням, сільськогосподарськими машинами, устаткуванням і запасними частинами в порядку, встановленому для колгоспів і радгоспів.

6. З метою підвищення рентабельності підсобних сільських господарств і збільшення в них виробництва продуктів сільського господарства і на часткову зміну розпорядження Ради Міністрів УРСР від 18 жовтня 1957 р. N 1134 встановити, що з 1 січня 1979 р. відпуск м'яса великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, кролів і птиці, а також молока з підсобних сільських господарств /в тому числі з свиновідгодівельних пунктів/ відділів і управлінь робітничого постачання та господарств, безпосередньо підпорядкованих промисловим і транспортним підприємствам і будівельно-монтажним організаціям, для громадського харчування в їдальнях цих підприємств і організацій провадиться за діючими закупівельними цінами.

Картопля і овочі відпускаються вказаними підсобними господарствами для громадського харчування по встановлених роздрібних цінах на ці продукти за відрахуванням торговельних знижок, а у випадках, коли роздрібні ціни за відрахуванням торговельних знижок нижче відповідних закупівельних цін, - за діючими закупівельними цінами на зазначені види продукції.

При цьому різниця між закупівельними і роздрібними цінами за відрахуванням торговельних знижок відшкодовується за рахунок прибутку цих підприємств і організацій.

Міністерствам і відомствам УРСР передбачати у фінансових планах відповідні суми на відшкодування різниці між закупівельними і роздрібними цінами на вказану продукцію.

7. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, міністерствам і відомствам УРСР починаючи з 1979 року доводити до підприємств, організацій і установ завдання по відгодівлі свиней, худоби, птиці і кролів у підсобних сільських господарствах.

8. Звернути увагу партійних і профспілкових організацій промислових, транспортних та інших підприємств, організацій і установ на необхідність посилення організаторської роботи і використання всіх наявних ресурсів для збільшення виробництва м'яса, молока, картоплі, овочів та іншої продукції в підсобних сільських господарствах з метою поліпшення постачання продуктами харчування робітників і службовців.

9. Взяти до відома, що Центральний Комітет КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 4 грудня 1978 р. N 985 "Про підсобні сільські господарства підприємств, організацій і установ":

1) Доручили Держплану СРСР і Держпостачу СРСР починаючи з 1980 року при розробці планів розподілу тракторів, комбайнів, мінеральних добрив та інших матеріально-технічних ресурсів /по відповідній номенклатурі/ передбачати виділення їх цільовим призначенням міністерствам і відомствам СРСР для підсобних сільських господарств з урахуванням обсягів виконання сільськогосподарських робіт у цих господарствах.

Встановили, що забезпечення підсобних сільських господарств автомобілями і матеріально-технічними ресурсами, які не входять в номенклатуру Державного комітету СРСР по матеріально-технічному забезпеченню сільського господарства, а також виділення капітальних вкладень, необхідних для розвитку цих господарств, провадяться відповідними міністерствами і відомствами за рахунок фондів і лімітів, що виділяються їм по основній діяльності.

2) Підпункт 2 пункту 9 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 30.12.87 р. N 433)

3) Доручили ЦСУ СРСР розглянути разом з заінтересованими міністерствами і відомствами СРСР питання про встановлення звітності по роботі підсобних сільських господарств підприємств, організацій і установ.

4) Підпункт 4 пункту 9 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 30.12.87 р. N 433)

10. Міністерствам і відомствам УРСР, обкомам партії і облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськкомам партії і міськвиконкомам про хід виконання цієї постанови доповісти ЦК Компартії України і Раді Міністрів УРСР до 20 січня 1980 року.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22, 27, 21

Опрос