Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по обеспечению надлежащего технического состояния и благоустройства водоемов

Совет Министров УССР
Постановление от 14.11.1978 № 529
редакция действует с 15.09.1988

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 14 листопада 1978 р. N 529

Київ

Про заходи по забезпеченню належного технічного стану і благоустрою водоймищ

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Ради Міністрів Української РСР
від 15 вересня 1988 року N 278

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 2 жовтня 1978 р. N 815 "Про порядок організації і координації заходів, що забезпечують належний технічний стан і благоустрій водоймищ, і про виконання цих заходів" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР разом з заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами брати участь у розробці схем поліпшення технічного стану і благоустрою водоймищ, каскадів або систем водоймищ та їх прибережних смуг /зон/, розробка яких відповідно до вказаної постанови Ради Міністрів СРСР покладається на Міністерство меліорації і водного господарства СРСР.

2. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР з урахуванням пропозицій заінтересованих міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів складати в цілому по республіці проекти зведених планів берегоукріплювальних, меліоративних, водоохоронних та інших робіт по поліпшенню технічного стану і благоустрою водоймищ спільного користування і подавати їх Держплану УРСР.

3. Покласти на Міністерство меліорації і водного господарства УРСР функції замовника по виконанню берегоукріплювальних, а також меліоративних та інших робіт /в тому числі проектно-розвідувальних/, що здійснюються в межах акваторії водоймищ спільного користування.

Функції замовника вказаних робіт на водоймищах, наданих у відособлене користування, здійснюють підприємства, організації і установи, в користуванні яких знаходяться ці водоймища.

Встановити, що функції замовника водоохоронних робіт /в тому числі проектно-розвідувальних/ в межах прибережних смуг /зон/ водоймищ здійснюють міністерства і відомства УРСР, у віданні яких знаходяться підприємства та об'єкти, що впливають на стан і режим водних ресурсів водоймищ, а також облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми.

4. Визначення підрядних будівельних організацій, які виконують роботи, передбачені пунктом 3 цієї постанови, провадиться /за погодженням з відповідними міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами/ Міністерством меліорації і водного господарства УРСР - по водоймищах спільного користування і відповідними міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами - по водоймищах, наданих у відособлене користування. Пропозиції в цьому питанні подаються Держплану УРСР для включення в план підрядних будівельно-монтажних робіт.

5. Встановити, що:

а) Міністерство геології УРСР забезпечує Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Міністерство житлово-комунального господарства УРСР матеріалами по регіональному вивченню інженерно-геологічних і гідрогеологічних умов територій, що прилягають до водоймищ, а також вивчає схили берегів водоймищ, які зазнають зсувів, і прогнозує проявлення зсувів;

б) Управління гідрометеорологічної служби УРСР:

проводить спостереження за гідрометеорологічним режимом і рівнем забруднення водоймищ і забезпечує заінтересовані організації прогнозами притоку води у водоймища і гідрометеорологічній умов, а також терміновою інформацією про різке збільшення рівня забруднення водоймищ;

разом з Академією наук УРСР та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами розробляє комплексні прогнози зміни якості води у водоймищах під впливом господарської діяльності і гідрометеорологічних умов;

в) Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Міністерство лісового господарства УРСР, Держкомсільгосптехніка УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми розробляють і здійснюють за погодженням з заінтересованими міністерствами і відомствами в межах прибережних смуг /зон/ водоймищ протиерозійні, лісомеліоративні, лісогосподарські та інші заходи, що забезпечують запобігання водній ерозії і замуленню водоймищ, підтримання сприятливого водного режиму, поліпшення умов життя водних тварин і збереження типових або рідкісних природних ландшафтів;

г) Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство лісового господарства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми забезпечують розробку і здійснення заходів по запобіганню забрудненню водоймищ засобами захисту рослин, стимуляторами їх росту, мінеральними добривами та іншими препаратами, що застосовуються в сільському і лісовому господарстві, а також стоками тваринницьких комплексів і ферм, по збереженню і збагаченню корисної флори і фауни водоймищ, розробку за погодженням з заінтересованими міністерствами і відомствами схем земельно-господарського впорядкування території в межах прибережних смуг /зон/ водоймищ.

Міністерства і відомства УРСР та організації, які виконують передбачені в цьому пункті роботи, а також науково-дослідні і проектно-розвідувальні роботи, зв'язані з поліпшенням технічного стану, благоустрою водоймищ і комплексним використанням їх, повинні погоджувати плани і програми цих робіт та завдання на проектування з відповідними органами по регулюванню використання і охороні вод.

У випадках, встановлених законодавством Союзу РСР і Української РСР, вказані плани, програми і завдання підлягають погодженню також з іншими органами державного нагляду і контролю.

6. Абзац перший пункту 6 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 15.09.88 р. N 278)

Виконання робіт по підтриманню в належному технічному стані і благоустрою водоймищ, наданих у відособлене користування, здійснюється за рахунок капітальних вкладень, що виділяються міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами на цю мету підприємствам, організаціям і установам, в користуванні яких знаходяться ці водоймища.

7. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, підприємства, організації та установи яких експлуатують водопідпірні споруди тих водоймищ, по яких не затверджені правила їх експлуатації, забезпечити в 1978 - 1979 роках розробку вказаних правил, погодження їх з заінтересованими міністерствами і відомствами і подання на затвердження в Міністерство меліорації і водного господарства УРСР.

Заборонити введення в експлуатацію гідровузлів і водоймищ, по яких немає затверджених правил експлуатації.

8. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 2 жовтня 1978 р. N 815:

1) Встановила, що порядок погодження і затвердження схем поліпшення технічного стану і благоустрою водоймищ встановлюється Держпланом СРСР.

2) Для забезпечення належного технічного стану і благоустрою водоймищ, а також для здійснення контролю за додержанням правил їх експлуатації вирішила створити службу експлуатації водоймищ спільного користування в системі Міністерства меліорації і водного господарства СРСР і службу експлуатації водоймищ, наданих у відособлене користування, в системі відповідних міністерств і відомств.

Міністерству меліорації і водного господарства СРСР запропоновано розробити першочергові заходи по організації служби експлуатації водоймищ і в 1978 році внести погоджені з Держпланом СРСР і Міністерством фінансів СРСР пропозиції в цьому питанні до Ради Міністрів СРСР.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

Опрос