Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по улучшению учета, сбора, хранения и сдачи в государственный фонд серебра в виде лома и отходов

Совет Министров УССР
Постановление от 26.09.1978 № 477

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 26 вересня 1978 р. N 477

Київ

Про заходи по поліпшенню обліку, збирання, зберігання і здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів

З метою збільшення збирання і здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів, скорочення втрат і забезпечення збереження цього металу на підприємствах і в організаціях, які використовують електроапаратуру, прилади та інші вироби, виготовлені з його застосуванням, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 6 вересня 1978 р. N 745 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Вважати одним з важливих завдань міністерств і відомств УРСР збільшення ресурсів вторинного срібла шляхом поліпшення організації обліку, збирання, зберігання і здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів, що одержується при збиранні спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей.

2. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечити:

проведення на підприємствах і в організаціях повного обліку срібла, що міститься в електроапаратурі, приладах та інших виробах, згідно з даними технічних паспортів або інших документів на ці вироби;

розбирання електроапаратури, приладів та інших виробів, що відпрацювали експлуатаційний строк і підлягають здачі в лом чорних і кольорових металів або ремонту з заміною окремих частин, з метою вилучення спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей;

створення за погодженням з Держпланом УРСР і Держпостачем УРСР відомчих пунктів по збиранню спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей електроапаратури, приладів та інших виробів, зберіганню і відвантаженню цих вузлів і деталей на Московський завод вторинних дорогоцінних металів Міністерства кольорової металургії СРСР для наступної переробки;

проведення за станом на 1 квітня 1979 р. на підприємствах і в організаціях, які використовують електроапаратуру, прилади та інші вироби, виготовлені з застосуванням срібла, повної інвентаризації цих виробів з метою визначення наявності в них срібла. Подати до 1 липня 1979 р. Держпостачу УРСР і Держплану УРСР звіт про підсумки інвентаризації і пропозиції по додатковій здачі в 1979 році у державний фонд срібла за рахунок збирання спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей електроапаратури, приладів та інших виробів.

Держпостачу УРСР і Держплану УРСР узагальнити вказані матеріали і до 20 липня 1979 р. доповісти Раді Міністрів УРСР для подання до 1 серпня 1979 р. Держпостачу СРСР і Міністерству фінансів СРСР;

подання починаючи з 1980 року /одночасно з заявками на одержання срібла/ пропозицій по здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів, що одержується при збиранні спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей;

списання з основних фондів підприємств і організацій електроапаратури, приладів та інших виробів, виготовлених з застосуванням срібла, при умові вилучення з них і здачі в державний фонд срібловмісних вузлів і деталей.

3. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 6 вересня 1978 р. N 745:

1) Таємно.

2) Доручила Міністерству кольорової металургії СРСР за погодженням з Міністерством фінансів СРСР затвердити до 1 листопада 1978 р. положення про порядок обліку, збирання, зберігання і здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів, що одержується при збиранні спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей електроапаратури, приладів та інших виробів.

3) Запропонувала Міністерству електротехнічної промисловості, Міністерству приладобудування, засобів автоматизації і систем управління, Міністерству оборонної промисловості, Міністерству авіаційної промисловості, Міністерству машинобудування, Міністерству промисловості засобів зв'язку, Міністерству радіопромисловості, Міністерству автомобільної промисловості, Міністерству шляхів та іншим міністерствам - виготовлювачам електроапаратури, приладів та інших виробів, що випускаються з застосуванням срібла, довести до 1 жовтня 1978 р. до відома міністерств і відомств СРСР і Рад Міністрів союзних республік переліки електроапаратури, приладів та інших виробів з зазначенням кількості срібла, що міститься в них, для наступної надсилки споживачам до 1 листопада 1978 року.

Встановила, що підприємства - виготовлювачі електроапаратури, приладів та інших виробів з застосуванням срібла вказують в технічних паспортах або інших документах на ці вироби перелік вузлів і деталей, що містять срібло, і його вагу.

4) Запропонувала Міністерству електротехнічної промисловості з участю заінтересованих міністерств і відомств розробити і за погодженням з Міністерством фінансів СРСР затвердити і ввести в дію з 1 січня 1979 р. укрупнені нормативи повернення срібла у вигляді лому і відходів, що одержується при збиранні спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей електроапаратури, приладів та інших виробів.

5) Зобов'язала Держпостач СРСР виділяти споживачам на ремонтно-експлуатаційні потреби електроапаратуру, прилади та інші вироби, що виготовлені з застосуванням срібла, при умові виконання ними за попередній рік завдання по здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів, що одержується при збиранні спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей.

4. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам розробити на основі затвердженого Міністерством кольорової металургії СРСР положення і затвердити до 1 лютого 1979 р. інструкції по обліку, збиранню, зберіганню і здачі в державний фонд срібла у вигляді лому і відходів, що одержується при збиранні спрацьованих срібловмісних вузлів і деталей електроапаратури, приладів та інших виробів.

5. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам доповісти до 10 січня 1980 р. Держплану УРСР і Держпостачу УРСР про проведену роботу по виконанню цієї постанови.

Держплану УРСР і Держпостачу УРСР узагальнити зазначені матеріали і до 20 січня 1980 р. подати Раді Міністрів УРСР для доповіді Раді Міністрів СРСР.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Заст. Керуючого Справами
Ради Міністрів УРСР

Г. ЯРЕМЧУК

Інд. 37

Опрос