Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по сохранению и использованию архитектурно-исторических памятников в Черниговской области

Совет Министров УССР
Постановление от 22.06.1978 № 344
редакция действует с 05.08.1992

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 червня 1978 р. N 344

Київ

Про заходи по збереженню та використанню архітектурно-історичних пам'ятників у Чернігівській області

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 5 серпня 1992 року N 451

З метою збереження архітектурно-історичних пам'ятників у Чернігівській області, що мають визначну архітектурно-історичну та художню цінність, для використання їх у культурно-виховній та ідейно-політичній роботі серед широких верств трудящих, Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Прийняти пропозицію Чернігівського облвиконкому, Держбуду УРСР і Міністерства культури УРСР про перетворення з 1 січня 1979 р. Чернігівського філіалу Державного архітектурно-історичного заповідника "Софійський музей" Держбуду УРСР в Чернігівський архітектурно-історичний заповідник з підпорядкуванням його Чернігівському облвиконкому.

Методичне керівництво справою охорони, реставрації та використання пам'ятників історії та культури заповідника покласти на Держбуд УРСР і Міністерство культури УРСР.

2. Створити з 1 січня 1979 р. Новгород-Сіверський державний архітектурно-історичний заповідник в межах давньоруської частини міста, на правах філіалу Чернігівського державного архітектурно-історичного заповідника.

3. Встановити, що витрати по утриманню Чернігівського державного архітектурно-історичного заповідника і філіалу в м. Новгород-Сіверському фінансуються за рахунок і в межах коштів, які передбачаються по бюджету області для здійснення відповідних робіт і заходів, а також коштів, що їх одержуватиме заповідник з філіалом від використання пам'ятників.

4. Чернігівському облвиконкому:

за погодженням з Держбудом УРСР у 3-місячний строк затвердити положення про Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник і його філіал в м. Новгород-Сіверському та затвердити перелік споруд, що передаються їм на баланс;

затвердити межі заповідників у містах Чернігові і Новгород-Сіверському, а також охоронні зони пам'ятників заповідників;

з залученням відповідних міністерств і відомств забезпечити виготовлення протягом 1979 - 1980 років проекту впорядкування Новгород-Сіверського державного архітектурно-історичного заповідника з визначенням вартості і черговості робіт по реставрації пам'ятників архітектури, їх використання і витрат, зв'язаних з обслуговуванням туристів;

завершити до 1990 року всі роботи по реставрації пам'ятників архітектури та благоустрою і впорядкуванню території Новгород-Сіверського державного архітектурно-історичного заповідника.

5. Республіканській раді по туризму розробити туристські маршрути по Чернігівській області з використанням пам'ятників архітектури Чернігівського заповідника.

6. Державному комітету Ради Міністрів УРСР в справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі здійснити видання масової популярної літератури по пам'ятниках Чернігівського заповідника.

7. Міністерству соціального забезпечення УРСР до 1983 року відселити будинок-інтернат для інвалідів з приміщень колишнього Спасо-Преображенського монастиря в місті Новгород-Сіверському.

8. Пункт 8 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 05.08.92 р. N 451)

 

Заступник Голови
Ради Міністрів УРСР

Г. ВАЩЕНКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 24

Опрос