Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по улучшению условий труда женщин, занятых в народном хозяйстве

Совет Министров УССР, Украинский республиканский совет профессиональных союзов
Постановление от 26.05.1978 № 305

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
І УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

ПОСТАНОВА

від 26 травня 1978 р. N 305

Київ

Про додаткові заходи по поліпшенню умов праці жінок, зайнятих у народному господарстві

З метою дальшого поліпшення умов праці жінок, зайнятих у народному господарстві, та охорони їх здоров'я Рада Міністрів СРСР і Всесоюзна Центральна Рада Професійних Спілок постановою від 25 квітня 1978 р. N 320:

1) Доручили Державному комітету Ради Міністрів СРСР по праці і соціальних питаннях разом з ВЦРПС і за погодженням з Міністерством охорони здоров'я СРСР до 1 липня 1978 р. затвердити новий Список виробництв, професій і робіт з важкими і шкідливими умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, а також встановити порядок і умови застосування зазначеного Списку.

2) Вирішили зберігати за жінками, що вивільняються від виконання важких робіт і робіт з шкідливими умовами праці у відповідності з вказаною постановою:

а) безперервний трудовий стаж, якщо перерва між днем вивільнення від виконання важких робіт і робіт з шкідливими умовами праці і днем влаштування на іншу роботу або навчання не перевищує шести місяців;

б) середньомісячну заробітну плату за місцем попередньої роботи на час навчання або перекваліфікації, але не більше шести місяців;

в) право користування відомчою жилою площею, а також дитячими дошкільними закладами за місцем попередньої роботи.

3) Встановили, що зміни і доповнення до Списку виробництв, професій і робіт з важками і шкідливими умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, можуть вноситись міністрами, керівниками відомств СРСР і Радами Міністрів союзних республік за погодженням з Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по праці і соціальних питаннях, Міністерством охорони здоров'я СРСР і ВЦРПС.

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР і Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок від 25 квітня 1978 р. N 320 "Про додаткові заходи по поліпшенню умов праці жінок, зайнятих у народному господарстві" Рада Міністрів Української РСР і Українська республіканська рада професійних спілок ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР, виконкомам обласних, міських і районних Рад народних депутатів, керівникам підприємств і організацій забезпечити трудовлаштування жінок, які вивільняються від виконання важких робіт і робіт з шкідливими умовами праці, а при неможливості трудовлаштування по наявних у них професіях /спеціальностях/ забезпечити перекваліфікацію або навчання їх новим професіям.

2. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті, міністерствам і відомствам УРСР, які здійснюють підготовку кадрів для народного господарства, припинити починаючи з 1978 року прийом жінок для навчання за професіями, передбаченими у Списку, вказаному в пункті 1 вступної частини цієї постанови.

3. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам разом з республіканськими комітетами профспілок, облпрофрадами, Київською міськпрофрадою до 1 січня 1979 р. розробити і затвердити плани заходів на 1979 - 1985 роки по механізації ручних робіт і дальшому оздоровленню умов праці жінок.

4. Контроль за виконанням заходів, передбачених цією постановою, здійснюється Державним комітетом Ради Міністрів УРСР по праці і Українською республіканською радою професійних спілок.

5. У зв'язку з цією постановою визнати такими, що втратили силу з 1 липня 1978 року:

постанову Ради Міністрів УРСР від 2 вересня 1950 р. N 2697 "Про полегшення праці жінок у торфовій промисловості та вивільнення їх від особливо важких робіт";

постанову Ради Міністрів УРСР від 23 липня 1960 р. N 1189 "Про заміну жіночої праці на морських суднах флоту рибної промисловості" /ЗП УРСР, 1960 р., N 7, ст. 114/.

  

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Голова Української
республіканської ради
професійних спілок

В. СОЛОГУБ

Інд. 26

  

Опрос