Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по профилактике и ликвидации ньюкаслской болезни /псевдочумы/ птицы

Совет Министров УССР
Постановление от 17.02.1978 № 114
редакция действует с 12.03.1981

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 17 лютого 1978 р. N 114

Київ

Про додаткові заходи по профілактиці і ліквідації ньюкаслської хвороби /псевдочуми/ птиці

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 12 березня 1981 року N 125

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що внаслідок безвідповідального ставлення до охорони птахівничих господарств і птахофабрик від занесення інфекційних захворювань, невиконання вимог, передбачених Ветеринарним статутом Союзу РСР, в Кримській, Донецькій, Київській та Закарпатській областях періодично виникає захворювання птиці на псевдочуму.

Особливо незадовільний епізоотичний стан по псевдочумі в Кримській області /голова облвиконкому т. Чемодуров Т. М./. В 1977 році захворювання птиці псевдочумою було виявлено в 46 господарствах, в тому числі в 5 повторно, що призвело до загибелі понад 700 тис. голів птиці.

Незважаючи на це в господарствах області не приділяється належної уваги запобіганню інфекційним захворюванням птиці, не організовано систематичної роботи обласної і районних надзвичайних комісій. Птахофабрики і птахівничі ферми не переводяться на закритий режим роботи, порушується технологія вирощування і утримання птиці, не вживаються заходи по будівництву на птахофабриках ветеринарно-санітарних об'єктів, вкрай необхідних для нормальної роботи. Працівники ферм не забезпечені спецодягом і спецвзуттям, не обладнані параформалінові камери, не провадиться своєчасне прибирання і знезараження посліду.

У багатьох господарствах профілактичні заходи зводяться лише до проведення імунізації птиці, а весь комплекс організаційно-господарських та санітарних заходів не здійснюється.

Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Укоопспілка не вжили заходів до ліквідації захворювання птиці та недопущення його поширення.

Головне управління ветеринарії з держветінспекцією Міністерства сільського господарства УРСР /т. Дідовець С. Р./ послабило контроль за здійсненням ветеринарно-профілактичних заходів по боротьбі з псевдочумою птиці.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Роботу Кримського облвиконкому /т. Чемодуров Т. М./ по організації боротьби з псевдочумою птиці визнати незадовільною.

Кримській обласній надзвичайній комісії /т. Семенчук В. Л./:

негайно розглянути стан справ по боротьбі з псевдочумою птиці в господарствах і населених пунктах, розслідувати причини виникнення захворювання і винних притягнути до суворої відповідальності, активізувати роботу районних надзвичайних комісій;

посилити вимогливість до керівників господарств і підприємств за суворе додержання ними ветеринарно-санітарних вимог при переробці продуктів птахівництва, за безумовне здійснення в найкоротші строки всього комплексу заходів по профілактиці і ліквідації захворювання.

2. Звернути увагу Міністра радгоспів УРСР т. Коломійця Ю. П., Міністра сільського господарства УРСР т. Хорунжого М. В., Міністра м'ясної і молочної промисловості УРСР т. Сеннікова А. А., голови Донецького облвиконкому т. Гридасова Д. М., голови Київського облвиконкому т. Лисенка І. П. на наявність серйозних недоліків в організації охорони господарств і птахопереробних підприємств від занесення інфекційних захворювань та забезпеченні їх діючими ветеринарно-санітарними об'єктами і зажадати від них виправлення становища.

Абзац другий пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 12.03.81 р. N 125)

3. Кримському облвиконкому розглянути питання про відповідальність Головного державного ветеринарного інспектора області т. Болдирєва Д. М. та головного ветеринарного лікаря тресту "Кримптахопром" т. Сіроша П. М. за допущені грубі порушення ветеринарно-санітарних правил.

4. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР разом з заінтересованими міністерствами, відомствами та науково-дослідними установами розробити, затвердити і надіслати в області організаційно-господарські і спеціальні ветеринарні заходи по профілактиці і боротьбі з псевдочумою птиці.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, облвиконкомам терміново забезпечити птахофабрики, птахорадгоспи та інші птахогосподарства необхідним комплексом ветеринарно-санітарних і господарських об'єктів у відповідності з нормами технологічного проектування, а також переведення їх на закритий режим роботи.

6. Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці повсюдно організувати санітарну обробку та дезинфекцію зворотної м'ясної і яєчної тари і транспорту, що використовуються для перевезень птахівничої продукції.

7. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Укоопспілці посилити контроль за перевезенням птиці, продуктів і сировини птахівництва, заборонивши вивіз їх з неблагополучних по псевдочумі областей без дозволу Головного управління ветеринарії Міністерства сільського господарства УРСР.

8. Покласти персональну відповідальність за безумовне здійснення всього комплексу організаційно-господарських та санітарних заходів по захисту птиці від інфекційних захворювань на заступника Міністра сільського господарства УРСР т. Окопного О. М., заступника Міністра радгоспів УРСР т. Соломаху В. К. та начальника Головптахопрому Міністерства радгоспів УРСР т. Кащенка М. О., а в областях - на начальників обласних управлінь сільського господарства та директорів трестів радгоспів.

Головному державному ветеринарному інспектору республіки т. Дідовцю С. Р. та головним державним ветеринарним інспекторам областей посилити контроль за здійсненням господарствами всього комплексу оздоровчих та профілактичних заходів по недопущенню виникнення і ліквідації псевдочуми птиці та суворим додержанням господарствами вимог Ветеринарного статуту Союзу РСР.

9. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР та облвиконкомам інформувати Раду Міністрів УРСР про виконання цієї постанови щокварталу до 10 числа наступного за кварталом місяця.

10. Доповідну записку Міністра сільського господарства УРСР т. Хорунжого М. В. "Про стан та заходи по боротьбі з захворюванням птиці на псевдочуму" надіслати облвиконкомам.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

Опрос