Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении материальной ответственности за вред, причиненный деревьям и озеленительным насаждениям в городах и поселках городского типа

Совет Министров УССР
Постановление от 17.12.1977 № 614
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 17 грудня 1977 р. N 614

Київ

Про встановлення матеріальної відповідальності за шкоду, заподіяну деревам та озеленювальним насадженням у містах і селищах міського типу

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів Української РСР
 від 20 липня 1991 року N 102

(Такси, затверджені цією постановою, збільшено в 25 разів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1992 року N 432)

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 26 червня 1996 року N 676)

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити, що підприємства, установи, організації і громадяни несуть матеріальну відповідальність за знищення або пошкодження дерев та озеленювальних насаджень, не зв'язаних з забудовою та благоустроєм міст і селищ міського типу.

2. Затвердити таксу для обчислення розміру стягнень за шкоду, заподіяну деревам та озеленювальним насадженням у містах і селищах міського типу, згідно з додатками N 1, 2.

3. Нагляд за збереженням дерев та озеленювальних насаджень у містах і селищах міського типу, а також складання актів за порушення, вказані у пункті 1 цієї постанови, здійснюються відповідними підприємствами і організаціями Міністерства житлово-комунального господарства УРСР.

4. Пункт 4 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету Міністрів
Української РСР від 20.07.91 р. N 102)

5. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР за погодженням з Міністерством фінансів УРСР і Міністерством юстиції УРСР у тримісячний отрок затвердити інструкцію про порядок визначення шкоди, заподіяної деревам та озеленювальним насадженням, і складання актів на порушників.

6. Цю постанову ввести в дію з 1 квітня 1978 року.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

 

ТАКСА
для обчислення розміру стягнень за шкоду, заподіяну деревам і чагарникам у містах і селищах міського типу знищенням або пошкодженням

Діаметр дерева на пні в сантиметрах

Розмір стягнень
/крб./

За кожне знищене або пошкоджене дерево

                 до   4 см

10

від    4,1   до   8 см

58

- " -   8,1 - " - 12 см

75

- " - 12,1 - " - 16 см

96

- " - 16,1 - " - 20 см

119

- " - 20,1 - " - 24 см

137

- " - 24,1 - " - 28 см

144

- " - 28,1 - " - 32 см

154

- " - 32,1 - " - 36 см

170

- " - 36,1 - " - 40 см

180

- " - 40,1 - " - 44 см

197

- " - 44,1 - " - 48 см

220

За кожний сантиметр діаметра понад 48 см

10

За кожний кущ красиво квітучого, вічно зеленого, хвойного чагарника і витких рослин

14

За кожний кущ декоративного листяного чагарника та чагарників, висаджених в огорожах і бордюрах

10

Примітки:

1. За знищення або пошкодження до ступеню припинення росту дерев, затверджених пам'ятками природи, а також бересклета карликового, в'язеля стрункого, тиса ягідного, модрини польської, ялівця високого, сосни Станкевича, сосни піцундської, сосни ельдарської, рододендрона східнокарпатського, кедра європейського та інших видів деревних і чагарникових порід, торгівля якими регулюється відповідно до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення, а також видів, занесених до "Червоної книги Української РСР", розмір стягнення нараховується за цією Таксою, збільшеною у п'ять разів.

 

2. За знищення або пошкодження до ступеню припинення росту дерев і чагарників цінних і рідкісних порід /ялина, самшит, кипарис, лжетсуга, ялиця, секвоя, деревні види ялівця, сосна Веймутова і румелійська, туя, айлант, бархат амурський, бук, бундук, дуб червоний, корковий і пухнастий, береза, каштан, іудино дерево, лавр, лавровишня, липа американська і повстиста, магнолія, горіхоплідні, платан, софора, фотінія, а також тис, модрина і кедр, крім видів, перелічених у першій примітці/, прищеплених видів і форм деревних і чагарникових рослин, розмір стягнення нараховується за цією Таксою, збільшеною у два рази.

 

3. В разі привласнення буреломних, вітровальних і зрубаних дерев, а також самовільної рубки сухостійних дерев розмір стягнення нараховується за цією Таксою, зменшеною у два рази.

 

4. За пошкодження дерев і чагарників не до ступеню припинення росту розмір стягнення нараховується за цією Таксою, зменшеною у два рази.

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ТАКСА
для обчислення розміру стягнень за шкоду, заподіяну пошкодженням газонів і квітників до ступеню припинення росту

 

Розмір стягнення
/крб./

Газони /за 1 кв. м/

  

партерні

2,5

звичайні

1,0

лугові

0,5

Квітники /за 1 кущ або цибулину/

 

півонія

14,0

цибулинні

4,0

оранжерейні

5,0

інші багаторічні квіти

2,0

Примітки:

1. За пошкодження газонів, створених з імпортного посівного матеріалу, розмір стягнення нараховується за цією Таксою, збільшеною у два рази.

 

2. За самовільний зріз квітів з винних стягуються збитки в розмірі роздрібної ціни на квіти, збільшеної у десять разів.

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Опрос