Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых мерах по улучшению эксплуатации домов жилищно-строительных кооперативов

Совет Министров УССР
Постановление от 16.12.1977 № 612
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 16 грудня 1977 р. N 612

Київ

Про деякі заходи по поліпшенню експлуатації будинків житлово-будівельних кооперативів

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 28 жовтня 1982 року N 515)

За останні роки житлово-кооперативне будівництво набуло дальшого розвитку. Зараз в республіці налічується 4,2 тис. будинків житлово-будівельних кооперативів загальною площею 16,8 млн. кв. метрів, в яких проживає понад 1 млн. чоловік.

Проте в справі утримання і збереження кооперативного житлового фонду мають місце істотні недоліки. Порушується встановлений Типовим статутом житлово-будівельного кооперативу порядок експлуатації та ремонту кооперативних жилих будинків, внаслідок чого не забезпечується належне їх збереження.

Вказані недоліки є результатом того, що Міністерство житлово-комунального господарства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми недостатньо здійснюють керівництво житловими органами і комунальними підприємствами у справі організації технічної експлуатації кооперативних будинків.

З метою поліпшення експлуатації будинків житлово-будівельних кооперативів та їх збереження Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство житлово-комунального господарства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми:

забезпечити докорінне поліпшення експлуатації кооперативного житлового фонду, підвищення якості обслуговування його житлово-експлуатаційними і ремонтно-будівельними організаціями та комунальними підприємствами;

систематично подавати житлово-будівельним кооперативам допомогу в справі належного утримання та організації експлуатації кооперативних будинків;

перевірити додержання пункту 3 постанови Ради Міністрів УРСР від 4 жовтня 1974 р. N 475 при встановленні тарифів і цін на санітарну очистку, технічне обслуговування обладнання будинків та інші послуги, що надаються житлово-будівельним кооперативам, і усунути виявлені недоліки;

здійснювати суворий контроль за включенням до плану робіт підрядних ремонтно-будівельних організацій капітального і поточного ремонту кооперативних будинків з виконанням його за кошти кооперативів на умовах, встановлених для ремонту будинків державного житлового фонду.

2. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

провести протягом 1978 - 1979 років огляд технічного стану будинків житлово-будівельних кооперативів. По результатах огляду розробити і затвердити заходи по приведенню цих будинків у належний технічний стан;

активізувати роботу житлово-експлуатаційних організацій місцевих Рад народних депутатів по прийняттю на обслуговування будинків житлово-будівельних кооперативів;

забезпечити суворий контроль за правильністю взаєморозрахунків між житлово-експлуатаційними організаціями та житлово-будівельними кооперативами, маючи на увазі, що плата за обслуговування не повинна перевищувати фактичні затрати по експлуатації квадратного метра площі в даній житлово-експлуатаційній організації;

при плануванні будівництва виробничих баз житлово-експлуатаційних організацій місцевих Рад народних депутатів враховувати площу кооперативних жилих будинків, переданих на обслуговування цим організаціям;

у зв'язку з високою собівартістю експлуатації будинків підвищеної поверховості рекомендувати житлово-будівельним кооперативам при будівництві використовувати типові проекти жилих будинків висотою не вище 9 поверхів.

3. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР розробити і протягом 1978 року затвердити нормативні документи по експлуатації кооперативних будинків та фінансово-господарській діяльності житлово-будівельних кооперативів.

4. Виконкомам місцевих Рад народних депутатів виділяти службову жилу площу працівникам, безпосередньо зайнятим експлуатацією кооперативних жилих будинків, переданих на обслуговування житлово-експлуатаційним організаціям місцевих Рад.

5. Встановити, що за клопотанням житлово-будівельних кооперативів належні їм водопровідні, каналізаційні, теплофікаційні, газові та електричні мережі і обладнання, що знаходяться поза кооперативними будинками, незалежно від їх технічного стану, приймаються безоплатно на баланс відповідних спеціалізованих комунальних підприємств.

6. Дозволити виконкомам місцевих Рад народних депутатів виконувати роботи по диспетчеризації обслуговування інженерного обладнання існуючих будинків житлово-будівельних кооперативів за рахунок коштів, що виділяються на капітальний ремонт житлового фонду місцевих Рад.

7. Держбуду УРСР:

вжити додаткових заходів до поліпшення якості проектування та авторського нагляду за спорудженням будинків житлово-будівельних кооперативів, підвищити вимогливість до місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю;

при складанні кошторисів на будівництво кооперативних жилих будинків у необхідних випадках передбачати, за згодою житлово-будівельних кооперативів, влаштування внутрішніх мереж, а також встановлення приладів та устаткування об'єднаних диспетчерських служб по контролю за роботою інженерного обладнання будинків.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

Опрос