Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по дальнейшему улучшению обслуживания населения в гостиницах

Совет Министров УССР
Постановление от 14.10.1977 № 518

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 14 жовтня 1977 р. N 518

Київ

Про заходи по дальшому поліпшенню обслуговування населення в готелях

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що за останні роки в республіці проведена істотна робота по розвитку готельного господарства. Разом з тим у будівництві і експлуатації готелів ще є значні недоліки; благоустрій готелів, організація громадського харчування і побутового обслуговування осіб, які в них проживають, не завжди відповідають сучасним вимогам. Будівництво більшості готелів провадиться повільно, а якість будівельних робіт низька. Деякі готелі розміщені у непристосованих приміщеннях, трапляються випадки використання готельних приміщень не за призначенням, готельне господарство недостатньо оснащено засобами механізації праці, інвентарем і устаткуванням.

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 26 серпня 1977 р. N 781 "Про заходи по дальшому поліпшенню обслуговування населення в готелях" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам здійснити заходи по забезпеченню поліпшення умов проживання в готелях, що знаходяться у віданні місцевих Рад народних депутатів, і зокрема:

збільшити обсяг і розширити асортимент штатних послуг, що надаються особам, які проживають у готелях, впровадити з 1 січня 1978 р. в усіх готелях єдиний прейскурант додаткових платних послуг. Разом з Міністерством побутового обслуговування населення УРСР до 1 травня 1978 р. впорядкувати справу надання побутових послуг особам, які проживають в готелях;

вжити заходів до забезпечення готелів посудом, постільною білизною, іншими речами, а також до оснащення готелів сучасними меблями, устаткуванням, інвентарем і засобами механізації праці обслуговуючого персоналу;

здійснити необхідні роботи по поліпшенню технічного, санітарного і протипожежного стану готелів, підвищенню благоустрою їх, а також забезпечити регулярне проведення планових поточних ремонтів і санітарної обробки готельних номерів;

впровадити в 1977 - 1980 роках у виробничих об'єднаннях готельного господарства і великих готелях прогресивну технологію і централізовану службу прийому та обслуговування, підвищити якість і культуру обслуговування осіб, які проживають в готелях;

організувати в 1978 - 1980 роках на підприємствах житлово-комунального господарства ремонт готельної меблі, устаткування та інвентаря;

не допускати використання готельних приміщень не за призначенням;

підвищити відповідальність керівників готельних господарств за утримання готелів у належному стані;

забезпечити підготовку і перепідготовку кадрів для заміщення посад адміністраторів готелів, портьє, завідуючих корпусами і поверхами;

здійснювати постійний контроль за роботою розміщених у готелях підприємств торгівлі, громадського харчування, побуту, зв'язку, охорони здоров'я по наданню послуг особам, які проживають в готелях.

2. Міністерствам і відомствам УРСР з участю виконкомів місцевих Рад народних депутатів вжити заходів до поліпшення використання відомчих готелів.

Рекомендувати міністерствам і відомствам УРСР передавати у відання місцевих Рад народних депутатів відомчі готелі, розташовані в будинках, що стоять окремо.

3. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР:

подати Раді Міністрів УРСР до 1 липня 1978 р. погоджені з Держпланом УРСР, Міністерством фінансів УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами пропозиції про організацію починаючи з 1978 року там, де це доцільно, міських, обласних і республіканського об'єднань готельного господарства;

разом з Міністерством побутового обслуговування населення УРСР, Міністерством автомобільного транспорту УРСР, Міністерством торгівлі УРСР, Міністерством культури УРСР, Комітетом по фізичній культурі і спорту при Раді Міністрів УРСР, Українським управлінням цивільної авіації, Головрічфлотом УРСР, відповідними управліннями залізниць, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами до 1 червня 1978 р. розробити та затвердити порядок і типовий договір про забезпечення осіб, які проживають у готелях, побутовими послугами, харчуванням, прийняттям замовлень на квитки на всі види транспорту, квитки на театральні вистави, концерти, спортивні змагання;

розробити і затвердити до 1 січня 1978 р. за погодженням з Міністерством фінансів УРСР і Державним комітетом цін Ради Міністрів УРСР порядок бронювання місць у готелях.

4. Ввести формений одяг для працівників готелів комунального господарства, в яких надаються місця іноземцям /за переліком готелів, погодженим з Головним управлінням по іноземному туризму при Раді Міністрів СРСР/.

Видачу форменого одягу працівникам вказаних готелів провадити за повну вартість і зі знижкою в розмірі 50 процентів його вартості, з розстрочкою платежів на строк носіння, в порядку, затвердженому Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по праці і соціальних питаннях і ВЦРПС.

Витрати, зв'язані з видачею форменого одягу працівникам готелів комунального господарства, відносити за рахунок надпланових нагромаджень цих готелів.

5. Виконкомам місцевих Рад народних депутатів створювати в разі потреби у містах посередницькі бюро /на госпрозрахунку/ для тимчасового розміщення за договорами на жилій площі громадян осіб, які прибувають по курсовках на лікування, відпочинок та у службові відрядження, при відсутності вільних місць у готелях. Прибутки посередницьких бюро використовувати переважно для розвитку готельного господарства.

Міністерству житлово-комунального господарства УРСР за погодженням з Міністерством внутрішніх справ УРСР, Міністерством охорони здоров'я УРСР і Міністерством фінансів УРСР до 1 серпня 1978 р. розробити і затвердити положення про посередницькі бюро.

6. Встановити починаючи з 1 січня 1978 р. відрахування в фонд готельних господарств у розмірі п'яти процентів від доходів готелів, одержуваних за додаткові платні послуги, з використанням цих коштів для заохочення працівників готелів за високу якість обслуговування осіб, які проживають.

7. Міністерству торгівлі УРСР здійснити заходи по підвищенню рівня і культури обслуговування підприємствами громадського харчування, розташованими у готелях, замінити непридатні устаткування, меблі, посуд та м'який інвентар, забезпечити виділення в потрібному асортименті продуктів і сувенірів для продажу в готелях, а також запровадити приготування на замовлення наборів продуктів у дорогу.

8. Міністерству легкої промисловості УРСР на замовлення Міністерства житлово-комунального господарства УРСР щороку забезпечувати виробництво бавовняних тканин для виготовлення фірмової готельної постільної білизни, портьєр, махрових і льняних рушників, фарфоро-фаянсового посуду та інших виробів з фарфору і фаянсу згідно з виділеними лімітами.

9. Міністерству харчової промисловості УРСР за замовленням Міністерства житлово-комунального господарства УРСР організувати починати з 1978 року виробництво фірмового мила у дрібній розфасовці.

10. Міністерству місцевої промисловості УРСР за замовленням Міністерства житлово-комунального господарства УРСР виготовити у 1978 - 1980 роках в рахунок плану виробництва візки для горничних, стельові, настінні, настольні, підлогові та приліжкові світильники.

11. Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР за замовленням Міністерства житлово-комунального господарства УРСР розробити і забезпечити виготовлення асортименту санітарно-технічного устаткування та залізно-замкових виробів, а також скляного посуду для готелів.

12. Держплану УРСР і Міністерству легкої промисловості УРСР передбачати в річних планах виділення Міністерству житлово-комунального господарства УРСР для готелів необхідне пральне устаткування, м'який інвентар, меблі за рахунок виділених республіці фондів.

13. Державному комітету Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі забезпечити за замовленнями Міністерства житлово-комунального господарства УРСР видання довідково-інформаційних матеріалів для готелів.

14. Держплану УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам передбачати в планах розвитку народного господарства починаючи з 1978 року завдання по будівництву готелів і введенню їх в експлуатацію.

Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР вживати заходів до забезпечення своєчасного будівництва і введення в дію готелів.

15. Визнати таким, що втратило силу, розпорядження Ради Міністрів УРСР від 3 грудня 1970 р. N 1088.

16. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 26 серпня 1977 р. N 781 зобов'язала:

а) Державний комітет цін Ради Міністрів СРСР розробити, затвердити за погодженням з Радами Міністрів союзних республік і Міністерством фінансів СРСР та ввести в дію в 1979 році положення про віднесення готелів до розрядів, а номерів у готелях до категорій, а також прейскуранти на номери і місця в готелях з урахуванням ступеню їх благоустрою;

б) Міністерство лісової і деревообробної промисловості СРСР розробити в 1978 році за технічним завданням Державного комітету по цивільному будівництву і архітектурі при Держбуді СРСР та Міністерства житлово-комунального господарства РРФСР технічну документацію на спеціальні готельні меблі та організувати починаючи з 1978 року виробництво цієї меблі.

Державний комітет по цивільному будівництву і архітектурі при Держбуді СРСР і Міністерство житлово-комунального господарства РРФСР до 1 листопада 1977 р. розробити і передати Міністерству лісової і деревообробної промисловості СРСР технічне завдання на проектування вказаної меблі;

в) Міністерство приладобудування, засобів автоматизації і систем управління забезпечити розробку в 1977 - 1978 роках за технічними вимогами, затвердженими Міністерством житлово-комунального господарства РРФСР, електронних контрольно-реєструючих машин для готелів та організувати починаючи з 1979 року виробництво цих машин;

г) Державний комітет Ради Міністрів СРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі забезпечити видання починаючи з 1978 року за замовленнями міністерств житлово-комунального /комунального/ господарства союзних республік високоякісних рекламних матеріалів /проспектів, буклетів, візиток, чемоданних наклейок/ для готелів комунального господарства /за переліком готелів, погодженим з Головним управлінням по іноземному туризму при Раді Міністрів СРСР/;

д) Державний комітет по цивільному будівництву і архітектурі при Держбуді СРСР забезпечити в 1978 - 1980 роках силами підвідомчих інститутів розробку типових проектів готелів для різних кліматичних районів країни з урахуваннями застосування сучасних засобів автоматизації для обслуговування осіб, які проживають в готелях, і максимальної механізації праці обслуговуючого персоналу.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

Опрос