Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении исполнения постановления Совета Министров СССР от 15 июля 1977 г. N 654 "О мерах по повышению пожарной безопасности в населенных пунктах и на объектах народного хозяйства"

Совет Министров УССР
Постановление от 12.10.1977 № 514
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 12 жовтня 1977 р. N 514

Київ

Про забезпечення виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 15 липня 1977 р. N 654 "Про заходи по підвищенню пожежної безпеки у населених пунктах і на об'єктах народного господарства"

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 12 жовтня 1988 року N 322

Постанова втратила чинність
 (згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 26 липня 1994 року N 508)

На виконання постанови Рада Міністрів СРСР від 15 липня 1977 р. N 654, з метою дальшого зміцнення пожежної охорони в республіці і поліпшення протипожежного захисту об'єктів народного господарства, міст та інших населених пунктів Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Звернути увагу обл/міськ/виконкомів, міністерств, відомств УРСР і особливо Міністерства торгівлі УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Укоопспілки, Міністерства житлово-комунального господарства УРСР на серйозні недоліки в забезпеченні протипожежного захисту об'єктів і жилих будинків та зобов'язати вжити невідкладних заходів до усунення причин і умов, що сприяють виникненню пожеж.

2. Виконкомам Рад народних депутатів, міністерствам і відомствам УРСР:

а) до 1 січня 1978 р. розглянути питання про стан пожежної безпеки міст та інших населених пунктів, підприємств, організацій і установ та розробити і здійснити заходи по посиленню їх протипожежного захисту;

б) у відповідності з вимогами безпеки вжити заходів по перебудові шляхів евакуації в школах, гуртожитках, готелях, лікувальних, культурно-видовищних та інших закладів з масовим перебуванням людей на випадок пожежі. Жилі і підсобні приміщення гуртожитків і готелів обладнати централізованою системою оповіщення про пожежу; забезпечити технічне обслуговування устаткування протипожежного захисту в будинках підвищеної поверховості;

в) забезпечити для підрозділів пожежної охорони будівництво пожежних депо, не допускати використання цих приміщень не за призначенням, а зайняті звільнити від сторонніх організацій протягом 1977 - 1978 років;

г) вжити заходів до підвищення ефективності роботи добровільних пожежних дружин на об'єктах народного господарства; щороку проводити громадський огляд протипожежного стану підприємств, будов, колгоспів, радгоспів, установ і організацій.

3. Українському республіканському добровільному протипожежному товариству активізувати роботу обласних рад товариства, надати їм необхідну допомогу в поліпшенні виробничо-технічної, учбової та агітаційно-масової діяльності.

4. Зобов'язати обл/міськ/виконкоми, Міністерство освіти УРСР, Міністерство охорони здоров'я УРСР, Міністерство соціального забезпечення УРСР розробити і здійснити заходи по переведенню з пічного опалення на центральне шкіл-інтернатів, пришкільних інтернатів, дитячих садків і ясел, лікарень, будинків для престарілих та інвалідів.

5. Міністерству внутрішніх справ УРСР:

а) вжити заходів до поліпшення роботи органів внутрішніх справ по профілактиці і гасінню пожеж, забезпечити високу боєготовність пожежних підрозділів та їх взаємодію з організаціями Українського республіканського добровільного протипожежного товариства;

б) до 1 липня 1978 р. разом з заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР розробити і затвердити типове Положення про пожежно-технічні комісії на промислових підприємствах та інших об'єктах народного господарства;

в) здійснити в 1978 - 1981 роках за рахунок коштів Міністерства будівництво в м. Запоріжжі школи для підготовки начальницького складу воєнізованої пожежної охорони, а в м. Києві - пожежного депо з розміщенням спеціальної пожежної техніки для посилення протипожежного захисту центральної частини міста;

г) зміцнити підрозділи пожежної охорони кадрами, забезпечити їх високу професійну підготовку і виховання, підвищити персональну відповідальність за доручену ділянку роботи.

Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам з метою закріплення кадрів пожежної охорони розглянути питання про поліпшення забезпечення їх житлом.

6. Держплану УРСР передбачати в річних народногосподарських планах по галузі "Комунальне господарство" виділення капітальних вкладень на будівництво пожежних депо в обсязі 3,0 - 4,0 млн. карбованців, а виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів - будівництво і капітальний ремонт цих приміщень з наданням необхідних коштів і лімітів.

7. Держплану УРСР, Головпостачу УРСР щороку в планах розвитку народного господарства передбачати виділення Міністерству внутрішніх справ УРСР для потреб пожежної охорони автотранспортних засобів, обладнання і матеріалів, які Міністерство внутрішніх справ СРСР не поставляє централізовано.

8. Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Укрсільгосптехніці передбачати в річних народногосподарських планах виділення Українському республіканському добровільному протипожежному товариству необхідних фондів на метал, матеріали і запасні частини для забезпечення виконання планових завдань по виготовленню протипожежного устаткування і капітального ремонту пожежної техніки.

9. Держплану УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Міністерству зв'язку УРСР у тримісячний строк подати пропозиції Раді Міністрів УРСР про створення в м. Києві комплексу автоматизованої системи зв'язку і оперативного управління пожежною охороною.

10. Міністерству зв'язку УРСР забезпечити органи пожежної охорони за їх заявками спецлініями 01, а також прямими лініями зв'язку з службами взаємодії /швидкої медичної допомоги, міліції, газу, електромережі і водоканалу/, міжміськими телефонними станціями, пунктами централізованого спостереження позавідомчої охорони та пожежо- і вибухонебезпечними об'єктами, а в необхідних випадках здійснювати будівництво кабельних ліній зв'язку за прямими договорами з заінтересованими організаціями.

11. Міністерству зв'язку УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, об'єднанням "Укрнафта" і "Укргазпром", Головрічфлоту УРСР надавати позачергово пожежній охороні Міністерства внутрішніх справ УРСР міжміський телефонний зв'язок, що знаходиться у їх віданні, для оповіщення про великі пожежі і керівництва їх гасінням.

12. Українському управлінню цивільної авіації надавати на вимогу органів пожежної охорони резервний повітряний транспорт для доставки пожежних підрозділів і засобів пожежогасіння у місця виникнення великих пожеж за рахунок тих міністерств і відомств, на об'єктах яких вони виникли.

13. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР та іншим міністерствам і відомствам УРСР, що мають підприємства у сільській місцевості, розробити рекомендації по пристосуванню і використанню, в разі необхідності, для гасіння пожеж спеціалізованих машин та про заохочення водіїв і осіб, що обслуговують ці машини.

14. Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР та Укрміжколгоспбуду до 1 січня 1980 р. створити на підвідомчих об'єктах виробничі підрозділи по глибокому вогнезахисному просоченню деревини, що застосовується на будівництві.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 38

Опрос