Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по экономии драгоценных металлов в народном хозяйстве и усилению контроля за их использованием

Совет Министров УССР
Постановление от 22.07.1977 № 385

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 липня 1977 р. N 385

Київ

Про заходи по економії дорогоцінних металів у народному господарстві та посиленню контролю за їх використанням

З метою підвищення ефективності застосування дорогоцінних металів у народному господарстві та посилення контролю за їх використанням, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 28 червня 1977 р. N 575 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Не для преси

2. Академії наук УРСР взяти участь у проведенні Міністерством хімічної промисловості разом з Міністерством кольорової металургії СРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти СРСР, Академією наук Латвійської РСР у 1977 - 1980 роках науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт по створенню нових типів посудин для виробництва скловолокна з метою подовження строку їх служби до 350 - 400 діб і забезпечення дальшого скорочення витрати платини на вказане виробництво.

3. З метою збільшення збирання відходів срібла, що утворюються при використанні світлочутливих матеріалів, Міністерству побутового обслуговування населення УРСР організувати починаючи з 1978 року приймання відпрацьованих фіксажних і відбілюючих розчинів, а також використаної кінофотоплівки, бракованих фотовідбитків від усіх підвідомчих Міністерству фотоательє, фотостудій і фотографій та від кінофотолюбителів.

4. Держплану УРСР повідомляти до 15 березня року, попереднього планованому, міністерствам і відомствам УРСР ліміти відпуску дорогоцінних металів на планований рік.

Міністерствам і відомствам УРСР керуватися вказаними лімітами при розробці проектів річних планів виробництва продукції з застосуванням дорогоцінних металів.

5. Викласти абзац перший і підпункт "а" пункту 1 та пункт 2 постанови Ради Міністрів УРСР від 20 лютого 1965 р. N 187 у такій редакції:

"1. Міністерствам і відомствам УРСР починаючи з 1977 року:

а) подавати до 1 вересня року, попереднього планованому, в Держплан УРСР заявки на дорогоцінні метали і проекти планів здачі їх у вигляді лому і відходів у державний фонд з відповідними розрахунками та обгрунтуваннями за формами, встановленими Держпланом СРСР і Міністерством фінансів СРСР";

"2. Держплану УРСР після одержання від міністерств і відомств УРСР заявок на дорогоцінні метали і проектів планів здачі їх у державний фонд згідно з пунктом 1-"а" цієї постанови складати зведені матеріали по республіці і до 20 вересня року, попереднього планованому, подавати їх Раді Міністрів УРСР для подання Раді Міністрів СРСР і в копії Держплану СРСР та Міністерству фінансів СРСР до 1 жовтня того ж року".

6. Міністерствам і відомствам УРСР розробити і здійснити заходи по забезпеченню збереження дорогоцінних металів, і зокрема:

а) встановити починаючи з 1977 року ліміти відпуску дорогоцінних металів виконавцям робіт, посилити контроль за додержанням норм витрати дорогоцінних металів і обліком їх у незавершеному виробництві;

б) з метою забезпечення належного обліку приладів і виробів, в яких в деталі і вузли з дорогоцінних металів, а також своєчасної здачі у державний фонд відходів цих металів, що вилучаються з використаних приладів і виробів, затвердити у 1977 році та розіслати споживачам переліки таких приладів і виробів з зазначенням найменування і кількості дорогоцінних металів, що містяться в них, та уточнювати надалі ці переліки в міру зміни номенклатури приладів і виробів.

Міністерству місцевої промисловості УРСР вжити заходів до концентрації гальванічних виробництв, у яких застосовуються дорогоцінні метали, розглянути питання про організацію цих виробництв в ізольованих цехах з введенням закритого режиму і про вжиті заходи доповісти до 15 грудня 1977 р. Раді Міністрів УРСР для повідомлення Міністерству фінансів СРСР.

7. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 28 червня 1977 р. N 575:

1) Зобов'язала Держплан СРСР і Міністерство фінансів СРСР повідомляти до 1 березня року, попереднього планованому, міністерствам і відомствам СРСР і Радам Міністрів союзних республік ліміти відпуску дорогоцінних металів на планований рік.

2) Надала Міністерству фінансів СРСР право заміняти в необхідних випадках за просьбами міністерств і відомств СРСР і Рад Міністрів союзних республік виділені їм дорогоцінні метали та їх сполуки іншими дорогоцінними металами та їх сполуками.

3) Виклала пункт 3 постанови Ради Міністрів СРСР від 4 лютого 1965 р. N 72 /підпункт "а" пункту 3 постанови Ради Міністрів УРСР від 20 лютого 1965 р. N 187/ у такій редакції:

"3. Надати Міністерству фінансів СРСР право провадити щороку з 1 грудня, до затвердження Радою Міністрів СРСР планів відпуску дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів, авансовий відпуск дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів міністерствам і відомствам СРСР та у розпорядження Рад Міністрів союзних республік в рахунок їх фондів на планований рік у межах до 25 процентів потреби поточного року.

Авансовий відпуск солей і кислот дорогоцінних металів провадиться Міністерством кольорової металургії СРСР і Міністерством хімічної промисловості за погодженням з Міністерством фінансів СРСР у межах до 25 процентів потреби поточного року".

4) Встановила, що при повній або частковій заміні дорогоцінних металів у виробництві продукції іншими металами і матеріалами /без погіршення якості продукції/ для оцінки виконання плану застосовуються до кінця 1980 року оптові ціни на відповідну продукцію, що випускається без заміни дорогоцінних металів.

 

Заступник Голови
Ради Міністрів УРСР

Г. ВАЩЕНКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 37

Опрос