Идет загрузка документа (49 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по обеспечению уборки урожая, заготовок сельскохозяйственных продуктов и кормов в 1977 году

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 26.05.1977 № 306

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 26 травня 1977 р. N 306

Київ

Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1977 році

З метою своєчасного проведення збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів, грубих і соковитих кормів високої якості, на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 10 травня 1977 р. N 358 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 10 травня 1977 р. N 358 "Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1977 році" прийняти до керівництва і неухильного виконання.

2. Зобов'язати обкоми партії та облвиконкоми, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укрсільгосптехніку, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, управління залізниць здійснити комплекс необхідних організаційно-господарських заходів по забезпеченню своєчасної підготовки і високоорганізованого проведення всіх збиральних робіт, виконання і перевиконання планів закупок зерна та інших продуктів землеробства, їх перевозок та зберігання, значного збільшення заготівлі грубих і соковитих кормів.

Особливу увагу приділити запобіганню втратам урожаю, для чого:

забезпечити, щоб в кожному колгоспі і радгоспі всі комбайни, жниварки, автомобілі і тракторні причепи були обладнані необхідними пристроями і ущільненнями проти втрат зерна;

в залежності від конкретних умов широко впровадити роздільне збирання колоскових і гороху, підготувати і включити в роботу всі жниварки для скошування хлібів у молочно-восковій стиглості;

в усіх господарствах запровадити контрольні обмолоти на збиранні зернових і соняшнику, застосувати відповідне матеріальне стимулювання комбайнерів та інших членів збиральних агрегатів, які намолочуватимуть зерна з гектара не менше, ніж встановлено по контрольному обмолоту;

організувати підбирання колосків, качанів кукурудзи, буряків, бульб, що залишаться на площах після машинного збирання.

3. Прийняти пропозиції Міністерства сільського господарства УРСР Міністерства радгоспів УРСР, Укрсільгосптехніки, обкомів партії і облвиконкомів про направлення в південні області зернозбиральних комбайнів згідно з додатком N 1 на таких умовах:

направленню підлягають технічно справні зернозбиральні комбайни завозу 1975 - 1977 років з комбайнерами, які на них працюють, в строки за домовленістю між відповідними облвиконкомами;

після 10 днів з початку збирання ранніх зернових культур комбайни з комбайнерами повертаються в області, з яких вони направлялись;

південні області після 10 днів від початку збирання врожаю направляють таку ж кількість технічно справних зернозбиральних комбайнів завозу 1975 - 1977 років з комбайнерами, які на них працюють, в області, що подавали їм допомогу в збиранні ранніх зернових культур.

Витрата по доставці зернозбиральних комбайнів віднести за рахунок Укрсільгосптехніки.

Управлінням Донецької, Львівської, Одесько-Кишинівської, Південної, Південно-Західної і Придніпровської залізниць забезпечити подачу залізничних платформ під вантаження зазначених комбайнів по пред'явленні вантажів та своєчасну доставку їх у місця призначення.

Контроль за перевезенням по залізниці зернозбиральних комбайнів покласти на Заступника Голови Ради Міністрів УРСР т. Семичастного і завідуючого відділом транспорту і зв'язку ЦК Компартії України т. Маєвського.

4. Укрсільгосптехніці забезпечити додаткову поставку до 10 липня 1977 року колгоспам і радгоспам зернозбиральних комбайнів за рахунок наближення строків їх поставки згідно з додатком N 2.

5. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити до 1 вересня 1977 року виготовлення і поставку сільському господарству в рахунок виділених фондів 2800 зернонавантажувачів ЗПС-60, 4100 зернометальників ЗМ-30 та 8000 буряконавантажувачів СНТ-2, ІБ, ПС-100.

6. Головпостачу УРСР, виробничим об'єднанням "Укрпластик" і "Укрпобутхімія" забезпечити поставку поліетиленової плівки, виділеної по фондах I - III кварталів, до 1 вересня 1977 р. /незалежно від рівня виконання плану виробництва поліетилену/ сільському господарству 5292 тонни і водному господарству 1584 тонни.

7. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити виготовлення і поставку сільському господарству машин і обладнання для укомплектування зерноочисних агрегатів і зерноочисно-сушильних комплексів по фондах першого півріччя до 25 червня 1977 р. і по фондах I - III кварталів до 25 вересня 1977 року.

8. Виділити додатково в 1977 році в розпорядження облвиконкомів для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів 50 тис. шин для вантажних автомобілів за рахунок резерву Ради Міністрів СРСР, з розподілом згідно з додатком N 3.

9. Виділені додатково в 1977 році для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів нафтопродукти передати Укрсільгосптехніці в кількостях згідно з додатком N 4.

10. Головнафтопостачзбуту УРСР забезпечити поставку в III кварталі 1977 р. для потреб сільського господарства 140 тис. тонн автомобільного бензину і 100 тис. тонн дизельного палива авансом в рахунок фондів, виділених сільському господарству на IV квартал 1977 року.

11. Міністерствам і відомствам УРСР вжити необхідних заходів до забезпечення безумовного виконання в 1977 році встановлених народногосподарським планом завдань по здачі шиноремонтним підприємствам зношених шин для їх відновлення.

12. Укрсільгосптехніці за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Головплодвинпромом УРСР, Південним відділенням ВАСГНІЛ і об'єднанням "Укрсортнасіннєовоч" терміново розподілити між споживачами виділені додатково в 1977 році для потреб колгоспів і радгоспів /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/ матеріали, обладнання і машини та забезпечити поставку їх господарствам.

13. Дозволити облвиконкомам залучати на збирання врожаю 1977 року вантажні автомобілі і бортові автопричепи в порядку і на умовах, визначених постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 10 травня 1977 р. N 358.

Автомобілі, залучені на збирання врожаю 1977 року, прикріпляти до автомобільних господарств Міністерства автомобільного транспорту УРСР і Укрсільгосптехніки. Забезпечення зазначених автомобілів запасними частинами, ремонтними засобами і нафтопродуктами покласти на Укрсільгосптехніку.

Відпуск нафтопродуктів сільськогосподарським і залученим транспортним організаціям з нафтобаз Головнафтопостачзбуту УРСР і Укрсільгосптехніки в період збирання і вивезення сільськогосподарської продукції провадити протягом всього світлового дня.

Встановити, що при міжобласному перекиданні залучених на збирання врожаю автомобілів заправляння їх нафтопродуктами /за винятком автомобілів Міністерства автомобільного транспорту УРСР/ здійснюється організаціями Укрсільгосптехніки з оплатою вартості нафтопродуктів заготівельними організаціями областей, в які направляються автомобілі.

14. Встановити для водіїв, які працюють на великовантажних автомобілях і автомобілях з причепом /автопоїздах/ на вивезенні зерна урожаю 1977 року, додатково преміювання в розмірі 25 процентів тарифної ставки. Премію нараховувати по результатах роботи за кожну зміну при умові виконання змінного завдання протягом встановленої тривалості робочого часу.

На додаток до постанови Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911 ввести на 1977 рік преміювання водіїв автомобілів, які працюють на вивезенні зерна і цукрових буряків від комбайнів і на заготівельні пункти в дві зміни /два водії на одному автомобілі/, за забезпечення безперебійної роботи автомобілів не менше 20 годин на добу в розмірі 20 процентів тарифної ставки. Премії нараховуються по добових результатах роботи при умові виконання добового завдання і здачі автомобіля в справному стані для роботи в наступну добу.

Виплата водіям премій, передбачених цією постановою, а також постановою Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911, провадиться підприємствами і організаціями, до яких вони прикомандировані, понад встановлений фонд заробітної плати без зниження розмірів, передбачених постановою Ради Міністрів УРСР від 25 листопада 1968 р. N 600 і від 12 листопада 1976 р. N 522.

15. Облвиконкомам встановити норми і порядок видачі зерна радгоспами та іншими державними господарствами трактористам-машиністам та іншим працівникам комбайнових і інших збиральних агрегатів у межах, передбачених постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 10 травня 1977 р. N 358.

16. Продовжити на 1977 рік строк чинності розпорядження Ради Міністрів УРСР від 6 вересня 1974 р. N 729, поширивши дію цього розпорядження на трактористів-машиністів і їх помічників, які працюють на бурякозбиральних, силосозбиральних і картоплезбиральних комбайнах.

17. Надати облвиконкомам право залучати в 1977 році, як виняток, за рахунок внутрішніх ресурсів областей за погодженням з керівниками господарств на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах працездатне населення міст, селищ міського типу і сільських населених пунктів.

Встановити, що за робітниками і службовцями, які залучаються в 1977 році на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах відповідно до цієї постанови, зберігається 50 процентів середнього місячного заробітку за місцем основної роботи.

Зазначені суми виплачуються підприємствами та організаціями за місцем основної роботи робітників і службовців за рахунок своїх коштів. У зв'язку з цим робітникам і службовцям, які залучаються на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах, добові і квартирні не виплачуються.

Облвиконкомам забезпечити розміщення робітників, які прибувають, культурно-побутове і медичне обслуговування їх, а також раціональне використання зазначених робітників на збиранні врожаю при суворому додержанні правил охорони праці.

Зберегти на 1977 рік порядок оплати праці і витрат по переїзду населення, яке залучається на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах, затверджений постановою Ради Міністрів УРСР від 11 серпня 1965 р. N 782.

18. Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, облвиконкомам бурякосіючих областей разом з управліннями залізниць розглянути і вирішити питання про організацію до 1 вересня 1977 р. додатково бурякоприймальних пунктів поблизу залізничних станцій і шляхів з твердим покриттям, з тим щоб зменшити відстань перевезення цукрових буряків і скоротити строки вивезення їх з колгоспів і радгоспів.

19. Продовжити на 1977 рік строк чинності:

пунктів 7, 10 і 16 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1974 р. N 419;

підпункту 1 пункту 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1975 р. N 114.

20. Дозволити директорам радгоспів провадити в період перших днів масового збирання врожаю /але не більше ніж на 10 днів/ оплату праці трактористів-машиністів у радгоспах, зайнятих на збиранні маточних цукрових буряків і насінників буряків, за збільшеними розцінками, як це передбачено пунктом 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 23 травня 1966 р. N 410 для оплати праці трактористів-машиністів, зайнятих на збиранні зернових, зернобобових культур, кукурудзи на зерно і силос, соняшнику, картоплі і насінників трав.

21. Дозволити оплачувати трактористам-машиністам та іншим механізаторам, які виїжджають в 1977 році на збиральні роботи в колгоспи і радгоспи інших республік, країв і областей, вартість проїзду до місця тимчасової роботи і назад та виплачувати їм середній заробіток за час перебування в дорозі і за перші три дні після прибуття в радгосп або колгосп. Оплату праці вказаних механізаторів в радгоспах проводити по нормах і розцінках, що діють в даних радгоспах.

Встановити, що за цими працівниками зберігається 75 процентів їх середнього заробітку за місцем основної роботи. Вказані суми виплачуються підприємствами і організаціями за рахунок своїх коштів за місцем основної роботи механізаторів і в фонд заробітної плати не включаються, а механізаторам, які командируються з колгоспів, - з бюджету союзної республіки, куди направляються механізатори, за місцем їх роботи в господарствах на збиранні врожаю. В зв'язку з цим механізаторам, які командируються, добові і квартирні не виплачуються.

Рекомендувати колгоспам провадити оплату праці командированим механізаторам по нормах і розцінках, що діють в радгоспах.

Механізаторам, які командируються з колгоспів, нараховується надбавка до заробітку за стаж роботи за спеціальністю в розмірах, встановлених по місцю основної роботи. Вказана надбавка виплачується господарствами, в які механізатори командировані на збирання врожаю.

Витрати по переїзду механізаторів і по виплаті їм середнього заробітку за час перебування в дорозі і за перші три дні після приїзду в радгосп або колгосп, а також витрати по переїзду водіїв автомобілів колгоспів, міжколгоспних підприємств і організацій і по виплаті їм середнього заробітку за час перебування в дорозі провадити за рахунок бюджетів союзних республік, в які командировані механізатори і водії.

Міністерству фінансів УРСР забезпечити відшкодування в 1977 році колгоспами в бюджет республіки витрат по виплаті збережуваних механізаторам і водіям автомобілів 75 процентів середнього заробітку, оплаті проїзду в обидва кінці і по виплаті середнього заробітку за час перебування в дорозі, а також за перші три дні по прибутті механізаторів на місце.

Рекомендувати колгоспам час роботи трактористів-машиністів і водіїв автомобілів, направлених на збирання врожаю в інші господарства, включати в виконання мінімуму трудової участі, яка дає право на одержання щорічної оплачуваної відпустки.

22. Дозволити застосовувати для трактористів-машиністів і водіїв автомобілів радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, які направляються на заготівлю грубих кормів в інші райони країни, порядок оплати праці, збереження середнього заробітку за місцем основної роботи і оплати витрат на переїзд, передбачений пунктом 21 цієї постанови.

23. Дозволити облвиконкомам залучати в 1977 році у найбільш напружені періоди роботи в колгоспах і радгоспах трактори і автобензовози зі складом водіїв, а також трактористів-машиністів та інших механізаторів і водіїв автомобілів з промислових, транспортних та інших підприємств, з установ і організацій без шкоди для виконання встановлених їм планових завдань.

Оплата витрат, зв'язаних з перевезенням техніки і переїздом зазначених працівників до місця роботи і назад, повинна провадитися підприємствами, установами і організаціями, які направляють цих працівників і техніку в колгоспи і радгоспи, за рахунок своїх коштів.

24. Дозволити радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам, а також рекомендувати колгоспам в разі виробничої необхідності мати в 1977 році на автомобілях, зайнятих на вивезенні зерна від комбайнів і на хлібоприймальні пункти в період збирання врожаю, помічників водіїв /які мають право на керування автомобілем/.

Оплату праці помічників водіїв автомобілів провадити в розмірі 80 процентів від заробітку водія. Витрати на вказану мету провадити в межах фонду заробітної плати, встановленого відповідним міністерствам і відомствам.

25. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству заготівель УРСР і облвиконкомам забезпечити суворий контроль за засипкою господарствами у повній потребі власного високоякісного насіння, створенням страхових і перехідних насінних фондів зернових і зернобобових культур у колгоспах, радгоспах та інших державних господарствах, а також за виконанням плану заготівель сортового насіння в державні ресурси. Використати весь вирощений врожай дефіцитних і перспективних сортів зернових і зернобобових культур та простих гібридів кукурудзи тільки на насінні цілі.

26. Дозволити облвиконкомам залучати, як виняток, у 1977 році на сільськогосподарські роботи за погодженням з Радою Міністрів УРСР студентів вищих учбових закладів /крім перших і випускних курсів/ і учнів старших курсів середніх спеціальних учбових закладів /крім випускних курсів/, а також учнів професійно-технічних училищ /крім середніх профтехучилищ/, з тим щоб ті, хто навчається в цих учбових закладах, залучались на сільськогосподарські роботи тільки при крайній необхідності на строк не більше одного місяця.

Облвиконкомам вжити необхідних заходів до забезпечення організованого прийому, безпечного перевезення, розміщення, організації громадського харчування, культурно-побутового і медичного обслуговування студентів вищих учбових закладів і учнів середніх спеціальних учбових закладів і професійно-технічних училищ, які залучаються на сільськогосподарські роботи у відповідності з цією постановою, а також до забезпечення їх навчання, інструктування безпечним прийомам роботи і нагляду за виконанням ними робіт.

27. Прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок, погоджену з Міністерством сільського господарства СРСР, про заснування на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1977 року 80 перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для присудження колективам автоколон та інших транспортних підрозділів по підсумках роботи за кожні 10 днів згідно з додатком N 5.

Зберегти на 1977 рік умови нагородження перехідними Червоними прапорами, розміри грошових премій, а також опис перехідного Червоного прапора облвиконкому і облпрофради, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 1 вересня 1966 р. N 670.

Облвиконкомам витрати на оплату грошових премій і виготовлення перехідних Червоних прапорів провести за рахунок бюджетів областей.

28. Встановити почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1977 року" з врученням грамоти облвиконкому.

Продовжити на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1977 року чинність постанови Ради Міністрів УРСР від 19 серпня 1966 р. N 627 "Про затвердження Положення про почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1966 року".

29. Облвиконкомам виділити цільовим призначенням з ринкових фондів легкові автомобілі і мотоцикли колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським організаціям для продажу їх трактористам-машиністам, робітникам і спеціалістам, які забезпечують високі показники в проведенні збирання врожаю та заготівель сільськогосподарських продуктів у 1977 році.

30. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити сувору економію матеріальних ресурсів, виділених для проведення збирання врожаю 1977 року.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР закликають партійні, радянські, сільськогосподарські, заготівельні, профспілкові і комсомольські організації, колективи колгоспів і радгоспів, промислових підприємств і транспортних організацій, виходячи з завдань, поставлених в листі Центрального Комітету КПРС працівникам сільського господарства, всім трудящим Радянського Союзу, ще ширше розгорнути соціалістичне змагання за підвищення ефективності виробництва і якості роботи, успішне виконання завдань десятої п'ятирічки, вжити всіх заходів до того, щоб забезпечити чіткий ритм роботи в період жнив, проведення збирання врожаю без втрат, заготівлю необхідної кількості кормів, виконання і перевиконання планів продажу державі зерна та інших сільськогосподарських продуктів в рік 60-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

ВІДОМІСТЬ
направлення в південні області зернозбиральних комбайнів для збирання ранніх зернових культур

/штук/

Області, в які направляються зернозбиральні комбайни

Кількість

Області, з яких направляються зернозбиральні комбайни

Кількість

Дніпропетровська

300

Волинська

100

Ровенська

200

Донецька

200

Сумська

200

Запорізька

400

Чернігівська

400

Кримська

200

Київська

200

Миколаївська

300

Хмельницька

200

Львівська

100

Одеська

700

Тернопільська

500

Вінницька

200

Херсонська

300

Івано-Франківська

200

Житомирська

100

Всього

2400

 

2400

 

ВІДОМІСТЬ
додаткової поставки до 10 липня 1977 року колгоспам і радгоспам зернозбиральних комбайнів за рахунок наближення строків їх поставки

/штук/

Області

Буде всього поставлено до 10 липня 1977 р.

Наближається строк поставки за рахунок фондів II півріччя 1977 року

всього

в тому числі до 1 липня

Вінницька

334

156

9

Волинська

65

-

-

Ворошиловградська

580

345

345

Дніпропетровська

928

515

515

Донецька

468

235

235

Житомирська

218

120

-

Закарпатська

26

-

-

Запорізька

872

463

463

Івано-Франківська

44

-

-

Київська

169

-

-

Кіровоградська

457

292

292

Кримська

383

68

68

Львівська

63

-

-

Миколаївська

829

426

426

Одеська

873

407

407

Полтавська

342

193

106

Ровенська

64

-

-

Сумська

382

153

-

Тернопільська

26

-

-

Харківська

523

293

293

Херсонська

1081

404

404

Хмельницька

340

157

-

Черкаська

393

166

166

Чернівецька

44

-

-

Чернігівська

517

287

-

Всього

10021

4680

3729

 

ВІДОМІСТЬ
шин для вантажних автомобілів, що виділяються додатково облвиконкомам в 1977 році за рахунок резерву Ради Міністрів СРСР для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільгосппродуктів

/штук/

Області

Виділяється

Вінницька

3000

Волинська

1400

Ворошиловградська

1900

Дніпропетровська

2300

Донецька

2200

Житомирська

2000

Закарпатська

1000

Запорізька

1700

Івано-Франківська

1200

Київська

3200

Кіровоградська

1800

Кримська

2400

Львівська

1700

Миколаївська

1900

Одеська

2200

Полтавська

1900

Ровенська

1900

Сумська

1800

Тернопільська

1700

Харківська

2500

Херсонська

2000

Хмельницька

2400

Черкаська

2200

Чернівецька

1200

Чернігівська

2500

Всього

50000

 

ВІДОМІСТЬ
нафтопродуктів, що виділяються додатково в 1977 році Укрсільгосптехніці для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів

Постачальник - Головнафтопостачзбут УРСР

/тис. тонн/

 

Всього

В тому числі

III квартал

IV квартал

Автомобільний бензин

200

110

90

в тому числі: А-72

70

15

55

                      А-76

100

75

25

                      АИ-93

30

20

10

Автотракторне масло

 

 

 

                      АС-8

3,5

1,8

1,7

Нафтобітум /II - III квартали/

1

-

-

 

КІЛЬКІСТЬ
перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для присудження колективам автоколон та інших транспортних підрозділів

Області

Червоних прапорів - всього

в тому числі з грошовими преміями

першою

другою

третьою

Вінницька

4

1

1

2

Волинська

2

1

1

-

Ворошиловградська

3

1

1

1

Дніпропетровська

4

1

1

2

Донецька

3

1

1

1

Житомирська

3

1

1

1

Закарпатська

2

1

1

-

Запорізька

3

1

1

1

Івано-Франківська

3

1

1

1

Київська

4

1

1

2

Кіровоградська

4

1

1

2

Кримська

3

1

1

1

Львівська

3

1

1

1

Миколаївська

3

1

1

1

Одеська

4

1

1

2

Полтавська

4

1

1

2

Ровенська

3

1

1

1

Сумська

3

1

1

1

Тернопільська

3

1

1

1

Харківська

4

1

1

2

Херсонська

3

1

1

1

Хмельницька

3

1

1

1

Черкаська

3

1

1

1

Чернівецька

2

1

1

-

Чернігівська

4

1

1

2

Всього

80

25

25

30

____________

Опрос