Идет загрузка документа (32 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по подготовке и проведению весенних полевых работ в 1977 году

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 22.02.1977 № 95

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 лютого 1977 р. N 95

Київ

Про додаткові заходи по підготовці і проведенню весняних польових робіт у 1977 році

З метою забезпечення своєчасного і високоякісного проведення весняних польових робіт у 1977 році, на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 3 лютого 1977 р. N 104 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Укрсільгосптехніку, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, обласні і районні комітети партії, виконкоми місцевих Рад депутатів трудящих, місцеві сільськогосподарські органи, керівників колгоспів, радгоспів, заготівельних та інших підприємств і організацій забезпечити своєчасну підготовку господарств і організоване проведення в 1977 році весняних польових робіт на високому агротехнічному рівні.

2. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити виробництво і поставку до 15 квітня 1977 р. сільському господарству в рахунок фондів, виділених на 1977 рік, 2350 зчіпок тракторних С-18А і 2300 автозавантажувачів сівалок АС-2УМ.

3. Дозволити Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР і Укрсільгосптехніці провадити в лютому - травні 1977 р. залежно від умов, що складаються, зміну строків поставки сільському господарству тракторів, сільськогосподарських машин, запасних частин і мінеральних добрив по фондах, виділених на I - II квартали 1977 р.

4. Укрсільгосптехніці після одержання від Союзсільгосптехніки додаткових фондів на матеріали, обладнання і машини, за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Головплодвинпромом УРСР, об'єднанням "Укрсортнасіннєовоч", терміново розподілити їх між споживачами та забезпечити поставку колгоспам і радгоспам /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/.

5. Головнафтопостачзбуту УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити поставку в першому півріччі 1977 року колгоспам, радгоспам /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/ і іншим державним сільськогосподарським підприємствам і підприємствам водного господарства для проведення весняних польових робіт в рахунок фондів, виділених на цей період, нафтопродуктів, незалежно від їх поквартального розподілу.

Звернути увагу Вінницького, Волинського, Дніпропетровського, Запорізького, Івано-Франківського, Київського, Кримського, Львівського, Одеського, Полтавського, Сумського, Харківського, Хмельницького та Чернігівського облвиконкомів на допущення перевитрат нафтопродуктів в січні ц. р. понад ліміти, встановлені постановою Ради Міністрів УРСР від 29 грудня 1976 р. N 592.

6. Укрсільгосптехніці, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР та їх органам на місцях, облвиконкомам:

вжити невідкладних заходів до посилення завозу пально-мастильних матеріалів в колгоспи і радгоспи, маячи на увазі створити в кожному господарстві до початку проведення весняних польових робіт запаси нафтопродуктів у кількостях, що забезпечують безперебійну роботу машинно-тракторного парку в цей період;

керуючись вказівками ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР про необхідність економного використання паливно-енергетичних ресурсів, встановити найсуворіший контроль за економним витрачанням пально-мастильних матеріалів у колгоспах і радгоспах, за дотриманням у господарствах правил транспортування, заправляння і зберігання нафтопродуктів.

7. Укрсільгосптехніці достроково поставити до 15 квітня 1977 р. колгоспам і радгоспам зернові і зернокомбіновані сівалки, виготовлені кіровоградським заводом сільськогосподарських машин "Червона зірка" відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 7 лютого 1977 р. N 59, по областях згідно з додатком N 1.

8. Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити поставку в розпорядження облвиконкомів шин для вантажних автомобілів і сільськогосподарських машин, виділених додатково в 1977 році сільському господарству, згідно з додатком N 2.

9. Головпостачу УРСР, виробничим об'єднанням "Укрпластик" та "Укрпобутхім" з метою забезпечення вирощування ранніх овочів здійснити поставку поліетиленової плівки сільському господарству по фондах на січень - квітень до 1 квітня 1977 р. /незалежно від виконання плану виробництва поліетилену/ в кількості 2497 тонн.

10. Держплану УРСР і Головпостачу УРСР залишити в 1977 році, як виняток, для потреб сільського господарства лишки сінопресувального дроту, виявлені в сільському господарстві по підсумках перепису на 1 січня 1977 р., без заліку їх до річних фондів республіки.

11. Головпостачу УРСР, Укрсільгосптехніці, Міністерству лісового господарства УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР забезпечити в першому півріччі 1977 р. поставку для потреб сільського господарства, а також підприємствам і організаціям Міністерства сільського будівництва УРСР і Укрміжколгоспбуду ділової деревини та пиломатеріалів у кількості не менше 50 процентів річних фондів.

12. Продовжити на період весняних польових робіт 1977 року строк чинності пункту 32 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 28 травня 1976 р. N 269.

13. Українській республіканській конторі Держбанку СРСР надавати, як виняток, до 1 листопада 1977 р. окремим колгоспам, радгоспам /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/, птахофабрикам, племінним і кінним заводам, сільськогосподарським учбово-виробничим і дослідно-виробничим господарствам, районним і міжрайонним об'єднанням /відділенням/, магазинам, базам і конторам Сільгосптехніки, які зазнають фінансових труднощів, за їх обгрунтованими клопотаннями короткостроковий кредит на оплату вартості запасних частин і матеріалів, необхідних для ремонтних потреб, робіт по ремонту і технічному обслуговуванню машинно-тракторного парку і вантажних автомобілів, механізованих сільськогосподарських і транспортних робіт, що виконуються організаціями Сільгосптехніки, на оплату вартості нафтопродуктів, кормів, витрат, зв'язаних з обміном насіння /включаючи його транспортування/, вартості насіння, що виділяється з державних ресурсів, мінеральних добрив, гербіцидів і отрутохімікатів, на покупку молодняка великої рогатої худоби, а також на оплату праці колгоспників, незалежно від наявності простроченої заборгованості по позичках Держбанку СРСР.

Погашення короткострокового кредиту, виданого на зазначену мету, провадиться радгоспами та іншими державними підприємствами і організаціями в черговості, встановленій для платежів за матеріальні цінності, а колгоспами з надходжень грошових коштів на їх рахунки в першу чергу після розрахунків з колгоспниками по оплаті праці.

14. Українським республіканським конторам Держбанку СРСР і Будбанку СРСР надавати відповідно, як виняток, в 1977 році в межах загального плану довгострокового кредитування окремим радгоспам, колгоспам і підприємствам Сільгосптехніки додатковий довгостроковий кредит на затрати по будівництву і реконструкції ремонтних майстерень, машинних дворів, відкритих стоянок тракторів і автомобілів з пунктами перевірки, заправляння і миття, а також пунктів технічного обслуговування обладнання тваринницьких ферм понад встановлені на 1977 рік обсяги капітальних вкладень в міру вишукання місцевих матеріально-технічних ресурсів.

15. Управлінням Донецької, Львівської, Одесько-Кишинівської, Південної, Південно-Західної і Придніпровської залізниць забезпечити першочергову подачу в 1977 році вагонів, цистерн і контейнерів під вантаження насіння, автомобілів, тракторів, сільськогосподарських машин, запасних частин, нафтопродуктів, прокату чорних і кольорових металів мінеральних добрив, карбіду кальцію і отрутохімікатів, шин, гумотехнічних і азбестотехнічних виробів, лісних і будівельних матеріалів та інших матеріально-технічних засобів, необхідних для проведення весняних польових і меліоративних робіт, і встановити контроль за рухом залізницями маршрутів з вказаними вантажами. При необхідності надпланових перевезень зазначених вантажів забезпечувати подачу вагонів, цистерн і контейнерів для їх перевезення в строки за погодженням з заінтересованими міністерствами і відомствами.

16. Головпостачу УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам забезпечити реалізацію в 1977 році колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським підприємствам і організаціям зайвих і не використовуваних на підприємствах і будовах матеріалів, запасних частин, транспортних засобів, інструментів, верстатів та іншого обладнання, необхідного для сільського господарства.

17. Укрсільгосптехніці, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і облвиконкомам вжити невідкладних заходів до прискорення вивезення з станцій залізниць усіх вантажів, що надходять на адресу об'єднань Сільгосптехніки, колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і організацій.

18. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці і облвиконкомам забезпечити сувору економію матеріальних ресурсів, виділених на 1977 рік для сільського і водного господарства.

19. Обкомам, райкомам партії, партійним організаціям промислових підприємств організувати в порядку шефства допомогу колгоспам і радгоспам з боку промислових підприємств у ремонті техніки, необхідної для проведення весняних польових робіт в 1977 році.

20. Зобов'язати Держплан УРСР, Головпостач УРСР, Міністерство внутрішніх справ УРСР, Укрсільгосптехніку і облвиконкоми взяти під особливий контроль виконання завдань по виробництву і поставці сільському і водному господарству запасних частин, тракторів, автомобілів, тракторних причепів, сільськогосподарських машин, пального та інших матеріально-технічних засобів, з тим щоб забезпечити успішне проведення весняних польових робіт в 1977 році.

21. Взяти до відома, що Центральний Комітет КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 3 лютого 1977 р. N 104:

1) Зобов'язали:

а) Міністерство тракторного і сільськогосподарського машинобудування, Міністерство автомобільної промисловості, Міністерство оборонної промисловості, Міністерство машинобудування для тваринництва і кормовиробництва, Міністерство внутрішніх справ СРСР, Міністерство нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР та інші міністерства і відомства, які здійснюють поставку сільському господарству запасних частин, забезпечити поставку обласним і республіканським об'єднанням Сільгосптехніки для потреб сільського і водного господарства за погодженою з Союзсільгосптехнікою номенклатурою запасних частин до тракторів, автомобілів, грунтообробних і посівних машин, машин для вивантаження вантажів, які злежуються, косарок, екскаваторів, землерийної і будівельної техніки, а також автотракторного електрообладнання, втулково-роликових ланцюгів, гумотехнічних виробів і підшипників кочення до 20 березня 1977 р. по фондах, виділених Союзсільгосптехніці на I квартал /в тому числі запасні частини за погодженою номенклатурою іменного переліку, передбаченого постановою Ради Міністрів СРСР від 21 жовтня 1976 р. N 871, в кількості не менше 24 процентів річного фонду/, і до 20 червня 1977 р. по фондах, виділених на перше півріччя, звернувши особливу увагу на рівномірну поставку запасних частин по республіках і областях;

б) Держпостач СРСР, Міністерство чорної металургії СРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів СРСР, Міністерство хімічної промисловості, Міністерство нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР, Міністерство машинобудування і Міністерство верстатобудівної та інструментальної промисловості забезпечити поставку сільському і водному господарству, а також будівельним організаціям Міністерства сільського будівництва СРСР виділених на перше півріччя 1977 р. металообробного інструменту - до 1 червня, металорізальних верстатів, прокату чорних металів, металовиробів, стальних, чавунних і азбестоцементних труб, азбестоцементних листів /шиферу/, м'яких покрівельних матеріалів та ізолу і будівельного скла - до 15 червня і цементу - до 20 червня 1977 р.;

в) Міністерство хімічної промисловості, Міністерство нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і Міністерство машинобудування забезпечити виготовлення і поставку Міністерству сільського господарства СРСР і Союзсільгосптехніці в лютому - травні і жовтні - грудні 1977 р. поліетиленової плівки тільки в світлостабілізованому вигляді;

г) Держпостач СРСР і Міністерство електротехнічної промисловості забезпечити поставку в 1977 році для сільського господарства автомобільних акумуляторів типу ЗСТ-150, виділених по фондах на перше півріччя, - до 15 червня 1977 р., а також поставку в першому півріччі 1977 р. автомобільних акумуляторів типу ЗСТ-215 в кількості не менше 50 процентів річних фондів;

д) Держпостач СРСР, Міністерство чорної металургії СРСР, Міністерство кольорової металургії СРСР, Міністерство нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР, Міністерство електротехнічної промисловості, Міністерство авіаційної промисловості, Міністерство оборонної промисловості, Міністерство автомобільної промисловості, Міністерство тракторного і сільськогосподарського машинобудування, Міністерство машинобудування для тваринництва і кормовиробництва, Міністерство будівельного, шляхового і комунального машинобудування, Міністерство верстатобудівної та інструментальної промисловості, Міністерство хімічного і нафтового машинобудування, Міністерство лісової і деревообробної промисловості СРСР, Міністерство хімічної промисловості і Міністерство машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів забезпечити поставку в 1977 році в першочерговому порядку /незалежно від виконання плану виробництва/ по виділених фондах прокату чорних металів, труб, матеріалів, заготовок і комплектуючих виробів підприємствам, які виготовляють трактори, автомобілі, автомобільні і тракторні причепи, землерийну техніку, сільськогосподарські машини, запасні частини і підшипники до автомобілів, тракторів, екскаваторів і сільськогосподарських машин, включаючи продукцію, яка виготовляється у відповідності з додатковими завданнями, встановленими постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 3 лютого 1977 р. N 104;

є) Міністерство енергетики і електрифікації СРСР за погодженням з Міністерством тракторного і сільськогосподарського машинобудування і Міністерством автомобільної промисловості вирішити питання про безперебійне забезпечення електроенергією підприємств, зайнятих виробництвом запасних частин та інших виробів для проведення весняних польових робіт.

2) Продовжили на 1977 рік строк чинності постанови Ради Міністрів СРСР від 21 квітня 1971 р. N 231 про залучення в РРФСР на весняні польові роботи в колгоспах і радгоспах трактористів-машиністів та інших механізаторів з промислових, транспортних та інших підприємств, з установ і організацій і поширили чинність цієї постанови на інші союзні республіки.

Звільнили, як виняток, підприємства, що виробляють мінеральні добрива, шинні заводи і заводи по виробництву гумотехнічних і азбестотехнічних виробів Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і Міністерства хімічної промисловості, а також підприємства Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування і Міністерства машинобудування для тваринництва і кормовиробництва від направлення в 1977 році на весняні польові роботи трактористів-машиністів та інших механізаторів.

Звільнили також від направлення на весняні польові роботи працівників залізничного транспорту, які зв'язані з рухом поїздів.

Доручили Державному комітету Ради Міністрів СРСР по праці і соціальних питаннях дати роз'яснення про оплату праці трактористів-машиністів та інших механізаторів, які командируються на весняні польові роботи в колгоспи і радгоспи, на умовах, що діяли в 1976 році.

3) Продовжили на 1977 рік строк чинності пункту 10 постанови Ради Міністрів СРСР від 1 лютого 1965 р. N 66 /абзац третій пункту 16 постанови Ради Міністрів УРСР від 20 лютого 1965 р. N 184/ про преміювання робітників та інженерно-технічних працівників підприємств за виконання плану виробництва запасних частин до автомобілів, тракторів, сільськогосподарських і землерийних машин по всій встановленій номенклатурі, без зниження розміру премій, передбаченого пунктом 28 постанови Ради Міністрів СРСР від 21 листопада 1968 р. N 910 /підпункт 3 "в" пункту 34 постанови Ради Міністрів УРСР від 25 листопада 1968 р. N 600/.

22. Доручити Комітету народного контролю УРСР встановити контроль за виконанням завдань, передбачених цією постановою.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють впевненість, що партійні і радянські органи, сільськогосподарські, профспілкові і комсомольські організації, колгоспи і радгоспи, промислові підприємства і транспортні організації, виходячи з завдань, поставлених у Листі Центрального Комітету КПРС колгоспникам, робітникам радгоспів, механізаторам, ученим, спеціалістам сільського господарства, працівникам промисловості, яка поставляє селу матеріально-технічні засоби, всім трудящим Радянського Союзу, і включившись у Всесоюзне соціалістичне змагання за підвищення ефективності виробництва і якості роботи, успішне виконання завдань десятої п'ятирічки, вживуть всіх заходів до того, щоб забезпечити проведення весняних польових робіт на високому агротехнічному рівні.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

ВІДОМІСТЬ
зернових і зернокомбінованих сівалок, виготовлених кіровоградським заводом сільськогосподарських машин "Червона зірка", що достроково поставляються колгоспам і радгоспам

Області

 

 

/штук/

Вінницька

40

Волинська

15

Ворошиловградська

60

Дніпропетровська

60

Донецька

40

Житомирська

30

Закарпатська

10

Запорізька

40

Івано-Франківська

10

Київська

40

Кіровоградська

60

Кримська

25

Львівська

20

Миколаївська

15

Одеська

40

Полтавська

30

Ровенська

10

Сумська

45

Тернопільська

50

Харківська

60

Херсонська

50

Хмельницька

50

Черкаська

25

Чернівецька

10

Чернігівська

15

Всього

850

 

ВІДОМІСТЬ
шин для вантажних автомобілів і сільськогосподарських машин, що додатково виділяються сільському господарству в 1977 році

Області

Для вантажних автомобілів

Для сільськогосподарських машин

розміром 14.00 - 20 моделі ОИ-25

розміром 12.00 - 18

розміром 310 - 406

розміром 15 - 24

Вінницька

100

100

220

50

Волинська

30

50

90

10

Ворошиловградська

80

110

220

10

Дніпропетровська

80

150

360

20

Донецька

100

190

330

20

Житомирська

90

150

280

20

Закарпатська

-

90

30

10

Запорізька

50

130

390

20

Івано-Франківська

20

90

40

10

Київська

70

140

330

20

Кіровоградська

70

80

220

30

Кримська

60

170

140

20

Львівська

110

170

150

20

Миколаївська

30

100

290

20

Одеська

70

150

330

20

Полтавська

120

110

390

30

Ровенська

30

80

100

10

Сумська

60

150

240

20

Тернопільська

30

90

110

10

Харківська

70

130

290

30

Херсонська

30

90

200

20

Хмельницька

90

140

170

30

Черкаська

90

120

170

20

Чернівецька

40

60

70

10

Чернігівська

130

160

340

20

Всього

1650

3000

5500

500

____________

Опрос