Идет загрузка документа (88 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации исполнения в республике постановления ЦК КПСС и Совета Министров СССР "О развитии в 1976 - 1980 годах производства товаров массового спроса и о мерах по повышению их качества"

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 25.01.1977 № 41
редакция действует с 25.02.1991

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 25 січня 1977 р. N 41

Київ

Про організацію виконання в республіці постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР "Про розвиток у 1976 - 1980 роках виробництва товарів масового попиту і про заходи по підвищенню їх якості"

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 5 травня 1979 року N 247
,
 постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР
 від 8 грудня 1981 року N 594
,
 розпорядженням Ради Міністрів Української РСР
 від 2 червня 1986 року N 295-р
,
постановами Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР
 від 12 січня 1988 року N 3
,
 від 26 квітня 1988 року N 109
,
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 25 лютого 1991 року N 43

З метою дальшого розвитку виробництва товарів народного споживання і кращого задоволення попиту населення на ці товари відповідно до рішень XXV з'їзду КПРС і XXV з'їзду Компартії України та на виконання постанови Центрального Комітету КПРС і Ради Міністрів СРСР від 23 грудня 1976 р. N 1056 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР забезпечити в 1976 - 1980 роках збільшення виробництва товарів, попит на які в даний час задовольняється не повністю, згідно з додатком N 1.

Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерству легкої промисловості УРСР, Головному управлінню Ради Міністрів УРСР по нафтопереробній і нафтохімічній промисловості, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР в місячний строк доповісти Раді Міністрів УРСР і в копії Держплану УРСР про встановлені їм міністерствами СРСР у відповідності з вказаною постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР завдання по випуску товарів масового попиту в 1976 - 1980 роках з розрахунками обсягів виробництва цих товарів в роздрібних цінах і темпами зростання за п'ятирічку.

Звернути увагу міністрів, керівників відомств УРСР, облвиконкомів, Київського та Севастопольського міськвиконкомів на те, що вони несуть персональну відповідальність за виконання завдань, передбачених цією постановою, за забезпечення виробництва товарів масового попиту у відповідності з замовленнями торговельних організацій.

Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам:

продовжити роботу по вишукуванню можливостей для збільшення в 1976 - 1980 роках виробництва меблів, синтетичних миючих засобів, фарфоро-фаянсового посуду, паперово-білових товарів, перо-пухових виробів, верхніх сорочок з бавовняних і сумішевих тканин, пальто-плащів з сумішевих тканин, трикотажної білизни з бавовняної пряжі, тюлегардинних виробів, рукавичок з натуральної і штучної шкіри та інших товарів, попит населення на які задовольняється ще не повністю, маючи на увазі, що ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР зазначеною постановою передбачили збільшення випуску товарів масового попиту в цілому в 1,7 раза проти 1975 року;

розробити і здійснити в 1976 - 1980 роках заходи по значному розширенню виробництва товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку на підвідомчих підприємствах за рахунок більш повного використання ресурсів місцевої сировини.

Держплану УРСР передбачати за замовленнями Міністерства торгівлі УРСР починаючи з 1977 року в річних планах міністерствам і відомствам УРСР завдання по виробництву найпростіших товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку /шкільного приладдя, пральних і прасувальних дощок, наборів кухонного приладдя, кошиків, гончарних виробів тощо/ в обсягах, що повністю задовольняють потребу населення республіки в цих товарах, з урахуванням вивезення їх за межі республіки.

Для забезпечення виконання планів виробництва найпростіших товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку з деревини виділяти протягом 1977 - 1980 років щорічно по 50 тис. куб. метрів пиловочника твердолистяних порід від рубок догляду за лісом міністерствам УРСР згідно з додатком N 2.

2. Міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, а також керівникам виробничих об'єднань і підприємств та науково-дослідних закладів союзного підпорядкування, які виробляють товари масового попиту:

розробити і в 2-місячний строк затвердити заходи по забезпеченню в 1977 - 1980 роках максимального використання потужностей діючих підприємств та створенню нових потужностей по виробництву товарів масового попиту.

По питаннях, які потребують рішення Уряду, до 1 квітня 1977 р. подати пропозиції Держплану УРСР. Держплану УРСР узагальнити їх та в місячний строк доповісти Раді Міністрів УРСР;

абзац четвертий пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 25.02.91 р. N 43)

абзац п'ятий пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 25.02.91 р. N 43)

забезпечити розробку і впровадження в 1977 - 1978 роках комплексних систем управління якістю товарів масового попиту з урахуванням особливостей виробництва цих товарів та досвіду передових підприємств країни. Українському республіканському управлінню Держстандарту СРСР здійснювати в республіці методичне керівництво цією роботою.

Міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

забезпечити виділення капітальних вкладень на реконструкцію і розширення діючих та будівництво нових підприємств, цехів і виробництв у розмірах, необхідних для виконання завдань по розвитку виробництва товарів масового попиту, встановлених цією постановою, за рахунок загального обсягу капітальних вкладень по міністерству, відомству, виконкому.

Держплану УРСР передбачати в планах виконання підрядних робіт будівельними організаціями республіки по розширенню і реконструкції діючих та будівництву нових об'єктів по виробництву товарів масового попиту в обсягах, які відповідають капітальним вкладенням /по всіх джерелах фінансування/, що виділяються на цю мету.

абзац пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 08.12.81 р. N 594)

3. Міністерству місцевої промисловості УРСР забезпечити:

створення і освоєння в десятій п'ятирічці серійного виробництва нових видів товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку згідно з додатком N 3;

виробництво світлотехнічного скла підвищеної якості, сучасних форм і з художнім оформленням для комплектування побутових світильників, що випускаються підвідомчими підприємствами для поставки торговельним організаціям, в 1979 році - 0,5 млн. штук і в 1980 році - 1 млн. штук;

введення в дію в 1978 році потужності по виробництву 1 млн. штук світлотехнічного скла на рік;

розробку і здійснення в десятій п'ятирічці заходів по збільшенню випуску і розширенню асортименту музичних інструментів, значному поліпшенню їх якості.

Держплану УРСР і Головпостачу УРСР за поданням Міністерства місцевої промисловості УРСР передбачати в 1977 - 1980 роках виділення для підприємств, які виготовляють музичні інструменти, сучасного високопродуктивного устаткування.

4. Міністерству місцевої промисловості УРСР і Міністерству промислового будівництва УРСР здійснити в 1976 - 1980 роках будівництво нових і реконструкцію діючих підприємств і цехів по виробництву музичних інструментів згідно з додатком N 4.

5. Міністерству легкої промисловості УРСР, Міністерству промислового будівництва УРСР і Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР ввести в дію в 1978 - 1980 роках потужності по виробництву продукції легкої промисловості за рахунок будівництва нових, розширення і реконструкції діючих підприємств згідно з додатком N 5.

6. Міністерству місцевої промисловості УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР, на які покладено відповідальність за стан і розвиток виробництва окремих видів товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку, що не розподіляються в централізованому порядку, і за повне задоволення попиту населення на ці товари, забезпечити разом з Міністерством торгівлі УРСР в 1977 - 1980 роках вивчення попиту населення і народного господарства республіки на вироби, що випускаються, конкурентоспроможності цих виробів, потреб населення в нових товарах і вимог щодо технічного рівня та якості цих виробів, а також розробку і здійснення заходів по поліпшенню асортименту товарів і більш широкому використанню зразків з фонду Всесоюзного павільйону кращих зразків товарів народного споживання Міністерства торгівлі СРСР та його філіалів, маючи на увазі своєчасне задоволення потреби торговельних організацій в нових товарах і припинення виробництва товарів, що не користуються попитом у населення.

7. Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам забезпечити:

виділення сировини, матеріалів і комплектуючих виробів, необхідних для випуску товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку та інших товарів масового попиту, а також поставку продукції по ринковому фонду в порядку, встановленому пунктом 10 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 22 жовтня 1971 р. N 479.

Головпостачу УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечувати поставку сировини, матеріалів і комплектуючих виробів для виробництва товарів масового попиту у відповідності з виділеними фондами /планами розподілу/.

абзац четвертий пункту 7 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 12.01.88 р. N 3)

8. Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, міністерствам і відомствам УРСР, які мають торговельну сітку, в 2-місячний строк розробити і затвердити заходи по поліпшенню в 1977 - 1980 роках організації торгівлі товарами культурно-побутового призначення і господарського вжитку, передбачивши в них:

дальшу спеціалізацію торгівлі технічно складними побутовими машинами і приладами, запасними частинами і приладдям до них, розширення практики торгівлі цими товарами за зразками;

створення разом з відповідними міністерствами і відомствами в м. Києві і найбільш великих містах республіки демонстраційних залів, зразково-показових і фірмових магазинів по продажу побутових машин і приладів, запасних частин і приладдя до них, а також по продажу меблів;

підвищення відповідальності оптових баз за обгрунтованість замовлень на виробництво товарів, за їх реалізацію, а також за оперативний перерозподіл товарів, не реалізованих в одних районах, для продажу в інших районах.

Звернути увагу Міністерства торгівлі УРСР, Укоопспілки, міністерств і відомств УРСР, які мають торговельну сітку, на необхідність посилити відповідальність центрального апарату, місцевих органів торгівлі за поліпшення організації і підвищення культури торгівлі, а також за правильність замовлень на товари, що продаються.

Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, міністерствам і відомствам УРСР, підприємства яких виробляють товари народного споживання, разом з Державним комітетом Ради Міністрів УРСР по кінематографії, Державним комітетом Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі і Державним комітетом Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню забезпечити значне поліпшення реклами товарів народного споживання з широким використанням для цієї мети всіх засобів масової інформації.

9. Керівникам промислових підприємств, Міністерству промислового будівництва УРСР і Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР забезпечити в 1976 - 1985 роках розширення і реконструкцію діючих підприємств і цехів по виробництву мотоциклів, мопедів, велосипедів та введення в дію в 1976 - 1980 роках потужностей по випуску синтетичних миючих засобів /товарних композицій/ і сировини для їх виготовлення на підприємствах згідно з додатками NN 6 і 7.

10. Міністерствам і відомствам УРСР здійснювати в 1976 - 1980 роках розширення і реконструкцію передбачених цією постановою підприємств, розташованих в містах, перелічених в постанові Ради Міністрів УРСР від 9 серпня 1956 р. N 925-0032, без збільшення чисельності працівників цих підприємств.

11. Довести до відома Держплану УРСР, міністерств, відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Центральний Комітет КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 23 грудня 1976 р. N 1056 "Про розвиток в 1976 - 1980 роках виробництва товарів масового попиту і про заходи по підвищенню їх якості":

1) Зобов'язали:

а) Міністерства СРСР і Раду Міністрів РРФСР розробити в 1976 - 1977 роках, а Державному комітету стандартів Ради Міністрів СРСР затвердити в 1977 році програми комплексної стандартизації найважливіших видів товарів народного споживання згідно з додатком N 8, передбачивши в них з метою підвищення якості цих товарів і забезпечення уніфікації та взаємозамінності вузлів і деталей для технічно складних побутових машин і приладів розробку і перегляд взаємопов'язаних стандартів і технічних умов на готову продукцію, комплектуючі вироби, сировину, матеріали і устаткування, а також на методи і організацію підготовки виробництва, проведення випробувань і контролю, пакування, зберігання, транспортування, експлуатації та ремонту цих виробів;

б) Міністерство лісової і деревообробної промисловості СРСР розробити і здійснити в 1976 - 1980 роках заходи по забезпеченню випуску в 1980 році високоякісних меблів з опорядженням по першій категорії в кількості не менше 70 процентів загального обсягу виробництва їх, а також до 5 млн. наборів меблів, кухонних меблів на суму 400 - 500 млн. крб., дитячих меблів на суму 100 - 150 млн. крб., стільців, крісел і табуретів у кількості 70 - 80 млн. штук.

Міністерству чорної металургії СРСР запропоновано ввести в дію в 1979 році спеціалізовані потужності по виробництву тонкостінних профільних труб для виготовлення меблів і поставити в 1980 році меблевій промисловості 170 млн. пог. метрів указаних труб.

Міністерство целюлозно-паперової промисловості зобов'язано:

ввести в дію в першому півріччі 1979 р. на Херсонському целюлозно-паперовому комбінаті потужності по виробництву 23 тис. тонн покривного паперу для меблевої промисловості, а також для виготовлення шаруватих пластиків та облицьовування деревних плит;

розробити і здійснити в 1976 - 1980 роках заходи по значному поліпшенню якості покривного і текстурного паперу, з тим щоб забезпечити в 1980 році випуск і поставку підприємствам меблевої промисловості до 30 тис. тонн цього паперу на рік по технічних умовах за погодженням з Міністерством лісової і деревообробної промисловості СРСР.

Зобов'язали Міністерство легкої промисловості СРСР:

з участю Міністерства лісової і деревообробної промисловості СРСР і Міністерства хімічної промисловості розробити і здійснити в 1976 - 1980 роках заходи по поліпшенню асортименту і структури меблевих тканин з урахуванням попиту покупців;

розробити в 1976 - 1977 роках зразки тканин для оббивки матраців і довести в 1980 році випуск таких тканин до 13 млн. кв. метрів на рік;

освоїти виробництво штучної шкіри з полівінілхлоридним покриттям на трикотажній основі для оббивки меблів і довести в 1980 році поставку цієї шкіри підприємствам меблевої промисловості до 4 млн. кв. метрів на рік, в тому числі 1,5 млн. кв. метрів шкіри поліпшеної якості з поліефіруретановою обробкою;

затверджувати щороку за погодженням з Міністерством лісової і деревообробної промисловості СРСР кольорову гаму і структуру меблевих тканин, що підлягають виробництву в наступному році.

Мосміськвиконкому запропоновано здійснити в 1977 - 1978 роках у виробничому об'єднанні "Будпластмас" збільшення потужностей по виробництву паперово-шаруватого пластику з 10 до 15 млн. кв. метрів на рік і забезпечити починаючи з 1979 року поставку щорічно підприємствам меблевої промисловості 5 млн. кв. метрів паперово-шаруватого пластика товщиною 1 - 1,1 міліметра.

Міністерство нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР зобов'язано завершити в 1977 році разом з Міністерством машинобудування здійснення заходів по поліпшенню якості губчатих виробів з латексу. Міністерству машинобудування забезпечити з 1977 року випуск губчатих виробів з латексу підвищеної якості і довести в 1980 році поставку виробів з латексу підприємствам меблевої промисловості до 55 тис. умовних тонн на рік.

Дозволено, як виняток, Міністерству лісової і деревообробної промисловості СРСР здійснювати в десятій п'ятирічці за погодженням з Держпланом СРСР розширення і реконструкцію діючих меблевих підприємств в містах, перелічених у постанові Ради Міністрів СРСР від 15 червня 1956 р. N 816-455, крім мм. Москви і Ленінграда /постанова Ради Міністрів УРСР від 9 серпня 1956 р. N 925-0032/, як правило, без збільшення чисельності працівників цих підприємств;

Зобов'язали Міністерство хімічної промисловості:

освоїти в 1977 - 1978 роках виробництво пінополіуретану на простих поліефірах для виготовлення еластичних елементів м'яких меблів і твердих декоративних елементів та довести в 1980 році поставку цього пінополіуретану підприємствам меблевої промисловості до 24 тис. тонн на рік;

організувати починаючи з 1977 року виробництво поліуретанових лаків і емалей та довести в 1980 році поставку цих лаків і емалей підприємствам меблевої промисловості до 3 тис. тонн на рік;

забезпечити починаючи з 1977 року виробництво і поставку підприємствам меблевої промисловості за технічними умовами, погодженими з Міністерством лісової і деревообробної промисловості СРСР, 10 - 12 тонн /20 тис. пог. метрів/ поліетилентерефталатної плівки на рік.

Міністерство верстатобудівної та інструментальної промисловості зобов'язано виготовити і поставити в 1976 - 1980 роках Міністерству лісової і деревообробної промисловості СРСР устаткування для підприємств меблевої промисловості згідно з додатком N 9;

в) Міністерство машинобудування забезпечити починаючи з 1978 року виготовлення і поставку підприємствам по виробництву музичних інструментів 350 тонн високоякісного художнього целулоїду на рік для оздоблення музичних інструментів.

Міністерство легкої промисловості СРСР забезпечити починаючи з 1977 року виготовлення і поставку підприємствам по виробництву музичних інструментів повсті і сукна за технічними умовами, погодженими з Міністерством місцевої промисловості РРФСР.

Поклали на Науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут музичної промисловості Міністерства місцевої промисловості РРФСР функції головного інституту по проведенню науково-дослідних і конструкторсько-технологічних робіт в галузі виробництва музичних інструментів і підсилювачів до них;

г) Державний комітет Ради Міністрів СРСР по науці і техніці:

передбачати в планах науково-дослідних робіт і використання досягнень науки і техніки в народному господарстві СРСР завдання відповідним міністерствам і відомствам СРСР по вирішенню проблем по створенню нових видів технічно складних товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку, а також комплектуючих виробів і спеціальних матеріалів, необхідних для їх виготовлення, з метою поліпшення асортименту і підвищення якості найважливіших видів товарів;

разом з Державним комітетом стандартів Ради Міністрів СРСР і Міністерством торгівлі СРСР розробити і затвердити в 3-місячний строк порядок проведення експертизи споживчих властивостей нових видів товарів народного споживання;

покласти на Всесоюзний науково-дослідний інститут технічної естетики проведення оцінки естетичного рівня нових видів товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку за переліком, що визначається Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по науці і техніці та Державним комітетом стандартів Ради Міністрів СРСР.

Абзац п'ятий підпункту "г" підпункту 1 пункту 11 втратив чинність

(згідно з розпорядженням Ради Міністрів
 Української РСР від 02.06.86 р. N 295-р)

д) Міністерство легкої промисловості СРСР здійснити в 1977 - 1978 роках разом з Міністерством торгівлі СРСР, Центроспілкою та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами необхідні заходи по розширенню випуску одягу і взуття по новій шкалі типорозмірозростів з урахуванням змін, що сталися за останні роки у віковому складі населення та в його розмірних характеристиках, поліпшити моделювання і конструювання виробів для осіб похилого віку, а також організацію торгівлі цими товарами.

Прийняли пропозицію Міністерства автомобільної промисловості про будівництво в 1977 - 1979 роках в м. Харкові інженерно-лабораторного корпусу та експериментально-виробничої бази центрального конструкторсько-технологічного бюро по велобудуванню загальною площею до 15 тис. кв. метрів для проведення робіт по створенню нових конструкцій велосипедів і випробуванню дослідних зразків /партій/;

є) міністерства і відомства затверджувати підвідомчим виробничим об'єднанням і підприємствам плани по обсягу виробництва товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку у вартісному виразі, включаючи виробництво комплектуючих виробів, вузлів і деталей, які поставляються по кооперації іншим виробничим об'єднанням і підприємствам, з виділенням завдань:

по обсягу виробництва товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку /відповідно до завдань народногосподарського плану, без комплектуючих виробів, вузлів і деталей/;

по обсягу виробництва комплектуючих виробів, вузлів і деталей, які поставляються іншим виробничим об'єднанням і підприємствам по кооперації для виробництва товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку.

2) Заборонили міністерствам, відомствам, виробничим об'єднанням і підприємствам знімати з виробництва комплектуючі вироби, деталі і матеріали, які випускаються по кооперації, що склалася для виробництва товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку, без згоди їх замовників.

3) Поклали на Міністерство промисловості засобів зв'язку відповідальність за задоволення потреби підприємств побутового обслуговування населення у контрольно-вимірювальних приладах і спеціальному інструменті для ремонту радіоприймачів, радіол, телевізорів, магнітофонів, абонентських гучномовців, електропрогравачів та електрофонів.

(підпункт 3 пункту 11 у редакції постанови Центрального Комітету
 Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 08.12.81 р. N 594)

4) Підпункт 4 пункту 11 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 12.01.88 р. N 3)

5) Дозволили:

а) виробничим об'єднанням і підприємствам, що випускають товари культурно-побутового призначення і господарського вжитку, здійснювати понад загальні обсяги державних капітальних вкладень розширення і реконструкцію виробничих об'єктів, зв'язаних з випуском цих товарів, за рахунок кредитів банку, які надаються на строк до 6 років з дня видачі першої позики. Встановили, що погашення вказаних кредитів провадиться за рахунок коштів фонду розвитку виробництва, а при недостатності коштів цього фонду - за рахунок прибутку і 50 процентів суми податку з обороту, одержаного від збільшення реалізації товарів народного споживання;

б) Держбанку СРСР і Зовнішторгбанку СРСР за погодженням з Держпланом СРСР і Міністерством зовнішньої торгівлі надавати міністерствам і відомствам кредити в іноземній валюті на закупку устаткування, комплектуючих виробів, запасних частин, дефіцитної сировини і матеріалів для виробничих об'єднань і підприємств, що випускать товари культурно-побутового призначення і господарського вжитку, в порядку і на умовах, передбачених підпунктом "г" пункту 2 постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 22 квітня 1974 р. N 291 /підпункт 2 "г" пункту 4 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 28 травня 1974 р. N 286/.

в) міністерствам і відомствам СРСР здійснювати в 1976 - 1980 роках розширення і реконструкцію передбачених постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 23 грудня 1976 р. N 1056 підприємств, розташованих в містах, перелічених у постанові Ради Міністрів СРСР від 15 червня 1956 р. N 816-455 /постанова Ради Міністрів УРСР від 9 серпня 1956 р. N 925-0032/, без збільшення чисельності працівників цих підприємств.

г) підпункт "г" підпункту 5 пункту 11 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 25.02.91 р. N 43)

6) Встановили, що:

а) товари народного споживання та інші види продукції, які виробляються підприємствами споживчої кооперації з вторинної сировини, що заготовляється, а також з тих, що не розподіляються в централізованому порядку, промислових відходів, неліквідів і місцевої сировини, не зараховуються в плани товарного забезпечення роздрібного товарообороту і матеріально-технічного постачання і використовуються організаціями споживчої кооперації для продажу населенню та на інші потреби;

б) в разі повернення виробничим об'єднанням і підприємствам товарів народного споживання внаслідок їх низької якості фонди матеріального заохочення виробничих об'єднань і підприємств зменшуються. Працівники, винні у випуску таких товарів, можуть бути повністю або частково позбавлені премій і винагород, що виплачуються з фонду матеріального заохочення.

Міжвідомчій комісії при Держплані СРСР з питань застосування нових методів планування і економічного стимулювання доручено розробити і затвердити в 3-місячний строк вказівки про порядок зменшення фонду матеріального заохочення, а також повного або часткового позбавлення премій і винагород, що виплачуються з цього фонду, у разі повернення виробничим об'єднанням і підприємствам товарів народного споживання внаслідок їх низької якості;

в) по виробничих об'єднаннях і підприємствах, що випускають нові непродовольчі товари народного споживання підвищеної якості, на які у відповідності з діючим порядком затверджуються тимчасові оптові і роздрібні ціни, плани прибутку і реалізації продукції визначаються на основі постійних цін, а оцінка виконання вказаних планів провадиться за тимчасовими цінами і з урахуванням знижок з оптових цін на товари, що користуються обмеженим попитом у населення.

12. Комітету народного контролю УРСР забезпечити систематичний контроль за виконанням міністерствами і відомствами УРСР заходів, передбачених цією постановою.

13. Зобов'язати обкоми, міськкоми і райкоми партії:

посилити увагу до питань розвитку виробництва, поліпшення якості, розширення і обновлення асортименту товарів народного споживання, повніше використовувати наявні можливості для реалізації заходів, передбачених цією постановою;

всемірно підвищувати роль первинних партійних організацій підприємств, що випускають товари народного споживання, сировину, матеріали і комплектуючі вироби для них, спрямовуючи зусилля на мобілізацію всіх працівників на успішне розв'язання поставлених перед ними завдань, дострокове виконання і перевиконання планових завдань;

активно підтримувати творчу ініціативу передових колективів підприємств, будов і конструкторських організацій у вишукуванні резервів для збільшення виробництва товарів народного споживання, в освоєнні випуску нових, більш досконалих виробів, прискоренні введення в експлуатацію споруджуваних і реконструйовуваних об'єктів по виробництву цих товарів.

14. Редакціям республіканських, обласних і міських газет, Державному комітету Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню і Державному комітету Ради Міністрів УРСР по кінематографії регулярно висвітлювати питання, зв'язані з збільшенням виробництва товарів народного споживання, широко популяризувати досвід передових колективів по вишукуванню резервів для збільшення випуску цих товарів, по поліпшенню їх якості і розширенню асортименту.

15. Обкомам Компартії України, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам встановити систематичний контроль за виконанням завдань по збільшенню виробництва товарів масового попиту і заходів по підвищенню їх якості, доповісти до 1 червня 1977 р. ЦК Компартії України і Раді Міністрів УРСР і в копії Держплану УРСР про хід виконання цієї постанови і надалі доповідати про це щороку до 1 лютого в 1978, 1979, 1980 і 1981 роках.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 23

 

ЗАВДАННЯ
по виробництву міністерствами і відомствами УРСР товарів, попит на які в даний час задовольняється не повністю, на 1976 - 1980 роки

 

Одиниця виміру

1976 рік
/план/

1977 рік

1978 рік

1979 рік

1980 рік

Меблі - всього

млн. карбованців

97,6

102

106

110

114,8

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

- " -

36,76

37,7

39,3

40,6

42,1

Мінпобут УРСР

- " -

23,4

25,1

27,2

29,6

32,5

МВС УРСР

- " -

29,44

30,9

31,1

31,3

31,5

Держпрофосвіта УРСР

- " -

0,2

0,2

0,2

0,2

0,2

УТОГ

- " -

7,8

8,1

8,2

8,3

8,5

Посуд стальний емальований

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

тис. тонн

10

8

8,3

8,6

10

Синтетичні миючі засоби /товарні композиції/

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

- " -

8,4

9

9,3

9,5

10

Паперово-білові товари - всього

млн. карбованців

22,5

22,7

23,4

24,1

25,7

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Держкомвидав УРСР

млн. карбованців

19,1

19,3

20

20,7

22,3

Мінмісцевпром УРСР

- " -

3

3

3

3

3

УТОС

- " -

0,4

0,4

0,4

0,4

0,4

Із загального обсягу виробництва паперово-білових товарів:

 

 

 

 

 

 

Зошити загальні - всього

млн. штук

22,8

23,3

24

25

26

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Держкомвидав УРСР

- " -

17,3

17,8

18,5

19,5

20,5

Мінмісцевпром УРСР

- " -

5,5

5,5

5,5

5,5

5,5

Зошити для малювання - всього

- " -

11,8

12,3

12,8

13,5

14

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Держомвидав УРСР

- " -

3,8

4

4,5

5,2

5,7

Мінмісцевпром УРСР

- " -

8

8,3

8,3

8,3

8,3

Альбоми і папки для малювання і креслення - всього

- " -

4,5

4,7

5,1

5,5

6

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Держкомвидав УРСР

- " -

4,3

4,5

4,9

5,3

5,8

Мінмісцевпром УРСР

- " -

0,2

0,2

0,2

0,2

0,2

Шпалери - всього

млн. карбованців

0,86

0,9

0,9

0,9

0,9

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Мінжитлокомунгосп УРСР

- " -

0,68

0,68

0,68

0,68

0,68

Мінмісцевпром УРСР

- " -

0,18

0,22

0,22

0,22

0,22

Щипкові музичні інструменти

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

тис. штук

260

272

280

300

350

Струни для щипкових музичних інструментів /без кількості струн, що передбачені для комплектування/

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

млн. штук

2,7

2,7

3

3,8

4,2

Сорочки верхні з бавовняних і сумішевих тканин - всього

млн. штук

3,7

3,7

3,8

3,9

4,2

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

- " -

2,56

2,54

2,65

2,75

3,05

Мінпобут УРСР

- " -

0,1

0,11

0,1

0,1

0,1

УТОГ

- " -

1,04

1,05

1,05

1,05

1,05

Рукавички з натуральної і штучної шкіри - всього

млн. пар

0,34

0,34

0,34

0,34

0,34

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

- " -

0,28

0,28

0,28

0,28

0,28

Мінпобут УРСР

- " -

0,06

0,06

0,06

0,06

0,06

Парасольки

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

тис. штук

644

680

710

740

780

Із загальної кількості парасольок - парасольки складані

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

- " -

59

60

60

60

60

Килими і килимові вироби - всього

тис. кв. метрів

1070

1556

2205

2720

3905

       в тому числі:

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

- " -

900

900

900

900

900

Київський міськвиконком

- " -

170

656

1305

1820

3005

Застібка "молнія"

 

 

 

 

 

 

Мінмісцевпром УРСР

млн. метрів

2,5

2,2

2

2

2

Мінеральні води

 

 

 

 

 

 

Укоопспілка

млн. пляшок

40

40

40

40

40

 

ВІДОМІСТЬ
пиловочника твердолистяних порід від рубок догляду за лісом, що виділяється щорічно в 1977 - 1980 роках для забезпечення виробництва найпростіших товарів культурно-побутового призначення і господарського вжитку з деревини

/тис. куб. метрів/

Кому виділяється

Кількість

Виділяється з ресурсів

Поставщик

Мінлісгоспу УРСР

35

Мінлісгоспу УРСР

Укрголовліспапір

Мінмісцевпрому УРСР

6

- " -

- " -

МВС УРСР

1

- " -

- " -

Мінліспрому УРСР

8

Мінліспрому УРСР

- " -

 

ЗАВДАННЯ
по створенню і освоєнню серійного виробництва нових видів товарів культурно-побутового призначення та господарського вжитку по Мінмісцевпрому УРСР на 1976 - 1980 роки

 

Строки виконання робіт

Розробка технічного завдання

Розробка технічної документації

Виготовлення дослідно-промислового зразка

Освоєння серійного виробництва

Баян готово-виборний 64/120/57-П

1977

1977

1977

1978

Кларнет системи "Бема"

1977

1978

1978

1979

Велосипед дитячий "Мотоцикл"

розроблено

розроблена

1976

1977

Велосипед дитячий складаний

1976

1977

1978

1979

Коляска дитяча комбінована

1976

1977

1978

1979

Прибори столові нових моделей з сплаву МНЦ

1976

1976

1977

1977

Прибори столові нових моделей з срібла

1977

1977

1978

1978

Прибори столові нових форм з нержавіючої сталі в подарунковому виготовленні

1976

1976

1977

1977

Гучномовець ГА-Ш трипрограмний

розроблено

1976

1976

1977

 

ЗАВДАННЯ
по будівництву нових і реконструкції діючих підприємств і цехів Мінмісцевпрому УРСР по виробництву музичних інструментів на 1976 - 1980 роки

 

Проектна потужність
/на рік/

Строк закінчення будівництва, реконструкції

Міністерство, яке здійснює будівництво, реконструкцію

Розширення фабрики музичних інструментів імені П. П. Постишева, м. Чернігів

збільшення випуску продукції на 3,79 млн. карбованців

1980 рік

Мінпромбуд УРСР

Будівництво цеху щипкових музичних інструментів фабрики музичних інструментів, м. Житомир

100 тис. штук щипкових музичних інструментів

1980 рікх/

 

Будівництво фабрики музичних інструментів /перебазування/, м. Одеса

на 2,6 млн. карбованців продукції

1979 рік

Мінпромбуд УРСР

Будівництво фабрики музичних інструментів /перебазування/, м. Полтава

на 4,1 млн. карбованців продукції

1980 рік

Мінпромбуд УРСР

Будівництво дослідно-експериментальної фабрики народних музичних інструментів /перебазування/, м. Львів

на 1,5 млн. карбованців продукції

1979 рік

- " -

Розширення чавуноливарного заводу, м. Звенигородка Черкаської області

збільшення випуску чавунних рам для піаніно з 12 тис. штук до 40 тис. штук

1979 рік

- " -

____________
х/ Будівництво здійснюється господарським способом.

 

ЗАВДАННЯ
по введенню в дію в 1978 - 1980 роках потужностей по виробництву продукції легкої промисловості за рахунок будівництва нових, розширення і реконструкції діючих підприємств

Найменування і місцезнаходження підприємства

Потужність
/на рік/

Строк введення в дію потужності

Міністерство, яке здійснює роботи

I. Будівництво

 

 

 

Бавовнопрядильна фабрика, м. Долина Івано-Франківської області

127,7 тис. прядильних веретен

40 - 1978 рік
87,7 - 1979 рік

Мінпромбуд УРСР

Комбінат тафтінгових килимів, м. Богуслав Київської області

6 млн. кв. метрів тафтінгових килимів

1980 рік

- " -

II. Реконструкція і розширення

 

 

 

Київська хусткова фабрика

2,8 млн. кв. метрів чистошерстяних хусток

1978 рік

- " -

Київська фетрова фабрика Київського виробничого об'єднання "Фетр"

2,2 млн. фетрових чоловічих капелюхів

1979 рік

- " -

Одеська фабрика пластмасової фурнітури імені Урицького

1 млн. складаних парасольок

1979 рік

Мінпромбуд УРСР

Панчішна фабрика, м. Рубіжне Ворошиловградської області

збільшення потужності по виробництву панчішно-шкарпеткових виробів на 16,4 млн. пар

1980 рік

Мінважбуд УРСР

 

ЗАВДАННЯ
по розширенню і реконструкції діючих підприємств і цехів по виробництву мотоциклів, мопедів, велосипедів на 1976 - 1985 роки

Найменування об'єкта

Проектна потужність
/на рік/

Строк закінчення розширення і реконструкції

Міністерство, яке здійснює розширення і реконструкцію

Київський мотоциклетний завод

120 тис. важких мотоциклів з боковими причепами

1979 рік

Мінпромбуд УРСР

Львівський мотозавод

100 тис. мікромотоциклів, 250 тис. мопедів і 500 тис. дитячих велосипедів

1985 рік

- " -

          в тому числі

 

 

 

          I черга

250 тис. мопедів і 500 тис. дитячих велосипедів

1980 рік

- " -

Харківський велосипедний завод імені Г. І. Петровського

1000 тис. велосипедів

1983 рік

- " -

          в тому числі

 

 

 

          I черга

900 тис. велосипедів

1980 рік

- " -

 

ЗАВДАННЯ
по введенню в дію виробничих потужностей по випуску синтетичних миючих засобів /товарних композицій/ і сировини для їх виготовлення по Мінхімпрому на 1976 - 1980 роки

/тис. тонн на рік/

 

1976 - 1980 роки - всього

В тому числі

Міністерство, яке здійснює роботи

1976 рік
/план/

1977 рік

1978 рік

1979 рік

1980 рік

Синтетичні миючі засоби /товарні композиції/ - всього

120

60

-

-

-

60

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

Вінницький хімічний завод імені Свердлова

60

-

-

-

-

60

Мінпромбуд УРСР

Первомайский хімічний завод, Харківська область

60

60

-

-

-

-

- " -

Типоліфосфат натрію

 

 

 

 

 

 

 

слов'янське виробниче об'єднання "Хімпром", Донецька обдасть

120

120

-

-

-

-

Мінважбуд УРСР

Примітка.

Строки введення в дію потужностей і розміщення окремих виробництв можуть бути змінені в разі необхідності Мінхімпромом за погодженням з Держпланом СРСР, без зміни загальних завдань по введенню в дію потужностей

 

 

ЗАВДАННЯ
міністерствам СРСР і Раді Міністрів РРФСР по розробці програм комплексної стандартизації, направленої на підвищення якості найважливіших видів товарів народного споживання, на 1976 - 1977 роки

Найменування товарів

Відповідальні за розробку програм

Мотоцикли, моторолери, велосипеди, мопеди

Мінавтопром

Радіоприймальна, звуковідтворююча, звукозаписуюча і телевізійна апаратура /радіоприймачі, радіоли, телевізори, магнітофони, електропрогравачі, електрофони/

Мінпромзв'язку
Мінрадіопром

Кінофотоапаратура /кінокамери, фотокамери, проектори, об'єктиви, фотозбільшувачі, допоміжна апаратура/

Міноборонпром

Холодильна побутова апаратура /холодильники, морозильники/

Мінлегхарчомаш

Електропобутові машини і прилади /пральні машини, електропилососи, електропідлогонатирачі, електробритви, електрокофемолки, електросоковижималки/

Мінлегхарчомаш
Мінелектротехпром

Електронагрівальні прилади /електроутюги, електроплити, електрочайники, електросковороди, електрокофеварки, водонагрівачі/

Мінелектротехпром

Прилади часу /годинники, секундоміри/

Мінприлад

Світлотехнічні вироби /освітлювальні прилади/

Мінелектротехпром

Посуд фарфоро-фаянсовий і майоліковий

Мінлегпром СРСР

Посуд сортовий із скла і кришталю

Мінбудматеріалів СРСР

Посуд стальний емальований

Мінчормет СРСР

Посуд чавунний емальований

Рада Міністрів РРФСР

Прибори столові з нержавіючої сталі /ножі, виделки, ложки/

Мінчормет СРСР

Музичні інструменти
/клавішні/

Рада Міністрів РРФСР

Меблі

Мінліспром СРСР

Ручки автоматичні, олівці механічні

Мінприлад

Кінофотоплівки /чорно-білі, кольорові/

Мінхімпром
Мінприлад
Міноборонпром
Мінм'ясомолпром СРСР
Мінхіммаш

Відеомагнітофони

Мінелектронпром
Міноборонпром
Мінрадіопром

Мікрокалькулятори

Мінелектронпром

Миючі синтетичні порошкоподібні засоби

Мінхімпром
Міннафтохімпром СРСР

Взуття

Мінлегпром СРСР

Тканини

- " -

Швейні вироби

- " -

Трикотажні вироби

- " -

 

ЗАВДАННЯ
Мінверстатопрому по виготовленню і поставці Мінліспрому СРСР устаткування для підприємств меблевої промисловості на 1976 - 1980 роки

/комплектів/

Назва устаткування

1976 - 1980 роки - всього

В тому числі

1976 рік
/план/

1977 рік

1978 рік

1979 рік

1980 рік

Устаткування для фанерування пластей і кромок щитів з послідуючим шліфуванням, обрізкою і обробкою продуктивністю на 8 млн. карбованців меблів на рік

135

14

30

35

35

21х/

Лінії фанерування пластей моделі МФД-1

130

-

30

40

50

10х/

Устаткування для опорядження меблевих щитів продуктивністю на 6 млн. карбованців меблів на рік

126

15

20

30

35

26х/

Устаткування для друкування текстури на поверхні меблевих щитів

26

3

4

6

6

7

Автоматичні лінії для виготовлення гнутоклеєних стільців продуктивністю 0,3 млн. штук на рік

20

-

-

5

7

8

Устаткування для виробництва пружинних блоків моделей И0109, И0114, А0113, А0111 і А0110

40

-

-

20

20

-

Друкарські машини для багатоколірного друку текстури на поверхні меблевих щитів, що входять до комплектів устаткування для друкування текстури на меблевих щитах

26хх/

3

4

6

6

7

Устаткування для виготовлення столярних стільців продуктивністю 400 тис. штук на рік

6

-

-

1ххх/

2

3

____________
х/ Поставляється в першому півріччі.

хх/ Виготовляється Мінлегхарчомашем.

ххх/ Дослідний зразок.

____________

Опрос