Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по увеличению производства и заготовок продуктов животноводства и более полном обеспечении ими населения в 1977 году

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 09.12.1976 № 546
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 9 грудня 1976 р. N 546

Київ

Про додаткові заходи по збільшенню виробництва та заготівель продуктів тваринництва і більш повному забезпеченню ними населення в 1977 році

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і
 Ради Міністрів Української РСР
 від 14 червня 1989 року N 158)

На виконання рішень жовтневого /1976 р./ Пленуму ЦК КПРС і з метою більш повного забезпечення потреб населення в продуктах харчування Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Вважати винятково важливим, невідкладним завданням партійних, радянських, сільськогосподарських і заготівельних органів, колективів колгоспів, радгоспів, міжгосподарських підприємств і об'єднань - забезпечити в 1977 році значне збільшення виробництва продуктів тваринництва з тим, щоб продати державі не менше: худоби і птиці 3700 тис. тонн, молока - 13600 тис. тонн і яєць - 6890 млн. штук по областях згідно з додатками NN 1, 2*.

Обкомам і райкомам Компартії України, облвиконкомам і райвиконкомам, партійним, профспілковим і комсомольським організаціям разом з господарськими органами провести роботу по розробці і прийняттю колективами колгоспів, радгоспів, міжгосподарських підприємств і об'єднань, працівниками тваринницьких бригад і ферм соціалістичних зобов'язань та зустрічних планів по збільшенню виробництва і продажу державі продуктів тваринництва, створенню міцної кормової бази, підвищенню продуктивності праці, якості продукції і ефективності галузі в цілому.

2. Зобов'язати Держплан УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, обкоми партії і облвиконкоми забезпечити в 1977 році:

- вихідне поголів'я худоби в колгоспах і державних господарствах згідно з додатком N 3*;

- одержання середньодобових привісів великої рогатої худоби і свиней на відгодівлі та продаж поголів'я державі середньою живою вагою згідно з додатками NN 4, 5*;

- збільшення питомої ваги великої рогатої худоби та овець вищої вгодованості в загальних обсягах продажу їх державі колгоспами і державними господарствами згідно з додатком N 6*;

- вирощування в міжгосподарських об'єднаннях і підприємствах та спеціалізованих господарствах м'ясної та помісної великої рогатої худоби і гібридних свиней, осіменіння корів і телиць сім'ям бугаїв м'ясних порід у кількості згідно з додатком N 7*;

- одержання приплоду молодняка, парування свиноматок і ремонтних свинок згідно з додатком N 8*;

- збільшення вирощування м'ясної птиці, використовуючи для цього табори, вільні тваринницькі приміщення, виведення та реалізацію молодняка птиці згідно з додатками NN 9 - 11*;

- закупку молодняка великої рогатої худоби у населення та продаж поросят населенню колгоспами і державними господарствами згідно з додатком N 12*;

- підвищення продуктивності корів у колгоспах і державних господарствах згідно з додатком N 13*;

- поповнення поголів'я корів первістками, що відповідають, як правило, вимогам не нижче I класу;

- осіменіння телиць у кількості згідно з додатком N 14*;

- поліпшення санітарної якості і підвищення жирності молока, продаж його державі не менше 70 - 80 процентів першим сортом.

3. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Укоопспілці, обкомам партії, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськкомам партії та міськвиконкомам вжити додаткових заходів до збільшення товарних ресурсів м'яса та інших продуктів тваринництва.

Для цього необхідно забезпечити:

- одержання торговельними та іншими організаціями 48 тис. тонн привісу від відгодівлі свиней з використанням харчових відходів, вирощування 970 тис. голів птиці та одержання 12,1 тис. центнерів м'яса птиці згідно з додатком N 15*;

- збирання харчових відходів у кількості 950 тис. тонн згідно з додатком N 16*;

- рівномірну поставку свиней підприємствами Міністерства м'ясної і молочної промисловості УРСР відгодівельним господарствам торговельних та інших організацій на умовах, передбачених постановою Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1973 р. N 599, згідно з додатком N 17*;

- збільшення закупки організаціями споживчої кооперації у населення м'яса не менше як до 240 тис. тонн у забійній вазі, птиці - 5,6 млн. голів і жирів - 12,5 тис. тонн та продаж організаціями споживчої кооперації м'яса через комісійну торговельну мережу в містах і промислових центрах республіки в кількості не менше 100 тис. тонн у відповідності з додатками NN 18 - 20*;

- закупку м'яса кролів та продаж їх молодняка населенню для відгодівлі згідно з додатком N 21*.

Встановити починаючи з 1 січня 1977 р. норми зустрічного продажу концентрованих кормів населенню з розрахунку за кожний кілограм живої ваги кролів, проданих державі, по 1,5 кілограма концентрованих кормів і на кожний карбованець вартості кролячих шкурок - по 1 кілограму.

У зв'язку з цим визнати такими, що втратили силу, абзац другий пункту 3 постанови Ради Міністрів УРСР від 31 січня 1966 р. N 128 і абзац другий підпункту "д" пункту 1 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 5 лютого 1969 р. N 101.

4. Партійним комітетам, виконкомам місцевих Рад депутатів трудящих, керівникам колгоспів і радгоспів, заготівельних організацій Укоопспілки та Міністерства м'ясної і молочної промисловості УРСР проявляти постійну турботу про збільшення виробництва і заготівель тваринницьких продуктів в особистих підсобних господарствах населення, подавати колгоспникам і працівникам радгоспів допомогу в забезпеченні худоби грубими і соковитими кормами, ширше практикувати попереднє укладання договорів на відгодівлю худоби та птиці для закупок, вивезення відгодованих тварин транспортом заготівельних організацій.

5. Зважаючи на те, що в багатьох колгоспах і радгоспах на внутрігосподарські потреби витрачається значна кількість худоби низьких вагових кондицій, зобов'язати міністрів тт. Хорунжого, Шматольяна, Санова, Сеннікова, Попльовкіна, начальника Головплодвинпрому УРСР т. Мельнікова, місцеві партійні і радянські органи та органи народного контролю розглянути ці факти і вжити рішучих заходів до недопущення безгосподарності і розбазарювання м'ясних ресурсів.

6. Зобов'язати Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР:

- організувати у підпорядкованих господарствах відгодівлю худоби, що надходить заготівельним організаціям, та забезпечити одержання привісу живої ваги згідно з додатком N 22*;

- за рахунок використання харчових і білкових добавок, випуску нефондових ковбасних виробів, реалізації м'яса в охолодженому вигляді та інших заходів забезпечити в 1977 році збільшення ресурсів м'яса та м'ясопродуктів на 48,8 тис. тонн.

7. Збільшити Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР план на 1977 рік по виробництву масла тваринного до 348 тис. тонн, зменшивши план виробництва продукції з незбираного молока до 4201 тис. тонн у перерахунку на молоко.

8. Головному управлінню рибного господарства внутрішніх водойм УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Всесоюзному рибопромисловому об'єднанню "Азчорриба", обкомам партії і облвиконкомам здійснити заходи по дальшій інтенсифікації рибництва, впорядкуванню і розширенню ставкового фонду та підвищенню рибопродуктивності ставів.

Затвердити завдання по вирощуванню і вилову риби згідно з додатком N 23*.

Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, міністерствам і відомствам, які мають торговельну мережу, облвиконкомам збільшити використання риби в громадському харчуванні шляхом проведення рибних днів, розширення виготовлення рибних страв, півфабрикатів і кулінарних виробів, краще проводити рекламу рибопродуктів.

Розширити торгівлю рибними, м'ясними, мучними, овочевими та іншими півфабрикатами і кулінарними виробами, особливо на підприємствах і будовах.

9. Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Укоопспілці, міністерствам і відомствам, які мають торговельну сітку, обкомам партії, облвиконкомам посилити організаторську і виховну роботу по забезпеченню бережливого ставлення до хліба, економного витрачання ресурсів хлібопродуктів. Не допускати втрат борошна та випікання неякісного хліба на хлібопекарних підприємствах, економно використовувати хліб в громадському харчуванні, рішуче присікати факти порушень правил торгівлі і норм відпуску хліба, крупи та макаронних виробів, скуповування їх для згодовування худобі і птиці.

10. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці, обкомам партії і облвиконкомам забезпечити в 1977 році заготівлі грубих кормів, в тому числі сіна і сінажу, соковитих і зелених кормів, трав'яного борошна і монокорму згідно з додатками NN 24 - 28*.

11. Міністерству лісового господарства УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, обкомам партії та облвиконкомам організувати заготівлю і поставку сіна в республіканський страховий фонд та заготівлю хвойного борошна і жолудів згідно з додатками NN 29 - 30*.

12. Прийняти пропозиції Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Міністерства меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніки і облвиконкомів про підвищення продуктивності природних кормових угідь, розширення площ кормових коренеплодів і кормової капусти, сої на зерно, повторних, ущільнених і проміжних посівів, відведення насінників багаторічних трав і підготовку кормів до згодовування в обсягах згідно з додатками NN 31 - 37*.

13. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і облвиконкомам забезпечити виробництво на міжгосподарських комбікормових заводах комбікормів і кормосумішей в кількості згідно з додатком N 38*.

14. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР забезпечити виробництво і поставку сільському господарству м'ясокісткового борошна, сухих кормових дріжджів, сухих тваринних кормів, сухого знежиреного молока, сухого замінника незбираного молока та інших добавок в обсягах згідно з додатками NN 39 - 41*.

____________
* Не наводяться.

15. Зобов'язати Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР та Міністерство радгоспів УРСР здійснити заходи по прискоренню будівництва Генічеського дослідно-експериментального підприємства по виробництву каротину з водоростей солоних водоймищ потужністю 1000 кілограмів на рік з тим, щоб ввести його в дію в першому півріччі 1978 року.

Головпостачу УРСР забезпечити комплектацію зазначеного підприємства необхідним обладнанням та кабельною продукцією.

16. Держплану УРСР разом з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством сільського будівництва УРСР, Укрсільгосптехнікою і Укрміжколгоспбудом визначити завдання будівельним, монтажним і пусконалагоджувальним організаціям по достроковому введенню в дію виробничих потужностей комбікормових заводів, кормоцехів, цехів по виробництву трав'яного борошна, силосних, сінажних та бурякосховищ.

Обкомам партії і облвиконкомам широко використовувати для спорудження цих об'єктів шефську допомогу промислових підприємств і будівельних організацій.

Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці першочергово забезпечувати зазначені будови технологічним, сантехнічним, електротехнічним і нестандартизованим обладнанням та кабельно-провідниковою продукцією.

17. ЦСУ УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР в установленому порядку вирішити питання про удосконалення звітності по одержанню привісів худоби та використанню кормів.

18. Обкомам партії, облвиконкомам, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР здійснити заходи по організованому проведенню зимівлі худоби. Широко впроваджувати передові прийоми утримання тварин, технічного обслуговування ферм, забезпечити в кожному господарстві підготовку кормів до згодовування та раціональне їх витрачання і на цій основі добитися значного підвищення продуктивності худоби і птиці.

19. Враховуючи велике господарське та політичне значення виконання важливих завдань по значному збільшенню виробництва і продажу державі продуктів тваринництва у 1977 і наступних роках п'ятирічки, доручити обкомам партії та облвиконкомам провести в січні обласні наради тваринників.

На нарадах зосередити увагу на питаннях організованого проведення зимівлі худоби, найбільш повного використання резервів підвищення продуктивності тварин і птиці, збільшення виробництва і поліпшення якості продукції, вдосконалення племінної справи, зміцнення кормової бази, підвищення ефективності галузі.

* * *

ЦК Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють впевненість в тому, що партійні, профспілкові і комсомольські організації, радянські, сільськогосподарські і заготівельні органи, колгоспники, працівники радгоспів, міжгосподарських підприємств і об'єднань на основі широко розгорнутого соціалістичного змагання на честь 60-х роковин Великого Жовтня зроблять все необхідне для виконання планів і завдань 1977 року, забезпечать значне збільшення виробництва та продажу державі продуктів тваринництва.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22, 27, 23

Опрос