Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по завершению сбора, вывоза и своевременной переработки сахарной свеклы урожая 1976 года

Совет Министров УССР
Постановление от 22.10.1976 № 496

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 жовтня 1976 р. N 496

Київ

Про невідкладні заходи по завершенню збирання, вивезення і своєчасної переробки цукрових буряків урожаю 1976 року

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що в ряді областей завдання, встановлені постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 10 серпня 1976 р. N 396, виконуються незадовільно.

Вкрай низькі темпи збирання буряків у господарствах Чернівецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Одеської та деяких інших областей. Внаслідок низькопродуктивного використання вантажних автомобілів, вантажно-розвантажувальних засобів у Вінницькій та Тернопільській областях велика кількість буряків залишається невивезеними.

Дальше зволікання із збиральними роботами на бурякових плантаціях в умовах різкого погіршення погоди може призвести до значних втрат вирощеного врожаю.

На виконання постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 21 жовтня 1976 р. N 856 "Про невідкладні заходи по завершенню збирання, вивезення і своєчасної переробки цукрових буряків урожаю 1976 року" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укрсільгосптехніку, облвиконкоми забезпечити максимальну мобілізацію на збирання цукрових буряків наявних матеріальних і трудових ресурсів колгоспів, радгоспів і інших державних сільськогосподарських і транспортних підприємств, а також залучення необхідної кількості працівників з промислових підприємств, установ і організацій, студентів вузів і учнів середніх учбових закладів. При недостачі транспорту залучати додатково для вивезення цукрових буряків вантажні автомобілі і бортові автопричепи /крім технологічного транспорту/ всіх підприємств, установ і організацій, незалежно від їх відомчого підпорядкування.

2. Радянським і сільськогосподарським органам, керівникам колгоспів, радгоспів і цукрових заводів звернути особливу увагу на створення необхідних умов для працюючих на бурякових полях і бурякоприймальних пунктах, організувавши для них гаряче харчування і пункти обігріву.

3. Головпостачу УРСР, Укрсільгосптехніці Головнафтопостачзбуту УРСР, облвиконкомам бурякосіючих областей вжити додаткових заходів до своєчасного забезпечення всієї техніки, зайнятої на збиранні і вивезенні цукрових буряків, необхідною кількістю пально-мастильних матеріалів і запасних частин, з тим щоб виключити простої техніки на збиральних роботах.

4. Міністерству харчової промисловості УРСР, облвиконкомам вжити заходів по недопущенню простоїв вагонів під вантаженням і розвантажуванням цукрових буряків і цукру, створивши для цієї кети оперативні групи по організації вантажно-розвантажувальних робіт.

Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР зобов'язала Міністерство харчової промисловості СРСР і Міністерство шляхів для прискорення переробки підморожених цукрових буряків організувати перевезення буряків, включаючи міжобласні і міжреспубліканські, як правило, замкненими маршрутами із напіввагонів /"вертушками"/, прикріпленими до пунктів їх вантаження і вивантаження, згідно з уточненими планами і графіками перевезень.

Міністерство шляхів зобов'язано забезпечити подачу вагонів для перевезення цукрових буряків і цукру по пред'явленні вантажів.

5. Доручити Міністерству харчової промисловості УРСР /т. Санову/ разом з облвиконкомами бурякосіючих областей розглянути стан справ з закладанням маточних цукрових буряків, вжити необхідних заходів до забезпечення колгоспів і радгоспів насінням цукрових буряків під урожай 1978 року.

Про наслідки проведеної роботи по цьому питанню доповісти Раді Міністрів УРСР 28 жовтня 1976 р.

6. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укрсільгосптехніку і облвиконкоми бурякосіючих областей доповісти Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови до 2 листопада 1976 р.

7. Взяти до відома, що Рада Міністрів Союзу РСР постановою від 21 жовтня 1976 р. N 856:

- продовжила до 1 грудня 1976 року строк участі на роботах по збиранню і вивезенню цукрових буряків вантажних автомобілів і автопричепів, залучених на збирання врожаю поточного року;

- прийняла пропозицію Державного комітету цін Ради Міністрів СРСР, Міністерства харчової промисловості СРСР, Міністерства сільського господарства СРСР, Міністерства заготівель СРСР, Міністерства фінансів СРСР і Державного комітету стандартів Ради Міністрів СРСР про оплату, як виняток, підморожених цукрових буряків урожаю 1976 року, що продаються державі колгоспами, радгоспами і іншими державними сільськогосподарськими підприємствами Української РСР, по встановлених закупочних цінах на кондиційні цукрові буряки.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22, 23

Опрос