Идет загрузка документа (41 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об увеличении производства и закупок табака и повышении его качества

Совет Министров УССР
Постановление от 23.09.1976 № 457
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 23 вересня 1976 р. N 457

Київ

Про збільшення виробництва і закупок тютюну та підвищення його якості

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, місцеві радянські і сільськогосподарські органи ряду областей ослабили увагу до вирощування тютюну, внаслідок чого плани закупок його в дев'ятій п'ятирічці не виконано.

Вкрай незадовільний стан з виробництвом тютюну в Хмельницькій і Кримській областях, де п'ятирічний план закупок виконано відповідно на 64 і 65 процентів. Повільно поліпшується якість тютюнової сировини, майже немає тютюнів першого і другого сортів. Особливо низька якість ароматичних тютюнів у радгоспах Головплодвинпрому УРСР. Наявність істотних недоліків у тютюнництві є наслідком того, що вирощування тютюну розпорошено по багатьох господарствах, площі недостатньо сконцентровані в спеціалізованих колгоспах і радгоспах, рівень механізації цієї культури низький, мало приділяється уваги створенню необхідної матеріально-технічної бази по сушінню, обробці і зберіганню тютюнової сировини.

З метою дальшого збільшення виробництва тютюну та підвищення його якості, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 28 травня 1976 р. N 390 "Про заходи по підвищенню якості тютюну" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Головплодвинпром УРСР, Вінницький, Закарпатський, Івано-Франківський, Кримський, Одеський, Тернопільський, Хмельницький і Чернівецький облвиконкоми:

розглянути стан виробництва тютюну по районах, колгоспах і радгоспах; розробити і здійснити в 1976 - 1980 роках заходи по підвищенню врожайності цієї культури та рівня механізації її виробництва, по значному поліпшенню якості тютюну, розширенню виробництва високоякісного тютюну ароматичного і скелетного типів, з тим щоб довести до 1980 року питому вагу тютюну вищих сортів у загальному обсязі тютюну, що продається державі, до розмірів згідно з додатком N 1;

забезпечити дальшу спеціалізацію господарств і концентрацію вирощування тютюну в найбільш сприятливих для його виробництва районах на базі міжгосподарської кооперації і агропромислової інтеграції. Довести до кінця десятої п'ятирічки площі посадки тютюну на одне господарство не менше 100 гектарів.

2. Прийняти пропозицію Держплану УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР та Головплодвинпрому УРСР, погоджену з облвиконкомами, про будівництво в 1977 - 1980 роках у колгоспах і міжгосподарських організаціях, радгоспах та інших державних господарствах тютюносушарок потужністю 100 - 200 тонн сухого тютюну на сезон по областях, міністерствах і відомствах згідно з додатком N 2.

Виготовлення технічної документації на будівництво тютюносушарок покласти на проектний інститут "Укрколгосппроект" Укрміжколгоспбуду, будівництво сушарок у колгоспах - на Укрміжколгоспбуд і в державних господарствах - на Міністерство сільського будівництва УРСР, а комплектацію - на Укрсільгосптехніку.

3. Укрсільгосптехніці організувати виготовлення нестандартизованого обладнання для тютюносушарок - касет для сушіння тютюну в щільній масі, візків для навішування гірлянд тютюну та контейнерів для перевезення тютюну з полів, у кількості і по роках згідно з додатком N 3.

Міністерству сільського господарства УРСР в двомісячний строк передати Укрсільгосптехніці технічну документацію на виготовлення нестандартизованого обладнання.

4. Держплану УРСР, Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити першочергове виділення матеріально-технічних ресурсів для будівництва, комплектації і виготовлення нестандартизованого обладнання тютюносушарок.

5. Держплану УРСР передбачати виділення на 1977 - 1980 роки Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР капіталовкладень по галузі "Сільське господарство" на будівництво тютюносушарок в обсягах згідно з додатком N 4.

6. Міністерству харчової промисловості УРСР та облвиконкомам забезпечити в 1976 - 1980 роках якісне і своєчасне приймання і переробку тютюну та поліпшення його зберігання, для чого здійснити будівництво на заготівельних пунктах і тютюнових фабриках складів для зберігання тютюнової сировини та введення в дію на підприємствах Міністерства виробничих потужностей по ферментації тютюну згідно з додатком N 5.

7. Міністерству сільського господарства УРСР забезпечити дальший розвиток наукових досліджень по тютюну, спрямованих на створення нових високопродуктивних сортів тютюну з пониженим вмістом нікотину, ароматичного і скелетного типів, з високими технологічними властивостями, придатних для механізованого збирання і стійких до хвороб та шкідників, а також на розробку прогресивної технології механізованого вирощування, збирання і післязбиральної обробки тютюну та ефективних заходів захисту тютюну від хвороб і сільськогосподарських шкідників.

8. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Тернопільському і Хмельницькому облвиконкомам провести в 1976 - 1977 роках виробничі досліди по доробці технології вирощування, збирання і сушіння тютюну типів Вірджинія і Берлей і при одержанні позитивних наслідків здійснити необхідні заходи по розширенню виробництва тютюну цих типів.

9. Міністерству сільського господарства УРСР і Міністерству харчової промисловості УРСР щороку починаючи з 1977 року розробляти плани розміщення районованих і перспективних сортів тютюну і після погодження в Раді Міністрів УРСР подавати їх на затвердження Міністерству сільського господарства СРСР.

10. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР до 1 грудня 1976 року розробити і подати на затвердження Ради Міністрів УРСР погоджену з Міністерством сільського господарства СРСР сітку насінницьких господарств, на які покладається виробництво насіння тютюну, з тим щоб повністю задовольнити потреби господарств у насінні районованих сортів тютюну і створити перехідний запас такого насіння в розмірі 2-річної потреби.

11. Міністерству харчової промисловості УРСР перейти в 1977 - 1978 роках на приймання тютюну, підготовленого для продажу державі в господарствах, які виробляють 200 і більше тонн тютюну, безпосередньо в цих господарствах, для чого передбачити виділення протягом 1977 - 1980 років цільовим призначенням для лабораторій тютюново-ферментаційних заводів 12 вантажних автомобілів, 9 автомобілів УАЗ-469 і 15 автомобілів ЕРАЗ-762.

12. Укрсільгосптехніці, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР передбачати в річних планах на 1977 - 1980 роки виділення для тютюносіючих господарств поліетиленової плівки в кількості згідно з додатком N 6.

13. Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР з участю Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР підготувати пропозиції по удосконаленню закупочних цін на тютюни кращих ботанічних та вищих товарних сортів і подати їх Раді Міністрів УРСР.

14. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР:

організовувати починаючи з 1977 року підготовку кадрів масових професій - технологів по сушінню і сортуванню тютюну та наладчиків по експлуатації машин і обладнання з річним контингентом 200 чоловік;

зміцнити кадрами тютюноводів відповідні підрозділи в центральних апаратах та місцевих органах.

15. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці та облвиконкомам тютюносіючих областей доповідати Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови в кінці кожного року протягом 1976 - 1980 років.

 

Заступник Голови
Ради Міністрів УРСР

Г. ВАЩЕНКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

 

ЗАВДАННЯ
по збільшенню до 1980 року питомої ваги тютюну вищих сортів в загальному обсязі тютюну, що продається державі

Області

Питома вага тютюну вищих сортів в загальному обсязі тютюну, що продається державі, - процентів /не менше/

По УРСР

45

в тому числі

 

Вінницька

45

Закарпатська

40

Івано-Франківська

45

Кримська

45

Одеська

40

Тернопільська

50

Хмельницька

45

Чернівецька

40

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ЗАВДАННЯ
по будівництву тютюносушарок у колгоспах і міжгосподарських організаціях, радгоспах та інших державних господарствах на 1977 - 1980 роки

/об'єктів/

в колгоспах і міжгосподарських організаціях:

Області

Всього на 1977 - 1980 рр.

в тому числі по роках

1977

1978

1979

1980

Вінницька

3

1

1

1

-

Закарпатська

10

2

3

3

2

Івано-Франківська

6

1

2

2

1

Кримська

5

1

2

1

1

Одеська

2

1

-

1

-

Тернопільська

15

3

5

4

3

Хмельницька

5

1

2

1

1

Чернівецька

1

1

-

-

-

Всього

47

11

15

13

8

в радгоспах та інших державних господарствах:

Області

Всього

в тому числі по роках

1977

1978

1979

1980

Закарпатська - всього

1

-

1

-

-

з них в господарствах

 

 

 

 

 

Мінсільгоспу УРСР

1

-

1

-

-

Кримська - всього

5

1

2

1

1

з них в господарствах:

 

 

 

 

 

Мінрадгоспів УРСР

1

-

1

-

-

Головплодвинпрому УРСР

4

1

1

1

1

Тернопільська - всього

1

1

-

-

-

з них в господарствах

 

 

 

 

 

Мінсільгоспу УРСР

1

1

-

-

-

Чернівецька - всього

2

-

1

1

-

з них в господарствах

 

 

 

 

 

Головплодвинпрому УРСР

2

-

1

1

-

Всього

9

2

4

2

1

з них в господарствах:

 

 

 

 

 

Мінсільгоспу УРСР

2

1

1

-

-

Мінрадгоспів УРСР

1

-

1

-

-

Головплодвинпрому УРСР

6

1

2

2

1

в тютюносіючих господарствах за рахунок капіталовкладень Мінхарчопрому УРСР:

Області

Всього

в тому числі по роках

1977

1978

1979

1980

Вінницька

1

-

1

-

-

Закарпатська

5

-

1

2

2

Івано-Франківська

6

-

2

2

2

Кримська

4

-

2

1

1

Одеська

2

-

-

1

1

Тернопільська

11

-

4

3

4

Хмельницька

2

-

1

1

-

Всього

31

-

11

10

10

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ЗАВДАННЯ
Укрсільгосптехніці на виготовлення нестандартизованого обладнання для колгоспів і державних сільськогосподарських підприємств

/тис. штук/

Найменування обладнання

Всього на 1977 - 1980 роки

в тому числі по роках

1977

1978

1979

1980

Касети для сушіння тютюну в щільній масі

100

15

35

30

20

Візки для навішування гірлянд тютюну

7

1

2

2

2

Контейнери для перевезення тютюну з полів

5

-

1

2

2

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ОБСЯГИ
капіталовкладень, що виділяються на будівництво тютюносушарок на 1977 - 1980 роки

/млн. крб./

 

Всього на 1977 - 1980 рр.

в тому числі по роках

1977

1978

1979

1980

Мінсільгоспу УРСР

 

 

 

 

 

загальний обсяг

0,55

0,2

0,35

-

-

в тому числі будівельно-монтажні роботи

0,4

0,2

0,2

-

-

Мінрадгоспів УРСР

 

 

 

 

 

загальний обсяг

0,25

-

0,25

-

-

в тому числі будівельно-монтажні роботи

0,2

-

0,2

-

-

Мінхарчопрому УРСР

 

 

 

 

 

загальний обсяг

8

0,6

2,1

2,7

2,6

в тому числі будівельно-монтажні роботи

5,6

0,6

1,4

1,8

1,8

Головплодвинпрому УРСР

 

 

 

 

 

загальний обсяг

1,2

0,2

0,3

0,3

0,4

в тому числі будівельно-монтажні роботи

0,8

0,2

0,2

0,2

0,2

Всього

 

 

 

 

 

загальний обсяг

10

1

3

3

3

в тому числі будівельно-монтажні роботи

7

1

2

2

2

 

Керуючим Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ЗАВДАННЯ
по будівництву складів для зберігання тютюнової сировини на заготівельних пунктах і тютюнових фабриках та введенню в дію виробничих потужностей по ферментації тютюну на підприємствах Мінхарчопрому УРСР в 1976 - 1980 роках

Області

Побудувати склади для зберігання тютюнової сировини /тис. тонн одноразового зберігання/

Ввести, в дію виробничі потужності по ферментації тютюну за рахунок розширення і реконструкції /тис. тонн ферментованого тютюну на рік/

на заготівельних пунктах

на тютюнових фабриках

Вінницька

0,2

-

-

Дніпропетровська

-

2

-

Закарпатська

-

-

3,6

Івано-Франківська

0,2

-

-

Київська

-

2,8

-

Кримська

0,5

-

-

Тернопільська

0,4

-

-

Чернігівська

-

0,7

-

Всього

1,3

5,5

3,6

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

КІЛЬКІСТЬ
поліетиленової плівки, що підлягає виділенню щороку в 1977 - 1980 роках для тютюносіючих господарств

/тонн/

Області

Всього

в тому числі для господарств

Мінсільгоспу УРСР

Мінрадгоспів УРСР

Мінхарчопрому УРСР

Головплодвинпрому УРСР

Вінницька

40

35

-

-

5

Закарпатська

100

100

-

-

-

Івано-Франківська

60

60

-

-

-

Кримська

100

55

10

10

25

Одеська

20

20

-

-

-

Тернопільська

200

195

5

-

-

Хмельницька

60

50

-

-

10

Чернівецька

20

10

-

-

10

Всього

600

525

15

10

50

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Опрос