Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке частичного или полного запрета использования водных объектов, имеющих особое государственное значение или особую научную или культурную ценность

Совет Министров УССР
Постановление от 29.07.1976 № 363
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 29 липня 1976 р. N 363

Київ

Про порядок часткової або повної заборони використання водних об'єктів, які мають особливе державне значення або особливу наукову чи культурну цінність

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 12 січня 1996 року N 56)

У відповідності з Водним кодексом Української РСР і постановою Ради Міністрів СРСР від 11 червня 1976 р. N 452 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити, що часткова або повна заборона використання водних об'єктів, які мають особливе державне значення або особливу наукову чи культурну цінність, провадиться з метою охорони цих об'єктів від забруднення, засмічення і вичерпання, збереження їх гідрологічного, гідробіологічного, гідрохімічного і гідрогеологічного режимів у випадках, коли зміна цих режимів може несприятливо вплинути на запаси і лікувальні властивості мінеральних вод, природні умови курортів, розвиток тваринного і рослинного світу, збереження пам'яток природи і культури і заповідників, а також для забезпечення охорони державного кордону і для інших державних потреб.

2. На водних об'єктах /або їх частинах/, використання яких повністю заборонено, не допускається діяльність по використанню вод та інших природних ресурсів.

На вказаних водних об'єктах у встановленому порядку дозволяється проведення науково-дослідних робіт і робіт по поліпшенню стану вод і забезпеченню їх охорони. З цією метою водні об'єкти /або їх частини/ можуть надаватись у відособлене користування підприємствам, організаціям і установам на строк або безстроково.

Допускається також використання вказаних водних об'єктів для забезпечення охорони державного кордону, для протипожежних потреб і для здійснення заходів по запобіганню та ліквідації стихійного лиха.

На водних об'єктах /або їх частинах/, використання яких заборонено частково, не допускаються /постійно або в певні періоди/ окремі види діяльності по використанню вод та інших природних ресурсів.

3. Встановити, що часткова або повна заборона використання водних об'єктів, які мають особливе державне значення або особливу наукову чи культурну цінність, регулювання користуванням якими відноситься до компетенції Української РСР, здійснюється Радою Міністрів УРСР.

Питання про часткову або повну заборону використання водних об'єктів порушуються Міністерством меліорації і водного господарства УРСР, Державним комітетом Ради Міністрів УРСР по охороні природи і Академією наук УРСР і попередньо погоджується з виконкомами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих, з органами, які здійснюють державний санітарний нагляд і охорону рибних запасів, з Міністерством геології УРСР, а також з іншими заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР.

4. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів Союзу РСР постановою від 11 червня 1976 р. N 452 "Про порядок часткової або повної заборони використання водних об'єктів, які мають особливе державне значення або особливу наукову чи культурну цінність" встановила:

а) що часткова або повна заборона використання водних об'єктів, які мають особливе державне значення або особливу наукову чи культурну цінність, регулювання користування якими віднесено до компетенції Союзу РСР, здійснюється Радою Міністрів СРСР, а у випадках, передбачених законодавством Союзу РСР - іншими компетентними органами;

б) часткова або повна заборона використання водних об'єктів, розташованих в межах двох або кількох союзних республік, регулювання користуванням якими не віднесено до компетенції Союзу РСР, здійснюється за погодженням між компетентними органами заінтересованих союзних республік.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

Опрос