Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упорядочении спортивного и любительского рыболовства

Совет Министров УССР
Постановление от 21.07.1976 № 350
редакция действует с 22.08.1991

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 21 липня 1976 р. N 350

Київ

Про впорядкування спортивного і любительського рибальства

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів Української РСР
 від 22 серпня 1991 року N 166

З метою впорядкування спортивного і любительського рибальства, залучення добровільних спортивних товариств до активної участі в роботах по охороні і відтворенню рибних запасів та відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 13 травня 1976 р. N 329 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Виконавчим комітетам обласних Рад депутатів трудящих затвердити за погодженням з рибогосподарськими організаціями в тримісячний строк перелік районів з великою щільністю населення і обмеженим числом водойм, зон великих міст і промислових центрів, де спортивний і любительський лов риби організується товариствами мисливців та рибалок і іншими добровільними спортивними товариствами, які мають риболовні секції.

2. Українському товариству мисливців та рибалок, окружним радам Всеармійського військово-мисливського товариства та іншим добровільним спортивним товариствам, які мають риболовні секції, в місячний строк розробити проект прейскуранта тарифів плати за спортивний і любительський лов риби в культурних рибних господарствах цих товариств, у водоймах і ділянках водойм, де спортивний і любительський лов риби організується цими товариствами, передбачивши в ньому категорії осіб, що звільняються від плати, і подати Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР.

Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР розглянути і затвердити до 1 жовтня 1976 р. прейскурант єдиних в республіці тарифів плати за спортивний і любительський лов риби та інші послуги, що надаються риболовними базами громадянам. Прейскурант ввести в дію з 1 січня 1977 року.

3. Рекомендувати Українському товариству мисливців та рибалок, окружним радам Всеармійського військово-мисливського товариства, Комітету по фізичній культурі і спорту при Раді Міністрів УРСР в місячний строк розглянути питання про встановлення однакових за розмірами членських внесків для членів риболовних секцій.

4. Українському товариству мисливців та рибалок, окружним радам Всеармійського військово-мисливського товариства та іншим добровільним спортивним товариствам, що мають риболовні секції, протягом 1976 - 1980 років розробити і здійснити заходи по організації та оснащенню культурних рибних господарств і риболовних баз, будівництву риборозплідників і нерестово-виросних господарств, охороні і відтворенню рибних запасів у водоймах і ділянках водойм, закріплених за товариствами для організації спортивного і любительського лову риби.

5. Держплану УРСР і Міністерству фінансів УРСР до 1 вересня 1976 р. розглянути за поданням Українського товариства мисливців та рибалок питання про додаткове виділення добровільним спортивним товариствам на 1977 рік штатної чисельності, фонду заробітної плати, граничних асигнувань на утримання апарату управління для організації культурних рибних господарств, спортивного і любительського рибальства та щорічного виділення лімітів на проектування та капіталовкладень на будівництво риборозплідників, нерестово-виросних господарств і риболовних баз.

6. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Всесоюзному рибопромисловому об'єднанню Азово-Чорноморського басейну, Головному управлінню рибного господарства внутрішніх водойм УРСР, Київському відділенню інституту "Гідрорибпроект", Українському науково-дослідному інституту рибного господарства та виконкомам місцевих Рад депутатів трудящих подавати допомогу добровільним спортивним товариствам в організації культурних рибних господарств, у проектуванні і будівництві за рахунок цих товариств риборозплідників, нерестово-виросних господарств і штучних нерестилищ, здійсненні рибоводно-меліоративних робіт і виділенні спортивним товариствам рибопосадкового матеріалу.

7. Пункт 7 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету Міністрів
 Української РСР від 22.08.91 р. N 166)

8. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню, Державному комітету Ради Міністрів УРСР по кінематографії проводити демонстрацію кіно- і телефільмів, кіножурналів та передавати по радіо і телебаченню бесіди з питань спортивного і любительського рибальства.

Державному комітету Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі збільшити видання науково-популярної літератури, плакатів і листівок з питань спортивного і любительського рибальства та охорони рибних запасів. За замовленням добровільних спортивних товариств виготовляти членські і риболовні квитки та картки з матеріалу замовника.

9. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 13 травня 1976 р. N 329:

1) Виклала пункт 6 Положення про охорону рибних запасів і про регулювання рибальства у водоймах СРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 15 вересня 1958 р. N 1045 - ЗП СРСР, 1958 р., N 16, ст. 127; 1965 р., N 24, ст. 205; 1970 р., N 1, ст. 3 /постанова Ради Міністрів УРСР від 10 жовтня 1958 р. N 1449 - ЗП УРСР, 1958 р., N 10, ст. 190; 1965 р., N 12, ст. 170; 1970 р., N 3, ст. 30/ в такій редакції:

"6. Спортивний і любительський лов риби для особистого споживання дозволяється всім громадянам безплатно в усіх водоймах, за винятком водойм і ділянок водойм, зайнятих заповідниками, риборозплідниками, ставковими та іншими культурними рибними господарствами, з додержанням встановлених правил рибальства і водокористування. Для вказаної мети органами рибоохорони можуть визначатися водойми або окремі ділянки.

Спортивний і любительський лов риби в культурних рибних господарствах товариств мисливців та рибалок і інших добровільних спортивних товариств здійснюється громадянами за дозволами, що видаються цими товариствами, безплатно або за плату.

В районах з великою щільністю населення і обмеженим числом водойм, у зонах великих міст і промислових центрів за переліком, що затверджується в порядку, який встановлюється Радами Міністрів союзних республік, органами рибоохорони можуть визначатися водойми або їх ділянки, в яких спортивний і любительський лов риби організується товариствами мисливців та рибалок і іншими добровільними спортивними товариствами, які мають риболовні секції. В зазначених водоймах або їх ділянках лов риби членами товариств здійснюється безплатно, а іншими громадянами - безплатно або за плату за дозволами, що видаються цими товариствами.

Розміри плати за спортивний і любительський лов риби в культурних рибних господарствах товариств мисливців та рибалок і інших добровільних спортивних товариств, у водоймах або ділянках водойм, де спортивний і любительський лов риби організується цими товариствами, а також категорії осіб, які звільняються від плати, встановлюються в порядку, що визначається Радами Міністрів союзних республік. Кошти, що надходять, використовуються на проведення заходів по охороні і відтворенню рибних запасів, а також на організацію і оснащення риболовних баз цих товариств".

2) Доручила Міністерству рибного господарства СРСР розробити і за погодженням з Радами Міністрів союзних республік, Міністерством сільського господарства СРСР, Міністерством меліорації і водного господарства СРСР і ВЦРПС затвердити Положення про спортивне і любительське рибальство, передбачивши в ньому, зокрема, обов'язки добровільних спортивних товариств по проведенню заходів, що забезпечують охорону і відтворення рибних запасів у водоймах або ділянках водойм, які використовуються для організації спортивного і любительського лову риби, а також впорядкування промислового добування риби у цих водоймах.

3) Прийняла пропозицію Міністерства рибного господарства СРСР про проведення в окремих водоймах по рекомендації наукових установ спортивного і любительського лову риби цінних видів /вилов яких громадянами заборонено правилами рибальства/ по ліцензіях, що видаються органами рибоохорони, а також про організацію в системі Міністерства культурних рибних господарств спортивного і любительського рибальства. Порядок видачі ліцензій на лов риби цінних видів і платних дозволів на спортивний і любительський лов риби в зазначених культурних рибних господарствах визначається Міністерством рибного господарства СРСР.

Розміри плати за ліцензії на лов риби цінних видів і за дозволи на лов риби у культурних рибних господарствах системи Міністерства рибного господарства СРСР встановлюються цим Міністерством за погодженням з Державним комітетом цін Ради Міністрів СРСР і Міністерством фінансів СРСР.

Кошти, одержувані за видачу ліцензій і дозволів на спортивний і любительський лов риби у культурних рибних господарствах системи Міністерства рибного господарства СРСР, використовуються на проведення заходів по охороні і відтворенню рибних запасів, а також на організацію і оснащення риболовних баз.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

Опрос