Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мероприятиях по обеспечению потребности народного хозяйства в хмеле

Совет Министров УССР
Постановление от 21.07.1976 № 348
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 21 липня 1976 р. N 348

Київ

Про заходи по забезпеченню потреби народного господарства у хмелі

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Ради Міністрів Української РСР
 від 30 серпня 1984 року N 356
,
 від 16 червня 1988 року N 160

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

З метою збільшення виробництва і заготівель хмелю в колгоспах і радгоспах республіки та на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 1 червня 1976 р. N 402 "Про заходи по забезпеченню потреби народного господарства у хмелі" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Прийняти пропозицію Держплану УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР і Міністерства радгоспів УРСР про закладку в 1976 - 1980 роках нових плантацій хмелю на площі 2300 гектарів і заміну старих малопродуктивних хмільників новими високоврожайними на площі 3200 гектарів по областях і роках згідно з додатком N 1, з тим щоб гарантувати закупки хмелю в 1976 - 1980 роках у кількостях, передбачених постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 28 січня 1976 р. N 48.

Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Вінницькому, Волинському, Житомирському, Київському, Львівському, Ровенському, Хмельницькому та Чернігівському облвиконкомам здійснити необхідні заходи по дальшому розширенню плантацій хмелю і поліпшенню його вирощування, з тим щоб забезпечити закупки хмелю у господарствах республіки в 1985 році в кількості не менше 19 тис. тонн по областях згідно з додатком N 2.

Збільшення виробництва хмелю повинно здійснюватися на основі укрупнення плантацій хмелю, підвищення його врожайності і дальшої спеціалізації хмелярських господарств. При цьому до створення в спеціалізованих господарствах плодоносних насаджень хмелю в установлених розмірах не скорочувати наявних хмільників у колгоспах і державних господарствах, що в перспективі не займатимуться хмелярством.

Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і облвиконкомам вказаних областей при доведенні до спеціалізованих хмелярських господарств планів закупок сільськогосподарської продукції враховувати специфіку виробництва хмелю, забезпечуючи диференційований підхід до встановлення цим господарствам завдань по закупках технічних та інших трудомістких сільськогосподарських культур.

Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР та облвиконкомам передбачити виділення в 1976 - 1980 роках для хмелярських господарств тракторів, вантажних автомобілів і сільськогосподарських машин у кількостях, що забезпечують виконання завдання по виробництву і заготівлі хмелю.

2. Держплану УРСР і Міністерству радгоспів УРСР передбачати в планах на 1976 - 1980 роки виділення на розвиток спеціалізованих хмелярських радгоспів обсягів державних капітальних вкладень згідно з додатком N 3 у межах капітальних вкладень, що виділяються республіці на розвиток сільського господарства.

Міністерству сільського будівництва УРСР і Укрміжколгоспбуду забезпечити виконання в 1977 - 1980 роках за замовленнями Міністерства радгоспів УРСР будівельно-монтажних робіт по спорудженню виробничих, житлових і культурно-побутових об'єктів у спеціалізованих хмелярських радгоспах в обсягах і по роках згідно з додатком N 4.

3. Дозволити Міністерству радгоспів УРСР для здійснення робіт по будівництву, реконструкції і ремонту хмельових шпалер та хмелезбиральних пунктів створити в 1977 - 1978 роках у складі Українського аграрно-промислового об'єднання по виробництву і переробці хмелю п'ять спеціалізованих пересувних механізованих колон на умовах, передбачених постановою Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1963 р. N 629, а також спеціалізований будівельно-монтажний трест "Хмільбуд".

Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Укрсільгосптехніці і Міністерству радгоспів УРСР забезпечити виділення в 1977 - 1978 роках за рахунок фондів сільського господарства для оснащення вказаних механізованих колон спеціальних машин і устаткування згідно з додатком N 5.

Для комплексного проектування закладки хмільників, будівництва шпалер та хмелезбиральних пунктів Міністерству радгоспів УРСР створити в складі інституту "Укррадгосппроект" спеціалізовану госпрозрахункову проектну контору "Хмільпроект" /м. Житомир/.

4. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР і Міністерству радгоспів УРСР забезпечити в 1976 - 1980 роках проектування і будівництво зрошувальних систем для зрошення хмільників у спеціалізованих хмелярських господарствах на площі 3 тис. гектарів, а також осушення земель у хмелярських господарствах на площі 57 тис. гектарів за рахунок капіталовкладень, що виділяються Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, по областях згідно з додатком N 6.

5. Для будівництва, реконструкції і ремонту хмельових шпалер та хмелезбиральних пунктів Держплану УРСР, Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці передбачати виділення в 1977 - 1980 роках для хмелярських господарств Міністерства сільського господарства УРСР і Міністерства радгоспів УРСР будівельних та інших матеріалів згідно з додатком N 7.

Міністерству сільського господарства УРСР передавати фонди на будівельні матеріали, визначені в додатку N 7, об'єднанню "Укрхміль" для централізованого забезпечення ними хмелярських колгоспів.

6. Укрсільгосптехніці здійснити розширення Коростенського комбінату сінажних башт /Житомирська область/ та інших підприємств для організації на них виробництва хмелезбиральних машин і обладнання.

Держплану УРСР і Укрсільгосптехніці передбачити виділення для цієї мети на 1977 - 1979 роки за рахунок галузі "Сільське господарство" капітальних вкладень в обсязі 6,6 млн. крб. /в тому числі на будівельно-монтажні роботи 5 млн. крб./ і на невиробниче будівництво 1,2 млн. крб. /в тому числі на будівельно-монтажні роботи 1 млн. карбованців/.

Затвердити титульний список проектно-розвідувальних робіт на 1976 рік для будівництва майбутніх років по розширенню Коростенського комбінату сінажних башт згідно з додатком N 8.

Проектному інституту "Укрдіпропромсільбуд" Союзсільгосптехніки здійснити розробку проектно-кошторисної документації на розширення Коростенського комбінату сінажних башт.

Покласти виконання в 1977 - 1979 роках будівельно-монтажних робіт по розширенню Коростенського комбінату сінажних башт на Міністерство промислового будівництва УРСР.

7. Дозволити, як виняток, Укрсільгосптехніці перерозподілити виділені їй на 1976 рік капіталовкладення в обсязі 0,6 млн. крб., в тому числі 0,3 млн. крб. будівельно-монтажні роботи, а також розробляти робочі креслення і кошториси на окремі об'єкти Коростенського комбінату сінажних башт та виконувати по цих об'єктах будівельно-монтажні роботи до затвердження технічного проекту на розширення комбінату. Технічний проект на розширення зазначеного комбінату повинен бути розроблений і затверджений до 31 грудня 1976 року.

8. Держплану УРСР передбачити в проектах народногосподарських планів на 1978 - 1979 роки виділення Укрсільгосптехніці металообробного, енергетичного і підйомно-транспортного обладнання для Коростенського комбінату сінажних башт /для випуску хмелезбиральних машин/ відповідно до затвердженого проекту за рахунок фондів сільського господарства.

9. Держплану УРСР, Укрсільгосптехніці і Головплодвинпрому УРСР забезпечити в 1976 - 1980 роках розробку конструкцій нових машин, устаткування і пристосувань для механізації робіт по вирощуванню і збиранню хмелю та початок серійного виробництва їх згідно з додатком N 9.

10. Укрсільгосптехніці забезпечити в 1977 - 1980 роках виробництво на підвідомчих підприємствах і поставку Союзсільгосптехніці машин, устаткування і пристосувань для механізації робіт по вирощуванню і збиранню хмелю згідно з додатком N 10.

Держплану УРСР, Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці разом з Вінницьким, Волинським, Житомирським і Ровенським облвиконкомами до 1 листопада 1976 р. подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про організацію в 1977 - 1980 роках на підприємствах, розташованих на території республіки /незалежно від їх відомчого підпорядкування/, на основі широкої кооперації виготовлення оснастки, нестандартизованого обладнання, вузлів, деталей і заготовок для виробництва хмелезбиральних машин ХМП-1,6, маючи на увазі забезпечення складання цих машин на Коростенському комбінаті сінажних башт.

11. Для постачання пивоварній промисловості більш ефективної хмельової сировини Міністерству радгоспів УРСР забезпечити в 1977 - 1980 роках будівництво підприємств по гранулюванню і брикетуванню хмелю, з доведенням до 1980 року потужностей по переробці хмелю в кількості не менше 2 тис. тонн на рік.

Виконання робіт по будівництву підприємств по гранулюванню і брикетуванню хмелю покласти на Міністерство промислового будівництва УРСР.

Укрсільгосптехніці укомплектувати вказані підприємства необхідним технологічним та іншим обладнанням.

12. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ здійснити заходи по поглибленню спеціалізації і концентрації виробництва хмелю, створенню і якнайшвидшому впровадженню у спеціалізованих господарствах більш врожайних і з високим вмістом гірких речовин сортів хмелю, використанню мінеральних і органічних добрив у хмелярстві у відповідності з науково обгрунтованими нормами, підвищенню ефективності захисту рослин від шкідників, хвороб і бур'янів, удосконаленню технології вирощування, збирання і післязбиральної обробки хмелю, переведенню галузі на науково-промислову основу, поліпшенню інформації про досягнення світової і вітчизняної науки в цій галузі та впровадженню передового досвіду по виробництву хмелю.

Абзац другий пункту 12 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 16.06.88 р. N 160)

13. Міністерству сільського господарства УРСР і Міністерству радгоспів УРСР щорічно виділяти колгоспам і радгоспам цільовим призначенням під хмельові насадження по 30 центнерів на гектар мінеральних добрив, а також максимально забезпечувати потребу цих господарств в отрутохімікатах для боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами хмелю.

Міністерству сільського господарства УРСР силами зональних агрохімічних лабораторій забезпечити проведення на договірних умовах з хмелярськими господарствами кожних два роки агрохімічних обстежень грунтів на хмільниках, своєчасну розробку і видачу цим господарствам науково обгрунтованих рекомендацій по підвищенню родючості грунтів та більш ефективному використанню добрив.

14. Міністерству сільського господарства УРСР вирішити питання про організацію в одному з сільськогосподарських технікумів підготовки спеціалістів середньої кваліфікації для хмелярських господарств.

15. Міністерству сільського господарства УРСР і Міністерству радгоспів УРСР разом з Республіканським комітетом профспілки робітників і службовців сільського господарства і заготівель організувати соціалістичне змагання хмелярських колгоспів і радгоспів за перевиконання планів виробництва і продажу державі хмелю, розробивши в двомісячний строк умови цього змагання.

16. Житомирському облвиконкому в місячний строк вирішити питання про звільнення від сторонніх організацій відомчого приміщення об'єднання "Укрхміль" для розміщення його структурних підрозділів.

17. Пункт 17 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 30.08.84 р. N 356)

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

Опрос