Идет загрузка документа (22 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по ускорению строительства первой очереди комплекса кислородно-конверторного цеха ждановського металлургического завода "Азовсталь"

Совет Министров УССР
Постановление от 22.06.1976 № 294

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 червня 1976 р. N 294

Київ

Про заходи по прискоренню будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь"

Надаючи важливого народногосподарського значення забезпеченню введення в дію комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь", відповідно до розпорядження Ради Міністрів СРСР від 28 травня 1976 р. N 1168 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерство монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР вжити невідкладних заходів до прискорення будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" потужністю 3,5 млн. тонн сталі на рік у складі двох конверторів місткістю по 350 тонн і трьох машин безперервного лиття заготовок і забезпечити завершення будівельних і монтажних робіт на основних об'єктах комплексу та передачу їх під пусконалагоджувальні роботи до 1 липня 1977 року.

2. Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР і Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР виконати в 1976 році на будівництві першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" будівельно-монтажні роботи в обсязі 70 млн. карбованців /з урахуванням додаткового завдання/ в межах плану, встановленого зазначеним міністерствам на 1976 рік, згідно з додатком N 1*.

Будбанку СРСР запропоновано здійснити фінансування додаткового обсягу робіт за рахунок загальних асигнувань на капітальне будівництво по народному господарству, встановлених на 1976 рік.

3. Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР та Головпостачу УРСР в місячний строк розробити і затвердити організаційно-технічні заходи по забезпеченню виконання в 1976 році на будівництві об'єктів першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" встановлених обсягів будівельно-монтажних робіт і не пізніше грудня 1976 року - обсягів будівельно-монтажних робіт, які підлягають виконанню в 1977 році.

Вказаним міністерствам і Головпостачу УРСР сконцентрувати на будівництві об'єктів першої черги комплексу киснево-конверторного цеху матеріально-технічні ресурси і укомплектувати будову необхідною кількістю робітників згідно з додатком N 2*.

4. Зобов'язати Міністерство монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР і Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР забезпечити поставку металевих і збірних залізобетонних конструкцій та монтаж їх на будівництві першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" згідно з додатком N 3*.

Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР завершити монтаж металевих конструкцій на будівництві вказаного комплексу у I кварталі 1977 року.

Головпостачу УРСР забезпечити в червні - липні 1976 р. поставку Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР 33 тис. тонн прокату чорних металів для виготовлення металоконструкцій в рахунок його фонду на друге півріччя 1976 року.

5. Головпостачу УРСР і Міністерству чорної металургії УРСР в найкоротший строк закінчити розміщення замовлень на виготовлення та поставку для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, трубопровідної арматури, вогнетривів, кабельних та інших виробів. Забезпечити поставку всього устаткування в строки, передбачені графіками виконання будівельно-монтажних робіт, а основного устаткування, приладів, кабельних та інших виробів - згідно з додатками NN 4 і 5*.

6. Міністерству чорної металургії УРСР забезпечити:

а) безперебійне фінансування будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь";

б) виготовлення та поставку в 1976 році і I кварталі 1977 р. для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" необхідної кількості нестандартизованого устаткування, вогнетривів, а також виділення матеріалів, що поставляються замовником, в строки, передбачені графіками виконання будівельно-монтажних робіт.

Головпостачу УРСР забезпечити виділення фондів і поставку в 1976 році для виготовлення нестандартизованого устаткування металопрокату, стальних труб, комплектуючих виробів та інших матеріалів, в тому числі з кольорових металів;

в) створення в місячний строк разом з проектним інститутом "Укрдіпромез" та іншими проектними організаціями на будівництві першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" групи проектувальників для оперативного вирішення всіх питань, зв'язаних з корегуванням і видачею необхідної технічної документації в процесі будівництва.

7. Міністерству внутрішніх справ УРСР виготовити та поставити в I кварталі 1977 року для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" кран-балки електричні вантажопідйомністю 10 тонн - 21 штуку, в тому числі з висотою підйому 42 м - 15 штук.

8. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по використанню трудових ресурсів забезпечити в 1976 році першочергове направлення організаціям, які здійснюють будівництво першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь", робітників в порядку організованого набору за заявками Міністерства будівництва підприємств важкої індустрії УРСР і Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР в межах затверджених їм річних планів.

9. Визнати таким, що втратив силу, абзац другий пункту 12 постанови Ради Міністрів УРСР від 30 квітня 1976 р. N 230.

10. Довести до відома Міністерства чорної металургії УРСР, Міністерства будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Міністерства фінансів УРСР, Головпостачу УРСР та Української республіканської контори Будбанку СРСР, що Рада Міністрів СРСР розпорядженням від 28 травня 1976 р. N 1168:

1) Зобов'язала Міністерство чорної металургії СРСР:

а) разом з Держбудом СРСР, Міністерством монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР, Міністерством приладобудування, засобів автоматизації і систем управління і Міністерством хімічної промисловості закінчити в II кварталі 1976 р. силами підвідомчих проектних організацій розробку робочих креслень і складання кошторису на будівництво першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь", маючи на увазі завершити до 10 червня 1976 р. розробку:

відомостей для замовлення будівельних деталей, конструкцій і матеріалів, а також робочих креслень машинного залу відділення безперервного лиття заготовок;

робочих креслень на фундаменти з трубними розводками і на металоконструкції робочих площадок машин безперервного лиття заготовок;

проекту тимчасового електропостачання і технічних умов на роботу електромостових кранів великою вантажопідйомністю напругою 6 кВ;

б) уточнити до 1 липня 1976 р. склад і вартість будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху по кошторисах до робочих креслень.

2) Доручила Міністерству важкого і транспортного машинобудування, Міністерству будівельного, шляхового і комунального машинобудування і Міністерству приладобудування, засобів автоматизації і систем управління видати в II кварталі 1976 р. Міністерству чорної металургії СРСР для передачі монтажним організаціям, зайнятим на будівництві першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь", технічну документацію на устаткування:

для машин безперервного лиття заготовок, відділення оброблення і складування слябів, вагоноперекидача, газоочисток та відділення позадоменної десульфурації чавуну;

для вапняно-випалювальних печей;

для автоматизованої системи управління технологічними процесами киснево-конверторного цеху.

3) Зобов'язала Міністерство монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР виготовити і поставити в III - IV кварталах 1976 р. для будівництва зазначеного комплексу холодні та утеплені огороджуючі стінові панелі в кількостях, передбачених проектом на будівництво першої черги цього комплексу.

4) Доручила Міністерству енергетики і електрифікації СРСР:

виконати по субпідрядному договору з Міністерством будівництва підприємств важкої індустрії СРСР роботи по реконструкції підстанції "Ждановська", монтажні роботи на будівництві повітряного компресора К-3000-61-1 з паровою турбіною, а також підстанцій АРЗ-2, АРЗ-10 і АРЗ-15 з подачею електроенергії відповідно до графіка будівництва, погодженого з генпідрядчиком;

завершити в III кварталі 1976 р. поставку електроустаткування для підстанцій АРЗ-2 та АРЗ-10.

5) Зобов'язала Міністерство транспортного будівництва завершити в 1976 році спорудження по субпідрядному договору з Міністерством будівництва підприємств важкої індустрії СРСР шляхопроводів 2, 3, 4, 5 і 6 та виконати в першому півріччі 1977 р. роботи по монтажу і наладці СЦБ і залізничного зв'язку на внутрізаводських залізничних коліях, що забезпечують роботу першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь".

Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії СРСР доручено виконати в 1976 році роботи по будівництву постів електричної централізації і дальшому розвитку мережі внутрізаводських залізничних колій, що обладнуються пристроями електричної централізації, і здати ці об'єкти не пізніше листопада 1976 р. Міністерству транспортного будівництва для виконання монтажних робіт.

6) Доручила Держплану СРСР, Держпостачу СРСР та Міністерству енергетики і електрифікації СРСР виділити на 1977 рік Союзголовметалургкомплекту при Держпостачі СРСР фонди на устаткування, кабельні вироби і трубопровідну арматуру в кількості, передбаченій технічною документацією, для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь".

Держпостачу СРСР, Міністерству приладобудування, засобів автоматизації і систем управління, Міністерству зв'язку СРСР, Міністерству промисловості засобів зв'язку, Міністерству радіопромисловості та Міністерству шляхів запропоновано виділити в 1976 році і в I кварталі 1977 р. Союзголовкомплектавтоматиці при Держпостачі СРСР фонди на устаткування, прилади, кабельні та інші вироби в кількості, передбаченій технічною документацією, для будівництва зазначеного комплексу.

7) Зобов'язала Міністерство чорної металургії СРСР разом з Союзголовметалургкомплектом і Союзголовкомплектавтоматикою при Держпостачі СРСР, Міністерством монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР і Міністерством будівництва підприємств важкої індустрії СРСР в місячний строк розробити і затвердити, з урахуванням строків виконання будівельних і монтажних робіт, графіки поставки для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" устаткування і приладів, не передбачених у додатках NN 4 і 5*.

____________
* Не наводяться.

Держпостачу СРСР доручено завершити в червні 1976 р. оформлення нарядів на поставку передбачених зазначеним розпорядженням устаткування, трубопровідної арматури, приладів, кабельних та інших виробів в строки, пов'язані з проведенням монтажних робіт, але не пізніше I кварталу 1977 р.

8) Доручила Держпостачу СРСР та Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії СРСР для забезпечення виконання встановленого вказаним розпорядженням на 1976 рік завдання по будівництву першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь":

виділити необхідні матеріально-технічні ресурси, в тому числі прокат чорних і кольорових металів, труби та інші будівельні матеріали, у відповідності з графіками робіт і потребою, що визначається проектами і кошторисами на будівництво об'єктів зазначеного комплексу;

виділити додатково Союзголовметалургкомплекту при Держпостачі СРСР за рахунок перерозподілу між споживачами 2000 щитів станцій керування, 600 стальних засувок /в тому числі 200 штук діаметром 200 ё 500 мм, 30 штук діаметром 600 мм і більше і 40 штук з нержавіючої сталі/, 3200 штук стальної арматури /в тому числі 500 штук з нержавіючої сталі/, 1380 засувок з сірого чавуну /в тому числі 700 штук діаметром 200 ё 400 мм і 100 штук діаметром 500 ё 900 мм/ та 300 км контрольного кабелю;

створити в м. Жданові оперативну групу спеціалістів з участю представників Міністерства чорної металургії СРСР, Міністерства будівництва підприємств важкої індустрії СРСР, Міністерства енергетики і електрифікації СРСР та Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР для забезпечення будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" матеріалами, устаткуванням, контрольно-вимірювальними приладами, кабельними та іншими виробами.

9) Зобов'язала Міністерство важкого і транспортного машинобудування забезпечити поставку для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" конвертора N 2 в липні 1976 р., міксера в жовтні 1976 р. 648 тонн устаткування для відділення сипких матеріалів і феросплавів у II - III кварталах 1976 р., домкратного пристрою вантажопідйомністю 2200 тонн у вересні 1976 р., машин безперервного лиття заготовок N 3 і 4 в жовтні і N 5 в грудні 1976 р. та вагоноперекидача в I кварталі 1977 р. замість строків, передбачених розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 18 липня 1974 р. N 1823 /розпорядження Ради Міністрів УРСР від 3 вересня 1974 р. N 710/.

10) Доручила Міністерству будівельного, шляхового і комунального машинобудування виготовити і поставити для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" комплектно устаткування обертової печі N 1 для випалення вапняку в II кварталі 1976 р. і печі N 2 в I кварталі 1977 р.

11) Доручила Міністерству енергетичного машинобудування забезпечити виготовлення і комплектну поставку для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" другого котла ОКГ-400 в червні 1976 р. і 2 барабанів-сепараторів в II кварталі 1976 р.

12) Зобов'язала Міністерство монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР здійснити на будівництві комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" укрупнене складання конверторів, міксера і котлів ОКГ-400.

Міністерству важкого і транспортного машинобудування запропоновано здійснити технічне керівництво укрупненим складанням міксера і конверторів та виконати зварювальні роботи на складанні конверторів.

Міністерству чорної металургії СРСР дозволено передбачити в зведеному кошторисі на будівництво комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" затрати, зв'язані з укрупненим складанням конверторів, міксера і котлів ОКГ-400, з включенням їх до обсягу будівельно-монтажних робіт.

13) Доручила Міністерству електротехнічної промисловості виготовити і поставити в II кварталі 1976 р. для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" електротехнічне устаткування в рахунок фондів Союзголовметалургкомплекту при Держпостачі СРСР на 1976 рік для забезпечення тимчасового електропостачання головного корпусу зазначеного цеху.

14) Зобов'язала Міністерство шляхів виділити додатково і поставити в другому півріччі 1976 р. Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії СРСР для будівництва залізничних колій першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" 100 комплектів стрілочних переводів.

15) Зобов'язала Міністерство чорної металургії СРСР:

виготовити і поставити в 1976 році для будівництва першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" 80 комплектів нестандартизованих стрілочних переводів і глухих пересічень з рейок Р-65 у відповідності з проектом будівництва, в тому числі 50 комплектів у II - III кварталах 1976 р., а також стальні труби по МРТУ-14-4-21-67 згідно з виданою технічною документацією;

затвердити в II кварталі 1976 р. графіки виготовлення і поставки для будівництва вказаного комплексу нестандартизованого устаткування, з строками поставки у другому півріччі 1976 р. і в I кварталі 1977 р., у відповідності з графіками будівництва.

16) Дозволила Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії СРСР відряджати в 1977 році на будівництво першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" кваліфікованих робітників 3-го розряду і вище та інженерно-технічних працівників на умовах, передбачених постановою Ради Міністрів СРСР від 20 квітня 1959 р. N 423.

Додаткові затрати, зв'язані з відрядженням вказаних робітників та інженерно-технічних працівників, запропоновано відшкодовувати будівельним організаціям за рахунок резерву коштів на непередбачені роботи і затрати, передбаченого в зведеному кошторисі на будівництво зазначеного комплексу.

17) З метою забезпечення введення в дію першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" збільшено на 1976 рік фонд заробітної плати працівників, зайнятих у будівництві, Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії СРСР на 800 тис. карбованців і Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР на 900 тис. карбованців.

Міністерству чорної металургії СРСР дозволено передбачити додаткові затрати, зв'язані з збільшенням вказаного фонду заробітної плати, в зведеному кошторисі на будівництво ждановського металургійного заводу "Азовсталь".

18) З метою забезпечення своєчасного введення в дію першої черги комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь" дозволено, як виняток, витратити додатково в 1976 - 1977 роках 600 тис. карбованців на преміювання робітників та інженерно-технічних працівників будівельно-монтажних управлінь, трестів, комбінатів, промислових підприємств і транспортних організацій, що беруть участь у проектуванні, будівництві цього комплексу, а також у виготовленні, поставці і комплектуванні його об'єктів устаткуванням, конструкціями і матеріалами, в тому числі Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії СРСР 250 тис. карбованців, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР 200 тис. карбованців, Міністерству чорної металургії СРСР 100 тис. карбованців, Союзголовметалургкомплекту при Держпостачі СРСР та іншим комплектуючим організаціям 50 тис. карбованців, з направленням до 50 процентів цих коштів на преміювання робітників та інженерно-технічних працівників за виконання окремих завдань в період будівництва.

Виплату премій запропоновано провадити понад розміри премій, передбачених діючими положеннями про преміювання за введення в дію об'єктів виробничого призначення.

Міністерству чорної металургії СРСР доручено включити витрати, зв'язані з виплатою премій у відповідності з вказаним розпорядженням, до кошторису на будівництво комплексу киснево-конверторного цеху ждановського металургійного заводу "Азовсталь".

11. Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР і Головпостачу УРСР доповісти Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови у жовтні 1976 р., січні та квітні 1977 року.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 24

Опрос