Идет загрузка документа (91 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по обеспечению уборки урожая, заготовок сельскохозяйственных продуктов и кормов в 1976 году

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 28.05.1976 № 269
редакция действует с 22.02.1977

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 28 травня 1976 р. N 269

Київ

Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1976 році

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Центрального Комітету Компартії України і
 Ради Міністрів Української РСР
 від 22 лютого 1977 року N 95

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР відмічають, що в результаті зміцнення матеріально-технічної бази сільського господарства колгоспи, радгоспи та інші державні сільськогосподарські підприємства мають можливості для успішного проведення збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів та забезпечення збереження всього вирощеного врожаю.

Проте окремі господарства недостатньо застосовують у період проведення збирання врожаю передові методи високопродуктивного використання збиральних агрегатів, транспортних засобів, матеріальних і трудових ресурсів.

З метою своєчасного проведення збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів, грубих і соковитих кормів високої якості, на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 14 травня 1976 р. N 338 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Вважати найважливішим загальнодержавним завданням партійних, радянських, сільськогосподарських, профспілкових і комсомольських організацій, колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій, промислових підприємств успішне проведення збирання врожаю в стислі строки і без втрат, виконання і перевиконання планів закупок зерна та інших продуктів землеробства, забезпечення їх вивезення і збереження, значне збільшення заготівлі грубих і соковитих кормів високої якості для задоволення потреби в них громадського тваринництва і худоби, яка є в особистій власності колгоспників, робітників і службовців, створення в кожному колгоспі і радгоспі страхових запасів кормів, а також виконання у встановлені строки завдань по поставці сільському і водному господарству збиральної техніки, тракторів, автомобілів і запасних частин до них, нафтопродуктів та інших матеріально-технічних засобів, необхідних для проведення збирання врожаю і заготівлі кормів.

2. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Укрсільгосптехніку, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Міністерство будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, управління залізниць, розташованих на території республіки, Головрічфлот УРСР, Міністерство легкої промисловості УРСР, Укрміжколгоспбуд, Укоопспілку, обласні і районні комітети партії, виконкоми місцевих Рад депутатів трудящих, місцеві сільськогосподарські органи, керівників колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій забезпечити своєчасну підготовку колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій до збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів, а також кормів у 1976 році, для чого:

привести в усіх господарствах не пізніше ніж за два тижні до початку збирання врожаю сільськогосподарських культур і заготівель кормів у повну готовність трактори, комбайни, жатки, сінокосарки та інші збиральні машини, зерносушарки, зерноочисні машини, автомобілі, автомобільні і тракторні причепи, забезпечити перевірку якості ремонту збиральної техніки і транспортних засобів, а також перевірку готовності колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій до проведення збирання врожаю, заготівель і перевезень сільськогосподарських продуктів і кормів;

укомплектувати збиральні агрегати висококваліфікованими механізаторами, провести інструктаж їх по найбільш продуктивному використанню техніки на збиранні врожаю, широко розгорнути соціалістичне змагання механізаторів сільського господарства за досягнення найвищої продуктивності праці при високій якості робіт і максимальне використання технічних можливостей збиральних машин;

розробити і здійснити заходи по забезпеченню високої якості сільськогосподарської продукції і запобіганню втратам її при збиранні і перевезенні на токи, заготівельні пункти і місця зберігання;

уточнити з урахуванням умов, що складаються, плани заготівлі кормів для зимівлі худоби в період 1976/77 років, забезпечити високу якість заготовлюваних сіна, сінажу, силосу, трав'яного борошна, гранульованих і брикетованих кормів, звернути особливу увагу на використання всіх резервів для додаткового нагромадження і раціонального використання в господарствах кормових ресурсів;

організувати одночасно з заготівлею грубих кормів підвезення їх до місць зимівлі худоби з тим, щоб до початку стійлового утримання худоби в основному було завершене підвезення грубих кормів до тваринницьких ферм, а також вжити необхідних заходів до охорони кормів від пожеж і крадіжок.

3. Зобов'язати Укрсільгосптехніку, Міністерство автомобільного транспорту УРСР і облвиконкоми здійснити підготовку до збирання врожаю 1976 року автоколон на транспортних підприємствах, забезпечивши укомплектування вантажних автомобілів складом водіїв з розрахунку два водії на один автомобіль.

4. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Мінхарчопрому УРСР, Головплодвинпрому УРСР і Укрсільгосптехніці в залежності від умов, що складаються, вносити Раді Міністрів УРСР пропозиції про зміни строків поставки зернозбиральних комбайнів областям по виділених фондах для потреб сільського господарства.

5. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ УРСР забезпечити в 1976 році виготовлення і поставку сільському господарству в рахунок виділених фондів 2800 зернонавантажувачів ЗПС-60, 3900 зернометальників ЗМ-30 та 8000 буряконавантажувачів СНТ-2, ІБ, ПС-100 - до 1 вересня. Додатково виготовити та поставити сільському господарству в 1976 році до бурякозбиральних комбайнів ланок СГР-6004 - 10 тис. і СН-6039 - 100 тис. штук.

6. Міністерству місцевої промисловості УРСР додатково виготовити і поставити сільському господарству в 1976 році до подрібнювачів грубих кормів ІГК-30 зубків СХІ-0007А - 10 тис., СХІ-0008А - 30 тис. і СХІ-0009А - 20 тис. штук.

7. Головпостачу УРСР і Міністерству чорної металургії УРСР забезпечити поставку в 1976 році в першочерговому порядку /незалежно від виконання плану виробництва/ підприємствам, які виготовляють трактори, автомобілі, зернозбиральні комбайни та інші сільськогосподарські машини, землерийну техніку, млиново-елеваторне обладнання, запасні частини і підшипники до автомобілів, тракторів, екскаваторів і сільськогосподарських машин, по виділених їм фондах, металопрокату, труб, матеріалів, заготовок і комплектуючих виробів.

8. Головпостачу УРСР, Міністерству місцевої промисловості УРСР, виробничим об'єднанням "Укрпластик" і "Укрпобутхімія" забезпечити до 15 вересня 1976 р. поставку виділеної сільському і водному господарству поліетиленової плівки по фондах I - III кварталів, незалежно від виконання плану виробництва поліетилену в кількості 6419 тонн.

9. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити виготовлення і поставку сільському господарству машин і обладнання для укомплектування зерноочисних агрегатів і зерноочисно-сушильних комплексів по фондах першого півріччя до 20 червня 1976 р. і по фондах I - III кварталів до 20 вересня 1976 року.

10. Укрсільгосптехніці провести поставку акумуляторів типу 6СТ-132 /6СТ-120 і 6СТ-128/, виділених республіці для потреб сільського і водного господарства, по фондах I - III кварталів до 15 серпня 1976 р., а по річних фондах до 15 жовтня 1976 року. Поставку акумуляторів інших типів для потреб сільського і водного господарства по річних фондах закінчити до 15 грудня 1976 року.

11. Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити поставку для потреб сільського і водного господарства та сільського будівництва будівельних матеріалів /в тому числі цементу/ по річних фондах до 15 грудня 1976 р., лісних матеріалів по річних фондах до 25 грудня 1976 р., мішків паперових по фондах I - III кварталів до 20 вересня, а по річних фондах до 20 грудня 1976 р., вугілля по фондах I - III кварталів до 15 вересня 1976 р., паперу, картону і тканинних мішків по фондах I - III кварталів до 1 вересня, а по річних фондах до 1 грудня 1976 р., електрообладнання і кабельних виробів по фондах I - III кварталів до 1 вересня, а по річних фондах до 15 грудня 1976 р., металообробного інструменту по річних фондах до 1 грудня 1976 року.

12. Виділити додатково в 1976 році в розпорядження облвиконкомів для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів 74 тис. шин для вантажних автомобілів, з розподілом згідно з додатком N 1.

13. Виділені додатково з 1976 році для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів нафтопродукти передати Укрсільгосптехніці в кількостях згідно з додатком N 2

14. Головнафтопостачзбуту УРСР забезпечити поставку в III кварталі 1976 р. для потреб сільського господарства 55 тис. тонн автомобільного бензину авансом в рахунок фондів, виділених сільському господарству на IV квартал 1976 року.

15. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці та облвиконкомам здійснити до збирання врожаю 1976 року нагромадження пального і мастильних матеріалів у кількостях, що забезпечують безперебійну роботу автотракторного парку, встановити суворий контроль за використанням і збереженням нафтопродуктів у господарствах, не допускати їх використання не за прямим призначенням, а також вжити заходів до економного витрачання пального і мастильних матеріалів у суворій відповідності з діючими нормами.

16. Міністерствам і відомствам УРСР вжити необхідних заходів до забезпечення безумовного виконання в 1976 році встановлених народногосподарським планом завдань по здачі шиноремонтним підприємствам зношених шин для їх відновлення.

17. Затвердити розподіл по міністерствах і відомствах УРСР виділених додатково на 1976 рік для потреб колгоспів і радгоспів /незалежно від відомчої підпорядкованості/ матеріалів, машин та обладнання згідно з додатками NN 3, 4.

Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР терміново розподілити по областях і трестах радгоспів виділені цією постановою матеріали, машини та обладнання, встановлюючи черговість поставок по зонах з урахуванням очікуваного врожаю і строків дозрівання сільськогосподарських культур.

Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити своєчасне оформлення і реалізацію матеріально-технічних ресурсів, виділених для збирання врожаю 1976 року.

18. Міністерству заготівель УРСР та облвиконкомам:

а) здійснити закріплення колгоспів і радгоспів за хлібоприймальними підприємствами по здачі зерна державі, розробити і затвердити графіки перевезення зерна /з урахуванням цілодобової роботи/.

Разом з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством автомобільного транспорту УРСР та Укрсільгосптехнікою створити в районах, областях і республіці оперативні диспетчерські групи по керівництву перевезеннями зерна і поліпшенню використання автотранспорту;

б) провести на хлібоприймальних підприємствах необхідні заходи по забезпеченню якнайшвидшого зважування і розвантаження зерна з великовантажних автомобілів і автопоїздів;

в) укомплектувати відділи технохімічного контролю хлібоприймальних підприємств необхідною кількістю лаборантів, з тим щоб забезпечити своєчасне і правильне визначення якості зерна і в першу чергу зерна твердої пшениці, а також пшениці сильних і найбільш цінних сортів.

19. Дозволити облвиконкомам залучати на збирання врожаю 1976 року вантажні автомобілі і бортові автопричепи всіх підприємств, установ і організацій зі складом водіїв і ремонтними засобами /крім автомобілів Міністерства оборони СРСР, Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР, Міністерства внутрішніх справ СРСР, Міністерства охорони здоров'я СРСР, Міністерства будівництва підприємств нафтової і газової промисловості, Міністерства зв'язку СРСР, Міністерства кольорової металургії СРСР, Центракадембуду Академії наук СРСР, шинних заводів Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і підприємств, які виробляють мінеральні добрива, а також підприємств Міністерства харчової промисловості СРСР, які переробляють сільськогосподарську сировину/.

Автомобілі підприємств оборонних галузей промисловості, Міністерства середнього машинобудування, Міністерства геології СРСР, Міністерства чорної металургії СРСР, Міністерства газової промисловості, Головспецбуду при Міністерстві монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР, Міністерства енергетики і електрифікації СРСР, організацій ДТСААФу СРСР, Міністерства сільського будівництва СРСР, Держбанку СРСР, споживчої кооперації, лісозаготівельних організацій, а також автомобілі, зайняті на будівництві підприємств по прийманню, зберіганню і переробці зерна, спеціалізовані автомобілі, зайняті на транспортуванні молока, худоби, автомобілі, що забезпечують доставку вантажів споживачам з баз і складів системи Держпостачу СРСР, автомобілі аеропортів Міністерства цивільної авіації, автомобілі морських портів, які здійснюють приймання і перевалку імпортного зерна, автомобілі видавництва "Правда", сільських професійно-технічних училищ, підприємств Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування, що виробляють мотори і комбайни, Міністерства нафтової промисловості, Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і Міністерства вугільної промисловості СРСР, зайняті на добуванні, вантаженні і перевезенні нафти, нафтопродуктів і вугілля, автомобілі будівельних організацій, зв'язаних з будівництвом підприємств по виробництву мінеральних добрив і сировини для них, і спеціалізовані автомобілі, що забезпечують технологічний процес у будівництві, можуть залучатися на збирання врожаю за погодженням з керівниками відповідних міністерств і відомств СРСР.

Автомобілі, залучені на збирання врожаю 1976 року, прикріпляти до автомобільних господарств Міністерства автомобільного транспорту УРСР і Укрсільгосптехніки. Забезпечення зазначених автомобілів запасними частинами і ремонтними засобами покласти на Укрсільгосптехніку.

Зберегти на 1976 рік порядок заправляння нафтопродуктами вантажних автомобілів, залучених на перевезення сільськогосподарських продуктів, встановлений розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 23 липня 1965 р. N 911.

Відпуск нафтопродуктів сільськогосподарським і залученим транспортним організаціям з нафтобаз Головнафтопостачзбуту УРСР і Укрсільгосптехніки в період збирання і вивезення сільськогосподарської продукції провадити протягом всього світлового дня.

Встановити, що при міжобласному перекиданні залучених на збирання врожаю автомобілів заправляння їх нафтопродуктами /за винятком автомобілів Міністерства автомобільного транспорту УРСР/ здійснюється організаціями Укрсільгосптехніки з оплатою вартості нафтопродуктів заготівельними організаціями областей, в які направляються автомобілі.

Вважати за необхідне організувати цілодобову роботу вантажних автомобілів на перевезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів. З цією метою зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Укрсільгосптехніку, Головплодвинпром УРСР та облвиконкоми забезпечити укомплектування складом водіїв усіх автомобілів, зайнятих на збиранні врожаю, з розрахунку два водії на один автомобіль, залучаючи при необхідності водіїв з інших галузей народного господарства.

Встановити, що вартість перевезення вантажних автомобілів і бортових автопричепів, що залучаються на збирання врожаю, залізницею в обидва кінці оплачують підприємства, організації і установи, яким належать ці автомобілі і автопричепи.

Витрати по перевезенню вантажних автомобілів і бортових автопричепів, що залучаються на вивезення зерна і насіння олійних культур, і витрати по переїзду водіїв та обслуговуючого персоналу автомобілів, що належать Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Укрсільгосптехніці і Міністерству радгоспів УРСР, відшкодовуються хлібоприймальними пунктами і підприємствами хлібопродуктів і комбікормової промисловості за рахунок коштів Міністерства заготівель СРСР, передбачених для централізованого регулювання різниці між єдиними розрахунковими цінами і закупочними цінами на зерно та насіння олійних культур у відповідності з постановою Ради Міністрів СРСР від 2 березня 1959 р. N 223.

Встановити, що вантажні автомобілі, які залучаються на збирання врожаю і заготівлі сільськогосподарських продуктів у 1976 році, направляються до місця призначення на відстань до 1000 км своїм ходом.

20. Зберегти порядок розрахунків з власниками і водіями автомобілів за перевезення зерна, включаючи перевезення зерна з глибинних хлібоприймальних підприємств на лінійні підприємства, насіння олійних культур, цукрових буряків та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1976 року, а також силосної маси і за проїзд водіїв від місця основної роботи до місця тимчасової роботи і назад, що діяв у 1975 році, поширивши його також на перевезення сінажної маси.

Встановити, що приймальні пункти, підприємства і організації, що здійснюють приймання сільськогосподарських продуктів і сировини, розраховуються за їх доставку безпосередньо з автомобільними господарствами, до яких прикріплені залучені з галузей народного господарства автомобілі, а автомобільні господарства розраховуються з власниками вантажних автомобілів і автопричепів.

Зберегти за водіями автомобілів, робітниками по ремонту, механіками, начальниками автоколон і диспетчерами автомобільних господарств, а також за водіями автомобілів колгоспів і міжколгоспних підприємств і організацій, які командируються на вивезення зерна, інших сільськогосподарських продуктів, силосної і сінажної маси, 75 процентів їх середнього заробітку, але не нижче тарифної ставки за місцем основної роботи, на весь час командировки. Зазначені суми виплачуються підприємствами, установами і організаціями за рахунок своїх коштів за місцем основної роботи цих працівників, а водіям, які командируються з колгоспів і міжколгоспних підприємств і організацій, - з бюджету області, куди направляються водії, за місцем їх роботи в організаціях і господарствах на збиранні врожаю. У зв'язку з цим працівникам, які командируються, добові і квартирні не виплачуються.

Встановити для водіїв, які працюють на великовантажних автомобілях і автомобілях з причепами /автопоїздах/ на вивезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1976 року, додаткове преміювання в розмірі 25 процентів тарифної ставки. Премію нараховувати по наслідках роботи за кожну зміну при умові виконання змінного завдання протягом встановленої тривалості робочого часу.

Передбачені цією постановою премії водіям автомобілів виплачуються понад встановлений фонд заробітної плати підприємствами і організаціями, до яких вони прикомандировані.

Збережувані відповідно до цієї постанови за командированими працівниками Міністерства автомобільного транспорту УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, підприємств і організацій Укрсільгосптехніки і госпрозрахункових автогосподарств міністерств і відомств 75 процентів середнього заробітку, що виплачуються їм замість добових і квартирних, до фонду заробітної плати не включаються.

Міністерству фінансів УРСР відшкодувати автомобільним господарствам загального користування, Міністерству радгоспів УРСР і Укрсільгосптехніці суми, що виплачуються ними командированим працівникам замість добових і квартирних.

21. Видавати трактористам-машиністам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, які працюють на комбайнах та інших збиральних агрегатах на збиранні зернових і зернобобових культур, насінників багаторічних трав, льону-довгунця, силосних і кормових культур, за виконання сезонної норми, що встановлюється в господарстві, при збиранні врожаю з доброю якістю і без втрат від 2 до 4 центнерів зерна /без оплати/.

Іншим працівникам комбайнових та інших збиральних агрегатів видавати зерно: трактористу-машиністу, який працює на тракторі, в розмірі 80 процентів, помічнику тракториста-машиніста, який працює на комбайні, і водію автомобіля в розмірі 70 процентів кожному і копнувачу в розмірі 50 процентів від кількості зерна, нарахованого трактористу-машиністу, який працює на комбайні.

При цьому за бажанням трактористів-машиністів та інших працівників натуральна оплата може бути замінена грішми у розмірі вартості належного зерна по здавальних цінах.

Трактористам-машиністам, які працюють на жатках, при скошуванні хліба у валки в перші п'ять днів масового збирання кожної культури видавати до 0,5 кілограма зерна залежно від урожаю і умов збирання і при скошуванні гороху - до 1,5 кілограма за кожний зібраний гектар.

Норми і порядок видачі зерна радгоспами та іншими державними господарствами у зазначених межах встановлює керівник господарства за погодженням з робітничим комітетом профспілки перед початком збиральних робіт. Сезонні норми /завдання/ виробітку в гектарах встановлюються в господарстві для кожної машини перед початком збирання врожаю.

Дозволити в 1976 році директорам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств витрачати до 10 процентів урожаю картоплі, овочів, фруктів, винограду, ягід і баштанних культур для продажу в рахунок заробітної плати постійним працівникам радгоспів, а також працівникам, залученим на збирання врожаю цих культур, за плановою собівартістю, але не вище роздрібних цін.

Рекомендувати колгоспам застосовувати заохочення, встановлені цією постановою для працівників радгоспів та інших державних підприємств сільського господарства.

22. З метою посилення матеріальної заінтересованості трактористів-машиністів у проведенні збирання врожаю в стислі строки і без втрат дозволити облвиконкомам запроваджувати в 1976 році в радгоспах та інших державних сільськогосподарських підприємствах замість діючих умов підвищеної оплати праці трактористів-машиністів на збиранні врожаю зернових і зернобобових культур відрядні розцінки, підвищені залежно від виконання сезонної норми намолоту зерна в таких розмірах: за намолот зерна в кількості від 25 до 40 /включно/ процентів сезонної норми - на 15 процентів, за намолот зерна в кількості від 40 до 60 /включно/ процентів сезонної норми - на 30 процентів, а за намолот зерна понад 60 процентів сезонної норми - на 60 процентів.

Підвищена оплата праці трактористів-машиністів на збиранні врожаю застосовується в межах фондів заробітної плати, встановлених радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам.

23. Продовжити на 1976 рік строк чинності розпорядження Ради Міністрів УРСР від 6 вересня 1974 р. N 729.

24. Надати облвиконкомам право залучати в 1976 році, як виняток, за рахунок внутрішніх ресурсів областей за погодженням з керівниками господарств на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах працездатне населення міст, селищ міського типу і сільських населених пунктів.

Встановити, що за робітниками і службовцями, які залучаються в 1976 році на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах відповідно до цієї постанови, зберігається 50 процентів середнього місячного заробітку за місцем основної роботи.

Зазначені суми виплачуються підприємствами та організаціями за місцем основної роботи робітників і службовців за рахунок своїх коштів. У зв'язку з цим робітникам і службовцям, які залучаються на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах, добові і квартирні не виплачуються.

Облвиконкомам забезпечити розміщення робітників, які прибувають, культурно-побутове і медичне обслуговування їх, а також раціональне використання вказаних робітників на збиранні врожаю при суворому додержанні правил охорони праці.

Зберегти на 1976 рік порядок оплати праці і витрат по переїзду населення, яке залучається на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР від 11 серпня 1965 р. N 782.

25. Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, облвиконкомам бурякосіючих областей разом з управліннями залізниць розглянути і вирішити питання про організацію до 1 вересня 1976 р. додаткових бурякоприймальних пунктів поблизу залізничних станцій і шляхів з твердим покриттям, з тим щоб зменшити відстань перевезення цукрових буряків і скоротити строки вивезення їх з колгоспів і радгоспів.

26. Продовжити на 1976 рік строк чинності:

пунктів 7, 10 і 16 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1974 р. N 419;

підпункту 1 пункту 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1975 р. N 114.

27. Дозволити директорам радгоспів провадити в період перших днів масового збирання врожаю /але не більше ніж на 10 днів/ оплату праці трактористів-машиністів у радгоспах, зайнятих на збиранні маточних цукрових буряків і насінників буряків, за збільшеними розцінками, як це передбачено пунктом 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 23 травня 1966 р. N 410 для оплати праці трактористів-машиністів, зайнятих на збиранні зернових, зернобобових культур, кукурудзи на зерно і силос, соняшника, картоплі і насінників трав.

28. На додаток до постанови Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911 ввести на 1976 рік преміювання водіїв автомобілів, які працюють на вивезенні зерна і цукрових буряків від комбайнів і на заготівельні пункти у дві зміни /два водії на одному автомобілі/, за забезпечення безперебійної роботи автомобілів не менше 20 годин на добу в розмірі 20 процентів тарифної ставки.

Виплата зазначених премій провадиться понад встановлений фонд заробітної плати без зниження розмірів, передбачених постановою Ради Міністрів СРСР від 21 листопада 1968 р. N 910 /постанова Ради Міністрів УРСР від 25 листопада 1968 р. N 600/.

Премії нараховуються за добовими результатами роботи при умові виконання добового завдання і здачі автомобіля в справному стані для роботи в наступну добу.

29. Дозволити облвиконкомам залучати в 1976 році у найбільш напружені періоди роботи в колгоспах і радгоспах трактори і автобензовози зі складом водіїв, а також трактористів-машиністів та інших механізаторів і водіїв автомобілів з промислових, транспортних та інших підприємств, з установ і організацій без шкоди для виконання встановлених їм планових завдань.

Оплата витрат, зв'язаних з перевезенням техніки і переїздом зазначених працівників до місця роботи і назад, повинна провадитися підприємствами, установами і організаціями, які направляють цих працівників і техніку в колгоспи і радгоспи, за рахунок своїх коштів.

30. Дозволити в 1976 році директорам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств видавати /безплатно/, як додаткову оплату працівникам, зайнятим на збиранні сіна, соломи, на заготівлях силосу, сінажу і виробництві трав'яного борошна, і продавати по плановій собівартості постійним працівникам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, які мають в особистій власності домашню худобу, до 10 процентів заготовлюваного сіна і силосу і до 20 процентів соломи.

Надати право директорам радгоспів, лісогосподарських підприємств та інших державних сільськогосподарських підприємств видавати до 50 процентів сіна /безплатно/ працівникам, зайнятим на косінні і заготівлі сіна вручну на землях, непридатних для використання тракторів і машин.

Рекомендувати колгоспам застосовувати вказані заохочення, а також систему заохочень у період перших днів масового збирання врожаю /але не більше ніж на 10 днів/, передбачену пунктом 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 23 травня 1966 р. N 410 для працівників радгоспів та інших державних підприємств сільського господарства.

31. Дозволити радгоспам та іншим державним підприємствам сільського господарства, а також рекомендувати колгоспам в разі виробничої необхідності мати в 1976 році на автомобілях, зайнятих на вивезенні зерна від комбайнів і на хлібоприймальні пункти під час збирання врожаю, помічників водіїв /які мають право на керування автомобілем/.

Оплату праці помічників водіїв автомобілів провадити в розмірі 80 процентів від заробітку водія. Витрати на вказану мету провадити в межах фонду заробітної плати, встановленого відповідним міністерствам і відомствам.

32. У відповідності з розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 21 травня 1976 р. N 1078 дозволити в 1976 році директорам радгоспів та інших державних підприємств сільського господарства, а також рекомендувати правлінням колгоспів в разі виробничої необхідності мати в напружені періоди весняних польових робіт строком до 15 робочих днів і робіт по підняттю зябу строком до 20 робочих днів помічників трактористів-машиністів /які мають посвідчення на право керування трактором/ на орних тракторах.

Оплату праці помічників трактористів-машиністів провадити в розмірі 80 процентів заробітку трактористів-машиністів. Витрати на цю мету провадити в межах фонду заробітної плати, встановленого відповідним міністерствам і відомствам.

Вказаний порядок оплати праці застосовується при виконанні трактористом-машиністом і його помічником змінної норми виробітку не менше ніж на 150 процентів за робочий день. В разі меншого виробітку за робочий день оплата праці кожного з них провадиться пропорціонально фактично виконаному обсягу робіт.

33. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству заготівель УРСР і облвиконкомам:

забезпечити повне збереження всіх посівів зернових культур і використання їх тільки за прямим призначенням, особливо посівів кукурудзи;

забезпечити суворий контроль за засипкою у повній потребі власного високоякісного насіння, створенням страхових і перехідних насінних фондів зернових і зернобобових культур у колгоспах, радгоспах та інших державних господарствах, а також за виконанням плану заготівель сортового насіння в державні ресурси. Використати весь вирощений врожай дефіцитних і перспективних сортів зернових і зернобобових культур та простих гібридів кукурудзи тільки на насінні цілі.

34. Продовжити на 1976 рік строк чинності розпорядження Ради Міністрів УРСР від 27 серпня 1971 р. N 689 про продаж трактористам-машиністам, зайнятим на оранці раннього зябу, зерна по закупочних цінах.

35. Начальникам Донецької, Львівської, Одесько-Кишинівської, Південної, Південно-Західної та Придніпровської залізниць забезпечити в 1976 році:

а) прискорену доставку вагонів з фруктами і овочами в пункти призначення.

Передбачити в графіках руху курсування спеціалізованих поїздів з підвищеними швидкостями для перевезення цієї продукції;

б) подачу вагонів під вантаження кавунів і динь у відповідності з планами заготівельних організацій, а також за заявками, поданими за п'ять днів до початку вантаження цієї продукції.

36. Дозволити облвиконкомам залучати, як виняток, у 1976 році на сільськогосподарські роботи за згодою Ради Міністрів УРСР студентів вищих учбових закладів /крім перших і випускних курсів/ і учнів старших курсів середніх спеціальних учбових закладів /крім випускних курсів/, а також учнів професійно-технічних училищ /крім середніх профтехучилищ/ з тим, щоб ті, хто навчається в цих учбових закладах, залучались на сільськогосподарські роботи тільки при крайній необхідності на строк не більше одного місяця.

Облвиконкомам вжити необхідних заходів до забезпечення організованого прийому, розміщення, організації громадського харчування, культурно-побутового і медичного обслуговування студентів вищих учбових закладів і учнів середніх спеціальних учбових закладів і професійно-технічних училищ, які залучаються на сільськогосподарські роботи у відповідності з цією постановою, а також до забезпечення їх навчання, інструктування безпечним прийомам роботи і нагляду за виконанням ними робіт.

37. Прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства, радгоспів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок, погоджену з Міністерством сільського господарства СРСР, про заснування на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1976 року 80 перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для присудження колективам автоколон та інших транспортних підрозділів по підсумках роботи за кожні 10 днів згідно з додатком N 5.

Зберегти на 1976 рік умови нагородження перехідними Червоними прапорами, розміри грошових премій, а також опис перехідного Червоного прапора облвиконкому і облпрофради, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 1 вересня 1966 р. N 670.

Облвиконкомам витрати на оплату грошових премій і виготовлення перехідних Червоних прапорів провести за рахунок бюджетів областей.

38. Встановити почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1976 року", з врученням грамоти облвиконкому.

Продовжити на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1976 року чинність постанови Ради Міністрів УРСР 19 серпня 1966 р. N 627 "Про затвердження Положення про почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1966 року".

39. Зберегти на 1976 рік Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні ранніх зернових і зернобобових культур, схвалені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 21 червня 1973 р. N 284, а також Умови соціалістичного змагання агрегатів на збиранні кукурудзи, затверджені постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 14 травня 1974 р. N 265.

40. Облвиконкомам виділити цільовим призначенням з ринкових фондів легкові автомобілі і мотоцикли колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським організаціям для продажу їх трактористам-машиністам, робітникам і спеціалістам, які забезпечують високі показники в проведенні збирання врожаю та заготівель сільськогосподарських продуктів у 1976 році.

41. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити сувору економію матеріальних ресурсів, виділених для проведення збирання врожаю 1976 року.

42. Обкомам, міськкомам і райкомам партії та парторганізаціям промислових підприємств організувати в порядку шефства допомогу колгоспам, радгоспам, хлібоприймальним і зернопереробним підприємствам з боку промислових підприємств у ремонті збиральної техніки, елеваторів і зерноскладів, у підготовці та проведенні збирання врожаю сільськогосподарських культур у 1976 році.

43. Зобов'язати міністерства, відомства УРСР і облвиконкоми взяти під особливий контроль виконання завдань по виробництву і поставці сільському господарству тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, запасних частин, мінеральних добрив, пального та інших матеріально-технічних засобів, забезпечити успішне проведення збиральних робіт і закупок сільськогосподарської продукції в 1976 році.

44. Доручити Комітету народного контролю УРСР встановити контроль за виконанням завдань, передбачених цією постановою.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють впевненість, що партійні, радянські, сільськогосподарські, профспілкові і комсомольські організації, колгоспи і радгоспи, промислові підприємства і транспортні організації вживуть всіх заходів до того, щоб забезпечити проведення збирання врожаю без втрат, заготівлю необхідної кількості кормів, виконання і перевиконання планів продажу державі зерна та інших сільськогосподарських продуктів у першому році десятої п'ятирічки.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради
Міністрів Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

РОЗПОДІЛ
шин для вантажних автомобілів, виділених додатково в 1976 році для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів

 

Кількість шин
/тис. штук/

Вінницька

4,1

Волинська

1,7

Ворошиловградська

2,9

Дніпропетровська

3,3

Донецька

3,7

Житомирська

2,9

Закарпатська

1,2

Запорізька

3,0

Івано-Франківська

1,6

Київська

4,5

Кіровоградська

3,1

Кримська

4,1

Львівська

2,7

Миколаївська

2,5

Одеська

3,7

Полтавська

3,2

Ровенська

2,2

Сумська

2,8

Тернопільська

2,5

Харківська

3,8

Херсонська

3,1

Хмельницька

3,5

Черкаська

3,5

Чернівецька

1,2

Чернігівська

3,2

Всього

74,0

 

ВІДОМІСТЬ
нафтопродуктів, виділених додатково в 1976 році Укрсільгосптехніці для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів

Постачальник - Головнафтопостачзбут УРСР

/тис. тонн/

 

Всього

в тому числі:

III квартал

IV квартал

Автомобільний бензин

142

87

55

в тому числі: А-72

54

34

20

А-76

78

46

32

АИ-93

10

7

3

Дизельне пальне

90

90

-

Дизельне масло

7

7

-

в тому числі: М-10В

2

2

-

М-10Г

5

5

-

Автотракторне масло АС-8

6

6

-

Гас для технічних цілей

9

9

-

Паливо пічне побутове

20

20

-

Нафтобітум /II - III квартали/

1

-

-

 

РОЗПОДІЛ
по міністерствах і відомствах УРСР машин, обладнання і матеріалів, що виділяються додатково в 1976 році для потреб колгоспів і радгоспів /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/

 

Одиниця виміру

Всього

Мінсільгосп УРСР

Мінрадгоспів УРСР

Мінхарчо-
пром УРСР

Головплодвин-
пром УРСР

Мінм'ясомол-
пром УРСР

Укрсільгосп-
техніка

Укрсортнасін-
нєовоч

Постачальник

Прокат чорних металів /некондиційний/

тонн

1800

800

300

50

100

50

400

100

Укрголовметал

Сталь крупносортна

- " -

50

30

20

-

-

-

-

-

- " -

Сталь обручна

- " -

300

100

50

20

20

-

-

10

- " -

Сталь тонколистова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,9 - 3,9 мм

- " -

50

25

5

-

-

-

20

-

- " -

1 - 1,8 мм

- " -

100

40

10

10

10

-

20

10

- " -

Сталь покрівельна

- " -

100

50

10

10

10

-

10

10

- " -

Сталь листова конструкційна, гарячекатана

- " -

310

170

50

10

10

10

50

10

- " -

Сталь сортова конструкційна гарячекатана

- " -

50

20

10

-

-

-

20

-

- " -

Сталь сортова холоднотягнута

- " -

40

20

10

-

-

-

10

-

- " -

Труби:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

водогазопровідні

тонн

200

50

30

10

20

10

70

10

- " -

нафтопровідні електрозварні

- " -

50

20

10

-

-

-

20

-

- " -

стальні других сортів

тонн

280

180

50

15

15

10

 

10

Укрголовметал

Сітка стальна

тис. кв. м

20

15

5

-

-

-

 

-

- " -

Дріт звичайної якості для пресування сіна

тонн

2000

1000

700

100

100

-

 

100

- " -

Ділова деревина /для будівництва допоміжних будівель/

тис. куб. м

4

2

1

0,3

0,3

0,2

 

0,2

Укрголовліспапір

Пиломатеріали

куб. м

1000

520

240

60

60

60

 

60

- " -

Цемент

тис. тонн

4,9

3,0

1,04

0,3

0,3

0,06

 

0,3

Укрголовбудматеріали

Матеріали м'які покрівельні і ізол

тис. кв. м

250

180

30

10

10

10

 

10

- " -

Листи азбоцементні /шифер/

тис. ум. плиток

300

150

100

10

15

10

 

15

- " -

Скло будівельне

тис. кв. м

10

8

2

-

-

-

 

-

- " -

Котли опалювальні

тис. укм

0,4

0,3

0,1

-

-

-

 

-

- " -

Радіатори і конвектори опалювальні

тис. окм

2,0

1,5

0,5

-

-

-

 

-

- " -

Електродвигуни:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

потужністю від 0,25 до 100 квт

штук

2500

1800

500

70

50

30

 

50

Укрголовелектро

потужністю понад 100 квт

- " -

18

10

8

-

-

-

 

-

- " -

Трансформатори силові I - III габаритів

тис. ква

1,5

1,0

0,5

-

-

-

 

-

- " -

Мішки паперові

тис. штук

250

150

50

-

-

-

 

50

Укрсільгосптехніка

Жатки рядкові ЖВН-6А, ЖРС-4, 9А, ЖНС-6-12

штук

34

20

14

-

-

-

 

-

- " -

Косарки тракторні КПД-4, КРН-2, 1

- " -

100

60

30

-

10

-

 

-

- " -

Волокуші тракторні ВНШ-3

- " -

73

50

23

-

-

-

 

-

- " -

Автомобілерозвантажувачі ГУАР-15

- " -

5

3

2

-

-

-

 

Укрголовмаш

Навантажувачі бульдозери ПБ-35, ПФ-0, 5

- " -

200

100

60

10

10

10

 

10

Укрсільгосптехніка

Стеблепідіймачі до зернозбиральних комбайнів і жаток

- " -

3847

2000

1000

247

200

200

 

200

- " -

 

ВІДОМІСТЬ
машин, обладнання і матеріалів, що виділяються додатково в 1976 році Укрсільгосптехніці для потреб колгоспів і радгоспів /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/

Найменування

Одиниця виміру

Кількість

Постачальник

Труби тонкостінні електрозварні вуглецеві

тис. м

20

Укрголовметал

Цвяхи проволочні

тонн

118

- " -

Прокат латунний

- " -

7

Укрголовкольормет

Прокат алюмінієвий

- " -

60

- " -

Прокат мідний

- " -

9

- " -

Болти з гайками

- " -

44

Укрголовметал

Гайки вільні

- " -

7

- " -

Шплінти

- " -

4

- " -

Шурупи і гвинти

- " -

4

- " -

Шайби пружинні

тис. штук

3400

- " -

Балони середньої місткості

штук

100

- " -

Деревностружкові плити

куб. м

110

Укрголовліспапір

Фанера клеєна

- " -

110

- " -

Кабель СРГ, ВРГ, НРГ

км

60

Укрголовелектро

Провід установочний

км

1000

- " -

Провід шланговий

- " -

23

- " -

Кабель сигнально-блокувальний

- " -

3,5

- " -

Провід емальований

тонн

70

- " -

Фарби олійні

- " -

400

Укрголовхім

Стрічка ПХЛ

- " -

2,1

- " -

Пластик облицьовувальний

тис. кв. м

1

Укрголовхім

Гексахлоран дуст 12 %

тонн

480

Укрсільгосптехніка

Поліхлорпінен 65 %

- " -

360

- " -

Хлорофос 80 %

- " -

114

- " -

Метафос 20 %

- " -

100

- " -

Сульфовугілля

- " -

60

Укрголовхім

Бавовнопаперові тканини /по фонду держбюджетних організацій/

тис. м / тис. крб.

35/58

Укропттекстильторг

Брезент

тис. м

20

- " -

Верьовка льоноконопляна

тонн

42

Укрголовлегзбутсировина

Шпагат снопов'язальний

- " -

70

- " -

Електрокартон

- " -

20

Укрголовліспапір

Картон прокладний

- " -

17

- " -

Картон водонепроникний

- " -

15

- " -

Арматура промислова трубопровідна:

 

 

 

з сірого чавуну

тис. штук

3

Укрголовметал

з ковкого чавуну

- " -

3

- " -

з кольорових металів

- " -

4

Укркольормет

Насоси відцентрові:

 

 

 

артезіанські та погружні

штук

30

Укрсільгосптехніка

консольні

- " -

30

- " -

Конвейєри безроликові ТБ

- " -

15

- " -

Шлюзові затвори ШУ-6

- " -

100

- " -

Роздавачі кормів КТУ-10

- " -

22

- " -

Очисники-охолоджувачі молока ОМ-1

- " -

50

- " -

Пропарювачі для фляг ПФМ

- " -

20

- " -

Цистерни для молока ДФ-06-000

штук

50

Укрсільгосптехніка

Транспортери для вивантажування силосу СТ-2

- " -

103

- " -

Установки ВУ-7-65, ВУ-5-30

- " -

80

- " -

Роздавачі кормів ТВК-80А

- " -

42

- " -

Транспортери кормів ТКС-6

- " -

8

- " -

 

КІЛЬКІСТЬ
перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для присудження колективам автоколон та інших транспортних підрозділів

Області

Перехідних Червоних прапорів з грошовими преміями - всього

в тому числі:

з першою грошовою премією

з другою грошовою премією

з третьою грошовою премією

Вінницька

4

1

1

2

Волинська

2

1

1

-

Ворошиловградська

3

1

1

1

Дніпропетровська

4

1

1

2

Донецька

3

1

1

1

Житомирська

3

1

1

1

Закарпатська

2

1

1

-

Запорізька

3

1

1

1

Івано-Франківська

3

1

1

1

Київська

4

1

1

2

Кіровоградська

4

1

1

2

Кримська

3

1

1

1

Львівська

3

1

1

1

Миколаївська

3

1

1

1

Одеська

4

1

1

2

Полтавська

4

1

1

2

Ровенська

3

1

1

1

Сумська

3

1

1

1

Тернопільська

3

1

1

1

Харківська

4

1

1

2

Херсонська

3

1

1

1

Хмельницька

3

1

1

1

Черкаська

3

1

1

1

Чернівецька

2

1

1

-

Чернігівська

4

1

1

2

Всього

80

25

25

30

____________

Опрос