Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об улучшении управления хмелеводством в республике и преобразовании в хмелеводческие совхозы отдельных колхозов

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 09.03.1976 № 127
редакция действует с 29.07.1994

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 9 березня 1976 р. N 127

Київ

Про поліпшення управління хмелярством в республіці та перетворення у хмелярські радгоспи окремих колгоспів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР
 від 13 грудня 1988 року N 380

Постанову скасовано у частині присвоєння
радгоспам імені А. О. Жданова
(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і
Ради Міністрів Української РСР
 від 31 січня 1989 року N 40)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 року N 522

З метою поліпшення управління хмелярством в республіці та дальшого поглиблення спеціалізації і концентрації виробництва хмелю Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Прийняти пропозицію Міністерства радгоспів УРСР, погоджену з Держпланом УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР і Міністерством сільського господарства СРСР, про створення Українського аграрно-промислового об'єднання по виробництву і переробці хмелю "Укрхміль" /м. Житомир/, з підпорядкуванням його Міністерству радгоспів УРСР.

Об'єднання "Укрхміль" створити на базі республіканського тресту хмелярських радгоспів і хмелефабрик та Житомирського комбінату будівельних матеріалів Міністерства радгоспів УРСР і Української дослідної станції хмелярства Міністерства сільського господарства УРСР у межах чисельності апарату управління і витрат на його утримання організацій і підприємств, що включаються до складу новостворюваного об'єднання.

Міністерству сільського господарства УРСР передати Міністерству радгоспів УРСР Українську дослідну станцію хмелярства в установленому порядку за станом на 1 січня 1976 року.

Міністерству радгоспів УРСР за погодженням з Держпланом УРСР, Міністерством фінансів УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР і Міністерством юстиції УРСР у двомісячний строк розробити і затвердити Положення про об'єднання "Укрхміль".

2. Прийняти пропозиції Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Вінницького, Житомирського, Київського і Львівського обкомів Компартії України і облвиконкомів про перетворення у хмелярські радгоспи 30 колгоспів згідно з додатком.

Перетворення колгоспів у радгоспи здійснити в порядку, встановленому постановою Ради Міністрів СРСР і ЦК КПРС від 3 травня 1957 р. N 495 /постанова Ради Міністрів УРСР і ЦК Компартії України від 9 травня 1957 р. N 450/.

Облвиконкомам, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР та Міністерству фінансів УРСР встановити контроль за роботою комісій по припиненню діяльності колгоспів, передачею земель і всього громадського майна їх, за стягненням дебіторської заборгованості і завершенням остаточних розрахунків з колгоспниками, державними та іншими організаціями і особами на день припинення діяльності колгоспів.

Зберегти за колгоспниками, які перейдуть на роботу в радгоспи, що організуються на базі колгоспів, присадибні ділянки в розмірах, якими вони користувалися в колгоспах.

3. Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству фінансів УРСР, Українській республіканській конторі Держбанку СРСР, Вінницькому, Житомирському, Київському та Львівському облвиконкомам визначити по колгоспах, що перетворюються у радгоспи, остаточну заборгованість по позичках Держбанку СРСР, колгоспникам по оплаті праці та іншим кредиторам і в двомісячний строк після затвердження райвиконкомами звітів комісій по припиненню діяльності колгоспів подати Раді Міністрів УРСР пропозицій про джерела покриття затрат, зв'язаних з перетворенням колгоспів у радгоспи.

4. Міністерству радгоспів УРСР для керівництва новостворюваними радгоспами Олевського і Лугинського районів Житомирської області створити Олевський спеціалізований трест хмелярських радгоспів.

У зв'язку з цим Міністерству сільського господарства УРСР скоротити чисельність апарату Олевського і Лугинського районних управлінь сільського господарства.

5. Дозволити Міністерству радгоспів УРСР створити в центральному апараті відділ технічних культур у складі 5 одиниць в межах граничних асигнувань, встановлених Міністерству на утримання апарату управління.

6. Держплану УРСР і Міністерству фінансів УРСР вирішити питання про виділення Міністерству радгоспів УРСР на 1976 рік додаткового фонду заробітної плати та граничних асигнувань на утримання апарату управління у зв'язку з організацією нових радгоспів на базі колгоспів.

7. Міністерству радгоспів УРСР за погодженням з Міністерством фінансів УРСР визначити джерела фінансування новостворюваних радгоспів і організацій об'єднання "Укрхміль".

8. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Вінницький, Житомирський, Київський та Львівський облвиконкоми передати Міністерству радгоспів УРСР фонди матеріально-технічного постачання для радгоспів, що організуються на базі колгоспів, пропорційно задоволенню заявок колгоспів на 1976 рік.

9. Міністерству радгоспів УРСР, Вінницькому, Житомирському, Київському та Львівському облвиконкомам у місячний строк подати Держплану УРСР і Міністерству фінансів УРСР пропозиції про внесення, у зв'язку з перетворенням колгоспів у радгоспи, змін до планів виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів, матеріально-технічного постачання, з праці та фінансових планів на 1976 рік.

10. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР та облвиконкомам при розробці проектів народногосподарських планів враховувати спеціалізацію колгоспів і радгоспів на виробництві хмелю і встановлювати їм плани продажу державі продукції інших трудомістких культур в розмірах, які б не стримували розвиток хмелярства, залишивши при цьому в Житомирській області встановлені постановою Ради Міністрів УРСР від 8 січня 1976 р. N 12 обсяги заготівель насінної картоплі.

11. Міністерству радгоспів УРСР, Вінницькому, Житомирському, Київському, Львівському обкомам Компартії України і облвиконкомам укомплектувати новостворювані радгоспи досвідченими кадрами і спеціалістами сільського господарства та забезпечити трудовлаштування всіх працездатних членів колгоспів, що перетворюються в радгоспи.

12. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР для зміцнення новостворюваних радгоспів кадрами направити в 1976 році об'єднанню "Укрхміль" за рахунок випускників вузів по 25 чоловік агрономів, зоотехніків, ветеринарних лікарів, інженерів-механіків, економістів та 15 бухгалтерів.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

СПИСОК
колгоспів, намічених до перетворення у хмелярські радгоспи Міністерства радгоспів УРСР

Найменування колгоспів і районів

Найменування радгоспів, що організуються на базі колгоспів

1

2

Вінницька область

"Шляхом Леніна" Літинського району

"Шляхом Леніна"

імені Ілліча Літинського району

імені Ілліча

Житомирська область

імені Дзержинського Коростенського району

приєднати до хмелерадгоспу "Коростенський"

імені Мічуріна Лугинського району

імені Мічуріна

імені 40-річчя Компартії України Лугинського району

"Калинівський"

імені Шевченка Лугинського району

"Жеревці"

імені Кірова Лугинського району

"Дивлинський" 

"Жовтень" Лугинського району

"Жовтневий"

імені Куйбишева Лугинського району

імені Куйбишева

імені Леніна Лугинського району

"Україна"

"Червоний партизан" Лугинського району

"Липники" 

імені 1 Травня Олевського району

"Кишинський"

"Червоний партизан" Олевського району

"Червоний партизан"

імені Жданова Олевського району

імені Жданова

імені Калініна Олевського району

імені Калініна

"За комунізм" Олевського району

"Радовельський"

"Шлях Ілліча" Олевського району

"Хочинський"

"Червоний прикордонник" Олевського району

"Світанок"

"Перемога" Олевського району

"Перемога"

"Іскра" Олевського району

"Іскра"

"Ленінським шляхом" Олевського району

"Майданський"

імені Кірова Олевського району

імені Кірова

імені XXII з'їзду КПРС Олевського району

"Комуніст"

імені Шевченка Олевського району

імені Шевченка

імені Леніна Олевського району

імені Леніна

"Здобуток Жовтня" Коростишівського району

"Здобуток Жовтня"

імені Чапаєва Новоград-Волинського району

імені Чапаєва

"Шлях до комунізму" Новоград-Волинського району

"Городницький"

Київська область

"Зоря комунізму" Поліського району

"Володимирівський"

Львівська область

імені Котовського Бродівського району

імені Котовського

____________

Опрос