Идет загрузка документа (20 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дальнейшем повышении эффективности сварочного производства

Совет Министров УССР
Постановление от 26.02.1976 № 107
редакция действует с 15.09.1988

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 26 лютого 1976 р. N 107

Київ

Про дальше підвищення ефективності зварювального виробництва

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 15 вересня 1988 року N 278

Рада Міністрів УРСР відмічає, що в результаті виконання завдань, встановлених постановою Ради Міністрів УРСР від 29 грудня 1970 р. N 652, в народному господарстві УРСР збільшено випуск зварних конструкцій, досягнуті значні успіхи в справі прискорення технічного прогресу в зварювальному виробництві і підвищенні якості зварювальних робіт.

Проте в ряді галузей промисловості та в будівництві слабо використовуються резерви підвищення продуктивності праці та економії металу в зварювальному виробництві.

Повільно здійснюються заходи, пов'язані з комплексною механізацією і автоматизацією процесів виготовлення зварних конструкцій, удосконаленням організації зварювальних робіт, поліпшенням гігієни праці і техніки безпеки в зварювальному виробництві.

З метою дальшого підвищення ефективності зварювального виробництва, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 2 грудня 1975 р. N 979 "Про дальше підвищення ефективності зварювального виробництва" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР створити в 1976 - 1979 роках на промислових підприємствах потужності, що забезпечать виробництво зварних конструкцій в 1980 році в обсягах згідно з додатком N 1*.

Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР передбачати в річних планах на 1976 - 1980 роки відповідні завдання по розвитку виробничих потужностей і випуску зварних конструкцій.

2. Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР забезпечити в 1976 - 1980 роках будівництво нових та розширення і реконструкцію діючих спеціалізованих підприємств і цехів по виробництву зварних конструкцій та введення в дію на цих підприємствах виробничих потужностей згідно з додатком N 2*.

3. Міністерствам і відомствам УРСР:

забезпечити в 1976 - 1980 роках перегляд технічної документації на всі види зварних конструкцій з метою зниження їх металомісткості, підвищення технічного рівня виробництва цих конструкцій та економії металу при їх виготовленні, а також розробку і здійснення заходів по зменшенню на всіх видах зварних конструкцій і металовиробів кількості наплавленого металу шляхом забезпечення відповідності перерізу зварних швів вимогам розрахунків міцності, діючим стандартам і прогресивним напрямам у проектуванні конструкцій;

передбачати в річних планах на 1976 - 1980 роки завдання по застосуванню у виробництві зварних конструкцій прогресивних видів металопрокату /прокату високоміцної сталі, напівспокійної сталі підвищеної міцності, гнутих і гнутозварних тонкостінних профілів/.

4. Зобов'язати Міністерство автомобільного транспорту УРСР довести в 1980 році виробництво допоміжного зварювального устаткування на підвідомчих підприємствах в обсязі до 20 тис. карбованців.

5. Міністерствам і відомствам УРСР передбачати в річних планах на 1976 - 1980 роки завдання по підвищенню рівня механізації і автоматизації зварювальних і газорізальних робіт, маючи на увазі, що в 1980 році механізовані і автоматизовані роботи в загальному обсязі зварювальних робіт в цілому по СРСР повинні становити 64 проценти, в тому числі по промислових підприємствах - 71 процент.

Затвердити завдання по підвищенню до кінця 1980 року рівня механізації і автоматизації зварювальних і газорізальних робіт згідно з додатком N 3*.

6. Українському об'єднанню Ради Міністрів УРСР "Укрсільгосптехніка", Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Міністерству місцевої промисловості УРСР, Головному управлінню річкового флоту при Раді Міністрів УРСР, Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерству комунального господарства УРСР, Українському міжколгоспному об'єднанню по будівництву "Укрміжколгоспбуд" і Київському міськвиконкому в 3-місячний строк розробити заходи по впровадженню комплексної механізації і автоматизації виробництва зварних конструкцій в 1976 - 1980 роках у підвідомчих виробничих об'єднаннях і на підприємствах і подати їх Держплану УРСР.

Держплану УРСР узагальнити розроблені міністерствами і відомствами матеріали і до 25 травня 1976 р. подати на затвердження Раді Міністрів УРСР.

7. Пункт 7 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 15.09.88 р. N 278)

8. Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР:

а) взяти участь:

у розробці технічної документації по створенню і введенню в дію у виробничих об'єднаннях і на підприємствах комплексно-механізованих відділень, дільниць, потокових і конвейєрних ліній для масового і крупносерійного виробництва зварних конструкцій на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 4*;

у виконанні завдань по вдосконаленню зварних конструкцій, що випускаються, і створенню нових раціональних зварних конструкцій на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 5*;

у виконанні завдань по виготовленню в 1976 - 1980 роках дослідно-промислових зразків нових зварювальних матеріалів згідно з додатком N 6*;

б) до 1 червня 1976 р. розробити і за погодженням з ВЦРПС затвердити заходи по забезпеченню починаючи з 1979 року випуску зварювального устаткування з вмонтованим вентиляційним обладнанням;

в) забезпечити:

перегляд в 1976 - 1980 роках діючих і розробку нових стандартів у галузі зварювання, наплавлення, паяння і газополуменевої обробки металів згідно з додатком N 7* і затвердження їх у встановленому порядку;

розгляд і погодження розробленої спеціалізованими організаціями технічної документації по будівництву нових і реконструкції діючих підприємств і цехів по виробництву зварювальних матеріалів на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 8*;

розгляд і погодження розроблених міністерствами і відомствами СРСР разом з Міністерством охорони здоров'я СРСР і ВЦРПС інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних і організаційних заходів по дальшому поліпшенню в 1976 - 1980 роках техніки безпеки і умов праці в зварювальному виробництві.

9. Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР забезпечити в 1976 - 1980 роках будівництво нових і реконструкцію діючих підприємств і цехів по виробництву зварювальних матеріалів, перелічених у додатку N 8*.

10. Академії наук УРСР, Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР взяти участь у виконанні завдань по розробці нового, прогресивного зварювального і допоміжного устаткування, засобів механізації та автоматизації виробництва зварних конструкцій, устаткування для паяння та газополуменевої обробки металів, апаратури і приладів для контролю якості зварних з'єднань, комплектуючих виробів та інструменту зварника і по освоєнню серійного виробництва їх на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 9*.

11. Фізико-механічному інституту Академії наук УРСР силами дослідного виробництва забезпечити виконання завдань по випуску в 1976 - 1980 роках приладів для контролю заповнення порошкового дроту в процесі виготовлення для підприємств по виготовленню зварювальних матеріалів в обсягах по роках згідно з додатком N 10*.

12. Академії наук УРСР і Міністерству чорної металургії УРСР забезпечити виконання завдань по розробці і освоєнню серійного виробництва технологічного устаткування для підприємств по виробництву зварювальних матеріалів на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 11*.

13. Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР щорічно починаючи з 1976 року подавати Міністерству чорної металургії СРСР, Міністерству кольорової металургії СРСР, Міністерству енергетичного машинобудування і Міністерству енергетики і електрифікації СРСР рекомендації по визначенню черговості освоєння промислового виробництва нових зварювальних матеріалів на базових підприємствах згідно з додатком N 12*.

14. Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР і Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР взяти участь у виконанні завдань по комплексній розробці і впровадженню у виробництво нових ефективних технологічних процесів, устаткування і матеріалів для зварювання, наплавлення і газополуменевої обробки металів на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 13*.

15. Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР, Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР і Міністерству охорони здоров'я УРСР взяти участь у виконанні завдань по розробці і освоєнню серійного виробництва нових ефективних матеріалів, тканин і засобів індивідуального захисту робітників і інженерно-технічних працівників, що зайняті в зварювальному виробництві, на 1976 - 1980 роки згідно з додатком N 14*.

16. Доручити Міністерству внутрішніх справ УРСР протягом 1976 року вирішити в установленому порядку питання про створення служби головного зварника при Головному управлінні виправно-трудових установ і введення посад старших інженерів-зварників в управліннях внутрішніх справ Ворошиловградського, Дніпропетровського, Донецького, Запорізького і Львівського облвиконкомів зі збільшенням апарату тресту для цієї мети на 9 одиниць, з утриманням їх за рахунок власного виробництва.

17. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті за погодженням з Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по професійно-технічній освіті і з участю Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР та Київського міськвиконкому створити в 1976 році на базі міжреспубліканських курсів по підготовці інструкторів по впровадженню в народне господарство передових методів зварювання і наплавлення металів в м. Києві технічне училище по підготовці і перепідготовці робітників-зварників і наладчиків зварювального устаткування.

Держплану УРСР і Державному комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті передбачати в річних планах на 1976 - 1980 роки заходи по розвитку матеріально-технічної бази вказаного технічного училища.

18. З метою дальшого розвитку експериментальної бази Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР і забезпечення цього Інституту виробничою і житловою площею:

а) Держбуду УРСР забезпечити проектування в 1976 - 1977 роках силами проектного інституту "Діпроцивільпромбуд" за замовленням Академії наук УРСР в межах лімітів на проектно-розвідувальні роботи:

інженерно-лабораторного корпусу загальною площею 8000 кв. метрів /без збільшення чисельності працівників підприємств і організацій в м. Києві/;

експериментально-виробничої бази загальною площею 4000 кв. метрів та заготівельно-складських приміщень загальною площею 4000 кв. метрів в районі селища міського типу Глеваха Васильківського району Київської області.

Київському облвиконкому вирішити в установленому порядку питання про відведення Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона Академії наук УРСР земельної ділянки для будівництва згаданої бази та заготівельно-складських приміщень.

Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР забезпечити в 1977 - 1980 роках будівництво вказаних об'єктів за замовленням Академії наук УРСР;

б) Київському облвиконкому вирішити в установленому порядку питання про відведення Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР в м. Миронівка Київської області земельної ділянки, що прилягає до території раніше переданого цьому Інституту колишнього маслозаводу, для будівництва в 1976 - 1980 роках дослідного цеху зварювальних матеріалів;

в) Академії наук УРСР:

з залученням інституту "Південдіпроскло" Міністерства промисловості будівельних матеріалів СРСР забезпечити проектування в 1976 - 1977 роках дослідного цеху зварювальних матеріалів Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона на відведеній цьому інституту ділянці в м. Миронівка Київської області, виділивши інституту "Південдіпроскло" необхідні ліміти на проектно-розвідувальні роботи;

передбачити в плані капітальних робіт на 1977 - 1980 роки будівництво вказаного цеху з залученням в порядку дольової участі коштів заінтересованих міністерств і відомств.

Міністерству сільського будівництва УРСР забезпечити в 1977 - 1980 роках будівництво вказаного дослідного цеху за замовленням Академії наук УРСР;

г) Академії наук УРСР і Київському міськвиконкому забезпечити проектування і будівництво в м. Києві в 1977 - 1980 роках жилого будинку і гуртожитку для працівників Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона.

19. Продовжити на 1976 - 1980 роки чинність пункту 6 постанови Ради Міністрів УРСР від 2 лютого 1961 р. N 109 в частині залишення в розпорядженні Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона всієї житлової площі, яка звільняється в м. Києві у зв'язку з поліпшенням житлових умов співробітників цього Інституту.

20. Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, Академії наук УРСР на основі заходів, передбачених цією постановою, забезпечити в 1976 - 1980 роках у виробничих об'єднаннях, на промислових підприємствах і в будівельних організаціях:

дальше зростання продуктивності праці в зварювальному виробництві і систематичний техніко-економічний аналіз сучасного стану вказаного виробництва і перспектив його розвитку;

широке використання найновішого вітчизняного і зарубіжного досвіду в галузі удосконалення техніки і технології зварювання, наплавлення і газополуменевої обробки металів;

удосконалення керування зварювальним виробництвом з впровадженням наукових методів організації праці і використанням засобів обчислювальної техніки.

21. Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР передбачати в річних планах на 1976 - 1980 роки виділення капітальних вкладень в обсягах, необхідних для виконання завдань, встановлених цією постановою.

22. Зобов'язати міністерства і відомства УРСР, Академію наук УРСР щороку до 1 квітня доповідати Держплану УРСР про хід виконання завдань, передбачених цією постановою.

Держплану УРСР до 15 квітня подавати Раді Міністрів УРСР узагальнений звіт для доповіді Раді Міністрів СРСР.

23. Довести до відома Держплану УРСР, міністерств і відомств УРСР, що Рада Міністрів СРСР постановою від 2 грудня 1975 р. N 979:

1) Зобов'язала Міністерство чорної металургії СРСР забезпечити виготовлення і поставку в 1976 - 1980 роках міністерствам і відомствам-виготовлювачам зварних конструкцій за їх замовленням прогресивних матеріалів, необхідних для виконання завдань, передбачених вказаною постановою.

2) Зобов'язала Міністерство електротехнічної промисловості і Міністерство хімічного і нафтового машинобудування в 6-місячний строк розробити і затвердити заходи по організації в 1976 - 1980 роках централізованого технічного обслуговування і ремонту електрозварювального устаткування і устаткування для газополуменевої обробки металів протягом повного амортизаційного строку служби вказаного устаткування.

3) Зобов'язала Міністерство чорної металургії СРСР, Міністерство кольорової металургії СРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів СРСР, Міністерство целюлозно-паперової промисловості і Міністерство хімічної промисловості здійснювати починаючи з 1977 року поставку міністерствам і відомствам, що виробляють зварювальні матеріали, рутилового та ільменітового концентратів, слюди мусковіт і слюдяного концентрату, залізного порошку, каоліну, тальку і польового шпату в м'яких гумокордних контейнерах споживачів.

4) Зобов'язала Міністерство чорної металургії СРСР організувати починаючи з 1977 року на підприємствах по виробництву феросплавів централізоване виготовлення подрібнених феросплавів /у вигляді готових порошків/ для електродних покриттів і порошкового дроту, з доведенням їх випуску в 1980 році до 50 тис. тонн.

5) Зобов'язала міністерства і відомства СРСР в 6-місячний строк розробити і затвердити заходи по економному витрачанню в 1976 - 1980 роках зварювальних матеріалів, передбачивши в них більш широке застосування прогресивних технологічних процесів /в тому числі таких, що не потребують присадних матеріалів при зварюванні/, науково обгрунтованих норм витрачання електродів, зварювального дроту, флюсів і захисних газів, раціональне їх зберігання і транспортування, а також підвищення технологічної дисципліни у зварювальному виробництві.

6) Затвердила перелік базових підприємств, на яких освоюється технологія виробництва та промисловий випуск нових видів зварювальних матеріалів у 1976 - 1980 роках, згідно з додатком N 12*.

____________
* Не наводиться.

7) Зобов'язала Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР підготовляти і подавати в Державний комітет Ради Міністрів СРСР по науці і техніці та в інші заінтересовані міністерства і відомства пропозиції про використання результатів закінчених робіт в галузі зварювання, які виконуються на основі двосторонніх і багатосторонніх угод про науково-технічне співробітництво з головними зварювальними інститутами і центрами держав - членів РЕВ, а також про придбання за кордоном лицензій на нові високоефективні розробки в галузі зварювальної техніки і технології.

8) Дозволила Держплану СРСР при розробці проектів річних планів вносити в разі необхідності окремі уточнення в завдання, передбачені зазначеною постановою.

9) Доручила Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Академії наук УРСР подавати щороку до 15 липня Раді Міністрів СРСР огляди розвитку зварювального виробництва в СРСР за минулий рік з відповідними пропозиціями.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 25

Опрос