Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по дальнейшему увеличению объема производства и заготовок сортового семенного картофеля

Совет Министров УССР
Постановление, Перечень от 08.01.1976 № 12
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 8 січня 1976 р. N 12

Київ

Про заходи по дальшому збільшенню обсягу виробництва і заготівель сортової насінної картоплі

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Центрального Комітету Компартії України і
Ради Міністрів Української РСР
від 10 січня 1978 року N 18

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 року N 522)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що організація закритих районів і зон товарного виробництва сортової насінної картоплі, а також спеціалізація по насінництву господарств дали можливість прискорити розмноження районованих і перспективних сортів, створити відповідні державні ресурси насіння картоплі для сортопоновлення та сортозаміни, поліпшити насінництво картоплі в колгоспах і радгоспах республіки.

Проте досягнутий рівень товарного виробництва і заготівель сортової картоплі ще не забезпечує повну потребу колгоспів і радгоспів у насінні для сортопоновлення в установлені строки. В ряді спеціалізованих по насінництву картоплі господарств порушуються правила сортової агротехніки, несвоєчасно проводяться сортові і фітосанітарні прочистки, недостатньо ведеться боротьба з хворобами і шкідниками. Повільно здійснюється будівництво насінних комплексів у господарствах першої групи. Колгоспи і радгоспи закритих районів не виконують планів виробництва і заготівель насіння ранніх сортів картоплі.

Внаслідок ослаблення контролю з боку окремих радянських і сільськогосподарських органів в ряді місць насінна картопля високих репродукцій витрачається не за призначенням. У 1975 році в Овруцькому районі Житомирської області /голова райвиконкому т. Коваль/ 1034 тонни насінної картоплі цінних сортів використано як продовольчу.

Науково-дослідні установи республіки недостатньо працюють над створенням нових високоврожайних столових сортів картоплі, не виконують планів виробництва і реалізації еліти і насінної картоплі високих репродукцій, внаслідок чого у господарствах не регулярно проводиться сортопоновлення і сортозаміна картоплі.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Схвалити подані Міністерством сільського господарства УРСР, Сумським, Чернігівським, Житомирським і Тернопільським облвиконкомами пропозиції про організацію нових закритих районів товарного виробництва сортової насінної картоплі, не ураженої вірусними хворобами, з віднесенням до них колгоспів Глухівського району Сумської області, Чернігівського району Чернігівської області та про додаткове включення до складу насінницьких господарств колгоспів Народицького району Житомирської області і Підволочиського району Тернопільської області.

Абзац другий пункту 1 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
України і Ради Міністрів Української РСР від 10.01.78 р. N 18)

Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч" разом з Волинським, Житомирським, Київським, Ровенським, Сумським, Тернопільським, Хмельницьким і Чернігівським облвиконкомами протягом 1977 - 1978 років подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про додаткове створення закритих районів по насінництву картоплі, з тим щоб у 1980 році забезпечити продаж в республіканський фонд 600 тис. тонн насінної картоплі.

2. Пункт 2 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
України і Ради Міністрів Української РСР від 10.01.78 р. N 18)

3. Виробництво і реалізацію сортової насінної картоплі в новоорганізованих закритих районах та додатково включених в закриті райони насінницьких господарствах, а також преміювання колгоспників, керівників і спеціалістів колгоспів провадити в порядку і на умовах, встановлених постановою Ради Міністрів УРСР від 11 січня 1968 р. N 12.

4. Заборонити використання насінної картоплі, вирощеної у закритих районах, зонах і окремих насінницьких господарствах, не за призначенням без відома Міністерства сільського господарства УРСР.

Комітету народного контролю УРСР, Житомирському, Київському і Чернігівському облвиконкомам перевірити факти розбазарювання у 1975 році насінної картоплі, вирощеної в закритих районах, і винних притягти до відповідальності.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч" та облвиконкомам забезпечити збільшення обсягу виробництва і поліпшення якості сортової насінної картоплі в насінницьких господарствах закритих районів, зон і в науково-дослідних установах та виконання встановлених їм завдань по продажу в республіканський фонд еліти і сортової насінної картоплі. Передбачити в планах реалізації продаж її населенню для сортозаміни і сортопоновлення на присадибних ділянках, в першу чергу на території закритих районів і зон та населених пунктів, де виявлено вогнища раку картоплі і картопляної нематоди.

6. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, Волинський, Житомирський, Львівський, Ровенський, Сумський, Тернопільський, Хмельницький, Чернівецький та Чернігівський облвиконкоми вжити необхідних заходів до перетворення колгоспів і радгоспів закритих районів і зон по насінництву картоплі у зразкові господарства, докорінно перебудувати їх роботу по організації і технології виробництва картоплі.

7. Затвердити об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч" завдання по будівництву в 1976 - 1980 роках насінних баз у закритих районах для приймання та відвантаження сортової насінної картоплі згідно з додатком N 3.

Проектування насінних баз доручити інституту "Укрколгосппроект" Укрміжколгоспбуду на замовлення об'єднання "Укрсортнасіннєовоч".

Будівництво зазначених баз покласти на Міністерство сільського будівництва УРСР.

8. Республіканській конторі "Укроптбакалія" щороку виділяти об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч" 2,5 млн. мішків IV - V категорії місткістю 50 кг для забезпечення перевезення насінної картоплі.

9. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити протягом 1976 - 1980 років виготовлення з матеріалів замовника - Укрсортнасіннєовоч 500 тис. контейнерів для перевезення насінної картоплі.

10. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Укрсільгосптехніку, Сумський, Чернігівський, Житомирський і Тернопільський облвиконкоми здійснити заходи по зміцненню матеріально-технічної бази насінницьких господарств закритих районів.

Міністерству сільського господарства УРСР і Укрсільгосптехніці виділити на 1976 рік для насінницьких господарств Глухівського, Чернігівського, Народицького і Підволочиського районів цільовим призначенням необхідну сільськогосподарську техніку, транспортні засоби, добрива, отрутохімікати та ліміти підрядних будівельно-монтажних робіт.

11. Міністерству сільського господарства УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ організувати при Сумській обласній державній сільськогосподарській дослідній станції та Чернігівській дослідній станції по картоплі опорні пункти з постійним місцем їх роботи у відповідних насінницьких господарствах першої групи Глухівського району Сумської області і Чернігівського району Чернігівської області.

Витрати на утримання опорних пунктів віднести за рахунок асигнувань, що виділяються Міністерству сільського господарства УРСР на операційні видатки по сільському господарству.

12. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР забезпечити здійснення меліоративних робіт у господарствах закритих насінницьких районів і зон з тим, щоб на перезволожених площах з мінеральними грунтами побудувати гончарний дренаж, а на осушених торфовищах створити двостороннє регулювання водного режиму.

13. Міністерству сільського будівництва УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ закінчити у 1976 році будівництво лабораторного корпусу Українського науково-дослідного інституту картопляного господарства.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

 

ПЕРЕЛІК
насінницьких господарств першої групи по вирощуванню еліти картоплі і насінницьких господарств другої групи по розмноженню еліти і сортової насінної картоплі у закритих районах і зонах

Додаток N 1 втратив чинність
(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і
Ради Міністрів Української РСР
від 10 січня 1978 року N 18)

 

ЗАВДАННЯ
закритим районам і зонам та науково-дослідним установам по вирощуванню і продажу об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч" елітної і сортової насінної картоплі на 1976 - 1980 роки

Додаток N 2 втратив чинність
(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і
Ради Міністрів Української РСР
від 10 січня 1978 року N 18)

 

ЗАВДАННЯ
об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч" по будівництву насінних баз у закритих районах і зонах

Насінні бази

Рік початку будівництва

Рік введення в дію

Підрядна організація

Лугинська Житомирської області

1976

1977

Мінсільбуд УРСР

Кролевецька Сумської області

1976

1977

- " -

Славутська Хмельницької області

1976

1977

- " -

Гусятинська Тернопільської області

1977

1979

- " -

Сосницька Чернігівської області

1977

1979

- " -

Чернігівська Чернігівської області

1977

1979

- " -

Народицька Житомирської області

1978

1979

- " -

Глухівська Сумської області

1979

1980

- " -

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Опрос