Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О создании производственно-аграрных объединений консервной промышленности Министерства пищевой промышленности УССР в отдельных областях республики

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 09.12.1975 № 544
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 9 грудня 1975 р. N 544

Київ

Про створення виробничо-аграрних об'єднань консервної промисловості Міністерства харчової промисловості УРСР в окремих областях республіки

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

З метою поліпшення використання виробничих потужностей консервних та овочесушильних підприємств, збільшення виробництва плодоовочевих консервів і сушеної продукції та спеціалізації господарств на вирощуванні овочів і фруктів Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Прийняти пропозиції Міністерства харчової промисловості УРСР, Житомирського, Закарпатського, Полтавського, Сумського і Хмельницького обкомів Компартії України і облвиконкомів про створення Житомирського, Тячівського Закарпатської області, Полтавського, Сумського і Хмельницького виробничо-аграрних об'єднань консервної промисловості, а також перетворення окремих колгоспів у радгоспи згідно з додатком і підпорядкування їх Міністерству харчової промисловості УРСР.

Створення виробничо-аграрних об'єднань здійснити на базі відповідних переробних підприємств Міністерства харчової промисловості УРСР та радгоспів, які передаються цьому Міністерству.

Вважати головним завданням цих об'єднань виробництво високоякісних овочів і фруктів у кількості, необхідній для забезпечення потреб підпорядкованих їм промислових підприємств, збільшення випуску консервів у широкому асортименті, а також постачання свіжих овочів, зокрема ранніх, для роздрібної торгівлі.

Перетворення колгоспів у радгоспи здійснити в порядку, встановленому постановою Ради Міністрів СРСР і ЦК КПРС від 3 травня 1957 р. N 495 /постанова Ради Міністрів УРСР і ЦК Компартії України від 9 травня 1957 р. N 450/.

Зберегти за колгоспниками, які перейдуть на роботу в радгоспи, що організуються на базі колгоспів, присадибні ділянки в розмірах, якими вони користувалися в колгоспах.

2. Житомирському, Закарпатському, Полтавському, Сумському та Хмельницькому обкомам Компартії України та облвиконкомам, Міністерству харчової промисловості УРСР і Міністерству сільського господарства УРСР встановити суворий контроль за роботою комісій по припиненню діяльності колгоспів, передачею радгоспам земель і громадського майна колгоспів, за стягненням дебіторської заборгованості та завершенням остаточних розрахунків з колгоспниками, державними та іншими організаціями на день припинення виробничої діяльності колгоспів.

Міністерству харчової промисловості УРСР і Міністерству фінансів УРСР подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про джерела покриття заборгованості колгоспів, що перетворюються в радгоспи, по кредитах Держбанку СРСР.

3. Міністерству харчової промисловості УРСР, Житомирському, Закарпатському, Полтавському, Сумському і Хмельницькому облвиконкомам подати Держплану УРСР і Міністерству фінансів УРСР пропозиції про внесення змін, у зв'язку з перетворенням колгоспів у радгоспи, в плани виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів, матеріально-технічного постачання, з праці та фінансові плани на 1976 рік.

4. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Житомирський, Закарпатський, Полтавський, Сумський та Хмельницький облвиконкоми передати Міністерству харчової промисловості УРСР фонди матеріально-технічного постачання для радгоспів, що організуються на базі колгоспів, пропорційно задоволенню заявок колгоспів на 1976 рік.

5. Передати створеним виробничо-аграрним об'єднанням консервної промисловості встановлені колгоспам, що перетворюються в радгоспи, на 1976 рік плани по виробництву та продажу державі сільськогосподарських продуктів.

6. Держплану УРСР та Міністерству харчової промисловості УРСР передбачити на 1976 - 1980 роки виділення необхідних капітальних вкладень для проведення спеціалізації та зміцнення матеріально-технічної бази створених радгоспів.

7. Житомирському, Закарпатському, Полтавському, Сумському, Хмельницькому облвиконкомам та Міністерству харчової промисловості УРСР:

- в зв'язку з перетворенням колгоспів у спеціалізовані радгоспи забезпечити внесення змін в структуру посівних площ та плани виробництва і заготівель сільськогосподарської продукції на 1976 та наступні роки десятої п'ятирічки в межах планів відповідних областей;

- укомплектувати створені об'єднання і радгоспи досвідченими керівниками і спеціалістами та забезпечити трудовлаштування всіх працездатних членів колгоспів, що перетворюються в радгоспи.

8. Міністерству харчової промисловості УРСР:

- розробити і здійснити конкретні заходи, які дозволили б на кінець десятої п'ятирічки забезпечити за рахунок підвідомчих господарств плодоовочевою сировиною консервні підприємства Житомирської, Закарпатської і Сумської областей в повній потребі, а Полтавської - не менше 80 і Хмельницької - 60 процентів;

- вирішити в союзних органах питання про виділення додаткового фонду заробітної плати та граничних асигнувань для утримання апарату управління створених виробничо-аграрних об'єднань консервної промисловості.

9. Збільшити штатну чисельність центрального апарату Міністерства харчової промисловості УРСР на госпрозрахунку на 25 одиниць в межах встановлених Міністерству граничних асигнувань на утримання апарату управління.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 23

 

СПИСОК
колгоспів, намічених до перетворення в плодоовочівницькі радгоспи Міністерства харчової промисловості УРСР

NN
пп

Найменування колгоспів і районів

Найменування радгоспів, що організуються на базі колгоспів

1

2

3

 

Житомирська область

1.

Колгосп "Пам'ять Леніна" Коростишівського району

Радгосп "Пам'ять Леніна"

2.

Колгосп ім. XXII з'їзду КПРС Бердичівського району

Радгосп ім. XXII з'їзду КПРС

3.

Колгосп ім. Димитрова Новоград-Волинського району

Радгосп ім. Димитрова

4.

Колгосп "За комунізм" Андрушівського району

Радгосп "За комунізм"

 

Закарпатська область

1.

Колгосп ім. Леніна Тячівського району

Радгосп ім. Леніна

2.

Колгосп "Перемога" Тячівського району

Радгосп "Перемога"

3.

Колгосп "40-річчя Жовтня" Тячівського району

Радгосп "40-річчя Жовтня"

4.

Колгосп "Зоря комунізму" Тячівського району

Радгосп "Зоря комунізму"

5.

Колгосп "Іскра" Тячівського району

Радгосп "Іскра"

6.

Колгосп "Більшовик" Тячівського району

Радгосп "Більшовик"

7.

Колгосп ім. Суворова Тячівського району

Радгосп ім. Суворова

8.

Колгосп ім. Дзержинського Тячівського району

Радгосп ім. Дзержинського

 

Полтавська область

1.

Колгосп ім. Маяковського Пирятинського району

Радгосп ім. Маяковського

2.

Колгосп ім. 40-річчя Жовтня Пирятинського району

Радгосп ім. 40-річчя Жовтня

 

Сумська область

1.

Колгосп "Маяк" Роменського району

Радгосп "Роменський"

2.

Колгосп "Вперед до комунізму" Роменського району

3.

Колгосп "8 з'їзд Рад" Роменського району

Радгосп "Андріяшівський"

4.

Колгосп "Комунар" Роменського району

5.

Колгосп ім. Шевченка Путивльського району

Радгосп "Путивльський"

6.

Колгосп "Путь Ильича" Путивльського району

7.

Колгосп ім. Калініна Недригайлівського району

Радгосп "Недригайлівський"

8.

Колгосп ім. Дзерджинського Недригайлівського району

 

Хмельницька область

1.

Колгосп ім. XX з'їзду КПРС Кам'янець-Подільського району

Радгосп ім. XX з'їзду КПРС

2.

Колгосп "Заповіт Леніна" Кам'янець-Подільського району

Радгосп "Комунар"

3.

Колгосп "Комунар" Кам'янець-Подільського району

____________

Опрос