Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О кредитном и кассовом планах Госбанка СССР по Украинской ССР на IV квартал 1975 года

Совет Министров УССР
Постановление от 17.10.1975 № 480

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 17 жовтня 1975 р. N 480

Київ

Про кредитний і касовий плани Держбанку СРСР по Українській РСР на IV квартал 1975 року

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 7 жовтня 1975 р. N 870 "Про кредитний і касовий плани Держбанку СРСР на IV квартал 1975 р." Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Українській республіканській конторі Держбанку СРСР в п'ятиденний строк, за погодженням з міністерствами і відомствами УРСР, довести до підприємств і організацій розміри встановлених кредитів Держбанку СРСР на 1 січня 1976 р. під товарно-матеріальні цінності, на затрати виробництва та інші цілі.

2. Цілком таємно.

3. Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, іншим міністерствам і відомствам УРСР, що мають торговельну сітку, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

розглянути стан торгівлі і причини невиконання плану з додатковим завданням по роздрібному товарообороту в III кварталі цього року, розробити і здійснити заходи по поліпшенню торгівлі і забезпеченню безумовного виконання кожною торговельною організацією завдань по товарообороту, встановлених на IV квартал 1975 року;

забезпечити перерозподіл товарних запасів між торгуючими організаціями та окремими областями і районами, розглянути склад наднормативних запасів товарів і прискорити залучення їх в товарооборот. Міністерству торгівлі УРСР поліпшити роботу по організації і проведенню обласних, міжобласних і республіканських ярмарків;

провести у містах і робітничих селищах передсвяткові ярмарки і базари, а також забезпечити належну організацію торгівлі у святкові дні;

розробити і здійснити додаткові заходи по прискоренню продажу товарів, уцінених у відповідності з постановою Ради Міністрів УРСР від 1 квітня 1975 р. N 162.

4. Зобов'язати міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми поповнити в IV кварталі 1975 р. недопоставку товарів народного споживання, допущену за 9 місяців 1975 року, без зарахування цих товарів у виконання плану поставки, встановленого на IV квартал 1975 р.

5. Головпостачу УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам збільшити поставку товарів для продажу населенню в IV кварталі 1975 р. за рахунок невибраних за 9 місяців 1975 року позаринкових фондів на товари, які користуються попитом у населення, за винятком фондів на товари, призначені для промислової переробки і промислового споживання, для дитячих і лікувальних закладів, а також фондів на спецодяг і спецвзуття та фондів, виділених Головпостачу УРСР для бюджетних установ і організацій.

6. Відмітити, що в багатьох областях допускається серйозне відставання введення в експлуатацію жилих будинків, що будуються для житлово-будівельних кооперативів. Особливо незадовільно виконуються плани житлово-кооперативного будівництва в Сумській, Житомирській, Хмельницькій, Чернігівській, Волинській та Чернівецькій областях.

Зобов'язати облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми розглянути стан справ в житлово-кооперативному будівництві, вжити заходів до прискорення введення в експлуатацію будинків, що будуються для житлово-будівельних кооперативів, і до підвищення якості будівельних робіт та забезпечити надходження від населення коштів на кооперативне житлове будівництво в розмірах, врахованих в балансі грошових доходів і витрат населення на 1975 рік.

7. Міністерству торгівлі УРСР в п'ятиденний строк розподілити і довести до торговельних організацій встановлений для республіки на IV квартал 1975 р. ліміт продажу товарів з державної і кооперативної торговельної сітки підприємствам, установам і організаціям по дрібному опту в сумі 20,7 млн. крб., в тому числі для продажу підприємствам, організаціям і установам товарів, що купуються як пам'ятні подарунки робітникам і службовцям - переможцям у Всесоюзному і республіканському соціалістичному змаганні, - в сумі 14,6 млн. карбованців.

8. Зобов'язати Міністерство легкої промисловості УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Укрсільгосптехніку, Укрміжколгоспбуд, Міністерство радгоспів УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми вжити заходів до поліпшення платіжної дисципліни підвідомчих підприємств і організацій та скорочення простроченої заборгованості по позичках Держбанку СРСР і рахунках постачальників.

9. Міністерству фінансів УРСР вишукати додаткові джерела для погашення заборгованості по позичках Держбанку СРСР, виданих на відшкодування різниці в цінах на сільськогосподарську продукцію, і вжити заходів до максимального зниження цієї заборгованості на 1 січня 1976 р.

10. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 7 жовтня 1975 р. N 870:

а) зобов'язала Міністерство шляхів забезпечити в IV кварталі 1975 р. подачу вагонів і контейнерів для перевезення товарів народного споживання в міру пред'явлення їх підприємствами-постачальниками;

б) дозволила підприємствам, установам і організаціям провести в грудні 1975 р. виплату заробітної плати за другу половину грудня 1975 р., строк виплати якої припадає на 1 січня 1976 р. Кошти для дострокової виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ і організацій видавати за рахунок кредитів, що відкриваються по бюджету на 1976 рік, в порядку, який діяв у 1974 році;

в) дозволила Держбанку СРСР і Будбанку СРСР провести в грудні 1975 р. міжгалузевий залік взаємної заборгованості підприємств і господарських організацій на умовах, передбачених постановою Ради Міністрів СРСР від 9 жовтня 1974 р. N 789 /постанова Ради Міністрів УРСР від 23 жовтня 1974 р. N 494/.

Надала на завершення міжгалузевого заліку кредит Держбанку СРСР в сумі до 1500 млн. крб. і кредит Будбанку СРСР в сумі до 1150 млн. карбованців.

Зобов'язала Міністерство фінансів СРСР виділити Будбанку СРСР необхідні кошти для надання зазначеного кредиту. Будбанку СРСР забезпечити повернення одержаних коштів у строки за погодженням з Міністерством фінансів СРСР, але не пізніше 1 липня 1976 р.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Заст. Керуючого Справами
Ради Міністрів УРСР

Г. ЯРЕМЧУК

Інд. 26

Опрос