Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по дальнейшему улучшению руководства средними специальными учебными заведениями

Совет Министров УССР
Постановление, Перечень от 27.08.1975 № 407
редакция действует с 06.03.1989

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 27 серпня 1975 р. N 407

Київ

Про заходи по дальшому поліпшенню керівництва середніми спеціальними навчальними закладами

(Пропозицію Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, погоджену з Державним комітетом СРСР по народній освіті, Держпланом УРСР і Міністерством фінансів УРСР, про перетворення інспекції, створеної цією постановою, в республіканську інспекцію вищих і середніх спеціальних учбових закладів при Міністерстві вищої і середньої спеціальної освіти УРСР прийнято згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 6 березня 1989 року N 73)

З метою дальшого поліпшення керівництва середніми спеціальними навчальними закладами і підвищення якості підготовки спеціалістів з середньою спеціальною освітою Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Міністерству геології УРСР, Міністерству легкої промисловості УРСР, Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР та Головному управлінню Ради Міністрів УРСР по матеріально-технічному постачанню у відповідності з розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 16 травня 1975 р. N 1174 передати за станом на 1 січня 1975 р. у відання відповідних міністерств і відомств СРСР середні спеціальні навчальні заклади згідно з додатком N 1.

2. З метою створення умов для узагальнення, розробки і впровадження передових форм і методів навчально-виховної роботи в середніх спеціальних навчальних закладах республіки передати за станом на 1 липня 1975 р. у відання Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР технікуми згідно з додатком N 2.

Міністерствам і відомствам УРСР, вказаним у додатку N 2, передати Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР за погодженням з Держпланом УРСР і Міністерством фінансів УРСР відповідні планові завдання, ліміти з праці, фонди і асигнування на 1975 рік.

3. Зобов'язати Міністерство охорони здоров'я УРСР, Міністерство культури УРСР та Міністерство освіти УРСР зосередити в своєму віданні функції по управлінню підвідомчими середніми спеціальними навчальними закладами, звернувши особливу увагу на дальше удосконалення процесу навчання і виховання учнів, зміцнення кадрів викладачів, підвищення їх педагогічної майстерності і на цій основі - поліпшення якості підготовки спеціалістів.

Зберегти за облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами функції будівництва, фінансування і постачання середніх спеціальних навчальних закладів, які готують кадри для установ охорони здоров'я, культури і освіти.

4. З метою посилення контролю за якістю підготовки спеціалістів з середньою спеціальною освітою в навчальних закладах УРСР незалежно від їх відомчої підпорядкованості Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР створити республіканську інспекцію середніх спеціальних навчальних закладів при Міністерстві, у відповідності з постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 12 листопада 1974 р. N 532, у кількості 25 чоловік в межах загальної чисельності працівників, встановленої для організацій і навчальних закладів Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, та асигнувань, передбачених кошторисом Міністерства на утримання установ освіти.

Посадові оклади працівників вказаної інспекції встановити на рівні окладів, передбачених постановою Ради Міністрів СРСР від 31 травня 1965 р. N 424 /додатки NN 5, 6, 7/.

5. Міністерствам і відомствам УРСР, ще мають у своєму віданні середні спеціальні навчальні заклади:

посилити контроль за діяльністю середніх спеціальних навчальних закладів, звернувши особливу увагу на постановку навчальної, методичної і виховної роботи;

в тримісячний строк розглянути і в установленому порядку вирішити питання, зв'язані з зміцненням структурних підрозділів по керівництву підвідомчими середніми спеціальними навчальними закладами в межах чисельності і фонду заробітної плати працівників центрального апарату;

розробити і до 25 грудня 1975 р. подати Держплану УРСР заходи по зміцненню навчально-матеріальної бази середніх спеціальних навчальних закладів на 1976 - 1980 роки.

6. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам розробити і здійснити конкретні заходи по зміцненню навчально-матеріальної бази медичних, педагогічних училищ та училищ культури і мистецтва, зокрема по будівництву нових та розширенню діючих учбових корпусів, гуртожитків, їдалень.

7. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам про хід виконання цієї постанови доповісти Раді Міністрів УРСР до 10 січня і до 1 жовтня 1976 року.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 28

 

ПЕРЕЛІК
середніх спеціальних навчальних закладів, що передаються у відання міністерств і відомств СРСР

Найменування середніх спеціальних навчальних закладів

Міністерство /відомство/ СРСР, якому передається навчальний заклад

Міністерство /відомство/ УРСР, з відання якого передається навчальний заклад

Донецький економічний технікум

Держпостачу СРСР

Головпостач УРСР

Київський геологорозвідувальний технікум

Мінгео СРСР

Мінгео УРСР

Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум

- " -

- " -

Миргородський керамічний технікум

Мінлегпрому СРСР

Мінлегпром УРСР

Херсонський вечірній текстильний технікум

- " -

Мінвуз УРСР

Дніпропетровський монтажний технікум

Мінмонтажспецбуду СРСР

Мінмонтажспецбуд УРСР

Могилів-Подільський монтажний технікум

- " -

- " -

Бурштинський енергетичний технікум

Міненерго СРСР

Міненерго УРСР

Зуївський енергетичний технікум

- " -

- " -

Київський енергетичний технікум

- " -

- " -

Штерівський енергетичний технікум

- " -

- " -

Виноградівський політехнікум

- " -

- " -

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

ПЕРЕЛІК
середніх спеціальних навчальних закладів, що передаються у відання Мінвузу УРСР

Найменування середніх спеціальних навчальних закладів

Міністерство /відомство/ з відання якого передається навчальний заклад

Дніпропетровський автотранспортний технікум

Мінавтотранс УРСР

Львівський технікум сільського будівництва

Мінсільбуд УРСР

Сімферопольський технікум харчової промисловості

Мінхарчопром УРСР

Київський книготорговельний технікум

Держкомвидав УРСР

Львівський поліграфічний технікум

Держкомвидав УРСР

Черкаський технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства

Мінсільгосп УРСР

Чернівецький житлово-комунальний технікум

Мінкомунгосп УРСР

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

  

Опрос