Идет загрузка документа (49 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об увеличении производства и закупок льна-долгунца, улучшении его качества и о развитии промышленности по первичной переработке льна

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 08.04.1975 № 178
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 8 квітня 1975 р. N 178

Київ

Про збільшення виробництва і закупок льону-довгунця, поліпшення його якості і про розвиток промисловості по первинній переробці льону

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Центрального Комітету Компартії України і
Ради Міністрів Української РСР
 від 11 вересня 1984 року N 368
,
 від 26 квітня 1988 року N 109
,
 від 21 червня 1988 року N 164
,
 від 13 грудня 1988 року N 380
,
 від 14 червня 1989 року N 156
,
 від 14 червня 1989 року N 160

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Надаючи важливого значення дальшому збільшенню виробництва і закупок льону-довгунця, поліпшенню його якості та розвитку промисловості по первинній переробці льону, на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 23 січня 1975 р. N 78 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство легкої промисловості УРСР, обкоми партії та облвиконкоми льоносіючих областей забезпечити виконання завдань по закупках льоноволокна /у переводі/ і насіння льону-довгунця в 1976 - 1980 роках в обсягах згідно з додатками NN 1 і 2.

2. Схвалити розроблені Держпланом УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством легкої промисловості УРСР, Міністерством заготівель УРСР та Південним відділенням ВАСГНІЛ заходи по забезпеченню виконання встановлених завдань по продажу державі льонопродукції та поліпшенню якості льону-довгунця на 1975 - 1980 роки /додаються/.

Міністерству сільського господарства УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ з участю заінтересованих міністерств і відомств вжити заходів до прискорення сортовипробування нових високопродуктивних сортів льону-довгунця, що відповідають вимогам промисловості, зокрема Поліського 4, Томського 12, Оршанського 2, і при одержанні позитивних наслідків подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про районування цих сортів.

3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР та облвиконкомам льоносіючих областей забезпечити впровадження в колгоспах і радгоспах прогресивної технології вирощування та збирання льону-довгунця з застосуванням комплексу машин, скорочення затрат ручної праці і доведення до 1980 року комбайнового збирання льону до 80 процентів площ, зайнятих під посіви цієї культури, по областях згідно з додатком N 3.

4. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити виробництво і поставку в 1976 - 1980 роках за рознарядкою Союзсільгосптехніки для льоносіючих господарств щороку по 2,4 тис. установок і обладнання для сушіння льоновороху /ОСВ-60 і УДС-300/ і 2,4 тис. повітропідігрівників /ВПТ-400 і ВПТ-600/ в рахунок загального обсягу виробництва їх на підвідомчих підприємствах.

5. Пункт 5 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 13.12.88 р. N 380)

6. Міністерству легкої промисловості УРСР, Міністерству промислового будівництва УРСР і Міністерству сільського будівництва УРСР забезпечити за рахунок будівництва нових і реконструкції діючих підприємств введення в дію в 1977 - 1980 роках виробничих потужностей по виробленню льоноволокна в кількості 73 тис. тонн і по промисловій переробці соломи льону в кількості 82 тис. тонн згідно з додатком N 4.

Держплану УРСР при розробці річних планів підрядних робіт на 1976 - 1980 роки передбачати відповідним будівельним міністерствам завдання по будівництву об'єктів промисловості по первинній переробці луб'яних культур в комплексі з жилими будинками і об'єктами культурно-побутового призначення.

Міністерству легкої промисловості УРСР передбачити при розробці проекту основних напрямів розвитку легкої промисловості на 1976 - 1980 роки дальше нарощування виробничих потужностей по виробленню льоноволокна і по промисловій переробці соломи льону виходячи з обсягів закупок льонопродукції.

7. Пункт 7 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 13.12.88 р. N 380)

8. Взяти до відома, що ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 23 січня 1975 р. N 78 "Про збільшення виробництва і закупок льону-довгунця, поліпшення його якості і про розвиток промисловості по первинній переробці льону":

1) Підпункт 1 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 11.09.84 р. N 368)

2) Зобов'язали Держплан СРСР і Держпостач СРСР передбачати:

при розробці проектів планів виділення Міністерству легкої промисловості СРСР і будівельним міністерствам, що здійснюють будівництво підприємств по первинній переробці льону, матеріально-технічних ресурсів, необхідних для виконання встановлених вказаною постановою завдань по нарощуванню виробничих потужностей, а також для технічного оснащення льонозаводів і центральних механічних майстерень льонотрестів і об'єднань, з тим щоб укомплектувати їх до 1979 року необхідними транспортними засобами, обладнанням і засобами механізації у відповідності з табелями технічного оснащення;

в проектах планів на 1976 - 1977 роки виділення Міністерству легкої промисловості СРСР автомобілів, устаткування та інших матеріально-технічних засобів для льонозаводів, а також будівельних механізмів і автотранспортних засобів для доукомплектування 16 пересувних механізованих колон, які здійснюють будівництво підприємств по первинній переробці луб'яних культур, у відповідності з табелем технічного оснащення цих колон.

3) Підпункт 3 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 11.09.84 р. N 368)

4) Підпункт 4 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 21.06.88 р. N 164)

5) З метою підвищення трудової активності і творчої ініціативи працівників льонарських господарств і забезпечення успішного виконання завдань по збільшенню виробництва і закупок продукції льону-довгунця, дальшого зростання продуктивності праці та зниження собівартості цієї продукції прийняли пропозицію Міністерства сільського господарства СРСР, Міністерства заготівель СРСР, Міністерства легкої промисловості СРСР і ВЦРПС про організацію Всесоюзного соціалістичного змагання в льонарстві.

Для заохочення переможців у цьому змаганні заснували:

для областей, країв, автономних республік, а також для союзних республік, що не мають обласного поділу, - 5 перехідних Червоних прапорів Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС з грошовими преміями в розмірі 15 тис. карбованців кожна;

для районів - 15 перехідних Червоних прапорів Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС з грошовими преміями в розмірі 5 тис. карбованців кожна;

для колгоспів, радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств - 50 перехідних Червоних прапорів Міністерства сільського господарства СРСР і ЦК профспілки робітників і службовців сільського господарства і заготівель з грошовими преміями в розмірі 3 тис. карбованців кожна.

Одночасно з присудженням перехідних Червоних прапорів колгоспам, радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам - переможцям у соціалістичному змаганні передбачили виділення одного легкового автомобіля "Волга" або автомобіля УАЗ-469А.

Доручили Міністерству сільського господарства СРСР і ЦК профспілки робітників і службовців сільського господарства і заготівель в 2-місячний строк розробити і затвердити умови і порядок підведення підсумків Всесоюзного соціалістичного змагання в льонарстві /починаючи з урожаю 1976 р./.

6) З метою підвищення матеріальної заінтересованості робітників і службовців радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств у збільшенні виробництва продукції льону-довгунця /насіння, соломи, трести, волокна/:

поширили на вказаних робітників, зайнятих на виробництві льону-довгунця, норми оплати праці за одиницю продукції, передбачені пунктом 5 /крім підпунктів "а" і "б"/ постанови ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 15 червня 1961 р. N 542 /пункт 5, крім підпунктів "а" і "б", вступної частини постанови ЦК Компартії України, Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 5 вересня 1961 р. N 1282 - ЗП УРСР 1961 р. N 9, ст. 108/;

дозволили директорам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств виплачувати робітникам за продану державі високоякісну продукцію льону додатково по 5 карбованців за 1 центнеро-номер волокна льону N 8 і вище і трести льону N 1 і вище і по 4 карбованці за 1 центнеро-номер соломи льону N 1 і вище.

абзац четвертий підпункту 6 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
України і Ради Міністрів Української РСР від 26.04.88 р. N 109)

Доручили Державному комітету Ради Міністрів СРСР у питаннях праці і заробітної плати і ВЦРПС внести у відповідності з постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 23 січня 1975 р. N 78 необхідні доповнення і зміни в Типове положення про оплату праці робітників, керівних працівників і спеціалістів радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.

Абзац шостий підпункту 6 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
України і Ради Міністрів Української РСР від 14.06.89 р. N 160)

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

ОБСЯГИ
закупок льоноволокна /в переводі/ на 1976 - 1980 роки

/тис. тонн/

Області

1976 рік

1977 рік

План закупок

Крім того, понад план

Всього

План закупок

Крім того, понад план

Всього

Волинська

13,9

2,2

16,1

13,9

2,3

16,2

Житомирська

23,7

3,0

26,7

23,7

3,2

26,9

Івано-Франківська

11,7

1,5

13,2

11,7

1,6

13,3

Київська

5,0

0,6

5,6

5,0

0,7

5,7

Львівська

17,6

2,5

20,1

17,6

2,6

20,2

Ровенська

8,8

1,1

9,9

8,8

1,2

10,0

Чернівецька

3,1

0,3

3,4

3,1

0,4

3,5

Чернігівська

21,2

2,8

24,0

21,2

3,0

24,2

Всього

105

14

119

105

15

120

/тис. тонн/

Області

1978 рік

1979 рік

План закупок

Крім того, понад план

Всього

План закупок

Крім того, понад план

Всього

Волинська

13,9

2,4

16,3

13,9

2,5

16,4

Житомирська

23,7

3,4

27,1

23,7

4,0

27,7

Івано-Франківська

11,7

1,7

13,4

11,7

2,0

13,7

Київська

5,0

0,8

5,8

5,0

0,9

5,9

Львівська

17,6

2,7

20,3

17,6

2,8

20,4

Ровенська

8,8

1,3

10,1

8,8

1,5

10,3

Чернівецька

3,1

0,5

3,6

3,1

0,6

3,7

Чернігівська

21,2

3,2

24,4

21,2

3,7

24,9

Всього

105

16

121

105

18

123

/тис. тонн/

Області

1980 рік

План закупок

Крім того, понад план

Всього

Волинська

13,9

2,6

16,5

Житомирська

23,7

4,6

28,3

Івано-Франківська

11,7

2,3

14,0

Київська

5,0

1,0

6,0

Львівська

17,6

2,9

20,5

Ровенська

8,8

1,7

10,5

Чернівецька

3,1

0,7

3,8

Чернігівська

21,2

4,2

25,4

Всього

105

20

125

 

ОБСЯГИ
закупок насіння льону-довгунця на 1976 - 1980 роки

/тис. тонн/

Області

Щорічно

Волинська

2,0

Житомирська

3,5

Івано-Франківська

1,3

Київська

0,8

Львівська

3,0

Ровенська

1,3

Чернівецька

0,4

Чернігівська

3,7

Всього

16,0

 

ЗАХОДИ
по забезпеченню виконання встановлених завдань по продажу державі льонопродукції та поліпшенню якості льону-довгунця на 1975 - 1980 роки

Зміст заходів

Відповідальні за виконання

Строки виконання

Встановити постійний контроль за додержанням рекомендацій по сортовій агротехніці вирощування та первинній обробці льону-довгунця в колгоспах і радгоспах УРСР, як основної умови виробництва високоякісного льоноволокна

Мінсільгосп УРСР
Мінрадгоспів УРСР
Мінлегпром УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
облвиконкоми

Постійно

Здійснити раціональне розміщення і концентрацію посівів льону в зонах льонозаводів

Мінсільгосп УРСР
Мінрадгоспів УРСР
Мінлегпром УРСР
Мінзаг УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
облвиконкоми

1975 - 1977 роки

Підвищити ефективність селекційної роботи по льону-довгунцю в науково-дослідних установах з метою створення середньостиглих і ранньостиглих, високоврожайних, стійких до вилягання і хвороб сортів льону з високим вмістом високоякісного волокна, що відповідає вимогам промисловості

Мінсільгосп УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
Всесоюзний науково-дослідний інститут луб'яних культур Український науково-дослідний інститут землеробства /УНДІЗ/, Український науково-дослідний інститут землеробства і тваринництва західних районів УРСР

Постійно

Забезпечити підвищення ефективності роботи науково-дослідних установ з питань вирощування луб'яних культур

Гірсько-Карпатська сільськогосподарська дослідна станція Житомирська, Івано-Франківська і Волинська обласні державні сільськогосподарські дослідні станції

 

Забезпечити поліпшення якості льняної соломи і трести, з тим щоб до 1980 року підвищити якісні показники цієї сировини в середньому на 0,4 - 0,5 номера порівняно з фактичним рівнем, що склався в 1973 році

Мінсільгосп УРСР
Мінрадгоспів УРСР
Мінзаг УРСР облвиконкоми

До 1980 року

Починаючи з 1976 року на кожний гектар посіву льону-довгунця вносити органічні і мінеральні добрива у відповідності з науково обгрунтованими нормами

Держплан УРСР
Мінсільгосп УРСР
Мінрадгоспів УРСР
облвиконкоми

Щорічно

Забезпечити більш ефективне використання потужностей промисловості по первинній переробці льону та промисловому приготуванню трести, забезпечити до 1980 року організацію на всіх льоноконоплезаводах механізоване розвантажування та укладання соломи і трести льону і конопель в скирти і шохи

Мінлегпром УРСР

Щорічно

Забезпечити своєчасну підготовку та продаж державі соломи, трести і волокна льону у кількостях, передбачених контрактаційними договорами, та правильне приймання цієї продукції льонозаводами і пунктами, як правило, у рік її виробництва

Мінсільгосп УРСР
Мінрадгоспів УРСР
Мінлегпром УРСР
Мінзаг УРСР
облвиконкоми

Щорічно

Поліпшити насінництво льону-довгунця, здійснити в 1977 - 1980 роках будівництво Луківської льононасінницької станції Волинської області та Овруцької льононасінницької станції Житомирської області з необхідною кількістю жилої площі для працівників цих станцій

Мінсільгосп УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
облвиконкоми

Постійно

Поліпшити заготівлі, очистку та складування насіння льону-довгунця, що надходитиме в державні ресурси з товарних посівів. Використання його на посівні та інші цілі провадити за погодженням з Мінсільгоспом УРСР

Мінзаг УРСР

Постійно

Організувати на хлібоприймальних підприємствах льоносіючих районів насіннєочисні пункти для очистки насіння льону, яке надходитиме в державні ресурси, та насінних фондів колгоспів і державних господарств

- " -

1975 - 1978 роки

Створити перехідний насінний фонд льону-довгунця на хлібоприймальних підприємствах у кількості не менше 6 тис. тонн

- " -

Щорічно

Забезпечити хлібоприймальні пункти і льононасінницькі станції трифоліновим порошком для очистки насіння льону-довгунця від бур'янів на електромагнітних машинах та запасними частинами і матеріалами для ремонту льонарської техніки згідно з заявками господарств

Укрсільгосптехніка

- " -

Організувати в порядку досліду:

 

 

приймання та оцінку соломи і трести льону безпосередньо у 2 колгоспах, в тому числі в зоні Овруцького льонозаводу Житомирської області та Городнянського льонозаводу Чернігівської області

Мінлегпром УРСР
Мінзаг УРСР
Мінсільгосп УРСР
Південне відділення ВАСГНІЛ
УНДІЗ

1975 рік

приймання трести від двох колгоспів зони Володарсько-Волинського льонозаводу Житомирської області за органолептичною оцінкою з одночасним відбором і пломбуванням проб для наступної інструментальної оцінки сировини у вільний від заготівель час в присутності її здавальників

- " -

- " -

 

ЗАВДАННЯ
по комбайновому збиранню льону-довгунця в 1975 - 1980 роках

Області

Збирання льону-довгунця комбайнами по роках /в %% до загальної площі льону/

1975

1976

1977

1978

1979

1980

Волинська

15

20

30

45

60

80

Житомирська

80

85

90

90

95

95

Івано-Франківська

5

15

25

35

45

65

Київська

90

95

95

95

95

95

Львівська

5

15

25

35

45

65

Ровенська

15

25

50

70

80

90

Чернівецька

5

20

35

45

55

65

Чернігівська

45

60

70

80

85

90

Всього

40

45

55

65

70

80

 

ЗАВДАННЯ
по введенню в дію виробничих потужностей по виробленню льоноволокна і по промисловій переробці соломи льону за рахунок будівництва нових і реконструкції діючих підприємств на 1977 - 1980 роки

Льонозаводи

Рік початку будівництва

Рік введення в дію

Потужність, що вводиться в дію
/тис. тонн на рік/

Міністерства, які здійснюють будівництво

по виробленню льоноволокна

по переробці соломи льону

Волинська область

Старовижівський

1976

1978

4,3

-

Мінсільбуд УРСР

Камінь-Каширський

1978

1980

4,3

20

Мінпромбуд УРСР

Житомирська область

Радомишльський

1975

1977

4,5

-

Мінсільбуд УРСР

Овруцький

1977

1979

4,3

-

- " -

Ємільчинський

1976

1978

4,7

-

Мінпромбуд УРСР

Чоповицький

1979

1980

3,3

-

- " -

Новоград-Волинський

1978

1979

-

11

Мінсільбуд УРСР

Коростенський

1978

1979

-

11

Мінпромбуд УРСР

Івано-Франківська область

Калуський

1975

1977

4,5

-

Мінпромбуд УРСР

Калуський

1978

1979

-

20

- " -

Київська область

Іванківський

1976

1977

2,1

-

Мінпромбуд УРСР

Львівська область

Старосамбірський

1977

1979

4,3

-

Мінсільбуд УРСР

Мостиський

1976

1978

4,3

-

Мінпромбуд УРСР

Жидачівський

1978

1980

4,3

20

- " -

Нестеровський

1978

1980

4,3

-

- " -

Бродівський

1978

1980

4,3

-

- " -

Ровенська область

Сарненський

1978

1979

2,2

-

Мінсільбуд УРСР

Костопільський

1979

1980

2,1

-

- " -

Чернігівська область

Киселівський

1975

1977

4,5

-

Мінпромбуд УРСР

Сядринський

1977

1979

4,3

-

Мінсільбуд УРСР

Новгород-Сіверський

1977

1978

2,2

-

- " -

Батуринський

1978

1979

2,1

-

Мінпромбуд УРСР

Коропський

1979

1980

2,1

-

- " -

Всього

73,0

82

 

в тому числі по роках:

1977

15,6

-

 

1978

15,5

-

 

1979

17,2

42

 

1980

24,7

40

 

____________

Опрос