Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Условиях республиканского социалистического соревнования за звание - колхоз, совхоз, район высокой культуры земледелия

Совет Министров УССР, Украинский республиканский совет профессиональных союзов
Постановление, Условия от 18.03.1975 № 140
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
І УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

ПОСТАНОВА

від 18 березня 1975 р. N 140

Київ

Про Умови республіканського соціалістичного змагання за звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР і
Української республіканської ради професійних спілок
від 15 жовтня 1986 року N 368)

На виконання постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 26 листопада 1974 р. N 542 "Про заходи по збільшенню виробництва і заготівель зерна в колгоспах і радгоспах Української РСР у 1975 році" Рада Міністрів Української РСР і Українська Республіканська Рада Професійних Спілок ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Схвалити подані Міністерством сільського господарства УРСР і Міністерством радгоспів УРСР Умови республіканського соціалістичного змагання за звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства /додаються/.

Для нагородження переможців встановити 38 Почесних дипломів Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок, в тому числі:

для колгоспів і радгоспів

- 35

для районів

- 3

Удостоєні республіканського звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства преміюються: колгоспи і радгоспи - автобусами КАВЗ-685, а райони - грошовою премією в розмірі 5 тис. карбованців.

2. Починаючи з 1976 року Держплану УРСР щорічно в I кварталі виділяти Міністерству сільського господарства УРСР 35 автобусів КАВЗ-685 для відзначення колгоспів і радгоспів високої культури землеробства за рахунок фондів по галузі "Сільське господарство".

Міністерству фінансів УРСР передбачати необхідні асигнування Міністерству сільського господарства УРСР на придбання автобусів та преміювання районів, удостоєних республіканського звання високої культури землеробства.

3. Державному комітету Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі в двомісячний строк подати Раді Міністрів УРСР і Українській Республіканській Раді Професійних Спілок на погодження зразок і до 1 серпня 1975 року виготовити Почесний диплом Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства.

4. Грошові премії, що присуджуються по підсумках соціалістичного змагання районам за звання високої культури землеробства, розподіляються для преміювання спеціалістів сільського господарства і науково-дослідних установ, працівників партійних, радянських, сільськогосподарських, профспілкових, комсомольських організацій, які своєю роботою сприяли піднесенню культури землеробства та забезпечили виконання планів і соціалістичних зобов'язань по виробництву і продажу державі продуктів рослинництва, причому із загальної суми грошової премії не менше 70 процентів повинно бути використано на преміювання керівників і спеціалістів колгоспів та радгоспів.

5. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР і відповідні республіканські комітети профспілок, облвиконкоми і облпрофради забезпечити широке розгортання та високу дієвість соціалістичного змагання за звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства.

Державному комітету Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню систематично висвітлювати хід республіканського соціалістичного змагання за звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства.

 

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Голова Української
Республіканської Ради
Професійних Спілок

В. СОЛОГУБ

Інд. 22

 

УМОВИ
республіканського соціалістичного змагання за звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства

У змаганні беруть участь колгоспи, радгоспи і райони республіки.

Республіканське звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства присвоюється Радою Міністрів УРСР і Українською Республіканською Радою Професійних Спілок господарствам і районам, які:

- досягли високої культури землеробства і найвищих показників по виробництву і заготівлі сільськогосподарських продуктів, високоефективного ведення землеробства та інших галузей господарства;

- добились високої і сталої врожайності сільськогосподарських культур та одержали з кожного гектара посівів не менше /в центнерах/:

 

колгоспи та радгоспи

райони

Степ

Лісостеп

Полісся, передгірні і гірські райони

Степ

Лісостеп

Полісся, передгірні і гірські райони

Зернових - всього

45

50

35

35

42

28

Цукрових буряків

350

450

400

300

400

380

Картоплі

-

200

250

-

165

180

Соняшника

25

25

-

20

20

Кукурудзи на зерно

60

60

50

50

55

45

Примітка.

Показники по врожайності цукрових буряків для господарств і районів Харківської області прирівнюються до зони Степу;

- раціонально використовують зрошувані і осушені землі, одержують на них врожай основних сільськогосподарських культур не нижче проектного;

- повністю освоїли сівозміни, забезпечили посіви всіх сільськогосподарських культур насінням першого класу районованих і перспективних сортів та належний догляд за посівами;

- виконали завдання по виробництву органічних добрив. Забезпечили правильне зберігання і використання органічних і мінеральних добрив;

- забезпечили високоефективне використання тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин і механізмів;

- провели комплекс протиерозійних заходів, хімічну меліорацію грунтів;

- повністю забезпечили тваринництво зеленими, соковитими та грубими кормами власного виробництва;

- виконують завдання по підготовці та підвищенню кваліфікації кадрів масових професій;

- проводять сільськогосподарські роботи при суворому додержанні техніки безпеки.

Звання - район високої культури землеробства присвоюється при умові досягнення високої культури землеробства в усіх без винятку господарствах.

Підведення підсумків республіканського соціалістичного змагання за звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства провадиться по результатах роботи за рік з урахуванням показників двох попередніх років.

Матеріали для підведення підсумків на присвоєння республіканського звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства подаються щорічно райвиконкомом і райкомом профспілки робітників і службовців сільського господарства і заготівель облвиконкомам та облпрофрадам до 1 грудня.

Облвиконкоми та облпрофради проводять відбір колгоспів, радгоспів, районів на присвоєння звання високої культури землеробства і подають матеріали Міністерству сільського господарства УРСР до 10 грудня.

Матеріали на присвоєння республіканського звання - колгосп, радгосп, район високої культури землеробства подає Раді Міністрів УРСР і Українській Республіканській Раді Професійних Спілок комісія в складі відповідальних працівників Міністерства сільського господарства УРСР /скликання/, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, ЦСУ УРСР і відповідних республіканських комітетів профспілок до 1 січня.

____________

Опрос