Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по увеличению производства и улучшению качества хмеля

Совет Министров УССР
Постановление от 07.03.1975 № 121
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 7 березня 1975 р. N 121

Київ

Про заходи по збільшенню виробництва і поліпшенню якості хмелю

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Вінницький, Волинський, Житомирський, Київський, Львівський, Ровенський, Хмельницький та Чернігівський облвиконкоми ослабили увагу до розвитку хмелярства, внаслідок чого плани виробництва і заготівель хмелю за чотири роки п'ятирічки не виконані. Особливо незадовільний стан хмелярства у Волинській області, де план закупок виконано лише на 43 проц., Ровенській - 56 проц., Львівській - 80 процентів.

У хмелярських господарствах майже не збільшились плодоносні площі хмелю, план реконструкції малопродуктивних насаджень виконано лише на 30 процентів.

Повільно вирішуються питання спеціалізації господарств та концентрації хмелевих насаджень, механізація вирощування, збирання та післязбиральної обробки хмелю. Колгоспи і радгоспи не повністю забезпечуються спеціальними матеріалами для встановлення шпалер на хмільниках.

З метою усунення недоліків у розвитку хмелярства і на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 28 січня 1975 р. N 81 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Вінницький, Волинський, Житомирський, Київський, Львівський, Ровенський, Хмельницький та Чернігівський облвиконкоми:

а) розглянути стан виробництва хмелю по районах, колгоспах і радгоспах. Розробити і здійснити в 1975 - 1980 роках заходи по збільшенню виробництва і поліпшенню якості хмелю, зокрема забезпечити:

закладку нових плантацій хмелю переважно в спеціалізованих хмелярських господарствах;

зрошення і полив існуючих та нових плантацій хмелю;

поліпшення матеріально-технічного оснащення хмелярських господарств, хмелефабрик і заготівельних пунктів, виділення необхідної техніки, а також стовпів, круглого лісу, цементу, цегли та інших матеріалів для закладки нових, ремонту і реконструкції існуючих плантацій хмелю, будівництва і ремонту хмелесушарок;

б) в тримісячний строк подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про додаткову спеціалізацію господарств на виробництві хмелю, зміцнення їх матеріально-технічної бази і створення республіканського виробничо-наукового об'єднання "Укрхміль";

в) довести на кінець 1975 року площі хмільників до 9,2 тис. гектарів, для чого:

провести закладку нових, реконструкцію і ремонт існуючих насаджень в колгоспах і державних господарствах згідно з додатками NN 1 і 2*;

забезпечити заготівлю садивного матеріалу сортів Клон-18, Житомирський-5, Житомирський-8 у кількості 12350 тис. штук, з розподілом по областях згідно з додатком N 3*;

г) провести протягом 1975 року інвентаризацію існуючих насаджень хмелю;

д) забезпечити підвищення культури хмелярства, для чого організувати зразковий догляд за хмільниками, внесення не менше 30 тонн органічних і 20 центнерів мінеральних добрив на кожний гектар хмільників, проведення підрізки кореневищ за 8 - 10 робочих днів, встановлення шпалер у перший рік посадки;

є) впровадити прогресивні методи заведення стебел на підтримки на площі 5240 гектарів по областях згідно з додатком N 4*;

ж) виділити за 1975 рік колгоспам і державним господарствам мінеральні добрива, дріт, ліс круглий, залізобетон згідно з додатком N 5*;

з) забезпечити в 1975 році будівництво в колгоспах і радгоспах Міністерства радгоспів УРСР хмелесушарок згідно з додатком N 6*.

____________
* Не наводиться.

2. Південному відділенню ВАСГНІЛ, Українському науково-дослідному інституту механізації і електрифікації сільського господарства з участю Української дослідної станції хмелярства забезпечити протягом 1975 - 1976 років розробку технологічних процесів комплексної механізації робіт у хмелярстві.

3. Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Укрсільгосптехніці та Науково-виробничому об'єднанню по ефіроолійних культурах і маслах /м. Сімферополь/ у двотижневий строк подати Раді Міністрів УРСР погоджені пропозиції про виготовлення до початку збирання врожаю у 1975 році дослідної партії хмелезбиральних машин ХМП-1, 6.

4. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 28 січня 1975 р. N 81 підвищила починаючи з урожаю 1975 року закупочні ціни на хміль, що продається державі колгоспами, радгоспами та іншими господарствами, в середньому на 20 процентів.

Зобов'язала Державний комітет цін Ради Міністрів СРСР розробити з участю Міністерства сільського господарства СРСР і Міністерства харчової промисловості СРСР та затвердити закупочні ціни на хміль по товарних сортах.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

Опрос