Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по увеличению производства и заготовок зерна в колхозах и совхозах Украинской ССР в 1975 году

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 26.11.1974 № 542
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 26 листопада 1974 р. N 542

Київ

Про заходи по збільшенню виробництва і заготівель зерна в колгоспах і радгоспах Української РСР у 1975 році

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Центрального Комітету Компартії України,
 Ради Міністрів Української РСР, Української республіканської ради
 професійних спілок і ЦК ЛКСМ України
 від 28 жовтня 1986 року N 377

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і
 Ради Міністрів Української РСР
 від 14 червня 1989 року N 158)

ЦК Компартії України і Рада Міністрів УРСР відмічають, що партійні організації, радянські та сільськогосподарські органи республіки, здійснюючи рішення XXIV з'їзду КПРС і XXIV з'їзду Компартії України, проводять значну роботу по дальшому розвитку зернового господарства.

Партійні організації, колгоспники, робітники радгоспів, спеціалісти, всі трудівники сільського господарства республіки як бойову програму дій сприйняли поставлене Генеральним секретарем ЦК КПРС товаришем Л. І. Брежнєвим на зборах партійно-господарського активу і урочистому засіданні при врученні Українській РСР ордена Дружби народів завдання, щоб мільярд пудів продажу зерна державі став мінімальною нормою для хліборобів України.

У відповідь на Звернення ЦК КПРС до партії, до радянського народу працівники сільського господарства республіки широко розгорнули соціалістичне змагання і, незважаючи на несприятливі погодні умови, виростили добрий урожай зернових культур, що дало можливість, як і в 1973 році, успішно виконати взяті зобов'язання і засипати в засіки Батьківщини понад мільярд пудів хліба.

В той же час у ряді господарств, районів і областей наявні можливості для збільшення виробництва зерна використовуються недостатньо. Внаслідок порушення строків проведення робіт, істотних недоліків у насінництві та використанні мінеральних і органічних добрив особливо в Одеській, Хмельницькій і Тернопільській областях одержано низький урожай зернових культур і соціалістичні зобов'язання по виробництву і продажу хліба державі не виконані.

Надаючи важливого значення широкому розгортанню боротьби за одержання в 1975 році високих урожаїв зернових культур, ЦК Компартії України і Рада Міністрів УРСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Вважати одним з найголовніших завдань партійних, профспілкових, комсомольських організацій, радянських, сільськогосподарських і заготівельних органів, керівників і спеціалістів колгоспів, радгоспів, об'єднань "Сільгосптехніка", науково-дослідних установ, усіх трудівників сільського господарства республіки виконання рішення вересневого /1974 р./ Пленуму ЦК Компартії України по забезпеченню в 1975 році виробництва 48 - 49 млн. тонн зерна і продажу його державі не менше одного мільярда пудів.

2. Схвалити подані Держпланом УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Міністерством заготівель УРСР, Головплодвинпромом УРСР, обкомами партії і облвиконкомами узагальнені по областях обсяги виробництва і продажу державі зерна в 1975 році, прийняті в колгоспах і радгоспах, згідно з додатками N 1, 2*.

____________
* Не наводяться.

Партійним організаціям, радянським, сільськогосподарським і заготівельним органам, керівникам колгоспів, радгоспів і науково-дослідних установ підвести підсумки роботи по виробництву зерна в 1974 році, вивчити і узагальнити передовий досвід ведення зернового господарства, проаналізувати причини відставання окремих бригад, господарств і районів, розробити і здійснити заходи по підвищенню врожайності і поліпшенню якості всіх зернових культур та забезпечити виконання соціалістичних зобов'язань по одержанню намічених валових зборів зерна і продажу його державі в 1975 році.

3. Схвалити подані Держпланом УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Головплодвинпромом УРСР, обкомами партії і облвиконкомами пропозиції, розроблені в колгоспах і радгоспах, про розширення площ посіву зернових культур під урожай 1975 року та мінімальні обсяги виробництва гороху і круп'яних культур по областях згідно з додатками N 3, 4*. У кожному господарстві встановити суворий контроль і забезпечити збереження посівів зернових культур до збирання, не допускаючи використання їх не за призначенням.

____________
* Не наводяться.

4. Встановити завдання по посіву зерносумішей для виготовлення монокорму, залученню для посіву додаткових земель за рахунок використання міжрядь низькопродуктивних насаджень, земель тимчасового користування, малопродуктивних сінокосів і пасовищ по областях згідно з додатками NN 5, 6*.

____________
* Не наводяться.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці, обкомам і райкомам партії, облвиконкомам і райвиконкомам до 25 грудня 1974 року розробити і здійснити заходи по збільшенню виробництва зерна на меліорованих землях. Переглянути структуру посівів, довести площі зернових на зрошуваних і осушених землях до розмірів згідно з додатком N 7*.

____________
* Не наводиться.

6. Прийняти пропозиції Держплану УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніки, Південного відділення ВАСГНІЛ та облвиконкомів про збільшення виробництва і внесення в 1975 році органічних і мінеральних добрив, обсяги робіт по захисту посівів зернових культур від шкідників, хвороб і бур'янів та про проведення снігозатримання по областях згідно з додатками NN 8, 9, 10 і 11*.

____________
* Не наводяться.

Затвердити поданий Держпланом УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР та Головплодвинпромом УРСР розподіл фондів мінеральних добрив на 1975 рік по областях згідно з додатком N 12*. Забезпечити в кожному колгоспі і радгоспі найбільш раціональне використання добрив відповідно до науково обгрунтованих рекомендацій.

____________
* Не наводиться.

7. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Головплодвинпром УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, обкоми і райкоми партії, облвиконкоми і райвиконкоми:

- забезпечити виконання колгоспами і радгоспами завдань по засипці насінних і страхових фондів ярих зернових культур з урахуванням потреби на можливий пересів озимих і заготівлі сортового насіння у державні ресурси та підвищення його якості;

- забезпечити обгрунтований підбір районованих і перспективних сортів зернових культур і використання на посів насіння високих репродукцій, як правило, першого класу. Для прискорення впровадження у виробництво нових районованих і перспективних сортів взяти на облік наявну кількість насіння, зокрема, таких сортів: ярого ячменю - Нутанс 244 і Ельгіна, вівса - Льговський 78 і Чернігівський 83, проса - Миронівське 51 і Веселоподолянське 632, гречки - Вікторія і Глорія, гороху - Уладівський ювілейний і Льговський зеленозерний і використати його виключно на насінні цілі;

- уточнити сортовий склад кукурудзи з тим, щоб забезпечити одержання зерна повної стиглості на всіх посівах, призначених для цієї мети;

- забезпечити дотримання науково обгрунтованих норм висіву, глибини заробки насіння і добитись оптимальної густоти рослин на кожному гектарі посівів всіх культур.

З метою розширення посівів сої на кормові цілі Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ визначити господарствам завдання на 1975 рік по збільшенню виробництва насіння кращих районованих і перспективних сортів цієї культури.

8. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укрсільгосптехніку, обкоми і райкоми партії, облвиконкоми і райвиконкоми вжити належних заходів для своєчасної підготовки техніки до польових робіт у 1975 році. Звернути особливу увагу на забезпечення високої якості ремонту, проведення технологічного налагодження машин з наступним прийманням їх спеціальними комісіями.

За почином механізаторів, інженерно-технічних працівників колгоспів, радгоспів, об'єднань "Сільгосптехніка" Харківської області та Оріхівського району Запорізької області широко розгорнути соціалістичне змагання за організоване проведення підготовки техніки, зокрема, грунтообробних і посівних машин - до 1 січня, тракторів - до 15 березня, зернових комбайнів - до 15 квітня, кукурудзозбиральних комбайнів - до 15 квітня 1975 року.

Організувати підготовку механізаторських кадрів у кількостях, які б забезпечили роботу машинно-тракторних агрегатів у дві зміни, а також вивчення всіма трактористами-машиністами передового досвіду високопродуктивного використання техніки на вирощуванні і збиранні врожаю.

Запровадити у 1975 році в колгоспах і радгоспах потокове збирання і післязбиральну обробку зерна в обсягах згідно з додатком N 13*.
____________
* Не наводиться.

Рекомендувати правлінням колгоспів, директорам радгоспів, комітетам профспілок проводити на початку збирання врожаю контрольні обмолоти зернових культур під безпосереднім керівництвом головних спеціалістів господарств, районних управлінь сільського господарства і об'єднань "Сільгосптехніка" та встановити додаткову оплату комбайнерам і іншим механізаторам за проведення збирання врожаю без найменших втрат.

Застосувати прогресивну технологію вирощування і збирання зернової кукурудзи з мінімальними затратами ручної праці на всій площі посіву. Забезпечити своєчасну післязбиральну обробку і сушіння всього зерна кукурудзи, що залишається в господарствах, в обсягах згідно з додатком N 14*. Завчасно підготувати наявні кукурудзосушарки, передбачити використання для цих цілей агрегатів для приготування трав'яного борошна, теплогенераторів, повітропідігрівачів, здійснити додаткове будівництво необхідної кількості кукурудзосушарок.

____________
* Не наводиться.

9. Зберегти на 1975 рік Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні ранніх зернових і зернобобових культур, схвалені постановою Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Профспілок від 21 червня 1973 року N 284, а також Умови соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні кукурудзи, затверджені постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 14 травня 1974 р. N 265.

10. Схвалити подані Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Головплодвинпромом УРСР, Південним відділенням ВАСГНІЛ, Державним комітетом Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі, Державним комітетом Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню, редакціями республіканських газет заходи по посиленню пропаганди досягнень науки і передового досвіду в зерновому господарстві згідно з додатком N 15*.

____________
* Не наводиться.

11. Пункт 11 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України,
 Ради Міністрів Української РСР, Української республіканської
 ради професійних спілок і ЦК ЛКСМ України від 28.10.86 р. N 377)

* * *

ЦК Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють впевненість у тому, що партійні організації, радянські і сільськогосподарські органи, керівники і спеціалісти колгоспів і радгоспів, всі трудівники сільського господарства республіки, широко розгорнувши соціалістичне змагання, докладуть зусиль, щоб успішно виконати народногосподарські плани і взяті зобов'язання по збільшенню виробництва і продажу державі зерна в завершальному році дев'ятої п'ятирічки.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

Опрос