Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по наращиванию и улучшению использования мощностей государственных и межхозяйственных комбикормовых заводов

Совет Министров УССР
Постановление от 28.11.1974 № 540
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 28 листопада 1974 р. N 540

Київ

Про заходи по нарощуванню і поліпшенню використання потужностей державних та міжгосподарських комбікормових заводів

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
від 19 жовтня 1991 року N 280)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що за останні роки в республіці проведено певну роботу по нарощуванню і освоєнню потужностей державних та міжгосподарських комбікормових заводів. За три роки п'ятирічки потужності державних комбікормових підприємств зросли на 62 проценти, збудовано 233 міжгосподарських комбікормових підприємств, 12 міжгосподарських цехів і заводів по виробництву білкових добавок з місцевої сировини. Виробництво комбікормів на міжгосподарських заводах за 10 місяців цього року зросло вдвоє порівняно з відповідним періодом минулого року. Ширше використовуються для виробництва комбікормів трав'яне борошно, сухий жом, карбамід тощо.

Проте досі ще майже 80 процентів зернофуражу використовується у непідготовленому вигляді, що негативно позначається на продуктивності худоби і птиці, призводить до значних перевитрат кормів і подорожчання продукції. В той же час в більшості областей наявні потужності підприємств використовуються вкрай незадовільно. Міжгосподарські заводи Тернопільської області виконали десятимісячний план виробництва комбікормів лише на 29 проц., Чернівецької - 40, Вінницької - 43, Одеської - 45, Черкаської області - на 50 процентів. Повільно вирішується питання забезпечення підприємств зернофуражем, трав'яним борошном, мінеральними добавками. У Дніпропетровській, Закарпатській, Кримській, Хмельницькій областях складські приміщення комбікормових заводів заповнені зернофуражем лише на 31 - 46 процентів. Не організовано належного технічного обслуговування заводів, постачання їм запасних частин, що веде до значних простоїв їх через технічні несправності обладнання.

Такий стан з використанням міжгосподарських комбікормових заводів є перш за все наслідком того, що Міністерство сільського господарства УРСР і більшість облвиконкомів не здійснюють належного керівництва роботою цих підприємств, ослабили вимогливість до керівників і спеціалістів сільськогосподарських органів у цій важливій справі, не забезпечили необхідної організаторської роботи по виконанню постанов ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 14 грудня 1972 р. N 572 і від 20 листопада 1973 р. N 543 в частині використання діючих та будівництва нових міжколгоспних комбікормових заводів.

В Одеській, Донецькій, Харківській, Закарпатській та інших областях допущено значне відставання з будівництвом та введенням в дію міжгосподарських комбікормових заводів. Не виконують встановлених планів робіт підрядні організації Міністерства промислового будівництва УРСР, Міністерства сільського будівництва УРСР, Укрміжколгоспбуду. Якість будівельних робіт у ряді випадків дуже низька.

Головпостач УРСР і Укрсільгосптехніка не забезпечують пускові будови міжгосподарських комбікормових заводів необхідними матеріалами, устаткуванням і обладнанням.

Істотні недоліки мають місце також у роботі державних комбікормових заводів. Незадовільно ведеться будівництво підприємств Міністерства заготівель УРСР у Донецькій, Ворошиловградській, Одеській, Харківській, Черкаській областях. Є багато фактів виготовлення комбікормів низької якості з порушенням вимог державних стандартів і технічних умов, не точного дозування компонентів. План використання меляси для виробництва комбікормів торік виконано на 35 проц., а сухого жому лише на 11 процентів. Не виконується план виробництва комбікормів для кролів, молодняка великої рогатої худоби і свиней. Все це призводить до зниження ефективності використання кормових ресурсів та зменшення продуктивності худоби і птиці.

Міністерство заготівель УРСР і Міністерство харчової промисловості УРСР не пред'являють належної вимогливості до керівників підприємств за якість комбікормів, слабо контролюють їх роботу і не вживають необхідних заходів до забезпечення виготовлення комбікормів у відповідності з вимогами стандарту.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство заготівель УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ і облвиконкоми терміново розібратися з роботою кожного комбікормового заводу і здійснити невідкладні заходи по ліквідації недоліків у нарощуванні і освоєнні їх потужностей, значному підвищенню якості комбікормів. Посилити відповідальність керівників і спеціалістів, господарських органів, комбікормових підприємств за виконання постанов ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 14 грудня 1972 р. N 572 і від 20 листопада 1973 р. N 543, а осіб, що допустили недоліки у цій справі, притягти до суворої відповідальності.

2. Покласти на Міністерство сільського господарства УРСР і облвиконкоми відповідальність за безперебійну роботу на повну потужність міжколгоспних комбікормових заводів, підприємств і цехів по виробництву білкових добавок, а також за всі інші питання виробничої діяльності цих міжколгоспних підприємств.

Прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР про створення Головного управління міжколгоспної комбікормової промисловості /на госпрозрахунку/ на базі відділу міжколгоспного комбікормового виробництва Головного управління підсобних підприємств і промислів.

Міністерству сільського господарства УРСР у місячний строк розглянути і внести на розгляд Ради колгоспів Української РСР відповідно погоджений штатний розпис і положення про згадане Головне управління.

Рекомендувати Міністерству сільського господарства УРСР та облвиконкомам розглянути і при необхідності вирішити питання про створення підрозділу по керівництву міжколгоспними комбікормовими заводами при обласних управліннях сільського господарства.

3. Прийняти пропозиції Держплану УРСР, Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства заготівель УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Південного відділення ВАСГНІЛ і облвиконкомів про обсяги виробництва комбікормів і кормосумішей у 1975 році на державних та міжгосподарських комбікормових заводах, у колгоспах і радгоспах згідно з додатками N N 1 - 3*.

4. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і облвиконкомам:

- організувати завезення на міжгосподарські комбікормові заводи у 1975 році для виробництва комбікормів і кормосумішей зернофуражу, зернобобових культур і вітамінного трав'яного борошна згідно з додатками N N 4, 5*;

- забезпечити виробництво вітамінного трав'яного борошна на міжгосподарських комбікормових заводах згідно з додатком N 6*;

- вжити заходів до прискорення будівництва та освоєння потужностей міжгосподарських підприємств по виробництву м'ясо-кісткового борошна і сухих кормових дріжджів. Забезпечити поставку міжгосподарським комбікормовим заводам білкової сировини згідно з додатком N 7*.

5. Міністерству заготівель УРСР забезпечити виробництво і поставку в 1975 році Міністерству сільського господарства УРСР для міжгосподарських комбікормових заводів білково-вітамінних добавок згідно з додатком N 8*.

Дозволити Міністерству сільського господарства УРСР при необхідності провадити перерозподіл по областях білково-вітамінних добавок, виходячи з стану виконання завдань по завозу на комбікормові заводи зерна, трав'яного борошна та інших компонентів, встановлених цією постановою.

6. Міністерству сільського господарства УРСР і облвиконкомам встановити суворий контроль за правильним використанням білково-вітамінних добавок, а також інших добавок, що виділяються для виготовлення комбікормів на міжгосподарських комбікормових заводах.

7. Укрсільгосптехніці поставити в 1975 році міжгосподарським комбікормовим заводам крейду, кормові фосфати, карбамід і кухонну сіль згідно з додатком N 9*.

8. Міністерству харчової промисловості УРСР поставити для виробництва комбікормів на міжгосподарських заводах сухий жом від переробки цукрових буряків урожаю 1974 року згідно з додатком N 10*.

____________
* Не наводяться.

9. Зобов'язати Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство промислового будівництва УРСР, Укрміжколгоспбуд забезпечити безумовне виконання планів введення в дію пускових міжколгоспних комбікормових заводів.

10. Держплану УРСР, Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці вжити додаткових заходів до прискорення комплектації пускових міжгосподарських комбікормових заводів необхідними матеріалами і обладнанням.

11. Укрсільгосптехніці разом з Міністерством сільського господарства УРСР і Міністерством радгоспів УРСР протягом 1974 - 1975 років вирішити питання організації технічного обслуговування і ремонту всіх міжгосподарських комбікормових заводів та вжити заходів до поліпшення постачання їм запасних частин.

12. Міністерству заготівель УРСР:

- посилити роботу по реконструкції діючих і будівництву нових комбікормових підприємств, удосконаленню технології виробництва на основі автоматизації і комплексної механізації всіх виробничих процесів;

- підвищити вимогливість до керівників комбікормових заводів за якість продукції. Забезпечити випуск комбікормів у суворій відповідності з вимогами стандартів і технічних умов, а також виконання планів виробництва продукції в асортименті;

- забезпечити в 1975 році використання для виробництва комбікормів 15 тис. тонн меляси і 23 тис. тонн сухого жому. Виробити в 1975 році 20 тис. тонн білково-вітамінних добавок для великої рогатої худоби з введенням карбаміду.

13. Міністерству заготівель УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР та Міністерству радгоспів УРСР в двомісячний строк розробити і затвердити  рецепти на білково-вітамінні добавки з введенням карбаміду і подати Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР проект оптових та відпускних цін на них разом з розрахунковими матеріалами.

14. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Укрсільгосптехніці та облвиконкомам про хід виконання цієї постанови доповісти Раді Міністрів УРСР до 15 липня 1975 року і до 15 січня 1976 року. 

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Заст. Керуючого Справами
Ради Міністрів УРСР

Г. ЯРЕМЧУК

Інд. 22

Опрос